Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) secretgarden válasza *RLaci* (#49) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Erdekes kerdes egyebkent, hogy tenyleg van-e meg ertelme a teljesitmeny hajkuraszasnak. Mostani OnePlus 7-emben Snapdragon 855 van, elozo OnePlus 5-omben meg Snapdragon 835 volt. Elvileg eleg nagy teljesitmenybeli kulonbseg van a ketto kozott. Gyakorlatban sem mindennapi eletben, sem jatek kozben nem vettem eszre semmi kulonbseget. Ugyanigy, haverom OnePlus Nord-jaban meg Snapdragon 765G van, azt se lattam semmiben se lassabnak. Szerintem kb. az SD765G / SD835 az a szint ami felett telefonnal az atlag user mar nem lat kulonbseget. (Hasonloan, mint ahogy 300-320ppi fole felesleges novelni a felbontast, mert atlag user (hacsak nem VR-ezik) nem lat kulonbseget, maximum nagyitoval.) Persze nem mondom hogy alljon le a fejlodes... de a hangsuly atkerulhetne kicsit mashova, pl. az uzemidon majdnem mindenki egyetert hogy lehetne hova fejlodni es ugye a proci az egyik legnagyobb fogyaszto, szoval most par evig fokuszlhatnanak arra, hogy ugyanazt a teljesitmenyt minel kisebb fogyasztasbol kihozni...

(#52) #16820480 válasza secretgarden (#51) üzenetére


#16820480
törölt tag

És akkor azt képzeld még hozzá, hogy a SD480 többnyire hozza a 835 szintjét teljesítményben, szóval már ha azzal jön valami, annak is elég jó esélyei vannak, hogy értelmes ajánlat legyen.

(#53) secretgarden válasza #16820480 (#52) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Hat igen, Geekbench-en single core-on az SD480 meg SD835 gyakorlatilag ugyanott vannak. En azon voltam ledobbenve, hogy a mostani telefonomban szolgalo SD855-hoz kepest masik haverom SD662-es telefonjan (ami ugye elvileg csak 1/2 teljesitmeny az enyemhez kepest) mennyire ugyanugy mennek a jatakok, beleertve 3D akciojatekokat. Jo, lehet ha megneznenk az enyemen lenne pl 80fps az oven meg 55fps, vagy ha screenshot-ot csinalnanak az enyemen itt-ott tobb lenne a reszlet az allokepen, de igy jatekok kozben megmondom oszinten ha vaktesztet kene csinalnom hogy melyik footage melyik telefonrol van, hat lehet hogy melletrafalnek...

(#54) secretgarden


secretgarden
aktív tag

SD888 / Exynos 2100 teljesitmeny es homerskelet teszt, akit erdekel: https://www.anandtech.com/show/16463/snapdragon-888-vs-exynos-2100-galaxy-s21-ultra/6

(#55) Fall-N válasza pusszycat (#6) üzenetére


Fall-N
veterán

De jó lenne, csak nehezebb lenne megoldani. Egyébként lehetne úgy is egyszerűen, hogy a teteje üveg félig vagy 1/3-ad részben, az alja meg fém (szálcsiszolt alu például). Dizájnra is szebb lenne, mint ez a üveg imitáció.

Más: Mi a bajotok fiúk a YT Musiccal? Semmi baj vele és mivel előfizetek a Premiumra így használom is a sima YT mellett. Persze offline lejátszáshoz vannak jobbak (GoneMAD, JetAudio+, Stellio, PowerAMP, PlayerPro stb.), de egyáltalán nem rossz. A felület is szép meg az algoritmus is elég jól ajánl számokat, amiket nem ismertem, de bejön.

(#56) Fall-N válasza #32839680 (#26) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem beszélve az akku cseréről. Most úgy kell ezeket az üveg csodákat hőlégfúvóval szétszedni, meg újra ragasztani, ott meg csak levetted a hátlapot és kicserélted az akkut pár másodperc alatt. Most meg örülsz ha szép állapotban meg tudják csere után ragasztani és nem cseszik össze.

