Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Úgy látom, büdös nagy mázlim van, hogy tegnap úgy döntöttem, nem lustulok a 14:22-es vonatig, hanem el akarom érni a 12:48-as vonatot (pedig rendszerint azzal szoktam Pestre menni, amivel most te utaztál).

(#2) BioNiCMaN válasza 7 (#1) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Mázlid volt. :K Ezt nem kívánom senkinek. :(

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3) 7 válasza BioNiCMaN (#2) üzenetére


7
addikt

Eddig a sztrájkok közül is csak egybe futottam bele, az is csak 2 óra késést jelentett.
Egyszer szívtam igazán, amikor bombariadó volt a Keletiben. Már el kellett volna indulnunk (amikor kellett volna, akkor még gördültek ki vonatok), de 5 percre rá, hogy ki volt írva az indulás, bejelentették, hogy bocs, bombariadó. :D

Te amúgy mit ügyködtél Szombathelyen? :)

(#4) BioNiCMaN válasza 7 (#3) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Én 2002-től 2007 őszéig, heti rendszerességgel utaztam ezen a vonalon, 3 bombariadóba futottam bel, az még elmegy, de egy napra két öngyi, az már sok.

Te amúgy mit ügyködtél Szombathelyen?
Dolgoztam, de ha elmondanám, hogy mit, meg kellene, hogy öljelek. :DDD

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#5) 7 válasza BioNiCMaN (#4) üzenetére


7
addikt

Megválaszthatom a halálnemet? :D

@válasz: Igen, valami olyasmi lett volna. Természetesen legközelebbi utad alkalmával szerettem volna, ha azon vonat elé löksz, amin te utazol ;]

Én csak 2005 ősze óta utazom majdnem ugyanezen a vonalon. De már marhára unom... :D

[ Szerkesztve ]

(#6) BioNiCMaN válasza 7 (#5) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ha az a vonat elé lökés, akkor igen. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#7) Makaveli


Makaveli
senior tag

Nekem meg ma lesz a ballagásom... péntek 13 :U

CoD2: Jager-cola xFire: safisniper CoD4: Jager-cola

(#8) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Cipőfűzéshez: a lógó fűzőket be kell gyűrni a cipőbe, vonaton be lehet kötni.

mert he megpróbálom

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#9) Mcray válasza BioNiCMaN (#6) üzenetére


Mcray
senior tag

Jól érzékeltetted milyen szar lehetett. Jól fogalmazol :K

Mióta barátom is így ölte meg magát, legszívesebben kirántanám őket a vonat elől és jól megverném az összes hülye p@csöt, hogy húzzon haza és gondolkodjon, hány embernek van még szarja az életben rajta kívűl.

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#10) 7


7
addikt

Kicsit szorosabban egyébként a témához. Az még egy dolog, hogy az utasok szívnak emiatt pár órás késést, de a mozdonyvezetőt minden ilyen esetnél felelősségre vonják, és, mivel a MÁV rengeteg biztonsági előírást nem tart be (főleg azért, hogy tudjon egyáltalán működni), ez sok esetben az állásukba is kerül.

(#11) tomi_mod


tomi_mod
aktív tag

"Virág elvtárs!, Ne tessék megöngyilkolnia magát!"
:(

(#12) (Kolombusz) válasza 7 (#10) üzenetére


(Kolombusz)
veterán

Amúgysem tudom elképzelni, hogy milyen nehéz lehet feldolgozni egy ilyen esetet, még akkor sem, ha tudja, hogy nem ő volt a hibás.

(#13) lsc


lsc
nagyúr

Legalább jó könyvet választottál :) .

[ Szerkesztve ]

Az élet kegyetlen .

(#14) Jégkokó válasza 7 (#10) üzenetére


Jégkokó
veterán

Nem kerül az állásukba, mivel hiába is fékezne a vonat ugyis legalább fél km nyi utat még megtesz a fékezés közben

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#15) Mcray válasza Jégkokó (#14) üzenetére


Mcray
senior tag

AZ ÁLLÁSÁBA kerül mert minimum 12 hónapig nem engedik vonatra csak utasként...Tudom, hogy így megy...

