Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1851) PoLizei válasza kano (#1848) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Én 480-at olvasok alul. Eddig még mindig emelkedett az előző modellhez képest. Nekem a vezeték nélküli töltés tetszene, de nem vszínű, hogy megvárom, és igazából annyit már nem akarnék telefonra költeni.

P*L****

(#1852) kano válasza Cifu (#1850) üzenetére


kano
nagyúr

Igen, nekem is furcsa benne jó pár dolog, de nyilván van benne igazság is, ahogy a 3T pletyka is igaznak bizonyult anno.

PoLizei
Bocsi, egy másik cikkben olvastam a 400-at.
Itt mondjuk más értékeket is ír az akkura és a kamerára is.

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1853) Cifu válasza kano (#1852) üzenetére


Cifu
nagyúr

Most keressem vissza azokat a pletyka-híreket, amelyek szerint a Oneplus 3 drót nélküli töltést és írisz-szkennert fog kapni? :DDD

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1854) SzlobiG válasza Cifu (#1850) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nálam már ott elvérzett ez az oldal, hogy megláttam a címét. :)

(#1855) kano válasza Cifu (#1853) üzenetére


kano
nagyúr

Nem mondtam, hogy miden igaz amit írnak, de egyöntetű a dátum, hogy 2017 április.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1856) Pista86


Pista86
újonc

Sziasztok!

Ide is írok, hátha.

Az én 3T-mel probléma van, mégpedig a hívás minőségével, sajnos zavaróan szaggatott a vonal, ha utazás közben az autóban telefonálok, valamint sokszor előfordul, hogy egy helyben ülve a vonal másik végén nem hallanak, időre el-elmegy a vonal. Ez valami típushiba? Vagy a beállításokban kellene keresnem valamit?

Előre is köszi a segítséget!

(#1857) twollah1976 válasza Pista86 (#1856) üzenetére


twollah1976
őstag

Valószínüleg olyan helyeken utazol, közlekedsz ahol rossz a térerő.

Pár helyet Pest környékén fejből fel tudok sorolni ahol nincs vagy nagyon rossz a térerő, vagy pl. Pécs előtt az alagutaknál is elégé vacak a mobilhálózat.

Megoldás az nem sok van, annyit megtehetsz, hogy a Beállítások / SIM & hálózati beállítások / Preferált hálózattípust átállítod "Csak 2G"-re.

Később meg visszaállítod nagyobb sebességre.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1858) Cifu válasza Pista86 (#1856) üzenetére


Cifu
nagyúr

1.: Az autóban kihangosítóval, vagy a nélkül használod?
2.: Autó esetén más telefonokkal nem jelentkezett / jelentkezik a probléma? (Bizonyos autómárkáknál eleve a dupla vastag zajszigetelő oldalüvegeknél külön külső antenna opció is van, oké, szélsőséges eset, de ez is egy példa a forrásokra).
3.: Állandóan jelentkezik, vagy csak bizonyos helyzetekben (térerő függés?).
4.: Az egy helyben ülve mit jelent? Otthon, munkahelyen, stb.
5.: A telefon milyen hálózaton lóg? Fent az értesítésiben, 4G, 3G?

Lehet próbálkozni a hálózatok típusának változtatásával.

Telefon alkalmazás -> jobb oldalt felül három pont -> Beállítások -> SIM & Hálózat -> Preferált hálózattípus
Itt lehet a 2G, 2G / 3G és a 2G / 3G / 4G között változtani.

Ha ezektől független a hiba, akkor Oneplus ügyfélszolgálat, mert amúgy nem normális jelenség.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1859) se4ever2


se4ever2
aktív tag

Nekem is szépen megtalálja a frissítést, letölti, rányomok az újraindításos telepítésre,újraindul, majd a recoverybe lép be a nyelvválasztó szekcióba. Mi lehet a probléma? :F

(#1860) Pista86 válasza Cifu (#1858) üzenetére


Pista86
újonc

1-2: Egy LG HBS900 bluetooth headsetem van, a G4-emmel simán működött. Annál sosem fordult ez elő. Az autó ugyanaz. :D

3: Utazás közben majdhogynem állandóan csinálja, bármerre megyek az országban.
Pl. egy Gyula-Budapest úton ugyanúgy rossz, mint mondjuk egy BP-Dunaújváros úton.

