Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) jaszy91


jaszy91
aktív tag

Miért szedték szét a 12V-os ágat 4 darabra? Véleményem szerint 1 db 12V-os ág kellett volna, valamint ez az "öntisztítási" megoldás már a VGA-knál évek óta létező dolog.

AMD Ryzen 9 5900x - MSI RTX 4070 Super Gaming X Slim - Kingston Fury 2*16GB 3600Mhz - Seasonix GX750 - Samsung 970 EVO Plus 256GB/1TB - Asus GT501 - Dell S2522HG // iPhone 15 128GB Blue

(#2) MPowerPH


MPowerPH
félisten

Es ebben mi a nagy szam? Az AX860i -mnek patyolat a belseje 4 ev utan is, mert a tap konkretan passzivan uzemel meg 40% -os terheles mellett is. :U
Azt en sem ertem, miert bontottak szet a 12v -os agakat.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#3) #16939776


#16939776
törölt tag

Elhiszem hogy ennek van haszna, csak azt nem, hogy fordított forgásárnnyal vissza tudna szívni bármit, úgy hogy a ventilátor felől kikerüljön a tápból. Gondoljunk bele hogy mekkora légnyomás kell mondjuk egy légpisztolyba, ahhoz hogy elkezdjenek kavarogni a porcicák, és ehhez képest egy ilyen ventilátor mire lehet képes, fordított lapátokkal.

[ Szerkesztve ]

(#4) Danex válasza #16939776 (#3) üzenetére


Danex
addikt

Meg a legtöbb új házban már alap a porvédő a ventilátor előtt, ami ugye felfogja a por nagy részét, de visszafordított légkeringéssel nem nagyon löki el magától a ventilátor a port a szűrő miatt.

(#5) anaqer


anaqer
veterán

Persze, hogy elsőre önpusztítót olvastam... jó öreg Vargánya, never4get. :DDD

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#6) Reggie0 válasza jaszy91 (#1) üzenetére


Reggie0
félisten

Mert biztonsagosabb.

(#7) Astroboy válasza anaqer (#5) üzenetére


Astroboy
őstag

Önpusztítás előtt ha jól rémlik azért a többi komponens is kapott derekasan. :D

(#8) E.Kaufmann válasza anaqer (#5) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Ott van a helye a nagy nemzeti sorscsapások között. Ha Ady akkor még élt volna, úgy írta volna: Nekünk Vargáné kell :D

Nekem meg a SkyHawk-kal gyűlt meg a bajom, a cd író rontotta a CD-ket, hiába tudta szüneteltetni-folytatni az írást bufferkiürülés esetén. Tápcsere után (DTK, nem a Kriszta :D) mindjárt jó is lett.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#9) Hieronymus válasza #16939776 (#3) üzenetére


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

"Elhiszem hogy ennek van haszna..."

Csak haszna van, mert több pénzt lehet érte kérni.
A VGA kártyákkal ellentétben a tápokban nagyobb szabadságfokban tud mozogni a levegő. maximum egyik helyről tolja át a másik helyre a port és piszkot, a tápon belül. Persze az is valami, hogy immár két oldalról port szívni a táp. Talán hatékonyabban tisztítja a helyiség levegőjét. Erre utalhat a cím is. :DD

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#10) snpetit


snpetit
aktív tag

Ezt valahogy nem értem gyakorlatban, hogy működik értelmesen. Visszafújja a port a tápegység belsejébe? Az ok, hogy a brand gépek némelyike felvisít induláskor és porszívóz pár másodpercig, de hogy ez pont visszafelé fújja a szutykot.

(#11) paprobert válasza anaqer (#5) üzenetére


paprobert
senior tag

A Vargáné tápok is öntisztítóak voltak. Eldurrant a táp, vitte magával a gépet, és garanciális cserében, tisztán kaptad vissza az újat.

Tény, kicsit lassabb volt a tisztulási ciklusa, de az eredmény garantált volt. ;)

[ Szerkesztve ]

640 KB mindenre elég. - Steve Jobs

(#12) E.Kaufmann válasza snpetit (#10) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

A ventilátor alapállapotban a tápba szívja a levegőt ami keresztül áramlik a tápon. Pont hogy a tápból kifele (a gépbe befele) fújja tisztításkor, de aztán megint szív úgyhogy a leülepedett port veri fel. Ha jól értem.

[ Szerkesztve ]

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#13) arn


arn
félisten

az en tapom sem hiszem, hogy sokat porosodik, mert kb 350 wattig total passziv.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#14) Chp


Chp
őstag

Má' megint túl magas teljesítményű példányokkal indul a paletta... :N

(#15) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Kifújja a porszűrő belső felére a port, majd onnan visszaszívja a tápba. Régen elment volna szódával...de mióta porszűrő van a tápventi előtt alsó tápos házban...
Felső táposnál az a gáz, hogy, ha elég magas a fordulat, és tényleg ki tudja fújni, akkor a CPU coolerre, a FET-ekre, meg ide-oda ürít.

