Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) Zanik


Zanik
addikt

Kár a növekedésért. Pont hogy inkább kisebb telefont kellett volna csinálni, mert már a 7 is egy kissé túl nagy, minden másra meg úgyis ott a Pro. Az OxygenOS viszont adja. Szerintem jelenleg az egyik legjobb androidos rendszer.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#52) Mosqu!to válasza -FreaK- (#44) üzenetére


Mosqu!to
addikt

Miért olyan nagy cucc ez a 90Hz? Értem én, hogy "folyik" a kép, és ez pár napig fenntartja az érdeklődést, de utána megszokja a szemed, és ugyanolyan lesz, mint egy sima kijelző (ellenben ha a kezedbe veszel majd egy alacsonyabb képfrissítésűt, akkor hiányérzeted lesz). Szerintem ezzel igazán nem nyer az ember, inkább csak veszít (akksi üzemidőt, átjárhatóságot más készülékekre).
Az UFS3.0 érezhető használat közben is, vagy ez kb olyan, mint a sata/nvme ssd közötti különbség? Mert tök jó a tesztekben, meg fájlmásolásnál esetleg (?), de sem érintenek a mindennapokban. A külső hangszórót szerintem sose használtam, fülhallgatóvan fogyasztok tartalmakat. A vibra motort kiváltja nálam egy okoskarkötő, az ultrawide lencsére meg panasz volt, így ahogy értelmezem annyira nem is éri meg :)

(#45) L4mie

Nálam is 3 volt az előd, de azért ott már fáradt az akku, face unlock ha jól rémlik még nem volt, a kijelző/képernyőarány még nem volt az igazi és a kamera a 6-ban azért érezhetően jobb már. Ezeket leszámítva a 3 is egy remek telefon, sebességben-böngészésben, újkori akksiidőben stb annyira a 6 se lépett sokat előre.

Computer games don't affect kids; I mean if Pac-Man affected us as kids, we'd all be running around in darkened rooms, munching magic pills and listening to repetitive electronic music.

(#53) joey04


joey04
titán

Egyre nagyobb katyvasz van itt is, és egyre magasabb az ár. De szép meg a jó készülék, az nem vitás.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#54) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

A szoftveres hülyeségeket javítják, aztán annyi. A teszt meg... hát külföldön mást olvas az ember. :D

(#55) -FreaK- válasza Mosqu!to (#52) üzenetére


-FreaK-
veterán

Le is írtad, ha utána kezedbe veszel egy lacsonyabb képfrissítésűt, akkor hiányérzeted lesz -> ergo jó :) még nem próbáltam, csak monitorban, de igen, sokat dob a felhasználói érzeten.

Ilyen elven akkor minden feature-t meg lehet kérdőjelezni nem? Minek a nagyobb aksi, megszokod aztán utána a kisebb aksis miatt hiányérzeted lesz. Naná! :))

UFS3.0-ra azt mondják a program indításokon (meg minden lemez műveleten, pl. mikor egy app olvas be valami adatot) gyorsít. Szintén nem próbáltam még, de talán itt érzékelhetőbb mint a sata/nvme ssd-nél, meglátjuk.

Külső hangszórót én használom, fülest egyáltalán nem, így nekem ez is számít.

Vibra motor is kell nekem, mert mindig rezgőn van. Sima órát hordok.

Ultrawide nem a legjobb minőség, de azért néha jól jöhet így is, azért annyira nem rossz, hogy kis méretben ne legyen jó. :)

(#56) hmb válasza Graphics (#20) üzenetére


hmb
aktív tag

az op 3 ota arulja a szolgaltatom de a 6t mar annyiba kerult mint a pixel3.par fontal volt olcsobb a pixel3 xl-nel..

a valasz az elet a vilagmindenseg meg mindenre...az hogy 42!

(#57) #78791680 válasza Mosqu!to (#52) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ez mar eleg sok topikban ki lett targyalva. Erezheto a kulonbseg, nagyon is. En meg 5 honap utan is igy vagyok vele. Teny hogy sokkal jobb. A valtasnal meg nem fog szamitani, mert a 90hz-et s tobbi gyarto is hasznalja majd.

hmb
Nyilvan ez nalunk nem igy van.

