Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) tibcsi0407 válasza #78791680 (#43) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Miért lenne kamu?!
Te így látod, én úgy. Ettől szép a fórum!
Az én negatív tapasztalatom az agresszív akkumulátorkezeléssel kapcsolatos és a sok kimaradó és későn érkező értesítéssel. A Nougat OOS és az Oreo nagyon szuper volt, a Pie már kevésbé.
3 főverzió után számomra nem jött be az irány, amit vettek.
Féltem is EMUI-ra váltani, de úgy látszik, hogy a P30 Pro-n már a régi gyermekbetegségei nincsenek meg. Még soha, semmilyen értesítésről nem maradtam le, ami eléggé meglepő számomra.
A két rendszer ugyanolyan fluid, így számomra csak az értesítéskezelés az, ami az OOS-ben negatívum.
De ahogy írtam is, volt bőven custom ROM alternatíva, ami sokkal jobbá teszi a Oneplus telefonokat szerencsére.

https://utdetailing.hu/

(#102) samu74 válasza #78791680 (#100) üzenetére


samu74
addikt

Kinek mi. :) A hardver és a szoftver nyomós érv volt mindig egy OP telónál. Na meg az ár. De mikor közel 200 pénzről beszélünk azért lehetne picit jobb kamera benne,legalább egy átalakító jackhez, na meg esőbe is lehet parázni. A QI töltés nélkül mondjuk lehet élni, de kényelmes dolog az is. Én elhiszem hogy fluid meg smooth ha nyomkodja az ember, de na .
Ha pl. 500 euró lenne az szépítene azért valamit rajta.
Ja és még annyi ,hogy sok kollégám/ismerős/családtag kérdez hogy melyik telefont ajánlom. Ha ajánlok valamit megnézik és ha tetszik neki mert pl. nem csúszós vagy túl nagy megveszi. Hát ezt nem tudják megtapogatni, mert hiába megy a szolgáltatóhoz vagy egy plázába ott nem lesz.

[ Szerkesztve ]

-----------

(#103) <Lacy85> válasza #78791680 (#80) üzenetére


<Lacy85>
addikt

Kissé fanboy szagú lett ez az írás.
Szerinted azok veszik a 3 legnépszerűbb márkát, akik nem értenek a telókhoz. Bezzeg a szakik a OP-t teszik kosárba.
Én képben vagyok mobilos téren, mégse kellene OP teló. Na ilyenkor mi van? :D

(#104) Juhaszatti válasza <Lacy85> (#103) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Dettó. Szemeztem ugyan vele, szimpatikus, de hamar elvetettem, már csak a mérete és a kamera teljesítménye miatt is.

(#105) batai15


batai15
félisten

Ismét kiváló készülék,csak ne lenne ekkora batar nagy .
Az oxigen os pedig tökéletes egyvelege a stock droidra és nagy tudású rendszerre vágyóknak .

(#106) leslien


leslien
nagyúr

mikor lesz elérhető ? illetve a pro...

Láttál már farkast, aki rosszul alszik a birkák véleménye miatt?.....

(#107) enginev3.0 válasza leslien (#106) üzenetére


enginev3.0
félisten

Pro-t ma mutatják be
És gondolom szinte rögtön lehet rendelni

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#108) #78791680 válasza tibcsi0407 (#101) üzenetére


#78791680
törölt tag

Azert mert negativ tapasztalatod volt az akkukezelessel attol meg oltari nagy hulyeseg az hogy "evrol evre romlott a minosege". Nalam egyaltalan nincs ilyen problema es az ertesitesek is mindig azonnal jonnek. Pedig meg csak ki sem lottem oket optimalizalas alol :) A rendszer pedig egyre stabilabb es gyorsabb, es egyre tobb hasznos funkcio erheto el, mig a haszontalanok nagy reszet tovabbra is kerulik. Customok kozul pedig meg a Lineage sem annyira stabil mint az OOS.

samu74
De akkor se varjuk el hogy 500 euroert adjanak egy ilyen keszuleket. Mert akkor varhatnank azt is hogy a konkurenciak is adjak ennyiert, mert hidd el, nem azert dragabbak mert jobb anyagokbol es dragabb alkatreszekbol keszulnek :DD

"na meg esőbe is lehet parázni"
Na ez az amitol aztan tenyleg nem kell felni 2019-ben :)
Teljesen vizallo, ezt meg kell erteni. Medencebe azert nem vinnem, de volt mar hogy szakado esoben azott. Ha megnezel egy szetszerelos videot, akkor lathatod hogy a tomitesek ott vannak.