(#57) GreenGoblin válasza Fall-N (#55) üzenetére


GreenGoblin
tag

YT Music-ot használtam egy évig, fél évig kb. Apple Music-ot most meg Spotifyt. Az utóbbi mindet veri magasan.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#58) Fall-N válasza GreenGoblin (#57) üzenetére


Fall-N
veterán

Elképzelhető, de nekem igazság szerint a Music járulékos plusz, mert a reklámmentes YT miatt fizetek elő.

(#59) secretgarden válasza GreenGoblin (#57) üzenetére


secretgarden
aktív tag

Csak miert nem tudjak megoldani egyiknel sem, hogy megjegyezze a poziciomat az egyes playlist-ekben? Idegesito, hogy meghallgatok 31 szamot az A playlistbol, atmegyek hallgatok nehanyat a B playlistbol, majd mikor visszamegyek az A playlistbe megint az elso szamtol kezdi azt, nem a 32.-iktol folytatja... Amikor van 40-50 playlist fel kell irni melyikben hol tart az ember... Kb. 7-8 eve kerik ezt a funkciot a userek Spotify-tol is meg a tobbitol is...

(#60) GreenGoblin válasza Fall-N (#58) üzenetére


GreenGoblin
tag

Youtube Vanced, YouTube Vanced Music, NewPipe, SkyTube.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#61) Fall-N válasza GreenGoblin (#60) üzenetére


Fall-N
veterán

Ismerem őket, de a YT Vanced már nem müködik régóta két accounttal, régen használtam. A Newpipe nem jó mert nem lehet kezelni vele a listákat, mert nincs belépés, meg a felületük sem jön be A SkyTubebal együtt

[ Szerkesztve ]

(#62) Silenzio


Silenzio
addikt

"A nappali felvételek tehát korrektnek mondhatók, ha nem is ütik meg a Samsung-Apple páros színvonalát, este viszont csúnyán elfogy a tudomány, pedig még direkt van éjszakai videó fantázianevű üzemmód is a szoftverben, de azt én inkább nem javasolnám senkinek, egy sima 4K60 kombóval jobb lesz az eredmény."

Vagy leszedsz egy normális kamera appot, és rögtön a mezőny legjobbjává válik a Oneplus 9- 9 Pro kettőse, az iPhone 12 meg elmegy sírni a sarokba. Nem is értem, mi értelme van okostelefonoknál kamerát tesztelni, amikor mindestelen minden a szoftveren múlik... Az okostelefonnak nem az a lényege, hogy lehet rá appokat telepíteni? Aki tesztek alapján tájékozódik, az szerintem nem Mari bácsi és Józsi néni szintje, akik beérnék a gyári appok tudásával. Hiába állítja szerkesztőség, hogy marginális a videózók száma és a "profi appokat" keresőké, ez egyáltalán nem olyan valószínű.

Mikor lesz végre olyan kamerateszt, ahol azonos appokkal sportoltatják a mezőnyt? Érdekes dolgok derülnének ki, azt garantálom. Például kiderülne, hogy az IMX789 (és a 689) tudása páratlan az egész mobiltelefóniában.

[ Szerkesztve ]

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#63) Mercel


Mercel
senior tag

Biztos velem van a gond, de ez számomra a százezredik csájnafon sztenderd tudással .
Nem Bog a sáros a cikkel, a telefon sáros, hogy kemény háromszázezerért tudja a kötelezőt és csókolom.
Nekem ez nyolcvanezret sem érne meg.
Akkor sem ha félretenném az alapvető bizalmatlanságom a kínaiakkal szemben.

Marcel

(#64) Fall-N válasza Silenzio (#62) üzenetére


Fall-N
veterán

Ezzel egyetértek. Kedvencem például a ProShot, ami egész jó dolgokat ki tud hozni a kamerából vagy ott a Pixeleken futó kamera alkalmazás ami az összes telefonon szebb képet tud csinálni, mint a gyári.

