Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) UHHH


UHHH
senior tag

Sokkal jobb lesz a körmölés helyett így kitölteni. :) De nem szeretném használni ezt az appot...

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#2) rednifegnar


rednifegnar
senior tag

azt komolyan gondoljak, hogy majd az ujjaddal fogod alairni a kepernyon? mert az nagyon laza ahogy a videon elokapja a cerkat es alafirkalja. bar sztem eleg keves embernek van galaxy note-ja...
ja es az alairas hiteles lesz? meg, hogy moricka abrat rajzolsz a helyszinrol (ahogy eddig papiron), szinten a kepernyon? ujjaddal, vagy mivel? sztem aki azt hiszi, hogy egy forgalmi szitut valaki lerajzol mobil kepernyojen ujjal, az meg maga sem probalta.
nekem olyan erzesem van hogy megcsinaltak a papir alapunak a mobil valtozatat de gyakorlatilag ugy mintha tovabbra is papiron toltened ki. talan egy elonyet latom, hogy ehhez lehet csatolni kepeket (mas kerdes hogy az mennyire lesz hasznalhato es hiteles).

en is remelem hogy nem kell sokat hasznalnom :N

[ Szerkesztve ]

A camera does not make art, the artist makes art.

(#3) somogyib válasza rednifegnar (#2) üzenetére


somogyib
őstag

Hitelesség szempontjából nem hiszem, hogy kevesebbet érne ha a képernyőre szignózol, mint a papír aljára. (mostanában már minden futárcégnél is így kell aláírni).

[ Szerkesztve ]

(#4) djgeg válasza rednifegnar (#2) üzenetére


djgeg
őstag

Nekem is ez volt a gondolatom a helyett, hogy ha már telefon és elektronikus, csatolnál pár képet vagy videót ami kiváltaná a móricka ábrákat.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#5) orion1025


orion1025
őstag

Szerintem nem hülyeség, de azért még lesz tér a fejlődésre.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#6) dew28 válasza rednifegnar (#2) üzenetére


dew28
aktív tag

"Ezt is megkönnyíti az alkalmazás azáltal, hogy a baleset vázlata választható ikonokból (például gépjárművek, utak, kereszteződések, táblák, tereptárgyak, állatok), illetve szükség esetén szabad kézzel is megrajzolható."

mi volt a kerdesed?

[ Szerkesztve ]

(#7) rednifegnar válasza somogyib (#3) üzenetére


rednifegnar
senior tag

ha nem hiteles akkor meg mire jo? mert nem attol lesz elektronikus alairas, hogy a mobil kepernyojere odavakarok valamit.
a futarceges alairas kb annyit is er, kb semmit (tele a net a olyan storikkal amikor valaki nem kapta meg a cuccat, a posta meg szettarja a karjat hogy hat ala van irva, atvette...)

A camera does not make art, the artist makes art.

(#8) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Kiváncsi vagyok az első éles bevetések tapasztalataikra.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#9) mepet


mepet
addikt

Egy hatalmas előnye van ennek az appnak (ha tényleg működik): mobiltelefon internettel mindig mindenkinél van. Kárbejelentő lap pedig nem feltétlenül.

(#10) somogyib válasza rednifegnar (#7) üzenetére


somogyib
őstag

És ha papíron írod alá tollal, az hitelesebb?

(#11) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

És ez külföldön is működik? Vagy csak Magyarországon?

(#12) atike


atike
nagyúr

Soha ne kelljen használni de ez egy nagyon hasznos és hiánypótló alkalmazás. :R

(#13) -secret- válasza icemad (#11) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Külföldön nem.

Amúgy végre valami hasznos újítás. Nem kell betétlapról meg tollról gondolkodni, hogy legyen az autóban.

(#14) icemad válasza -secret- (#13) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Kár. Az unió területén egységes ez a lap. Jó lenne, ha EU-n belül mindenhol lehetne használni.

(#15) tonyrulez válasza rednifegnar (#2) üzenetére


tonyrulez
őstag

"ja es az alairas hiteles lesz?"
Van ismerősöm akinek a nevére megvették előfizura Telekomban a kimaxolt iPhone X-et, jó drága csomagban, és majd pár hónap múlva a többszázezres hátralékról szóló értesítőnél tudta csak meg a dolgot. Persze tollal írták alá, de ezenkívül ugyanannyit is ér mint egy okostelefonra rajzolt pénisz.

"hogy moricka abrat rajzolsz a helyszinrol"
A cikkben benne van hogy lesz mindenhez minta, utakhoz, kocsikhoz, szóval könnyebben, gyorsabban szebb ábrát csinálsz mint kézzel, csak odahúzogatod a dolgokat. Kézi rajz csak egy opció.

4 8 15 16 23 42

(#16) djgeg válasza tonyrulez (#15) üzenetére


djgeg
őstag

És nem kértek személyit az embertől aki a nevére vett telefont?! :F

Amúgy pár éve pont belefolytam egy app fejlesztés téren a digitális aláírásba és pont az volt, hogy akkor idehaza még nem volt érvényes önmagában. Persze vannak rendszerek mint a trezorit talán ami hitelesítetten hozzád rendel doksikat személy beazonosítás után... az elvileg hiteles, lehet hasonló ez is.