EclipseGT
Természetesen ez nem mindenkire igaz. Csak ugy a hatalmas tobbsegre. Nyilvan vannak kivetelek, foleg itt a forumon, de ezt kar lenne kivetiteni a kinti vilagra :DD

(#109) tibcsi0407 válasza #78791680 (#108) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kinek kell Lineage? Treskmod..

https://utdetailing.hu/

(#110) -FreaK- válasza tibcsi0407 (#101) üzenetére


-FreaK-
veterán

Nekem pont fordított a tapasztalatom, régen rengeteget szívtam a Huawei értesítéseivel, OP-nál egyszer sem volt ilyen problémám.
Öcsém Mate10 Pro-jával a mai napig szív, feleségem Mate20 Pro-ja már nagyjából jó, megkapja az üzeneteket, csak nem mindig azonnal.

(#111) #78791680 válasza tibcsi0407 (#109) üzenetére


#78791680
törölt tag

Hagyjuk is.. :DD Nem ezert vesz az ember OnePlust.

[ Szerkesztve ]

(#112) gyépés


gyépés
aktív tag

Emlékszem én az alcatel teszteknél akadtam ki, mikor szarabbnál szarabbak voltak, de mind ajánlott meg tetszett lett. Aztán láttam, hogy az utazásaikat az alcatel támogatja. Nem akarok összeesküvés elméleteket gyártani, de lehet ebben az esetben adja magát. :)
Viszont utána átértékeltem az egész tesztelősdit. Elolvassa az ember a teszteket, abban olyan aspektusok, helyzetek, mérések vannak, amit a termékről nem tud meg máshonnan. A szubjektív dolgokat lehántja róla az ember, aztán eldönti, neki mennyire tetszik a termék. Mióta ezt csinálom, nem zavar a tesztekben a plecsni, meg a hasonlók. Ez sajnos szinte minden tesztoldalt érint, úgyhogy érdemes kicsit távolabbról szemlélni a teszteket, legalább nem idegesíti fel magát rajta az ember. :)

[ Szerkesztve ]

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#113) tibcsi0407 válasza -FreaK- (#110) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen, a régi EMUI valóban para volt, féltem is megvenni. Szerencsére kellemesen csalódtam.

Pixo

A OnePlus a Pixel után a legjobb választás moddereknek és kockáknak.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#114) #78791680 válasza tibcsi0407 (#113) üzenetére


#78791680
törölt tag

Azoknak akik nagyon szeretnek mokolni. OP 6-on eleg bugos volt. Redditen is eleg sok rosszat olvasni. Ha mar veszek egy ilyen telefont, akkor inkabb nem szorakozok ilyennel. Sot ezt meg rootolni sem kellett.

[ Szerkesztve ]

(#115) tibcsi0407 válasza #78791680 (#114) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én nem olvastam, hanem használtam...
Olvasni sok dologról lehet, vagy igaz, vagy nem.
De itt be is fejeztem, gyerekes fanboyokkal már egy ideje nem foglalkozom a fórumokon. Nem tudtok semmihez objektíven állni.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#116) #78791680 válasza tibcsi0407 (#115) üzenetére


#78791680
törölt tag

En is hasznaltam, le is irtam vegulis.
Szemelyeskedest pedig nem kerek. Nem vagyok fanboy.
8 eve vagyok iOS felhasznalo, parhuzamban hasznaltam mellette nagyon sok rendszert es mindig is csalodott voltam az Androiddal kapcsolatban. Az OOS viszont meggyozott mar parszor csak eddig nem tarsult ilyen keszulekkel. Megfordultam EMUI-n, MIUI-n es One UI-on is es az osszes elvette a kedvem attol hogy valtsak Androidra :) Majusban vettem az elso tulajdonomba kerult Androidos telot, a 7 Prot. Aki hasznalt huzamosabb idon keresztul iOS-t annak szerintem ez a legmegfelelobb rendszer. Szoval ha vedem is a OnePlust, akkor azt nem fanboykodasbol teszem, hanem azert mert messze a legjobb elmenyt nyujtja a telefon, es elkeserito hogy a topikokban es a tesztekben milyen szinten degradaljak a keszulekeiket es magat a markat is, mindezt ugy hogy a legnagyobb tobbseg meg csak soha nem is latott OP-t. Ennyit errol.