Persze értem azt is, hogy sokan a dobozból kivéve csinálnak képeket, azaz minimális az alkalmazások száma, amiket telepítenek és a gyári kínálatra szorítkoznak. Na ők nem fognak utána járni, hogy melyik alkalmazás csinál szebb képeket.

Mercel: Kétélű a dolog. Olyan nagy innovációt már nem nagyon lehet bemutatni, így mindig a hardver lesz erősebb, frissebb a rendszer. Rizikózni meg nem fognak, mert általában nem jön be és az életben nem térül meg a belefektetett pénz. Ott az LG kiváló példája. Elkövettek millió egy hibát, de azt nem lehet mondani hogy nem csináltak mindig valami egyedi ötletet. Sokszor haszna az nem volt (lásd LG Wings), de kiváló ötlet volt a hátlapi gombok például csak idióta módon dobták az ötletet.

A másik dolog az, hogy a név eladja a telefont, lásd Apple és a Samsung. Olyan nagy fejlődést ök sem követtek el, sőt az új S széria még visszafelé fejlődött, mégis pörög az eladás. A legtöbb fejlődés ott merül ki, hogy hova rakják az előlapi kamerát és hol legyen lyuk.

[ Szerkesztve ]

(#65) Timer válasza Mercel (#63) üzenetére


Timer
veterán

A jó hírem az, hogy ezzel a hozzáállással le is tudtad a telefon választás nehézségeit, kábé 10 évre előre... :D Manapság nemhogy ennyiért, másfélszer ennyiért se kapsz semmi különlegest. Maximum kamu száz megapixeles kamerát, meg további két semmire sem való lencsét szemétdombbal a hátlapra. Persze mindez nem mentesíti a cikk tárgyát az alól, hogy egy unalmas tucat termék lett, de mentségére legyen mondva, a konkurencia se tud érdemben többet, maximum több sziruppal tálalja azt.

Egyébként soha nem értettem, mit várnak az emberek egy telefontól, azon túl, hogy ez egy kommunikációs eszköz és pont. Főzzön vagy este takargasson be?!? Maximum a külső az, ami unalmas lett az évek alatt, de minden más tekintetben ugyanazt a pocsolyát tapossa a legtöbb gyártó vagy tíz éve már... Az utolsó "egyéni" telefonom az Arc S volt, meg előtte a Mini Pro 2. Szigorúan nézve ezek is csak a külső tekintetében ütöttek el a konkurenciától.

[ Szerkesztve ]

(#66) #16820480 válasza Fall-N (#64) üzenetére


#16820480
törölt tag

Mondjuk az egekbe ajnározott gcam-et ahányszor próbáltam eddig, annyiszor töröltem is rövid idő után. Egyáltalán nem ment stabilan, nem lehetett beállítani úgy alapértelmezettként, hogy zárképernyőről az induljon, néha olyan bugokat dobott, hogy videó alatt nem volt hang, a beállított értékek felénél összeomlott és kilépett (de nem mindig elsőre, volt olyan beállítás ami jónak tűnt, aztán 10-20 kép után halt be), és még lehetne sorolni.
Most arról nem is beszélve, hogy egyrészt az emberek zöme nem is hall róla, mivel nem a Play-en elérhető app, de még ha hallana is, akkor sem tudná érdemben használni, mert a második fagyás után menne az 1* és törlés.

(#68) GreenGoblin válasza #32839680 (#67) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem lesz abból semmi

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#70) janeszgol válasza #32839680 (#69) üzenetére


janeszgol
félisten

+1

Amit a Lumiákból kihozott az MS, az nem volt semmi. Ők a legjobb kamera app fejlesztők. Csodálkozom, hogy androidra nincs nekik. (Oké nem minden szenzorhoz, de a népszerűbbekhez.)

