Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) m@xsys


m@xsys
senior tag

Még mindig az Opera a legkezelhetőbb számomra. :R

(#2) Hunter2


Hunter2
addikt

Ez már egész jónak néz ki. Kár hogy a közeljövőben nem lesz olyan telefonom amire érdemes lesz telepíteni.

(#3) joey04


joey04
titán

na ez már nagyon kellet :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) ByB


ByB
addikt

Mivel tud többet, mint az új Opera Mini, például egy Nokia N85 esetében?

(#5) atike


atike
nagyúr

Na majd a WinMo-s....

(#6) attisx válasza ByB (#4) üzenetére


attisx
addikt

Pontosabban jeleníti meg a weboldalakat. Például itt a fórumon is rendesen megjeleníti a formázott szövegeket (vastagon szedett, dőlt). Hozzászólás szerkesztésekor működnek a szkriptek (linkelés, szmájli beszúrás, stb). És még az animált szmájlikat is megjeleníti...

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#7) bigdee888


bigdee888
tag

Sziasztok!
Én 5630XM-es Nokián használnám, de valami nem okés. Méghozzá az, hogy LASSÚ. Nagyon!
A gmail több mint egy perc alatt tölt be, és van olyan oldal ami még tovább is húzódik. Más böngészővel (Nokia alap, Skyfire) is próbáltam, de azok a megszokott sebességűek, tehát nem a telefonom lassult be.
Ötlete valakinek?

(#8) aronocs


aronocs
tag

Alapvetoen intuitivabb a kezelese, es sebessegben is ereztem nemi elorelepest.
A tobb tab kezelese is hasznos lehet olykor.

Tetszett, hogy felajanlja a jelszavak menteset.

Viszont a 'home screen'-en gyarilag megtalalhato harom linket sehogyan sem tudtam eltuntetni, felcserelni. Az ide mentett oldalaknak nem a favicon-jat menti, hanem egy elonezeti kepet a site bal felso sarkabol, ami szerintem nem szerencses.

Szovegbevitelnel a prediktiv modot nem sikerult elovarazsolnom, ellentetben az elozo verzioval. Nokia E51-en es E52-n teszteltem.

Nalam egyelore marad a 4.2, pedig par dolog valoban hasznalhatobb az ujban, csak olyan alap dolgok nem mukodnem - szamomra - megfeleloen, ami miatt nem eri meg a valtas.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#9) Karma válasza bigdee888 (#7) üzenetére


Karma
félisten

Fura, nálam N95-ön veszett gyors (a gyárihoz képest főleg), meg i8910-en is igen korrekt módon ment (ismét nincs is igazából verseny a gyárihoz képest).

“All nothings are not equal.”

(#10) Magnum_


Magnum_
nagyúr

na akkor du. telepítek.. a mini 5 beta különben is szórakozik pár perc használat után...

I humbly and respectfully decline™

(#11) attisx válasza aronocs (#8) üzenetére


attisx
addikt

A gyors hívó (home screen) lehetőségeinek a módosításához állj rá az egyikre, amit módosítani szeretnél, és nyomd meg az egyes gombot erre felfogja kínálni a módosítás lehetőségét.

A prediktív bevitelhez ki kell kapcsolni az 'Inline editing' opciót (Settings/ Advanced/ Inline editing). Sajnos ilyenkor a Miniből megszokott teljes kijelzős szövegszerkesztő ablak helyett, egy egysoros beviteli popup jelenik meg, ami elég gáz pl. hsz. írásnál. :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#12) aronocs válasza attisx (#11) üzenetére


aronocs
tag

Koszi, ennek fenyeben adok neki meg egy eselyt.

Aut inveniam viam aut faciam.

(#13) asadasad22


asadasad22
őstag

vegre!

(#14) BOTICSELLI


BOTICSELLI
tag

...és végre van copy/paste rendszer szinten! A mininél is létezett, de csak a böngészőn belül.
Most meg bármely alkalmazás át tudja venni a webről copyzott szöveget.
képet lehet menteni?

Szerkesztve:
megvan a válasz, lehet. :)
Nekem nagyon bejön!
Ezt a nyamvadt copy / paste -et hiányoltam egyedül eddig az E71 böngészőjéből.
Sokszor kell menet közben hozzányúlnom pár honlaphoz HTML szerkesztés szinten, és ez nagyon kellett.
Már éppen azon voltam, hogy emiatt kell iPhone-t vennem...
...de így már tárgytalan. :)

[ Szerkesztve ]

http://www.facebook.com/SBMembersOnly

(#15) attisx válasza BOTICSELLI (#14) üzenetére


attisx
addikt

Igen képet is lehet menteni. Kurzorral ráállsz a képre, és egyes gomb (ez amolyan jobb klikként funkcionál). ;)

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#16) joey04


joey04
titán

már csak az oldal teteje/alja közti ugrásokat kellene megoldani

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#17) madarasz92


madarasz92
őstag

Na végre már a symbian-ba is lehet használni.. :)