(#117) t3tv3s


t3tv3s
tag

Klassz készülék lett, lényegében beérte tudásban a pro-t de valaki mondja már meg, hogy one plusnál hová tűntek a kamera szoftverért felelős fejlesztők? Nem volt OP etalon a piacon, de botrány amit az elmúlt években művelnek.

(#118) tibcsi0407 válasza #78791680 (#116) üzenetére


tibcsi0407
félisten

De én ugye láttam, 3 Android főverzión keresztül használtam az OOS-t.
Te már egy olyat használsz, ami ki van kalapálva.
Mint ahogy én is az EMUI-ból. Lehet, ha ma vissza váltanék, akkor változna a véleményem, de őszintén szólva nem érzem a szükségét.
Mondjuk a Mate 30 Pro-ra beruházok, Google appoktól függetlenül.

https://utdetailing.hu/

(#119) ezoltán válasza #78791680 (#100) üzenetére


ezoltán
tag

Nagyon sok OnePlus telefonom volt. Engem elvesztettek akkor, amikor elkezdték kitolni zsákszámra az új készülékeket. Aztán az ára is csúszott felfelé. Maradni kelett volna az eredeti úton...

Siemens SL55 | Siemens SX1 | LG Viewty | LG Arena | LG O2X | HTC ONE XL | HTC HOX | Galaxy Note II | Galaxy Note III | Honor 4X | Nexus 6 | ONEPlus 3 | ONEPlus 3T | ONEPlus 5 | Huawei Mate 20 Pro | Samsung Note 20 Ultra | Samsung S20 | Xiaomi MI 11 Ultra | Pixel 6 PRO | Samsung S22 | iPhone 14 PRO

(#120) #78791680 válasza tibcsi0407 (#118) üzenetére


#78791680
törölt tag

Tisztaban vagyok az EMUI jelenlegi allapotaval is.
Mondjuk nekem nem er ennyit a kamera hogy Huaweit valasszak. Szamomra kiestek a ringbol a szankciok miatt is. :(

(#121) scream válasza #78791680 (#120) üzenetére


scream
veterán

Nekem nagy csalódás volt M20P kamera téren is (kivéve a night mode, az jó), főleg amikor sok fény van, összahasonlítva az előd S8+al a mérleg - szvsz - a Samsung felé dől, nagyjából mindenben (M20P főkameráról van szó).

EMUI-t amennyire vártam, hogy kipróbálhassam, annyira nem vágyom rá többet.

(#122) tibcsi0407 válasza #78791680 (#120) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Én pont fordítva látom. A kamerás kompromisszumok nem érték meg a Oneplus-t.
Maga az ár másodlagos, de ha nem lenne, akkor tutira a 7T-t venném, ez nem kérdés.
Több helyen is leírtam már, hogy ez a 7T az, ami méltó a Oneplus névhez, a 7 nagyon távol állt tőle, az szvsz egy facelift-nek is kevés volt a 6T után.
A 7 Pro az más téma, szerintem ott már az ár/érték arány nem lett Never Settle. :)
Nekem egyébként pont a mókolás hiányzik a telefonról.
A Mate 30 Pro mellett gondolkozom a Pixel 4-en is, de az meg olyan ronda, mint a világháború. :DDD

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#123) b3Ro válasza tibcsi0407 (#122) üzenetére


b3Ro
senior tag

munkambol adódóan volt lehetőségem fel órát nyomkodni es megcsodalni a P4-et. Kepeken ronda, de élőben gyönyörű. Régen lattam ennyire szep telót

(#124) tibcsi0407 válasza b3Ro (#123) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Hoppá!
Annyi titkot nem tudsz elárulni, hogy itthon kapható lesz-e? Vagy legalább bármilyen EU-s boltban, ahol cégként megvehetem? :D

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#125) b3Ro válasza tibcsi0407 (#124) üzenetére


b3Ro
senior tag

nem arulhatok el szinte semmit 15ig, de annyit leirok, h a OnePlus 5 utan a 7t-gondolkodtam, de a véleményem nagyon megváltozott az említett telot nyomkodva. 7t-t am most szombaton meg tudnam venni, de varok

[ Szerkesztve ]