(#71) GreenGoblin válasza #32839680 (#69) üzenetére


GreenGoblin
tag

Inkább a különböző effekteket erőltetik minthogy Gcam minőségre mennének rá.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#72) Scarabeus válasza Timer (#27) üzenetére


Scarabeus
tag

Majd a 10 Prora lecseréljük a 7 Prot, hátha addigra kiforranak kamera szinten. Egyébként nem a Oneplus védette le a hangszóró rácsban elhelyezkedő front kamerát? Mintha valami ilyesmit olvastam volna. Glory Hole nekem is nagyon zavaró lenne, a 9 Proban pedig a zoom kamera nagyon gyengécske a konkurenciához képest, tényleg a 7 Pro óta ezen a fronton egy helyben topognak.. igaz a széles látószögú az üt, csak én azt használom kevesebbet a zoomhoz képest.

[ Szerkesztve ]

Oneplus One --> Samsung S7 Edge --> Oneplus 7 Pro 8/256 --> Samsung S22 Ultra 12/256 --> Oneplus 11 16/256 // "Y2XSXW7" kuponkód a WOLT-on 2x 1000 ft kedvezményért!

(#73) secretgarden válasza Fall-N (#64) üzenetére


secretgarden
aktív tag

En is egyetertek. Plusz: szerintem kicsit tul van lihegve ez a kamera mizeria. A felhasznalok 95%-a soha nem nezi meg egy 4K-s TV-n (ami ugye csak 8.3 megapixel!) a telefonos kepeket, es 99%-a soha nem hivatja oket elo A3-as meretben... A kis telefon kijelzokon meg a kozepkategorias telefonok mindegyeke altal keszitett kep tok jol nez ki... Most meg kezdik nyomni a 8K-s videozast. Minek? Kinek?
Inkabb fokuszalnanak masra... Mint eltuntetni a hulye szelfi kamera lyukat vegre... Vagy javitani az akku uzemidon... Vagy ugye mindig aradoznak kulonfele uj teloknal hogy milyen szep a hatlapja meg hogy milyen vekonyak - igen, amig aztan az ember szuksegszeruen bele nem teszi oket egy tokba es maris annyi a szep hatlapnak meg a vekonysagnak - johetnenek mar a cserelheto hatlapos (es akkus) telefonok, lehetoleg kiallo hatso kamera modul nelkul, hogy ne kelljen oket tokba tenni. Es persze minden gyarto peldat vehetne a Samsungrol es igerhetne 4 ev update-t a telefonjaihoz. Stb...

(#74) ricsi0307 válasza Silenzio (#62) üzenetére


ricsi0307
senior tag

A Gcammel az a legnagyobb probléma hogy egy portolt kamera app. Heti több kiadás jön több fejlesztőtől, különböző hardverre különböző tudással és funkcióval. Ember legyen a talpán aki el tud rajta igazodni hogy mikor melyik port lesz neki a legjobb. Aztán jön egy újabb hivatalos frissítés amit megint lehet portolni, utána akár 1 hónapig is reszelgetik mire egyáltalán félig használható lesz. Én személy szerint MI9-en az esetek 95%-ban azt használtam de hónapokig tartott míg megtaláltam azt az egy verziószámút amin működött közel minden és hozta azt a szintet amit elvártam. Utána a készülék eladásáig próbálgattam az újabbakat de a közel egy éves app jobb képet csinált minden körülmény közt mint az újabbak. Egy átlag felhasználó pedig nem fog ilyenekkel pepecselni, főleg nem akkor ha ennyiért vesz egy telefont. Legyünk őszinték egy laikus ezen az oldalon el van veszve teljesen.

(#75) forgonati


forgonati
őstag

Amekkora kedvencem volt a OP2, mert más volt dizájnban, meg gyors volt, korrekt kamera, emellé korrekt ár, stb. Annyira hagynak már ezek hidegen. 12 egy tucat ezeknél is már, bezzeg egy zsák pénzt elkérnek. Nem Boggal van a gond, de OP teszt ngem sem tud már felizgatni ujabban...

Keelah Se'lai!