[ Szerkesztve ]

(#58) KRSoos válasza Bone123 (#7) üzenetére


KRSoos
csendes tag

Én sem érzem, hogy valid érv lenne 2019 végén negatívumként felhozni a Jack-csatlakozó hiányát. Egyáltalán nem kihívást jelentő feladat egy Type-C, vagy BT headset beszerzése (akár offline vagy online). Jelentősen kényelmesebb egy vezetékmentes füles használata egy vezetékhezes képest, ráadásul a minőség is mintha jobb lenne (bár mondjuk én OnePlus Bullets V2-ről váltottam OnePlus Bullets Wireless-re).

A vezetékmentes töltés meg... Messze nem ad annyi pluszt, mint amennyit elvesz (lassabb a töltési sebesség, illetve töltés közben nem igazán használható, nem mobilis a mobil), szóval ezt sem éreztem soha kardinális pontnak. Nem lenne rossz, ha lenne, de csak azért, hogy a tesztelők kevesebbet sírjanak miatta.

Az IP védettség hiánya meg régóta meg van indokolva: a tudás meg van, a papírozása már felesleges plusz költség lenne.

Azonban az ár kritikája már abszolút jogos sajnos.

''The situation is hopeless, but it is not serious.'' - Paul Watzlawick

(#59) ForRedGlory


ForRedGlory
félisten

Amúgy mégis hogy lehet negatívumként felhozni, hogy "a 90 Hz pedig hátrányt jelent az üzemidőben."

Bone feltalálta spanyol viaszt. :W Ki kell kapcsolni, akinek nem tetszik, de ez plusz szolgáltatás. Nehogy már negatívum legyen, hogy jobban fogyaszt.

Ez pont annyira patent kifogás, mintha azt mondaná, hogy a Ferrari többet fogyaszt, mint a Suzuki.

[ Szerkesztve ]

(#60) #78791680 válasza ForRedGlory (#59) üzenetére


#78791680
törölt tag

De csak mert OnePlus.. :)

(#61) enginev3.0 válasza joey04 (#53) üzenetére


enginev3.0
félisten

Mármint mire gondolsz? Évente 2-2 telefon azért annyira nem követhetetlen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#62) #22743424 válasza ForRedGlory (#59) üzenetére


#22743424
törölt tag

Ki lehet kapcsolni? :)

(#63) enginev3.0 válasza ForRedGlory (#59) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nekem a 90hz-es újítással csak az a gondom, hogy legalább 4500as akksi kellett volna bele, hogy annyit bírjon mint az elődök 60hzen, vagy más telefonok, így csak fél újítás, pedig jó dolog, de én ezért nem használom

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#64) enginev3.0 válasza #22743424 (#62) üzenetére


enginev3.0
félisten

Igen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#65) ForRedGlory válasza #22743424 (#62) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Persze, hogy ki lehet. :) Legalábbis nem olvastam olyat, hogy Android 10-en fix 90 és nem lehet 60-ra állítani. A 7 Pro-n biztosan lehetett állítani, szerintem ez sem kivétel.

(#66) #78791680 válasza #22743424 (#62) üzenetére


#78791680
törölt tag

Es meg a felbontast is lehet allitani automatara, FHD-ra, illetve 2K-ra :)

[ Szerkesztve ]

(#67) #22743424


#22743424
törölt tag

Ezt jó tudni köszönöm nektek. :R

(#68) Noukoum


Noukoum
veterán

Elég szigorúan van értékelve a mobil. A plencsi innentől el is bukott.

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#69) <Lacy85> válasza #78791680 (#66) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Hmmm. Kétszer szerepel a telóban a FHD felbontás? :D

(#70) ForRedGlory válasza Noukoum (#68) üzenetére


ForRedGlory
félisten

El hát, ez egy simán ajánlott plecsnit érő telefon, de igazából annyira nem izgat ez a plecsni kérdés, hogy el nem tudom mondani.