(#126) tibcsi0407 válasza b3Ro (#125) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Addig biztos kibírom. :)
Kíváncsi leszek! A kamera miatt nagy kiszemeltem! :)

https://utdetailing.hu/

(#127) b3Ro válasza tibcsi0407 (#126) üzenetére


b3Ro
senior tag

ha a kamera számít akkor megéri várni 😉

(#128) scream válasza b3Ro (#127) üzenetére


scream
veterán

De kétlem, hogy 600 EUR körül nyitna. Lesz annak a duplája is... :(

(#129) #78791680 válasza tibcsi0407 (#122) üzenetére


#78791680
törölt tag

A kamerat is szokas lenezni a semmibe, de ez amugy mar eleg nagy tevedes. Az idei evben hatalmasat ugrottak szoftveres teren, es ezt tapasztaltuk is. A 7-es szeria megjeleneset kovetoen eleg sok update erkezett. A mostani szint teljesen jo, es ez nem tulzas. Mondjuk en kamerahoz amugy is ugy allok hogy az osszes potato. Ha jo fotot akarok akkor ott egy arra alkalmas gep. Egyebkent telefonhoz is lehet mar kapni jo minosegu kiegeszitoket, amik kamera teren gyengebb modell oldalara billentik a merleget :)
A 7 Pro arat pedig szerintem teljesen jol belottek. Jo 40k-val dragabb mint a 7. Lehetne olcsobb? Persze! Mondjuk egy huszassal? Na aztan :DD
Azert ne felejtsuk el hogy aki a 7 Pro-t vette, az azert vette mert zavartalan kepernyo elmenyt szeretett volna. Nincs notch.
Az uj rezgomotor szerintem mar jobb nem is lehetne. Dolby Atmos duo. Sokkal gyorsabb ujjlenyomatolvaso a kijelzoben, a konkurenciakhoz viszonyitva. Opciokent (!) a 90hz es a 2K felbontas.
Ez azert mind nagyon baratsagos ujitas. Hozza kell tenni hogy ezt nem 150ezer forint felarral.
Ha Ip-vel, Qi-vel jonne is megallna 260ezernel. Lehet hogy akkor mar nem nagyon lehetne szidni. :K

[ Szerkesztve ]

(#130) snorbi82


snorbi82
senior tag

[OnePlus 7T Series Launch Event]

IPhone 15 Pro Max, Iphone 13

(#131) tibcsi0407 válasza #78791680 (#129) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nekem a létező IP rating és a Qi töltés hiányzik a 7 Pro-ból, filléres tételek, amit még az árnak el kellett volna bírnia. Akkor lehetne flagship killer az ár/érték arány.
Ennyi, a többi teljesen oké.
A kamera Gcam-mel kiváló lehet a gyárihoz mérten, ez tény. De a konkurenciához mérten még van mit behozni.

(#127) berojocy
Kíváncsian várom!

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#132) b3Ro válasza scream (#128) üzenetére


b3Ro
senior tag

olcsóbb lesz mint a 3

(#133) #78791680 válasza tibcsi0407 (#131) üzenetére


#78791680
törölt tag

A BBK kezeben ugye mar ott van a 65W-os toltes. Mennyire jo lenne ha vegre megosztana ezt a OnePlus szamara is. :) 2 ev mulva talan mar az OP modelljeiben is lesz 60-80W toltes. En ezt varom mar nagyon. A 20 perces toltesek mellett mar tenyleg aligha fog szamitani az uzemido.

Pixel 4 nekem is nagyon vart keszulek, de sajnos azokkal a kavakkal soha nem vennem meg (persze meg mindig jobb mint a 3-as fele notch).

(#134) scream válasza b3Ro (#132) üzenetére


scream
veterán

De a rumorok szerint a sima 720 GBP, az XL meg 995 GBP lesz, míg a 7T nyitóára 540 GBP. Szerintem nem egy liga - árban - a ketttő.

(#135) b3Ro válasza scream (#134) üzenetére


b3Ro
senior tag

mint irtam nem arulhatok el semmit szinte, de...az arak amiket leirtal azok nem korrektek. Az xl nagyon nagyon nem

(#136) tibcsi0407 válasza #78791680 (#133) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Az egy nagyon érdekes dolog lesz szerintem is. Jövőre lesz qi Is. :K

https://utdetailing.hu/

(#137) Lami66 válasza tibcsi0407 (#118) üzenetére


Lami66
őstag

Örömmel látom, hogy Mate30 prot szándékozol venni. Mindenki retteg tőle, és használhatatlanoznak minden Mate30 hír alatt, mert Euban gugli nélkül nincs élet. Kellene egy hozzáértő szaki aki írna egy tesztet a logout-on. Sok homályt, tévhitet kellene eloszlatni a guglinélküli használhatóság vagy épp használhatatlanság kapcsán.