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#16) Jégkokó válasza Mcray (#15) üzenetére


Jégkokó
veterán

Én meg egészen máshogy tudom a dolgokat.

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#17) Mcray válasza Jégkokó (#16) üzenetére


Mcray
senior tag

Remélem neked van igazad, mert aki az én barátomat csapta el az nagyon készen van, és ha nem engedik dolgozni, ő lesz a következő aki kinyírja magát

"Dö Pávaa det wí ár díling hír iz immezsöréböl" WoWs: das_booty

(#18) Rive válasza Mcray (#17) üzenetére


Rive
veterán

ha nem engedik dolgozni, ő lesz a következő aki kinyírja magát
Valami pszichológiai alkalmassági és problémakezelési izélés rémlik nekem az öngyilkosokat 'fogadó' hivatásos járművezetőkkel kapcsolatban. És pont nem fogja lerövidíteni a dolgot az, ha az illető ki akarja magát nyírni, még ha csak képletesen is.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#19) finest


finest
őstag

Ezek nem öngyilkos merénylők. A 2004-es madridi robantások azok voltak. Képzeld el, milyen pöszén nézhettek, akiket aznap reggel a levegőbe röpítettek!

Megértem, h szar dolog késni, de azért szerintem elgondolkodtató, h milyen szinten vagy indifferens azzal a két emberrel szemben, akik történetesen akkor vetették magukat vonat elé, amikor Te is arra jártál. Ha visszajöttél az ego trippről, majd gondolj bele, h Te jobban fájlalod az ürsen maradt hasadat és két óra késést, mint a két halálesetet!

Talán pont emiatt a hozzáállás miatt vetették vonat elé magukat ezek az emberek, nyilván mindig mindenkinek jobb dolga volt, mint hogy velük foglalkozzon, én úgy látom ez volt az ő végső bosszújuk a nemtörődöm társadalommal szemben.

Tood, h József Attila hogyan halt meg? A halála előtti hétvégén meglátogatták a pesti barátai kocsival a Balatonon a nővérénél, szeretett volna velük visszamenni Pestre, de öten jöttek és ő már nem fért be a kocsiba. Később az egyik barát azt mondta, h megígérték neki, h visszamennek érte a következő hétvégén, de ő már azt nem várta ki. Az övé egy tehervonat volt, biztos akkor is voltak a forgalmi irodán olyanok, akik amiatt nyöszörögtek, h késett a szerelvény és tovább tartott a műszak. :R

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#20) Kareszovics


Kareszovics
addikt

Szép tortúra. :(

http://steamcommunity.com/id/sgtavitus?l=hungarian

(#21) Franklin válasza finest (#19) üzenetére


Franklin
addikt

Garamvölgyi szerint nem öngyilkosság volt, hanem baleset.

Bár valószínűleg soha nem tudjuk már meg az igazat, de az azért elgondolkodtató, hogy ha valaki a vonat általi halált választja, akkor a mozdony elé ugrik általában, nem pedig bemászik az álló szerelvény két kocsija közé és megvárja míg elindul a vonat...

(#22) k_laci


k_laci
tag

" Valaki, aki ért a valószínűség számításhoz megírhatná, hogy mekkora az esélye annak, hogy pont azon a vonalon, pont azon a napon és időben, amelyiken 1 év után megpróbáltam eljutni A pontból B pontba két öngyilkos merénylő próbál megakadályozni tervem megvalósításában. "

Abszolut 50 % :DD Hát vagy igen, vagy nem :D

(#23) BioNiCMaN válasza finest (#19) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nem tudom sajnálni azt a két szerencsétlent, szerintem az öngyilkosság nem megoldás semmire. Ha pedig mégis úgy dönt egy elborult pillanatában az ember, hogy inkább megöngyilkolja magát, legalább másokra gondolhatna, mondjuk a mozdonyvezetőre, aki végignézi, ahogy elcsap egy embert, lefékez, gondolom nem kevés vért és húscafatot lát, aztán ott van még a helyszínre érkező halottszemlét elvégző ( legalább kettő fő ) rendőr, aki ugyancsak kérdéses, hogy mennyire tudja feldolgozni a leszakadt testrészek és belsőségek látványát, és azokat még össze is kellene szedni, mert ugye "a halottat el kell temetni", és még ott van az orvos is, akinek mindenképpen ott kell lennie a szemlén.