4: Munkahelyen ülök benn, (BP. V. kerület közepe), telefonálok és egyszer csak előjön a hiba, a másik végen szólnak, hogy nem értik amit mondok mert szakad/süket.

5: A preferált hálózattípus a "2G/3G/4G automatikus"-ra van beállítva.

Az új frissítésben találtam egy olyat, hogy "fix the crash in line", ennek lehet köze ehhez?

Köszi!

(#1861) Pista86 válasza twollah1976 (#1857) üzenetére


Pista86
újonc

Az állítgatással csak annyi lehet a probléma, hogy mindig Waze-zel megyek, a lassulás nem tesz be neki?

(#1862) #54715584 válasza kano (#1852) üzenetére


#54715584
törölt tag

És azt is írja, hogy "More importantly, OnePlus might possibly launch a OnePlus 3 Plus which is a bigger version of the OnePlus 3 with a Snapdragon 821 chipset and a 6GB RAM." Ez lenne a 3T, nem? :)
Az előző cikk meg még rosszabb. Szerintem elromlott az időzítő, ami eredetileg április 1. volt. :)

(#1863) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

A 4.03-ban sem sikerült kijavítani a google play hibát roming alatt. :(

(#1864) Black_Death válasza kemcso (#1784) üzenetére


Black_Death
csendes tag

Nekem egynehany Ingenico terminallal van bajom. De abbol sem mindegyikkel. Pl a Gyongyosi utcanal, Budapesten, a Danubius haz oldalaban levo dohanyboltban. De nem ertem az okat.

(#1865) qnadam válasza gyalu 1 (#1863) üzenetére


qnadam
veterán

én azt várom, hogy menjen rendesen a sip. hiába állítom be hogy minden hívásnál legyen lehetőség, csak azoknál megy, amiknél külön beállítok egy sip telefonszámot is.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1866) snyper990 válasza gyalu 1 (#1863) üzenetére


snyper990
őstag

tudtommal az Nougat hiba, nem OOS, úgyhogy fölösleges is a O+-tól várni a megoldást...
persze javítsatok ki, ha tévedek

(#1867) kano válasza snyper990 (#1866) üzenetére


kano
nagyúr

Nem tévedsz.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1868) Buster17


Buster17
addikt

Időjárás figyelmeztetésekkel riogat a telefon. Hol lehet ezt a funkciót kikapcsolni?

(#1869) Phülöp válasza Buster17 (#1868) üzenetére


Phülöp
addikt

A weather app-on belül volt valami, már nem emlékszem pontosan, merre, de ki lehet kapcsolni. Nagyjából az első napon ciánoztam ki (pont az esős évszak közepén, rendszeres viharriasztások voltak).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1870) twollah1976 válasza Phülöp (#1869) üzenetére


twollah1976
őstag

Az elsok kozott tiltottam le az idojaras alkalmazast, a masodik a kulonbozo gyari billentyuzetek voltak, a harmadik a GMail kliens.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1871) hjanos1


hjanos1
senior tag

(#1872) gyalu 1 válasza snyper990 (#1866) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Ezt nem tudtam.

(#1873) Viper26 válasza hjanos1 (#1871) üzenetére


Viper26
nagyúr

Na ne.. :Y

Pixel 7 | FR955

(#1874) kano


kano
nagyúr

Nem akarok vitát belőle, de hivatalos Qualcomm specifikációba belekerült, hogy a 821 támogatja a Galileot.
Innentől kezdve a Oneplusnál a labda, hogy legyen hozzá ROM is. :K
Úgyhogy támogatja a SOC. :C

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1876) zizol válasza kano (#1874) üzenetére


zizol
aktív tag

:C :C :C

Üdv, zizol

(#1877) SzlobiG válasza kano (#1874) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ez mire is jó amúgy?

(#1878) g0dl válasza kano (#1874) üzenetére


g0dl
addikt

Gondoltam, hogy azért hiányzott a listákról, mert azok a 821 előtt készültek.