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#17) mepet válasza djgeg (#16) üzenetére


mepet
addikt

Ezért nem szabad hagyni, hogy bárki bárhol beszkennelje a személyidet. Nem régiben (5-10 éve) a pannongsm európa legköcsögebb cégének lett minősítve, mert ha megengedted, akkor beszkennelték a személyidet. Ma már minden szolgáltatónál magától értetődőnek veszik ezt. Pl. a bankban nyilatkozatot kellett írnom, hogy nem járulok hozzá... Egy olyan szitu is volt (megyeszékhelyi parkolás), amikor elkerülhetetlen volt, mert különben nem adták volna oda a parkoló kártyát. Ez volt a szabály. Panaszt lehet tenni a városi jegyzőnél, de szart sem ér, azóta folytatólagosan több éve ugyanezt csinálják. A hivatali dolgozók pedig olyan jól megvannak fizetve, hogy nem is csoda, hogy 5000-ért lehet venni tőlük 200db személyi+lakcímkártya képet pendriveon...

Ilyen esetben egyébként legtöbbször benne van a szolgáltató ügynöke is a buliban, hiszen ő meg felvette a jutalékot 10db iphone X után...

(#18) somogyib válasza djgeg (#16) üzenetére


somogyib
őstag

De azt azért gondolom te is tudod, hogy ez nem digitális aláírás, hanem csak a papír helyett a képernyőn való szignózás. A digitális aláírás teljesen mást jelent.

[ Szerkesztve ]

(#19) djgeg válasza somogyib (#18) üzenetére


djgeg
őstag

Még a videóban is elektronikus aláírást emleget... Amúgy letöltöttem és megnéztem, személybeazonosítás nem is történik... ami amúgy még durvább, hogy egy mezőn sincsen validáció csak, hogy kötelező pl...
Nem történik személybeazonosítás így a végén az aláírásnak ténylegesen elektronikus aláírásnak kellene lennie... Pont ezt írtam, hogy körbejártam anno a témát és akkor még az elektronikus aláírás mint olyan itthon nem volt normálisan szabályozva és ami alkalmazások voltak azok személybeízonosítás mellet egy auditált időbéjegzős, "garantáltan" nem később manipulálható adatár volt gyakorlatilag mint a trezorit, így azok az akkori jogszabályok értelmében bizonyító erejű lehetett. (pl.: Aláírt szerződést bescanneltem és lementettem azt akár digitális formában bíróságra is vihettem elméletben, mert maga a doksi hitelesítve volt)
Ez egy hivatalos dokumentum amit vagy hitelesítesz valahogy (személyhez kötöd és auditált rendszerben hitelesítve lemented) vagy digitális aláírással ellátod... de fura nekem ez app így is úgy is.

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#20) djgeg válasza djgeg (#19) üzenetére


djgeg
őstag

ui.: Ami még durvább, hogy se az appból se a weblapon nem elérhető Adatvédelmi tájékoztató se a Jogi nyilatkozat [https://ekarbejelento.hu]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#21) icemad válasza djgeg (#20) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Az adatvédelmi tájékoztató ott van alul, csak válaszd ki az asztali nézetet. PDF fájlban tölti le.

(#22) djgeg válasza icemad (#21) üzenetére


djgeg
őstag

Ember nem jó a link (Főoldalra mutat),,,,

[ Szerkesztve ]

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#23) Millerchris


Millerchris
tag

Itt volt az ideje egy ilyen újításnak.

A holnap mèg messze van!

(#24) icemad válasza djgeg (#22) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Ember, jó a link, csak úgy csináld ahogy írtam. Vagy nézd meg gépről. Nekem egyből letöltötte a PDF fájlt. Átküldjem?

(#25) icemad válasza icemad (#24) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Jogi nyilatkozat ugyanott...

(#26) djgeg válasza icemad (#24) üzenetére


djgeg
őstag

Gépről nézem de a link nem jó... Nem tudom te milyen oldalt nézel:

"640 kByte memória mindenre elegendő"

(#27) icemad válasza djgeg (#26) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Samsung galaxy S8+
Chrome böngésző
Menü - asztali webhely.
Ezt kiválasztom, alul elérhető mindkét fájl.

Most megnéztem Win10 laptopon firefoxal és ott is lelehet tölteni.
De ha kell, adj e-mail címet és átküldöm.

(#28) haxiboy válasza rednifegnar (#2) üzenetére


haxiboy
veterán

Az az aláírás hiteles amit te elismersz mint aláírásod.

Premium Mining Rigek és Gamer/Workstation gépek: tőlem, nektek :)

(#29) HardIgény válasza djgeg (#26) üzenetére


HardIgény
csendes tag

JS-es click funkció van a linkeken, ami felugró ablakkal nyitja meg ezeket:
blob:https://ekarbejelento.hu/4ad05108-083a-4e50-bcd6-c58c404aa53f
blob:https://ekarbejelento.hu/58558cf1-b142-46d5-96e4-b9e6410fe29e

ha bemásolod blobbal együtt böngészőbe, akkor neked is meg kell nyitnia

[ Szerkesztve ]

(#30) gabor.79


gabor.79
aktív tag

Azt nem értem, ehhez minek alkalmazást írni. Megnéztem a videót, mindezt HTML alapon is el lehetett volna készíteni, és úgy böngészőből is használható lehetne, plusz feleannyi lenne a fejlesztési és a karbantartási költség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.