Persze mondhatod, hogy a dokinak ez (is) a dolga, meg a rendőröknek is, de azért lehet, hogy nincsenek oda a munkájuk ezen részéért, és véleményem szerint ez nem is lehet felhánytorgatni nekik.

Szerintem József Attila sem volt tiszta fialás, de erről nem nyitok vitát. :R

Egy jó ismerősöm is öngyilkos lett, Ő otthon a lakásában akasztotta fel magát a gázcsőre, Karácsonykor...

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#24) BioNiCMaN válasza lsc (#13) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Szerintem a Bosszúálló az eddigi legjobb könyve. :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#25) BioNiCMaN válasza Franklin (#21) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Azt is megmondhatná valaki, hogy a Garamvölgyiből hogyan lett szóvivő, majd kommunikációs igazgató? Az az ember nem tud beszélni. Én se tudok, de legalább nem erőltetem. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#26) Leslie_K.

Azért ezt most minden győri nevében ki kell kérnem... :)
Jómagam Győrben nevelkedtem, méghozzá Szabadhegyen, ami nem más, mint egy városrész, vegyük úgy, mint egy pesti kerületet, így nem Győrbe akartál bejutni, hanem Győr-Belvárosba, hamár ilyen csúnyán "legyőr-szabadhegyezted" és "legyőr-gyárvárosoztad" kedves kis városunk részeit. :P

Egyébként mi a kutyafüléért nem a szombathelyi Savaria IC-vel mentél Pestig, amit Győrben általában egy GySEV IC-hez csatolnak?

(#27) BioNiCMaN válasza Leslie_K. (#26) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Megkövetlek, kérlek bocsásd meg tudatlanságom. DM helyett lehetne egy Meki a vasútállomáson. ;] Szombathelyen dettó! :D

Azért nem IC-vel mentem, mert akkor most nem lenne mit olvasnod, mert "csak" egy öngyilkos keresztezte volna az utam, az meg olyan szokványos lett volna. :U
Egyébként IC 1-kor és 3-kor indul, az 1-est nem értem volna el semmiképp, a 3-asra pedig nem akartam várni. :W

mod: OFF

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#28) Tommer


Tommer
tag

Nekem nagyon tetszett az írás össze-vissza röhögtem magam! :D :D

AMD Ryzen

(#29) marcias válasza Tommer (#28) üzenetére


marcias
őstag

Jah énis a 2. öngyilkosnál röhögtem nagyon :D :D :D :D :D :(((

Steam: marcias88

(#30) SystemRoot


SystemRoot
őstag

"öngyilkos merénylő"

Kit gyilkolt meg szerencsétlen? Egy bogarat a vonat orrán?

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#31) Dashes


Dashes
őstag

Most Ménfőcsanakon 5 percenként egy 10másodperces vonatkört hallatszik :F ( legalább 20 perce )
Már elindult..

[ Szerkesztve ]

(#32) Geller72


Geller72
veterán

...nagyon tetszett a cikk...sajnos vannak peches napok, de amikor nálam már ennyire brutál űberpechbe hajlik, eccerűen beszarásig röhögök a szituáción, és magamon, hogy ekkora kiba pechem nem lehet sorozatban..pedig DE!.. :D
Üdv:
Geller

(#33) pohár válasza BioNiCMaN (#23) üzenetére


pohár
félisten

József Attila beteg volt, személyiségi betegsége volt vagy mi, és NEM skizofrén :)

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#34) tocsa válasza BioNiCMaN (#23) üzenetére


tocsa
senior tag

"finest" user egesz jol ratapintott a lenyegre, miszerint lehet hogy pont ilyen hozzaallas miatt is ugrottak a vonat ele.