(#71) andor80


andor80
senior tag

Tyűha! A szuerstabil brutál LSD.Meg amúgy az egész kameraproduktum...Zaj kromatikus aberráció agyon szaturált beégett kiégett itt minden-Lesz mit patchelni.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#72) Noukoum válasza ForRedGlory (#70) üzenetére


Noukoum
veterán

Szólni kéne a oneplusnak hogy 60hz-es IPS panelt rakjon bele 300ezerért, és akkor meglesz az ajánlott. Az 5wattos töltő le ne maradjon:))

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#73) ForRedGlory válasza Noukoum (#72) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Ezt nem is értem. ;] :P

(#74) Wallenberg


Wallenberg
senior tag

OnePlus telefonokat árul a Turbado is 2 év hazai garanciával eltérő RAM/ROM kombinációval:

OnePlus 7: 157.000-172.000 Ft
OnePlus 7 Pro: 215.000-233.000 Ft

A OnePlus 7T jelenleg hiánycikk náluk.

[ Szerkesztve ]

(#75) Noukoum válasza Wallenberg (#74) üzenetére


Noukoum
veterán

157e a 128gb-os, ami bár bőven jó. Viszont a 7t-ben már 90hz-es kijelző van.:)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#76) -FreaK- válasza Wallenberg (#74) üzenetére


-FreaK-
veterán

Hianycikk? Még nem is kapható a gyártónál :)

(#77) #16820480 válasza tibcsi0407 (#33) üzenetére


#16820480
törölt tag

Emlékszem, hogy beszéltünk már korábban erről, és neked akkor is működött, nekem meg kb soha :D Volt olyan is, hogy koncerten nyomtam 10x a gombot, és egy képet sem lőtt el :U Gyári kamera meg ugyanott simán.

JoeCockBill: Töltőpadra leteheted a BT fülest is, és mindig fel lesz töltve, ha kell :)

(#78) JoeCockBill válasza #16820480 (#77) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

mutatsz halandók számára is megfizethető árú vezetékmentesen tölthető ldac (de legalább aptx hd) fülest?
egyébiránt az sem lenne megoldás, a töltőpad otthon van, a fülesem melóban merül le.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#79) Timer válasza CptAdamica (#4) üzenetére


Timer
veterán

+1, maximálisan egyetértek a hozzászólásoddal.

Viszont, a design nekem nem jön be ezúttal. Szerencse, hogy nem is terveztem váltani (értelme sem lenne), de ez a háztartási keksz a hátlapon, hát ez egy sz*r. Nem értem, mi szükség volt erre azon felül, hogy így esélyesként száll versenybe a legótvarabb hátlap címért.

Mosqu!to: ugyanazt tudom neked is írni, mint másnak ugyanerre a felvetésre egy másik topikban. Ha egyszer megáll Neked a Palvin Barbi, nehogy magad alá gyűrd, mert utána nem találsz majd nőt, aki nem tűnik visszalépésnek.

Pixo: tartom magam ahhoz, hogy a 7 Pro a valaha volt legszebb OnePlus, de a hármas is design bajnok volt a maga nemében. Ez a 7T nekem nem jön be, kár volt piacra dobni szvsz.

Gippazoid: így van, egy darabig nem kaptak, és ez sajnos a jelek szerint nagyon fáj a stábnak. Nem azt mondom, hogy ferdítenek, de rohadtul torzít az az objektív, ha egy OnePlus van a teszt asztalon. És már nem először.

[ Szerkesztve ]

(#80) #78791680 válasza Timer (#79) üzenetére


#78791680
törölt tag

Ezeket a dolgokat tenyleg csak azok ertik meg akik alapjaraton a OnePlust valasztjak. Szerintem teljesen mas userek valasztjak, mint a Samsung/Huawei/Apple triot.
Mondjuk altalanossagban az userek legnagyobb resze azert veszi a fent emlitett markakat mert szolgaltatonal ezek vannak, ezt nyomjak mediaba es persze black fridayon is ott vannak :) Ez rengeteg embert kitesz, a userek mondjuk 90%-a nem is ert hozza, sot lehet nem is hallott nagyon mas markakrol.
OnePlus keszulek eleg keves embernek van es altalaban olyanok veszik akik ertenek is hozza es jobb rendszerfelhasznaloi elmenyt szeretnenek.