(#76) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Teljesen elvesztettek a realitas erzekuket az Oneplusnal, pontosabban az OPPO-nal (bar ott a sajat neves keslzukeiknel mindig rohej ar/ertek arany volt) az utobbi evekben, talan a 7es szeria volt az utolso jol arazott szeriajuk.
Ez a baj, amikor a kinai gyarto azt hiszi magarol hogy Jani, kozben meg csak Juliska. Hasonlo koppanas volt a Huaweinel, ahol azt hittek hogy a vasarloik tobbsege mar annyira fanok, hogy majd GMS nelkul is viszik. Hat nem, azert vettek addig mert remek minoseget adtak korrekt aron.
Emelle odaraks egy iPhone 11-12-t es nem tudod megindokolni miert a plasztik hatlapos kinait kene venned akar tobb penzert. Es ugye az Applet hivjak premium arazos cegnek.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#77) GreenGoblin válasza GeryFlash (#76) üzenetére


GreenGoblin
tag

Nem elég ezt a szériát is elk@rták de az óra sem lett nagy szám. Mindenki csak panaszkodik milyen sz@r lett.
:DDD

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#78) Fall-N válasza GreenGoblin (#77) üzenetére


Fall-N
veterán

Igazság szerint sosem volt nagy szám a OnePlus, csak az elején olcsón adták a telefonokat (beetetési időszak). Utána ők is árat emeltek és ezzel el is veszítették, ami miatt vették őket.

De ez mindig így van. Huawei és a Xiaomi is gombokért adta a telefonokat az elején. A Xiaomi kiszervezte a Redmit és a Pocot, így azért ők még nem szálltak el teljesen. A Mi széria meg lett a prémium, drágább árakkal.

(#79) Timer válasza Fall-N (#78) üzenetére


Timer
veterán

Azért én nem csak az ára miatt vettem és veszem, nekem a szoftvere nagyon bejön, és a nyers teljesítmény is parádés. Az alert slider és a villámgyors töltés csak hab a tortán. Tény persze, hogy olcsóbban ugyanez a pakk nagyobbat szólt anno.

[ Szerkesztve ]

(#80) saca23 válasza Fall-N (#78) üzenetére


saca23
aktív tag

Kb 3 hónapja van 8t-èm ,nyugodtan mondhatom ,hogy az egyik legjobb telom. A rendszer,a ramkezelès , aksi kezelès, sebesség mind emelett a màrka mellett szól. Talàn a kamera ami picit közèpszerű , de mèg ígyis jobb kèpeket csinàl mint egy samu a71.

(#81) GreenGoblin válasza Fall-N (#78) üzenetére


GreenGoblin
tag

Hát akkor elég hosszú volt az etetés mert a 3T-ig egész korrektek voltak a cuccaik. Flagship killer volt mind. Után kezdődött pofátlan korszak.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#82) mrThomi


mrThomi
addikt

Jó telefonok ezek, egy 8T-t használtam, de őszintén az vegye akki addig használja míg szét nem hullik. Eladhatatlan a cucc, vagy ha igen fél ár alatt

Nothing Phone (2a)

(#83) Silenzio válasza mrThomi (#82) üzenetére


Silenzio
addikt

Pedig a 8 Pro még mindig egy vagyonba kerül - és én is egy vagyonért adtam el. Többért, mint amennyiért vettem.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#84) haypro válasza mrThomi (#82) üzenetére


haypro
senior tag

A használt piac épp az ellenkezőjét támasztja alá a mondandódnak. Szerintem az iPhone mellett/után a OnePlus-ok messze a legdrágábbak másodkézből.

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#85) batai15 válasza haypro (#84) üzenetére


batai15
félisten

+1

(#86) lacko22


lacko22
aktív tag

Sziasztok, valaki tudja-e hogy a kínai verziós Oneplus 9 az működik Magyarországon a Digivel és Vodafone-nal?
A belinkelt típus most jó árban van.
[link]
Köszönöm.