[ Szerkesztve ]

(#16) TeeJay


TeeJay
félisten

Inkább tettek volna egy 50 forintos porszűrőt a szívó oldalra... Többet érne

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#17) Carlos Padre válasza anaqer (#5) üzenetére


Carlos Padre
veterán

És én is, kétszer is el kellett olvasom :C

Genyó vagyok, ha hülye vagy megmondom.

(#18) Astroboy válasza TeeJay (#16) üzenetére


Astroboy
őstag

Mondjuk ha innovációt keresünk, nekem ez tetszik: "a további takarítási szándékot a Twister Bearing technológiával ellátott, 13,9 centiméteres légkavaró is könnyíti, ami egy mozdulattal eltávolítható a keretéből."

Akkor gondolom nem kell teljesen szétkapni, elég kiemelni a ventit, úgy azért szépen kitakarítható..

(#19) MPowerPH válasza Chp (#14) üzenetére


MPowerPH
félisten

Szerintem pont ezen a teren megeri kis tartalekot hagyni.
1, erosebb tap tovabb passziv marad, nincs zaj, nincs por.
2, a hatasfok altalaban kozepes terhelesen a legjobb. Igy ha a geped eszik 450w -ot, a 850-es tap idealis.
3, az ordog soha nem alszik, barmikor elkaphat a hev, es bedugsz meg 1db vga-t a lapodba. Nekem is kapora jott anno...

Don't Tread On Me

(#20) tegbashar


tegbashar
tag

Érdekes, ha led kerül be, az a baj, ha öntisztítás, az a baj, ha túl csöndes az is baj...
Sokan vagyunk itt különféle igényekkel, szóval még meg is érthetném ezt; ha nem lenne pár ember, akit minden zavar. Engem ők zavarnak.

(#21) nuke7 válasza MPowerPH (#19) üzenetére


nuke7
veterán

ja, velem is volt olyan, hogy véletlenül két gtx 1080-al indítottam a gépet egy helyett... még szerencse, hogy a tápom bírta... :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#22) Reggie0 válasza tegbashar (#20) üzenetére


Reggie0
félisten

Ez most vmi prohardver is legyen safespace kampany?

[ Szerkesztve ]

(#23) MPowerPH válasza nuke7 (#21) üzenetére


MPowerPH
félisten

Velem nem egyszer fordult elo. Volt amikor egybol 2db-ot dugtam az 1db melle. ;]

Don't Tread On Me

(#24) Laza...


Laza...
addikt

RGB LED nincs? yay :((

Never give up!

(#25) Indiant


Indiant
addikt

Minek a ventilátor a tápba?

(#26) NightGT


NightGT
senior tag

A bontás/garivesztés nélkül kivehető venti az viszont jó ötlet...mert az a szúnyogháló-féle porszűrő, amit a tápok alá szoktak rakni a semminél talán több, de amúgy nem sokat ér. Legalábbis akinek nem extra túlméretes passzív v félpasszív szörnye van a gépben, ami amúgy 24/7be megy, annak releváns :)

Speed is the only truly modern sensation

(#27) nuke7 válasza MPowerPH (#23) üzenetére


nuke7
veterán

ja, azóta nagyon odafigyelek, többször nem fordult elő :DDD

https://youtube.com/user/nuke7

(#28) Akula


Akula
őstag

Egy ilyet kipróbálnék amikor a burkolók dolgoznak a szobában.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#29) tegbashar válasza Reggie0 (#22) üzenetére


tegbashar
tag

Inkább csak ilyen beírom, hátha egyvalaki a fejéhez kap, hogy hú basszus.
És láss csodát, tényleg így történt: a fejemhez kaptam, hú basszus, ezt most minek kellett? :D

(#30) syberia válasza Indiant (#25) üzenetére


syberia
veterán

Minek a víz a gépkocsik hűtőrendszerébe? :DD

Duracellm...: Marketing, vevőcsalogató értelmetlen extra.

A kivehető ventilátort viszont nem rossz ötlet, mivel a lapátokon a porréteg a tápegység nyákja felé néző oldalon rakódik le. Kiszerelt ventilátorral pedig akadálymentesebben lehet a bordák és kondenzátorok közül kifújatni a megbújó szennyeződéseket. Bár a félpasszív hűtések korában egyre ritkábban kell a portalanítással bajlódni.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#31) Synthwave válasza anaqer (#5) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#32) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Baromság:
1. kell egy porszűrő
2. pár havonta kompresszorral kífúvatni

Nekem patika házam van.

(#33) nexplo


nexplo
őstag

Pár száz táp után szerintem joggal mondhatok véleményt. Marketing maszlag sajnos semmi más. Befele a por beragad és letapad. Nincs az a fordított venti ami kiviszi azt. Az ötlet jópofa de max ennyi. Érdemi haszna nincs sajnos. Cserélhető porszűrőt esetleg el tudnék képzelni a tápon de ott nagyon gyakran kéne cserélni a szűrőt hogy tényleg megfogja a port... különben a levegőt is megfogná... Sajnos ez van :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#34) CsyGaBiKa válasza Astroboy (#18) üzenetére


CsyGaBiKa
csendes tag

Erre az egy mozdulattal eltávolítható venti megoldásra lennék én is kíváncsi. Mert egyelőre a kép alapján nem esik le ennek a mikéntje. Mindenesetre jobbat nem tudok elképzelni egyelőre. Pikk pakk lekapni a ventilátort és lehet kifújni kompresszorral, az is segítség ha félpasszív, így lényegesen kevesebbszer kell majd a takarításával bajlódni.