(#18) plus44


plus44
veterán

Nagyon jól néz ki, és a gyorsasága is elfogadható.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#19) joey04


joey04
titán

majd ha használja valaki, ezt kéne kipróbálni, hogy működik-e? :B

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#20) attisx válasza joey04 (#19) üzenetére


attisx
addikt

Sajnos nem mûködik. Miután létrehozom a könyvjelzôt és elmentem a program automatikusan kiegészíti a kódot egy http:// -el, így ha rányomok, akkor a javascript.co.uk oldalon kötök ki. :(

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#21) joey04 válasza attisx (#20) üzenetére


joey04
titán

:W
azért köszönöm! :R

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#22) Magnum_


Magnum_
nagyúr

samsung i8910 HD : nem olyan gyors, mint a videón, az opera mini 5 beta talán még jobb is.... többet vártam :F majd még tesztelem.

I humbly and respectfully decline™

(#23) Magnum_ válasza Magnum_ (#22) üzenetére


Magnum_
nagyúr

egeszen begyorsult.... marad :D

I humbly and respectfully decline™

(#24) Taybore


Taybore
aktív tag

Nekem nem települ föl :( Elindítom a .sis-t, "Telepítés előkészítése", majd megkérdezi, hogy akarom-e telepíteni, utána "Igen", majd az adatait kilistázza (Alkalmazás neve, verziója, stb.) nyomok egy "Folytat"-ot, és visszadob feladatkezelőbe :W
Valakinek valami ötlet? Teló restart megvolt. Van fönt egy Opera Mini 4.2.14912, azt le kell előtte szedni? :F
szerk: ja ha az aláírásból nem derült volna ki Nokia N85-ös telóról van szó :)

[ Szerkesztve ]

(#25) asadasad22


asadasad22
őstag

kurvara bejon ez a bongeszo, szep, letisztult, okos, gyors, flash-t kiveve eddig mindent vitt, acid3 teszt: 100/100 (asztali bongeszom csinal 93at ott :DDD )

(#26) ben11


ben11
őstag

Nekem nagyon bejött,sokkal jobb mint bármi amivel eddig böngésztem(alap böngésző,skyfire,korábbi opera..) :R

(#27) Karma válasza asadasad22 (#25) üzenetére


Karma
félisten

Én is pont ma reggel próbáltam ki az Acid3-at i8910-en :DDD Sima 100/100. Mondjuk nekem az asztali böngészőm is reccenés nélkül végigtolja :) Egyébként az Opera az iWiW bejelentkező oldalát is normálisan lerenderelte, eddig arra csak az iPhone-os Safari volt képes azok közül, amit próbáltam.

“All nothings are not equal.”

(#28) Magnum_ válasza Karma (#27) üzenetére


Magnum_
nagyúr

lerenderelte - ez mi?

I humbly and respectfully decline™

(#29) Karma válasza Magnum_ (#28) üzenetére


Karma
félisten

Izé... Normálisan megjelenítette.

“All nothings are not equal.”

(#30) Dare2Live


Dare2Live
nagyúr

bár kicsit off de: Opera Mini 5 alatt a szinkronizálás hol található?

4.0alatt szépen beírtam mindent, 4.2nél szinkronizáltam szépen ment, gondolom opera mini 5 alatt is lehet ha megtalálnám, hol kell.... Láma vagyok segítsetek... :DDD

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#31) Dare2Live válasza Karma (#27) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

azért a 100/100as ACID3 nagyon durva... :Y :Y

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#32) attisx válasza Dare2Live (#30) üzenetére


attisx
addikt

Sajnos a bétákban le van tiltva néhány funkció, így a szinkronizáció és az RSS feedekre való feliratkozás is. Természetesen a végleges verziókban már működni fognak.

Joey20 és akiknek hiányzik a [#]+[3] Home/End funkció: a [2]/[8] gombok nyomva tartásával villám gyorsan végig lehet pörgetni az oldalakat, legalábbis amikor nincs bele zoomolva az oldalba . ;)

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#33) joey04 válasza attisx (#32) üzenetére


joey04
titán

és ez mondjuk i8910en hogy megy? meg pl egy itteni topikot amiben 200hsz van mennyi idő amíg végigpörget?

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#34) attisx válasza joey04 (#33) üzenetére


attisx
addikt

Most megfogtál, az érintős verzióról nem tudok nyilatkozni, én n86-on használom. Egyébként a scrollozás sebessége 200-as blokk esetén kb. 3 mp (nem mérten le stopperrel), mondjuk nálam alapból 50-es blokk van beállítva, és azért így sokkal gyorsabb. :B

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#35) Magnum_ válasza joey04 (#33) üzenetére


Magnum_
nagyúr

viszonylag gyors, majdnem safari (ha jol emlékszem a safarira, de tényleg egész jó)

