Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1301) patoga válasza Buster17 (#1300) üzenetére


patoga
tag

Másik toltofejet használsz. 😀

(#1302) Phülöp válasza patoga (#1301) üzenetére


Phülöp
addikt

Vagy másik kábelt.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1303) Buster17 válasza patoga (#1301) üzenetére


Buster17
addikt

Ja akkor a csomagban rendes töltő van?!

Azért kérdeztem, mert elég hamar feltöltött, de ha ilyen gyors a sima feltöltés akkor én annak nagyon örülök. Nem kell nekem ide dash :D

(#1304) Phülöp válasza Buster17 (#1303) üzenetére


Phülöp
addikt

A csomagban dash töltő van, dash-képes kábellel. Ezért töltötte fel olyan gyorsan.
Ha másik töltőfejet vagy másik kábelt használsz, akkor a dash előnyei elvesznek (egyrészt a tempó lesz más, másrészt pedig a töltés módja).

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1305) Buster17 válasza Phülöp (#1304) üzenetére


Buster17
addikt

Ja félre értelmeztem a saját kérdésemet is :))

De én nem nagyon akarom így tölteni mert nem szeretném ha hamar kinyiffanna az akksi. Meg ugye 3-4 évre is terveztem.

Szóval milyen kábelre tudom cserélni amivel rendes lesz a töltés?

(#1306) Phülöp válasza Buster17 (#1305) üzenetére


Phülöp
addikt

Bármilyen USB C kábel jó hozzá, de csak a gyári viszi a dash töltést. A félelmeid egyébként szerintem alaptalanok, olvass utána a dash-nak - bár igazán hosszútávú tapasztalata még nincs a felhasználóknak.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1307) Madwe válasza Phülöp (#1306) üzenetére


Madwe
nagyúr

+1, ugye az akkuk nagy ellensége a hő, ezért rosszak a quickchargeok az elettartamnak, s ezért nem veszes a dash.

(#1308) twollah1976 válasza Buster17 (#1305) üzenetére


twollah1976
őstag

3-4 evvel szamolni eleg nagy optimiuzmusra vall.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1309) Buster17 válasza twollah1976 (#1308) üzenetére


Buster17
addikt

Nexus 5 is kibírt 3 évet. Sőt még mindig van benne kraft!

[ Szerkesztve ]

(#1310) Phülöp válasza Buster17 (#1305) üzenetére


Phülöp
addikt

Még annyit, hogy ha dash töltésen vagy, akkor a led kéken világít, egyébként pirosan. Ha feltöltődött, akkor meg bezöldül, mindegy, mivel töltötted.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1311) duodecima válasza macii97 (#1298) üzenetére


duodecima
csendes újonc

A Biztonság & ujjlenyomat menüpont alatt van egy opció, hogy a rendszer indítása előtt jelszót kérjen. Azt kell kikapcsolni. Biztonság &ujjlenyomat - Képernyő zárolása - Jelszó - és ott tudod kikapcsolni.

[ Szerkesztve ]

(#1312) macii97 válasza duodecima (#1311) üzenetére


macii97
senior tag

Hát lehet hogy vak vagyok, de nekem ilyen ott nincs xd :DD oos 4.0.2 (vagy nemtom mit keresek)

Vagy az lehet hogy azért nincs már ilyen mert nincs titkosítva?

[ Szerkesztve ]

(#1313) metal01


metal01
őstag

Ahogy olvasom egyelőre még mindig nincs (valószínű nem is lesz) normális TG OP3/OP3T-re. Van olyan fólia ami viszont patent és ajánlott? Nem szivárványosodik, nem válik fel, pontosan illeszkedik, stb.

A gyárim kezd már eléggé elhasználódni és kellene valami ami majd jó lesz ha lerohad teljesen.

(#1314) duodecima válasza macii97 (#1312) üzenetére


duodecima
csendes újonc

De, titkosítva van...alap követelmény a Google részéről, írja is magáról az információk közt a telefon. Szerkesztettem az előző hozzászólásomat, nézd meg :) Nekem így írja is a TWRP, hogy data succesfully decrypted :)

[ Szerkesztve ]

(#1315) snyper990 válasza twollah1976 (#1308) üzenetére


snyper990
őstag

Én a ZTE Grand X In készülékemet cseréltem most 3T-re, eddig azzal is elvoltam (összesen több mint 4 évig), pedig már új korában sem volt csúcskészülék. Mondjuk most szokatlan is, hogy nem kell minden nap telefont tölteni :) De ez is legalább annyit lesz nálam szerintem

(#1316) mrdavid válasza macii97 (#1312) üzenetére


mrdavid
aktív tag

ha kikapcsolod a jelszavas védelmet, és utána újra hozzá adod az ujlenyomatod, akkor lehet eldönteni h kérje a pin kódot újra indítás után, de igazából nekem utána is kérte hiába pipaltam be, h ne kérje

[ Szerkesztve ]

Macbook Pro M1, iPhone 14 Pro

(#1317) Buster17


Buster17
addikt

Milyen tokot ajánlotok a telefonra?
Sandstone védőt kértem mellé de ez édes kevés...