Amugy sok ilyen ember depresszioba szenved. A depresszio egy betegseg, nem csak annyit jelent, hogy unott vagy, es ugy erzed ertektelen. Effektive ilyenkor kemiai elvaltozasok is megfigyelhetok (bizonyos hormonszintek megvaltoznak, stb.). Sokszor errol se onmaga, se a hozzatartozoik nem tehetnek, valoszinuleg hajlam es sokfele tenyezo osszessege jarul hozza a dologhoz. Es a depresszio eredmenye az, hogy az illeto teljesen ertektelennek, uresnek erzi onmagat, meg akkor is hogyha pl a hozzatartozok segiteni probalnak. Es veget vet az eletenek, ami nagyon szornyu dolog. Orvosi segitseg kell sajnos, mashogy nem megy. Igeny eseten gyogyszeres kezeles is kell (a megvaltozott szintek visszaallitasa pl), nem eleg vitamonikkal tomni a usert.

Miert vonat? Az igazi depressziost mar nem erdekli semmi. Nem azert mert buta lenne, korabban mar irtam miert.

Amugy valaki itt ajanlott mas halalnemeket, es a gazcsovet megemlitette. Hat az igazan veszelyes, ha magaval robbantja meg a szomszedokat is. Nem jo.

Azota kicsit jobban belegondolok ezekbe a dolgokba, miota nekem is egyik jobaratom ilyen modon vetett veget eletenek, hamarosan kozeleg a halala evforduloja.

En inkabb azon gondolkoztam, hogy a ratyi gazdasagi helyzet miatt (mar Romania es Szlovakia is elottunk van), munkanelkuliseg, stb, ez a trend szerintem novekedni fog. Ismet elsok leszunk valamiben (ongyilkolaszasok szama)?

Szuper.

A MAV meg... hagyjuk
Bar ket ongyilkolaszashoz 2 ora keses nem is olyan rossz szerintem. Ami megdobbento az az 5 ora nemtudomhany perces _normal_ menetido...
hihhetetlen

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#35) pohár válasza pohár (#33) üzenetére


pohár
félisten

Áááhhh eszembe jutott a pontos fogalom :DDD
Személyiségzavaros volt :DDD

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#36) SystemRoot válasza BioNiCMaN (#23) üzenetére


SystemRoot
őstag

"Szerintem József Attila sem volt tiszta fialás, de erről nem nyitok vitát. "

Máskor ilyesmit inkább ne említs meg ha nem akarsz róla vitát nyitni mert megbántasz másokat.
Én József Attilát a legnagyobb költőink közé sorolom, és nagyon szomorúnak tartom a sorsát.

Wisdom is the principal thing; therefore get wisdom: and with all thy getting get understanding.

(#37) Blaise válasza pohár (#35) üzenetére


Blaise
veterán

egész pontosan borderline-személyiségzavar :)

(#38) HavocS válasza Mcray (#15) üzenetére


HavocS
senior tag

Ez teljesen hülyeség, ha ismerősöddel ilyen volt, akkor az nem a gázolás miatt, hanem mert valami más is volt a füle mögött. Egy sima gázolásnál három dolog érdekli a hatóságokat:

1) fogyaszott-e alkoholt
2) adott-e figyelj-jelzést (magyarán kürtölt-e)
3) fékezett-e amilyen hamar tudott (meg persze betartotta a sebességkorlátozást)

Amiatt, hogy mondjuk nincs szerszám a mozdonyon (mert szétlopkodták), nem fognak kötözködni, bár tény, hogy ha mondjuk lejárt a poroltó érvényessége, azt simán ráírják halmazatként, meg ha nem is volt köze hozzá még közvetve sem.

A második pont ráadásul elég kényes kérdés, mivel április óta az átjárók előtt is csak akkor kell kürtölni, ha "személy- vagyon vagy forgalombiztonsági ok indokolttá teszi". Vagyis ha az IFA már a síneken van...
A másik meg, aki nem bírja ezt feldolgozni, az ne menjen mozdonyvezetőnek... főleg hogy ő az első, akinek hátra kell mennie, és részletesen be kell jelentenie, milyen állapotban (hány darabban...) van a delikvens.

(#39) HavocS válasza SystemRoot (#36) üzenetére


HavocS
senior tag

Szerintem is nagyszerű költő volt, de ettől még el lehet fogadni, ha nem volt normális. A művei ettől nem érnek kevesebbet. A legtöbb művész amúgy is lelki sérült.