I humbly and respectfully decline™

(#36) joey04


joey04
titán

na akkor majd valahol kipróbálom. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#37) sekli


sekli
addikt

Na, most már nagyon sokat próbálgattam, és szerintem van olyan jó, mint a mini, most már főleg ezt használom, a nyilvánvaló előnyei mellett még lényeges, hogy gyorsabban reagál, mint a mini, és szebbek a betűi. A betöltési sebesség rendes wifivel kb ugyan olyan gyors. Az Opera Turbo viszont nem túl jó, keveset csökkent az adatforgalmon, de a képeket nagyon elrontja. Felesleges funkció, ha valakinek korlátos csomagja van, akkor ott a mini, azzal jobban jár. A képernyőelforgatás nálam nem megy valamiért, a bétás mini meg lefagy tőle pár másodpercre, de legalább elfordul. Viszont a legrosszabb, hogy valami memory leak lehet benne, mert egy idő után elfoglal 50-55 mega RAM-ot, úgy, hogy csak egy lap van nyitva, ekkor újra kell indítani.

[ Szerkesztve ]

(#38) Beerwolf


Beerwolf
senior tag

Nekem nagyon bejött. Sokkal jobban tetszik, mint a mini. Átláthatóbb menű és sokkal több lehetőség...

(#39) attisx


attisx
addikt

Egy kis érdekesség (haladó beállítások): [link]

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#40) sekli válasza Beerwolf (#38) üzenetére


sekli
addikt

pedig eléggétökugyanolyan az UI..., a lehetőségek se nagyon különböznek...
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#41) cousin333 válasza sekli (#40) üzenetére


cousin333
addikt

Mivel a Mini csak egy kliens, amire az Opera szerverei juttatják el a feldolgozott tartalmat, a Mobile meg egy teljes értékű böngésző, ezért tényleg jobbak a lehetőségek.

Ami a memóriafogyasztást illeti: természetesen nem zárom ki a memóriafolyás lehetőségét, de azért nézd már meg, hogy a PC-s böngészőt elindítva és egyetlen oldalt betöltve mennyi RAM-ot fogyaszt. Ez van, a mai modern webszabványok és weboldalak elég komoly apparátust igényelnek. Teszt (a táblázatban a 2. szám a memóriahasználat). Látszik, hogy egyetlen oldal is sokat ehet, bár kétségtelen, hogy a Nokia böngészője nem kért annyit.

"We spared no expense"

(#42) Beerwolf válasza sekli (#40) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Hát amilyen minim volt ezelött azzal szenvedés volt netezni. Inkább nem is használtam, míg ezzel már sokkal komfortosabban lehet. pl.: Nem szedi szét alapból az oldalakat mobil verzióra, ami engem borzasztóan bosszantott a miniben.

(#43) Wilika


Wilika
aktív tag

Egy élmény volt órán felcsattanni wifire, és faszbukra azonnal felnyomni azt amit pár perce rajzoltam a lapomra. (tudom-tudom, faszbuknak alapból van mobilos verziója, de ez akkoris :D)
Mondjuk mindennel még nem boldogul ott sem, de a nagyját tök jól viszi.

Viszont nekem valahogy mindig kifogy a memóriából, amikor valami különösebbet akarok tőle. (facebookon sokat machinálok, vagy freeblog admin felületén kiakadt, aztán mikor végre vitte, akkor szimplán nem reagált mikor a posztomat el akartam menteni)
Szóval engem egyelőre leginkább a memóriagondja zavar, amúgy le vagyok nyűgözve

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#44) sekli válasza cousin333 (#41) üzenetére


sekli
addikt

a különbség az, hogy a nokia böngészője egy bizonyos mennyiségnél nem használ többet, ha órákig böngészem, akkor sem, az operával meg előfordul, hogy egy idő után elfogy, még ha egyetlen egyszer sem nyitok új lapot... Amúgy kitűnő.

(#45) Beerwolf válasza Wilika (#43) üzenetére


Beerwolf
senior tag

Az velem is előfordul, sőt nálam, még ha nem is akarok semmi különöset csinálni, akkor is egy idő után elfogy a memória és akkor köüüszködés használni.
Ezt kijavítanák egy csoda lenne a böngésző.

(#46) Wilika


Wilika
aktív tag

amúgy linket új lapra nyitni lehet?

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#47) sekli válasza Wilika (#46) üzenetére


sekli
addikt

hosszan nyomod a d-pad közepét, mikor a linken állsz, vagy megnyomod az egyest...

[ Szerkesztve ]

(#48) Wilika válasza sekli (#47) üzenetére


Wilika
aktív tag

Ó, köszi! És sortörést?

[ Szerkesztve ]

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

(#49) attisx válasza Wilika (#48) üzenetére


attisx
addikt

Kikapcsolod az "Inline editing"-et (Settings/ Advanced/ Inline editing), így használhatod a telefon beépített szövegszerkesztőjét.

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#50) Wilika válasza attisx (#49) üzenetére


Wilika
aktív tag

O-óóóó, príma, nagyon köszönöm.

mitcsinalanyul.com - Tényleg, mit csinál?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.