(#1879) darkpower válasza kano (#1874) üzenetére


darkpower
aktív tag

Ez legalább egyértelmű helyzetet teremt innentől kezdve :)

(#1880) Cifu válasza SzlobiG (#1877) üzenetére


Cifu
nagyúr

Per pillanat négy globális műholdas navigációs rendszer létezik:

Navstar GPS (amit általában csak GPS-nek szoktak nevezni) - Egyesült Államok
GLONASS - Oroszország
BaiDoi-2 - Kína
Galileo - EU

Ezen túl van még két regionális rendszer, egy japán és egy indiai, de csak az adott régiót fedik le.

A műholdas navigáció sajátosságaiból minél több műholdat tudsz követni, illetve a műholdak minél pontosabb atomórákkal rendelkeznek, továbbá minél pontosabb információkkal rendelkeznek a műholdak a légköri jeltorzítás mértékéről, annál pontosabban határozhatod meg a helyzetedet.

A Galileo önmagában két rendszert fog adni, egy ingyenesen használható jelet, amely cirka 1 méteres pontosságot biztosít (ilyen lesz a telefonokban és feltehetően az autókban is), és lesz egy fizetős, titkosított csatorna, amely elméleti szinten 1 centiméteres pontosságot tesz lehetővé.

A Navstar GPS eleve 3-5 méteres pontosságot tud hivatalosan, gyakorlatban inkább 2 méter körülit. Ez a Block III és IIIA műholdakkal 1 méter körülre mehet le, de ez csak a 2020-as évek közepére lesz teljes. A katonai jel valamivel jobb értékkel bír, de az nem játszik nálunk.

Mellette ott van a GLONASS, papíron 5-7 méteres pontossággal. Plusz a BaiDou-2, ami dettó rendelkezik egy ingyenes (papíron ~10 méterest tud, de ez is ~2020-ban lesz aktív teljesen, 40 műholddal, és úgy már inkább 2-5 métert tudhat majd) és egy precíz katonai/fizetős szolgáltatás, ami cirka 10-20 centiméterest tud majd.

A Galileo most 12-15 méteres pontosságot tud önmagában, de ugyebár mindössze 14db műholddal. A teljes rendszer 2020 körülre áll majd fel várhatóan, akkor fogja az 1 méteres pontosságot tudni, vagyis a legpontosabb rendszer lesz a négy globális közül (ez részben az atomóráinak pontossága, részben az általa sugárzott jelpontosító adatok részletességének köszönhető). A fizetős szolgáltatása említve volt, hogy akár centiméteres pontosságot is tudhat majd.

A lényeg persze az, hogy még az ingyenes szolgáltatás esetén is lehet javítani a pontosságon, minél több műholdat követsz. Márpedig a GPS és a GLONASS együtt is ~2 méteres szintre csökkentette a pontosságot. Amíg a Navstar GPS esetében "csak" 6-9 műholdra láthattál rá általában, addig a négy rendszer esetén már inkább 25-35 (!) körüli lesz az általános érték. Ezek jeleinek együttes kezelésével a pontosság 1 méter alá szorítható precíziós jelek nélkül (a precíziós / katonai jelek egyébként annyiban többek, hogy részletesebb (több) adatot adnak a légköri jeltorzításról, így pontosabban ismerjük a műholdak helyzetét, és abból a saját helyzetünket is pontosabban számolhatjuk ki).

Hogy mennyire? A várakozások szerint az összes műholdra épülő ingyenes jeleket használó pontosság fél méteres szintet érhet majd el.

A lényeg az, hogy minél több műholdat látsz, annál pontosabb, ezen belül is per pillanat a Galileo fogja adni a legpontosabb jelet. Tehát a GPS pontosságát tekintve a Galileo támogatása hasznos dolog - már most is.

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1881) Sanya válasza Cifu (#1880) üzenetére


Sanya
nagyúr

De mindez nem csak abban fontos, hogy félméteres pontosságod legyen, hanem hogy ne veszíts jelet, ha panelházak között, vagy felhőkarcolók között sétál az egyén és elveszíti a jelet, ha magasak a házak. Több műhold, nagyobb pontosság akkor is, ha van zavaró környezet.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1882) snyper990


snyper990
őstag

És akkor ezek a hozzászólások itt fent nem számítanak offnak, csak a múltkoriak? Vagy hogy is van ez?
Megegyezhetnénk, hogy akkor ez a topic szóljon a telefonról, egyéb témákkal kapcsolatos kérdésekkel pedig mindenki keresse a megfelelő topicot/használja a google-t?