(#87) Linkin1994 válasza lacko22 (#86) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Ennyiért lazán megéri

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#88) mrThomi válasza haypro (#84) üzenetére


mrThomi
addikt

Itt luxemburgban a bánatnak se kell. Samsung/iphonos mindenki. Otthon biztos más a helyzet

Nothing Phone (2a)

(#89) Linkin1994 válasza mrThomi (#88) üzenetére


Linkin1994
senior tag

az Iphone-t még meg is értem de a Samsung na az kéne a görcsnek. :DDD

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#90) haypro válasza Linkin1994 (#89) üzenetére


haypro
senior tag

A "görcs" mellett szintén a márka mellett döntött 2020-ban mintegy 255,6 millió user (ezzel magasan vezet az iparágban a Samsung ~20%-os piacrésszel). :U

,,I look at the world, and i notice it's turning, while my guitar gently weeps"

(#91) Linkin1994 válasza haypro (#90) üzenetére


Linkin1994
senior tag

Meg is érdemlik :DDD akkor már inkább apple

YT csatornám:https://www.youtube.com/channel/UCQZ2KEX-j9vNsWr6dLeDp3w

(#92) mrThomi válasza Linkin1994 (#91) üzenetére


mrThomi
addikt

Ennek egyszerüen társadalmi oka van itt. Nagyon kis réteg akiket a telefonok érdekelnek, nem teszelgetik őket és megveszik a 2 legjobbat úgymond, akik a legtöbbet adják adott márkán belül, lásd apple-samu eseteben: telefon, okoskiegeszitok,ora, tablet, tv, egyéb. Utóbbi pár hónapban nagyon sok telo, több márkától megfordult a kezembe. Huawei, oppo,lg,xiaomi,oneplus,samu,iphone es eladasnal utobbi 2-nel szinte par ora alatt elkeltek, a tobbit pedig vagy nagyon olcson vagy csak cserelni tudtam.

[ Szerkesztve ]

Nothing Phone (2a)

(#93) lacko22


lacko22
aktív tag

Oneplus 9-cel is megy a Digi volte/vowifi [Oneplus 9]

[ Szerkesztve ]

(#94) lacko22


lacko22
aktív tag

A kínai verziós OP9 hez nem jók az EU s tokok méretben, és wireless töltés sincs a kínaiban. Van egy eladó EU-s eredeti karbon tokom :) ha érdekel valakit.

[ Szerkesztve ]

(#95) ghiottone válasza lacko22 (#94) üzenetére


ghiottone
nagyúr

Mondjuk ezen meglepődtem, hogy kínai és india eltérő verziós.
160 x 74.2 x 8.7 mm (EU/NA)
160 x 73.9 x 8.1 mm (IN/CN)

"ÉÍ 'AANNÍÍGÓÓ 'ÁHOOT'É" (La verdad está lejos de aqui)

(#96) Silenzio válasza mrThomi (#92) üzenetére


Silenzio
addikt

Személyes tapasztalati példákból következtetni társadalmi tendenciára elég meredek dolog, néhol érvelési hibának hívják az ilyesmit. Én azt olvastam, a Oneplus megötszörözte az európai eladásait, ami eléggé sokatmondó.

https://pte3d.hu - 3D nyomtatás, 3D szkennelés, anyagvizsgálat, VR

(#97) tylerddd


tylerddd
veterán

Üdv! A telefon kerete valóban műanyag és nem alumínium?! Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#98) Noukoum válasza tylerddd (#97) üzenetére


Noukoum
veterán

A keret műanyag, a hátlap pedig üveg. [link]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#99) tylerddd válasza Noukoum (#98) üzenetére


tylerddd
veterán

Igen, itt néztem én is. Csak rákérdeztem, mert furcsának találom, hogy műanyag a keret, miközben a hátlap meg üveg. Véleményem szerint és az eddig látott készülékek esetében egy műanyag hátlap lehet patent, dizájnos és minőségi, míg a műanyag keret ... hát.

[ Szerkesztve ]

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#100) Noukoum válasza tylerddd (#99) üzenetére


Noukoum
veterán

Ki kell próbálni hogy milyen, a oneplus nordnál is ilyen kombináció volt.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.