(#40) Kickass


Kickass
őstag

aki jár Debrecen Nyíregyháza vonalon szintén sokszor élhet át hasonlót.....arra Apafa megálló az öngyilkosok kedvenc helye, van valami fehér cucc (mész?) amivel leöntik a síneket meg a környékét ahol kivérzett a szerencsétlen na arrafele egy két vasuti átjáróban már a szűzmária is fehér, ez a 'megálló' azért nagy cumi mert ha Debrecen fele jössz akkor gyakorlatilag kb 3 km a végcél és rostokolhatsz ott egy órát valaki miatt aki nem tudott 'humánusabb' halálnemet választani magának...nem beszélve arról ha elcsiped a megfelelő pillanatot akkor még 'dobozolás' előtt elcsipheted mi maradt a szerencsétlenből :(

(#41) lsc válasza BioNiCMaN (#24) üzenetére


lsc
nagyúr

Az sem rossz , az is megvan :) , a vonat közlekedés meg sajnos ilyen .

Az élet kegyetlen .

(#42) 04ahgy válasza 7 (#10) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Közöm van a vasúthoz. Betéve tudom a szabályzatokat, közlekedésmérnöknek tanulok, vasúti szakirány. Apám is vasutas, vasút az életem. Másrészt a MÁV rengeteg biztonsági előírást betart.

Sok ember halálát láttam már vasúton. A mozdonyvezető sosem felelős a gázolásért! A mozdonyvezetőt a gázolás után megkérdezik. És ilyenkor lehet pszichológiai szabadságot kérni. De az állásába biztosan nem kerül. A pszichológiai szabadság maximum két hónap. Ha kéri, utána van vizsgálat, pszichomókus által, hogy az idegei rendben vannak-e. De kényszerűen biztos nem veszik le a gépről őket. Van aki a gázolás után rendesen továbbvezeti vonatát.

Két történetet írnék le.

Nyár volt, 2005. A Balatonparton vonatoztam, vasútimádóhoz mérhető lelkesedéssel egész úton a mozdony möögötti első kocsi ablakán kandikálok ki. Elindulunk Tapolcáról a 116-os Szergejjel, 5 kocsival. 116t a mozdony, 5*32t a kocsik tömege. A gép orosz gyártmány, elképzelhetitek, milyen robosztus, és masszív lehet. Azon a pályán 80km/h sebességgel lehet közlekedni, kb. ennyivel mehettünk. Balatonedericshez közeledve a sorompón (nem volt csapókarja, csak lámpája) átment előttünk kb. 100m-rel egy fehér furgon, mögötte egy kék kocsi, megállni látszott. Behajoltam, újságolni szintén mérnök-hallgató kollégámnak, milyen hülyék vannak. Egyszer csak elment a levegőnk. Szakavatott ember tudja, hogy gyorsfékezés történt, minden fék azonnali maximális fékerővel fékez a vonaton. Rántást nem lehetett érezni. Kinéztem, és hatalmas porfelhő fogadott, mozdonyunk a világoskék kocsit gyűrte maga előtt. Amiről azt hittem, a másikat látva, milyen hülye, megáll. Nem állt meg, és így a mozdony a vonattal segített neki még 300m-t haladni, csak sajnos a nem kívánt irányba. Torkomat elhagyta a "Gázoltunk!" felkiáltás. A rutintalan utasok összenéztek, a rutinosak az ablakokhoz kaptak. Én is kinéztem, ahogy megálltunk, és elült a por, láttam a szakállas sofőr kifordult nyakát. Másnap a hírekből megtudtam, hogy német nagypapa, nagymama, és a fiú kisunoka szörnyethalt. A kislány még egy hétig vívta haláltusáját a Győri kórházban. A mentők pedig rekordsebességgel, kb. 5 perc alatt kiértek. Maximális fékhatás, autó gyűrődik a mozdony előtt, és csak 80-nal ment a vonat. Így is 300m-t tolta.