(#1883) kano válasza snyper990 (#1882) üzenetére


kano
nagyúr

A telefon GPS-ének kompatibilitása abszolút a telefonhoz tartozik és elég szakmai is.
Szerintem...

És az is a telefon topicjához tartozik, hogy megint kapható a 128GB-os verzió. :C

[ Szerkesztve ]

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1884) snyper990 válasza kano (#1883) üzenetére


snyper990
őstag

(#1880) Cifu, (#1881) Sanya
ezek a hozzászólások hol tartoznak a telefon helymeghatározásának kompatibilitásához? max annyira, mint az én múltkori moderált hsz-em. De mindegy, Te vagy a főnök, és szívesen olvasok kicsit más témákról is (annak ellenére is, hogy ez a topic elvileg a telefon szakmai topicja), csak akkor legyünk konzekvensek azzal kapcsolatban, hogy mit engedünk...

(#1885) kano válasza snyper990 (#1884) üzenetére


kano
nagyúr

Elhiszem, hogy rosszul érintett a múltkori moderálás, de ne ezt ne hozzuk ide a topicba. Ha gondod van velem írd meg pü-ben vagy fordulj moderátorhoz.
Én nagyon örülök, hogy van egy olyan fórumtárs aki mindig nyugodtan és szakmailag megalapozottan szól hozzá.
Hsz marad, és szerintem még on-ban is elmenne.
Nem várok választ! PONT :R

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1886) snyper990 válasza kano (#1885) üzenetére


snyper990
őstag

PÜ megy, ez marad :)

(#1887) SzlobiG válasza Cifu (#1880) üzenetére


SzlobiG
félisten

Köszi a részletes választ. :)

Nekem amúgy az elmúlt pár évben egyik telommal se volt gond gps fronton, pedig navigálásra már régóta a telokat használom.

(#1888) baloo79 válasza kano (#1883) üzenetére


baloo79
tag

"És az is a telefon topicjához tartozik, hogy megint kapható a 128GB-os verzió. :C "

Hú, köszi, hogy szóltál! :R
Már régóta szemezem a telefonnal, de érdemes volt még várnom! Most meg is rendeltem! :)
(Pedig feliratkoztam az értesítésre, hogy szólnak, ha elérhető a 128 GB-os, de e-mail nem jött.)

[ Szerkesztve ]

(#1889) kano válasza baloo79 (#1888) üzenetére


kano
nagyúr

De érdemes még megrendelni? Nekem is remeg a kezem, de meg kellene várni az OP5-öt.

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#1890) qnadam


qnadam
veterán

készített esetleg valaki színprofilt ehhez a telefonhoz? nincs color checkerem, viszont a raw képek feldolgozását eléggé megkönnyítené.

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1891) baloo79 válasza kano (#1889) üzenetére


baloo79
tag

Én már nem várok tovább. Amit most használok, az márciusban lesz négy éves, és már megérett a cserére.
Olvastam, hogy áprilist rebesgetnek az 5-össel kapcsolatban (ki tudja, igaz-e), de annyit sem szeretnék már várni. A mostani telómban ha az akksit ki is cserélem, az appok (illetve főként a Google-termékek) frissítéseit sokszor a mára szűkössé vált tárhely mérete miatt nem lehet már letölteni sem, nemhogy telepíteni.

(#1892) ToMmY_hun válasza qnadam (#1890) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

De a profi monitorokat is egyenként kalibrálják, nem sokra mész azzal, ha valaki csinál neked egy profilt. :U

C programmers never die, they are just cast into void.

(#1893) qnadam válasza ToMmY_hun (#1892) üzenetére


qnadam
veterán

nem a kijelzőt, a kamerát. color checkerrel kijelzőt nemigen lehet :)

istálló? gazemberség? hupákolás?