U.I. Már jöhetne egy 3-400 Wattos táp hasonló felszereltséggel.

(#35) nexplo válasza CsyGaBiKa (#34) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem méreg drágán mérnék a kis 3-400W-osat is. A hosszú évek fejlesztő munkáját megfizettetik kamatostul ebben biztos vagyok :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#36) Cs1csó válasza nexplo (#33) üzenetére


Cs1csó
félisten

Egy porszűrő segítségével később lesz poros a ház, ennyi. Még ha nagyon jó a porszűrőd és hetente tisztítod akkor is legalább fél évente ki kell fúvatni - óvatosan, pl én egy csavarhúzóval fixálom a ventiket vagy hurkapálcával hogy ne forogjanak pl. ellentétes irányba mikor takarítom.

Ha tökéletes megoldást akar valaki akkor a PC háznak egy Hepa szűrős, légkondicionált helyiségben kellene lennie.

(#37) anaqer válasza Cs1csó (#36) üzenetére


anaqer
veterán

Ugyan... légzsilipes halonnal oltós tisztaszoba nélkül itt mindenki plebejus. ;]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#38) Cs1csó válasza anaqer (#37) üzenetére


Cs1csó
félisten

ÁÁ, neked is az van, én imádom, a tisztaság fél egészség, ahogy tartja a mondás!

A tökéletes megoldás: van egy kicsi számítógép szobád ami légszűrt stb. és a vezérlése a mellette lévő szobából történik és csak a kábelek mennek át a falon - monitor, billentyűzet, egér, hangfalak, ki-bekapcsoló gomb - és te egy csendes szobában ülsz a másikban pedig kb. steril körülmények között zúghat a gép.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Astroboy válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Astroboy
őstag

Jesszusom milyen papundekli ház :( tornádó like this.

(#40) Cs1csó válasza Astroboy (#39) üzenetére


Cs1csó
félisten

Csak ezt a videót találtam így gyorsban, de a lényeg, hogy a fal túloldalán a ház van ami akár lehet olyan hangos is mint egy zetor, a monitor, egér, billentyűzet, hangfalak pedig ezen az oldalon a tökéletes csendben.

SŐT ha az a másik helyiség teljesen pormentesen zárt saját légkondival még számítógép ház sem kell minek?

+ akár így is meg lehet csinálni, tehát a falra szerelhető a PC

Egy ilyen megoldásnak nem is kell feltétlen külön helyiség akár egy beépített szekrény is lehet a túloldalon és ez abban lenne a szellőzést kell kitalálni.

[ Szerkesztve ]

(#41) nexplo válasza Cs1csó (#36) üzenetére


nexplo
őstag

Egy jó minőségű porszűrővel hetente takarítva nehogy már elborítson a por. Azért ne essünk túlzásba :)
Por nyilván mindenhol van és a fél év amúgy is ajánlott mert a finom por mindenhol lerakódik. Szerintem nem kell ebbe jobban belemenni mert felesleges. Láttam én már patika és láttam én már olyan gépet ahol az alaplapot sem találtam meg a gépházban a portól... Kinek mi fontos :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#42) Reggie0 válasza Cs1csó (#38) üzenetére


Reggie0
félisten

Nem kell kulon szoba, eleg egy rack szekreny. Szuronek pedig boven jo es olcso megoldas gepjarmu pollenszurot hasznalni.

(#43) nexplo válasza Cs1csó (#40) üzenetére


nexplo
őstag

Nekem ilyesmim van csak gyárilag:
Thermaltake CORE P5 [link]
és egy Thermaltake CORE P7 [link]

nincs is gondom a takarítással mert nem a földön hanem a falon van ;)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#44) nuke7 válasza Cs1csó (#40) üzenetére


nuke7
veterán

sőt, ha a ventik a másik irányba fújnának a radin, még fűtésnek is jó lenne :K

https://youtube.com/user/nuke7

(#45) nexplo válasza nuke7 (#44) üzenetére


nexplo
őstag

:D :DDD ez jó :C szakadok :D

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) nuke7 válasza nexplo (#43) üzenetére


nuke7
veterán

mennyire szívás ezeket portalanítani..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#47) nexplo válasza nuke7 (#46) üzenetére


nexplo
őstag

Nem lesz poros a falon kb semennyire. Max a felső élein marad egy pici por. Szerintem szuperek, én imádom :K

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#48) icp1970


icp1970
senior tag

Ha valóban működik ez az őn tisztítás,akkor jó ötlet.

(#49) nexplo válasza icp1970 (#48) üzenetére


nexplo
őstag

De tuti nem fog. Erről beszéltünk.... :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#50) Indiant válasza syberia (#30) üzenetére


Indiant
addikt

Én komolyan kérdeztem, mert nem a táp hűtésére használják, hanem a házból kifújni a meleget.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.