Tavasz vége volt, kezdődött a nyár. Már sok automata ajtós szerelvény volt, de még sok hagyományos a ceglédi elővárosi vonalon. Még középiskolás voltam. Kandikáltam kifele a vonatból, az utasok közt gyönyörködve, nézelődve, a vonatokat szemlélve. Még ez is hagyományos szerelvény volt. Kb. 5 perccel indulás előtt jött egy pár. Jóképű, atletikus férfi, és mesés szépségű, modellnek is beillő lány. Nagyon szerelmesek voltak. Az ajtó előtt csókolóztak végig. Mikor az indulás ideje eljött, már sípoltak a kalauzok, a srác fellépett. A lány is. Én még láttam, hogy a lépcsőn csókolóznak. A kalauzok és a forgalmista nem látták, nem is láthatták, mert messzebb voltak. Mivel felléptek, elindították a vonatot, mely már így is két perc késésben volt. Utolsó csók, a vonat már lomhán, egyre gyorsabban mozog. A csajszi pedig magassarkúban, háttal lelépett. Elesett, a vonat alá került. A forgalmista észrevette, azonnal megállította a vonatot, jelzést adva a mozdonyvezetőnek. Odasereglettek az emberek, a lány magánál volt. Egy bökkenő volt, az egyik lába, combban elkülönülve, kb. 10 centivel arrébb, a sín másik oldalán. Egy utas odaszólt a srácnak, hogy "Na most is kitartasz mellette egy életen át?". Ez a mondat nagyon megmaradt bennem. Mikor a mentősök kiértek, akkor ájult el a lány.

Mod: és ezek még nem is öngyilkos esetek voltak, hanem csak balesetek. A vasút sajnos veszélyes üzem.

HGyu

[ Szerkesztve ]

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#43) jerry311


jerry311
nagyúr

Ilyen öngyilkosok mindig lesznek. Ilyenkor mindig csak sok sikert kívánok nekik utólag is. Legalább az újabb próbálkozásnál nem ba...ák el a napom újra.

(#44) ody42


ody42
senior tag

Legalább a könyv jó volt? :)

(#45) __Psion__ válasza BioNiCMaN (#23) üzenetére


__Psion__
tag

Valószínűleg azért nem vagy képes kellő empátiával viseltetni a két szerencsétlen iránt, mert a jól körbebástyázott ám egyszerű életedben, soha nem sodródtál annyira perifériára (vagy értél el egyéb érzelmi mélypontot), hogy megértsd mennyire kiszámíthatatlan az ember egy ilyen szituációban. A racionalitás nem jellemzi az öngyilkosok nagy részét... másfelől azt várni tőle, hogy gondoljon rád, míg te "leszarod" a fejét, kissé nonszensz nem gondolod?

Persze a mérgelődés helyén van a késés miatt (magam is ezt tenném), de nem kéne a két halálesetet ilyen formán elbagatellizálni.

finest tökéletesen fogalmaztál! :R

╒═════════════════════════════════════════════════╕ ──────────────────────►´Ρςiοn◄────────────────────── ╘═════════════════════════════════════════════════╛

(#46) BioNiCMaN válasza __Psion__ (#45) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Nekem papírom van róla ( komolyan ), hogy nem vagyok toleráns... :U

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#47) trichterwind


trichterwind
csendes tag

Szia!
Igazán sajnálatos, hogy öngyilkosok miatt késtél. De sajnos azt kell, h mondjam, nagyon szomorú a hozzáállásod a dolgokhoz. Éppen 1 hónapja történt velünk uez (vonat általi öngyilkosság) amire senki nem számított, teljesen váratlanul. Esetünkben a mozdonyvezető nem tapasztalt semmit, a következő állomáson (a helyszíntől 30 kmre) állították meg. Tehát bízunk benne, hogy őt lelkileg annyira nem viselte meg a dolog. MIvel tehervonatról van szó, ezért utasok sem látták. Hogy 3 órát késtek a vonatok....?! Nagyon sajnáljuk. DE a hozzászólásokban az senkinek nem jut eszébe, hogy mit érezhettek akkor (és azóta is) a hozzátartozók? Akiknek eltűnt a testvérük/anyjuk/feleségük/bárkijük, és órák múltán azzal kell szembesülniük, hogy a vonat alá vetette magát?!?!? Régebben nem tartottam túl humánusnak az öngyilkos embereket a környzetükkel szemben. Ma már átértékeltem. Ő ezt látta megoldásnak. akkor is, amikor ott állt mellette/mögötte egy türelmes, szerető család. és váratlanul, senki nem számított rá. megtette... és SENKINEK nem kívánom azt a napot, és az utána következő gépies tetteket - azonosítás, kihallgatás......... és mindenhol az értetlen arcok, öngyilkos lett? dehát miért? szóval soha, senki nem lehet biztos abban, hogy épp nem az ő környezetében fog történni egy ilyen "dolog".
persze, nyilván nem kell velünk humánusnak, és megértőnek lenni, hisz "mindenkinek megvan a saját keresztje", de attól még arra sincs szükség, hogy elítéljük az öngyilkos embereket anélkül, hogy ismernénk a
"történetéből", életéből bármit is. sajnos az öngyilkosságra hajlamos emberek esetében 1 töredék másodperc is elég ahhoz, hogy úgy döntsenek, nincs tovább...............