Nekem eloszor tetszett ez a hatlapi megoldas, de aztan meglattam egymas mellett a 7-es szeriaval es rajottem, hogy koszonom nem. A 7/7 Pro-nak sokkal kisebb es elegansabb az elrendezese.

[ Szerkesztve ]

(#81) gippazoid válasza CptAdamica (#4) üzenetére


gippazoid
senior tag

Ezt a "negatívumot" mindig elsütik, a 7/7 Pro esetében is megtették, akkor is megírtuk hogy hülyeség. Valamiért fújna a cégre... Talán mert nem kapnak vagy kaptak teszt telót ingyen?

Gippazoid Novelties Inc.

(#82) Zanik válasza #78791680 (#80) üzenetére


Zanik
addikt

Én öcsémtől hallottam először a márkáról, azt se tudtam hogy eszik-e vagy isszák. OnePlus 2 után váltott 6-ra, azóta is az van neki. Sógorom meg idén vett 7-et miután én javasoltam neki, ő is csak nézett, hogy OnePlus, az meg mi?! Pedig szerintem simán felnőtt a Samsung és a Huawei szintjére, az OxygenOS meg üt.
Nekem nincs (még!), mert hüje iOS buzi vagyok, de majd egyszer kigyógyulok, talán...

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#83) #78791680 válasza Zanik (#82) üzenetére


#78791680
törölt tag

7 Pro utan nem tudok elkepzelni mas keszuleket, csak egy uj OnePlust. Pixel jonne meg szoba de ott meg egyeb kulsoleges okok jonnenek kozbe :DD
De persze sokaknak hatalmas hiany a Jack, Ip, Qi. Nekem szerencsere egyik sem.

[ Szerkesztve ]

(#84) gippazoid


gippazoid
senior tag

A cikk szerint a másik "negatívum" hogy beázás esetén megszűnik a garancia. Az IP védett telefonoknál is így van, mert ha még az is beázott, akkor olyan hatás érte ami túlmutat az IPxy kód x és y által jelzett körülményein. Soha egyetlen ügyfelemnek nem javította egyik gyártó sem garanciában a nedvességtől védettnek hirdetett készülékét, ha be volt ázva. Nem értem, miért olyan nagy csoda ez...? Vagy csak OnePlus fikázás?

Mielőtt az a vád érne, hogy OP fan vagyok: nekem nincs OP telóm, Samsung-om van, de Samsung-os se vagyok (mert amilyen gyatra az A széria, egyiket se tudnám nyugodt szívvel megvenni).

És nem vagyok elájulva az OP7T fotóitól.

[ Szerkesztve ]

Gippazoid Novelties Inc.

(#85) #16820480 válasza JoeCockBill (#78) üzenetére


#16820480
törölt tag

Hát akkor legfeljebb rádugod egy kábelre, rendkívül fárasztó dolog az ám.

(#86) JoeCockBill válasza #16820480 (#85) üzenetére


JoeCockBill
senior tag

persze van megoldás, több is. de mind körülményesebb mint bedugni egy jacket.

új lemezünk: https://wmmd.lnk.to/BMB_RegiVagas

(#87) Napfénysüti

Elég jó készülék lett, ha OnePlust vennék most ezt választanám.
A külseje tényleg ütősre sikerült.

Més que un club!

(#88) PishT


PishT
tag

Elég gyorsan meglett a teló :R
Meglepő, hogy a MI9 kameráit "összeszedettebbnek" találtad.
1080/60-as videót is hiányolom /nem csak ebből a tesztből
tetszene amúgy és elég is lenne,de megvárom mit újítanak 7TPronál :)

(#89) scream


scream
veterán

Én Mate 20 Pro-ról szeretnék most 7T-re váltani és vegyesek az érzéseim ezzel kapcsolatban, főleg üzemidő téren.