(#138) tibcsi0407 válasza Lami66 (#137) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha a Mate-et választom a Pixel helyett, akkor szívesen vállalkozom majd a feladatra, akár egy átköltözéses, app-alternatívás bemutatóval is.
Régen írtam már a Logout-ra, kicsit hiányzik is a dolog. Jó lenne megint a kínaiakkal kapcsolatba lépni és blogolni, de ott még annyit sem írhattam ki, hogy kinek köszönhetem a terméket, amiről a blogbejegyzés született, így elment a kedvem tőle. Anyagi érdekem nem fűződött soha hozzá, csak hobbi volt..

https://utdetailing.hu/

(#139) #78791680 válasza Lami66 (#137) üzenetére


#78791680
törölt tag

Tudtommal mar megoldottak hogy trukkozessel se lehessen Googlet varazsolni nem?
Eleg sok embernek szuksege van a Google szolgaltatasaira, szoval ez nem a hasznalhatatlansagrol szol.

[ Szerkesztve ]

(#140) tibcsi0407 válasza #78791680 (#139) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Google a safetynet ellenőrzésen megbuktatja a Mate-et.

https://utdetailing.hu/

(#141) #78791680 válasza tibcsi0407 (#140) üzenetére


#78791680
törölt tag

EMUI 10 alatt is?

(#142) Lami66 válasza #78791680 (#139) üzenetére


Lami66
őstag

Kit érdekel, hogy lehet-e rá gugli tenni? Akinek gugli kell, választhat háromezerféle másik telefonból. Pont ez a lényeg, hogyan lehet használni gugli nélkül. Milyen lemondással, kompromisszummal jár egy guglitiltott telefon használata. Még a végén kiderül, hogy nemcsak kutyadobálásra jó.

(#143) tibcsi0407 válasza #78791680 (#141) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Igen. Tehát nem biztonságos eszköznek jelenti ki. Ami elég nagy baj. Nagy g*ciség, amit művel az USA.
Hopp, csak emlegetni kellett:
[link]

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#144) scream válasza tibcsi0407 (#138) üzenetére


scream
veterán

Meglátásom szerint, nem mindenre van kényelmes és szép alternatíva. Persze, ki lehet váltani a Google ökoszisztémát, csak kérdés, hogy ki mennyire szeretne ilyesmivel foglalkozni egy 1100 USD-s árcédulával ellátott készüléknél.

(#145) petymeg


petymeg
addikt

"Szeretem a OnePlus telefonokban a hangos/rezgő/néma állásokba billenthető kapcsolót jobbra, amit minden mobilra feltennék. "

Én is. Pl. a Bixby gombot simán odaadnám érte.

Mocskos idők, szeretned kéne, A jövő itt van és sose lesz vége! Mocskos idők a sarokba bújva! A jövő itt van, kezdjük újra!

(#146) #78791680 válasza Lami66 (#142) üzenetére


#78791680
törölt tag

Pont ez a lenyeg. Eleg sok embert erdekel. Es eleg sokan lehetnek azok akik eddig ragaszkodtak a markahoz.

A jelenlegi allas szerint honnan szerzik be a felhasznalok az alkalmazasokat?

[ Szerkesztve ]

(#147) trish92


trish92
csendes tag

Én mobilarénás tesztig meg voltam győződve, hogy 7T a befutó. S9ről váltok. Fontos a jó kamera és az akksiidő. A teszt után nem vagyok benne biztos, hogy akksiidőben megfelelne. Pedig s9nél is az volt a gyengeség. Vagy csak engem zavar hogy egynaposak a telefonok? Nem feltétlen van az ember mindig egész nap töltőközelben... :U

(#148) #78791680 válasza trish92 (#147) üzenetére


#78791680
törölt tag

Nem muszaj hinni a teszteknek. Inkabb olvass bele a 7/7 Pro topikokba. Nagyon jo uzemidovel futnak, meg a 7 Pro is 90hz-en. De ha az nem eleg akkor kikapcsolhato a 90 hz. A Samsung S termekcsalad modelljeinel mindenkepp jobb uzemidovel rendelkeznek. Voltak is sokan akik onnan valtottak.

(#149) joey04 válasza #78791680 (#80) üzenetére


joey04
titán

Mondjuk az már régen rossz, ha "érteni" kell hozzá.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#150) #78791680 válasza joey04 (#149) üzenetére


#78791680
törölt tag

Vannak akik szeretnek erteni hozza :) Mondjuk kifejthetned a kommented.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.