(#48) trichterwind válasza trichterwind (#47) üzenetére


trichterwind
csendes tag

ha nem voltam világos, közeli hozzátartozónk lett öngyilkos.

és még valami: a sajtó... mi még nem is tudtuk, mi történt, amikor az interneten, jó kis bulvárcsemegeként, fent volt............. amit mi meg is értünk, hogy ok, legyen fent mert késtek a vonatok 3 órát "emiatt", de ne közöljenek olyan részleteket amik 1. nem fedik a valóságot 2. a hozzátartozók fájdalmát még jobban növeli 3. mikor odatelefonálok hogy szedjék le, akkor megkérdezik, hogy nade ha nem is az történt amit ők megírtak, akkor ugyan mi..........................
szóval tapintat kéremszépen, az embertársaink iránt.... soha ne történjen senkivel ilyen tragédia, de azért az biztos, hogy átértékelődnek bizonyos dolgok.......!!!!!!!

(#49) 04ahgy válasza trichterwind (#48) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szia!

Teljesen világos, amit hozzátartozóként érzel. Hidd el, ritka kivétel vagy. Természetesen a vasutasok sem örülnek, röhögnek a markukba, ők is éreznek részvétet. De (főleg a mozdonyvezetői munkakör) mivoltából kifolyólag, egynéhány eset után úgy védekeznek ösztönösen, pszichológiailag, hogy próbálnak minél kevésbé tudomást venni a dologról. Másrészt "onnan fentről" (értsd.: a mozdony 80-120 tonnáját meglovagolva) egész más színezete lehet halálesetnek és halálesetnek.

Van mozdvez. ismerősöm, aki több, életét önszántából elvető emberi lényt ért sajnálatos haláleseten volt már túl, mikor viszont baleset történt: gyereket gázolt. Azon valószínűleg élete végéig nem tudja magát túltenni, nyomot hagy az emberben.

Másrészt vannak hozzátartozók, akik úgy gondolják, hogy rokonuk, barátuk, szerettük halála után a vasút egy hónapra megáll. (Ezért is emeltelek ki, mint kifejezetten korrektül hozzáálló gyászolót.) Példa: Pilisen történt egy öngyilkosság, nem messze a peronoktól. Igen forgalmas a vasútvonal, de a hozzátartozók, gyászolók a síneken ülve gyertyáztak, stb. Azon a vágányon, ahol naponta legalább 150 vonat halad át, némelyikük megállás nélkül, 100km/h sebességgel. És hiába szólt nekik a forgalmista, lepergett róluk: "Ők időben észreveszik a vonat közeledtét!" kijelentéssel. És ha ugyanezen a sínpáron a másik irányból érkezik a közlekedő szerelvény? A történet vége az lett, hogy akármekkora is a forgalmista együttérzése, rendőri intézkedést kellett kérnie, a balesetveszély elhárítása céljából. Köszönetképpen fenyegető telefonokat kapott, meg kedves feliratokat az állomás falára...

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#50) illu


illu
tag

hát én a "Zsolti"-s részen majd lefordultam a székből :DD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#51) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Az élet furcsa fintora, hogy idén már a hat vasúti hullát kellett nézegetnem 4 hónapon belül...

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.