De az az igazság, hogy más normális rendszerrel (amit értelmesen lehet használni és pl az értesítéseket tudom látni a status bar-ban, mert van egy status bar manager app és nincsen akkora notch) szerelt, sima sík képernyős (tehát nem curved, mint a flagshipek jelentős része) alternatívát nem látok. :(

(#90) #78791680 válasza scream (#89) üzenetére


#78791680
törölt tag

Eloszor feltem en is az uzemidotol, de meg 90hz 1440p-ben is nagyon jo idoket fut. Teszi a dolgat az OOS.

(#91) tom_87


tom_87
tag

Teljesen felesleges a cikkírónak OnePlus és Google telefonokat tesztelnie. Nem látja (érzi) ezeknek a telefonoknak az erősségeit (bezzeg a gyengeségeit...).

Nekem ajánlhatják nyugodtan a cikkekben a Samsung és Huawei telefonokat, de köszönöm, módosított Androidos felületet/rendszert többet soha :) .

OnePlus 7 Pro (12/256)

(#92) beyruth82 válasza scream (#89) üzenetére


beyruth82
veterán

Mate 20 pronál azért jóval gyengébb üzem és képernyőidőkre képes a 7T ezt biztosra veheted.

(#93) 19ati93 válasza tothmaxy182 (#38) üzenetére


19ati93
senior tag

ki nem? :P

(#94) #22743424 válasza beyruth82 (#92) üzenetére


#22743424
törölt tag

Jó lenne egy összehasonlítás egy Mate 30 telefonnal :)

(#95) joey04 válasza enginev3.0 (#61) üzenetére


joey04
titán

nincsenek jól szétválasztva a modellek.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#96) scream válasza beyruth82 (#92) üzenetére


scream
veterán

Most M20P-n 2,5 napos idők jönnek ki 6,5 órás SoT-okkal, nem vagyok az a nagyon nagy power user, lehet hogy ha végülis 7T lesz azt is 60Hz-en használom, azzal is spórolva. Maximum eladom, ha annyira nem válik be és akkor a M20P-ra nem 70e hanem mondjuk 80e-t kell pluszban fizetnem és keresek mást (bár fogalmam sincs mi van más normális alternatíva - talán egy Google Pixel 3A XL).

De, hogy számomra a Huawei (rendszer miatt és a kerekített kijelző miatt) kiesik. A M20P képeitől sem vagyok annyira elájulva - sőt, szerintem az S8+ előd jobb képeket lőtt - kivéve low light, persze lehet én csinálok rosszul valamit...)

[ Szerkesztve ]

(#97) csako válasza joey04 (#95) üzenetére


csako
veterán

Hát igen, egy kicsit most összecsúsztak a funkciók az előző Pro modellel, de még mindig ott a notch vs motorikusan előbukkanó szelfikamera, mint eléggé észrevehető különbség.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#98) *Mukeey* válasza ForRedGlory (#70) üzenetére


*Mukeey*
addikt

Még jò, kit érdekel a plecsi-rendszerük. Évek òta a szokásos: aktuális Redmi Note széria különösen ajánlott, más készülék ezt nem érdemelheti ki náluk.

OP elcsúszik a külföldi rendelésen már, mivel a hazai gari hiánya miatt tetszettnél jobbat nem kaphat :F

[ Szerkesztve ]

iPhone 12 Pro Max, Mi Pad 5

(#99) samu74


samu74
addikt

Jó a teszt, köszönjük. Minden szavával egyetértek, ebben az árban illene már mindennek összeállni, a rendszer és a 90 hertzes kijelző nem egy nagy extra lista. De a hátulja vagány, az iphone egy torzó ehhez képest.

-----------

(#100) #78791680 válasza samu74 (#99) üzenetére


#78791680
törölt tag

Vicces amikor a flagshipek aranak ketharmadaert elvarjak az extra funkciokat. Az pedig meg viccesebb hogy egy OP 7T-re azt mondtad hogy a 90hz es a rendszer nem nagy extra lista...na pont ezek hatalmas extrak a tobbihez kepest.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.