(#1894) mbzxxx


mbzxxx
csendes tag

Sziasztok!
Olvasgattam erről a telóról jót rosszat.
Jelenleg egy Sony Z2 telóm van és arra gondoltam erre váltok.
Amit sehol nem találok leírva.
1. Milyen a hangminőség telefonálás közben? (egyik kolega írta hogy szakadozik nekem 4g alatt sonynál is előfordult)
2. Skype alatt milyen a hangminőség? (mert valahol írták hogy nem jó)
3. Ha a telefon 2G módban vagy GSM módban net nélkül használom 2 napot bír e a telefon?
4. Wifi antenna minősége és maximum sebessége?

Ami plusz számomra így a videók alapján kijelző és a proci.

MBZ - Nyíregyháza

(#1895) snyper990 válasza kano (#1874) üzenetére


snyper990
őstag

Én elég biztos vagyok benne, hogy ugyanazon a gyártósoron készül a 820 és a 821, csak mást nyomtatnak rájuk, és más firmware-rel szállítják a megrendelőknek. Még egy Qualcomm méretű cég sem tenné meg szerintem, hogy ilyen kis különbségekért új gyártósort hozzanak létre. Meg azt sem, hogy kb. ugyanazért az árért az újabb verzióban ne tegyék elérhetővé azt, amit az elődje még tudott.

Én lehet, hogy nem várnám meg a O+5-öt. Amilyen csúcs volt a OPO, annyira nyúltak mellé szerintem a O+2-vel és az X-szel, nekem egyik sem kellett volna. Ez a hardver meg még 1-2 év múlva is ütős lesz. Persze ez csak az én véleményem

(#1896) ShadowX válasza kano (#1889) üzenetére


ShadowX
őstag

Ez egy ördögi kör lesz így. :) Ha meg nem hozza az általad elvártakat, akkor mit fogsz csinálni? Megveszed a 3T-t majd akkor...

Egyébként nem tudom specifikációban mi újat hozhat. 6GB ramnál kétlem, hogy több lenne benne. Talán az új 835-ös SD proci lehet fejlesztés, illetve talán meglépik a nagyobb kijelző felbontást (de ez pedig várhatóan akkuidő csökkenéssel jár majd).

(#1897) snyper990 válasza mbzxxx (#1894) üzenetére


snyper990
őstag

Ami rosszat lehet olvasni erről a telefonról, véleményem szerint nagyrészt user error.
1. nálam semmi gond a hívások hangminőségével (Telekom)
2. Skype-on sem tapasztaltam eddig semmi anomáliát
3. Használattól függ. Ha 2 napig folyamatosan telefonálsz GSM-ben, lehet, hogy nem bírja. De normál használat mellet, 3-4G-n, nettel is kibírhatja. Nálam ki szokta. Azt meg le sem merem írni, hogy ilyen használatra egy 5 ezer forintos butatelefon is tökéletes, az még több napot is bír... Továbbá a 3T-t kb. egy óra fullra feltölteni ~10 %-ról, szóval az sem egy nagy érvágás
4. Nálam nincs gond a wifi stabilitásával. Mondjuk a sebessége 30/30Mbitnél valamiért nem akar több lenni (2.4GHz, n-es), de amire nekem kell, arra elég, és van rá megoldás azt hiszem az összefoglalóban

[ Szerkesztve ]

(#1898) nofi


nofi
őstag

Appkezelésről szeretnék kérdezni. Használom a doze és a nagy akksizabáló appok automatikus kilövését is. Előbbinél tudok kivételt megadni, utóbbinál viszont nincs ilyen lehetőség. Namost van a Messenger, amit szeretnék állandóan futtatni, mert az üzeneteim 90%-át onnan kapom, viszont ez az automatikus appkilövés néha leállítja és akkor addig nem kapok semmit amíg újra nem indítom az appot. Van erre valami beállítás, vagy kapcsoljam ki ezeket az akksikímélő opciókat, csak az a tuti?

kano
Tegyük fel áprilisban bejelentik, júniusban elkezdik árulni, kb. egy hónap még amíg a fontosabb tesztek mind befutnak, illetve az első frissítések. Azért ez még egy fél év akárhogy nézem.

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: nozsolt

(#1899) mbzxxx válasza snyper990 (#1897) üzenetére


mbzxxx
csendes tag

Köszönöm a választ.

MBZ - Nyíregyháza

(#1900) ToMmY_hun válasza qnadam (#1893) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Nem szóltam. :B

C programmers never die, they are just cast into void.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.