(#1318) macii97 válasza mrdavid (#1316) üzenetére


macii97
senior tag

Szóval, ma ráértem kicsit, utánajártam ennek a dm-verity errornak, meg hogy hogy lehet megszabadulni tőle. Ha valaki már leírta, nem én találtam fel a megoldást, bocsánat :D Szóval, ez a bootloader hülyesége, az dobál errort, és valamit korlátoz is (androidpay pl. állítólag nem megy). Egyetlen megoldást találtam, visszarakni a 3.5.4-es bootloadert. Van hozzá zip xda-n nemtom belinkelni :/ [link] Ja, de. Nekem csak chrome-on jött le.
És hangsúlyozom, ha titkosítva van a telefon, VEDD le a jelszót telepítés előtt! Ez nagyon fontos :D különben jelszót kér, nem fogadja el, és nem indul el többet semmi, csak a factory reset segít! (Még jó, hogy van google backup, meg nem volt belakva teljesen).
Komolyan, ennyit még nem szenvedtem telefonnal, de végre minden sikerült, és közelebbről is megismertem :D
Szóval, a mai nap eredménye, hogy titkosított lett megint a telefon, működik a twrp, root, és nincs dm-verity. :DD

(#1319) BornToBePuli


BornToBePuli
aktív tag

Úgy gondolom, hogy ide is tartozik a dolog:

New years resolution - immediate dispatch

Read only felhasználó

(#1320) Sanya válasza Buster17 (#1317) üzenetére


Sanya
nagyúr

Én egy kb 1000 forintos áttetsző tokot rendeltem németből ebay-en keresztül. Elég jó.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1321) Zöli


Zöli
csendes tag

Sziasztok!
Eddig szerencsére nekem nem dobta fel az oos4 frissítést, de tegnap éjjel leszedte magától és ha újraindítok telepíteni fog...Nem akartam felrakni mert sok rosszat olvastam róla, itt van vkinek rossz tapasztalata? Lehet vmit tenni ellene?

Gondolom h 4.0.2, mert csak ennyit ír h Oxygen 28 170114.

Előre is köszi

(#1322) gyalu 1 válasza Zöli (#1321) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Igen az a 4.02
Nem az ördögtől való. Nyugodtan felrakhatod. Több ezer ember használja a világon. :)

[ Szerkesztve ]

(#1323) Zöli válasza gyalu 1 (#1322) üzenetére


Zöli
csendes tag

Köszi a válaszodat.

Ez oké, gondoltam h nincsenek vele hatalmas bajok, csak sajnos nélkülözhetetlen nekem ha pl a mobilnet nem megy rendesen rajta... felrakom, lesz ami lesz :)

(#1324) gyalu 1 válasza Zöli (#1323) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Mobilnet megy. Egyetlen dolog nálam, hogy romingba mobilneten a playstoreból nem hajlandó frissíteni, ill. letölteni alkalmazásokat

(#1325) ToMmY_hun válasza Buster17 (#1317) üzenetére


ToMmY_hun
senior tag

Attól függ milyen környezetben használod. Irodai környezetbe tökéletesen elég egy gyári tok is, én felváltva használok bamboo-t és black apricot-ot.

Amennyiben kicsit zordabb a környezet, akkor használhatsz valamilyen vastagabb, gumírozott darabot is. Ezekben nem vagyok jártas, de a Nillkin márkát rengeteg helyről hallom, valószínűleg nem véletlenül.

[ Szerkesztve ]

C programmers never die, they are just cast into void.

(#1326) Avicularia válasza macii97 (#1318) üzenetére


Avicularia
veterán

Erről kicsit tudnál akár priviben is mesélni? Ma hozta át a sógorom az új 3T-jét és én is belefutottam ebbe a hibába, hogy 2 hibaüzenet is van induláskor.

[ Szerkesztve ]

(#1327) sbwolf válasza Avicularia (#1326) üzenetére


sbwolf
aktív tag

Szerintem, ide is írhatná. Másnak is hasznos lehet.

(#1328) macii97 válasza Avicularia (#1326) üzenetére


macii97
senior tag

Ide írom, hogy megmaradjon a' zutókornak.
Szóval az első "hibaüzenet" csak figyelmeztetés, azzal ne foglalkozz annyit kér, hogy zárd vissza a bootloadert. A második már gázabb, valamikor a twrp telepítésénél, rootolásnál elsz@ródik ez a bizonyos dm-verity. Ha a rendszer elindul vele, akkor mindössze annyit kell tenni ahogy fentebb is írtam, minden védelmet le kell venni a telóról biztos ami biztos, majd twrp-ből a 3.5.4-es bootloadert felrakni. Ezzel eltűnik. (Érdemes elötte menteni még egyszer mondom, ha jelszót kér indításnál csak a factory reset segít.)
Ha el sem indul a rendszer, akkor twrp-ből kell felrakni egy romot, illetve ügyelni arra, hogy systemless root kell neki! Sokat szívtam, hogy nem figyeltem és system módban települt a supersu.zip, és bootloopolt a rendszer. Eddig egy zip csinált nekem systemless rootot, amit a 3t toolkitből szedtem ki, azzal elindult. :D Ezután valszeg életrekel a teló, és mehet az eltűntetés, majd titkosítás ha az eltűnt a factory reset miatt.
Ha nem megy a telefon szintén a 3t toolkitben van egy full wipe asszem ez a neve, azt ráküldtem, azzal hajlandó volt bekapcsolni (titkosítás miatt sokszor leállt stb azthittem eret vágok :D)
Hát most így elsőre más nem jut eszembe, b@xta a csőröm, de sikerült megoldani. Ha konkrét kérdés van megpróbálok segíteni, de így monológba dumálni oldalakat tudnék, amiért meg kikapok.

Ja egyébként ezzel kapcsolatba felesleges írni a supportnak, azt írják vissza, hogy tedd fel újra a romot, majd az megoldja. Mintha nem azzal kezdtem volna, és rohadtul nem oldja meg.

[ Szerkesztve ]

(#1329) t3tv3s


t3tv3s
tag

Jól olvastam, hogy telefon vásárlás esetén adnak egy fóliát készülék mellé? Ha igen akkor ugyan azt amit oneplus oldaláról lehet beszerezni vagy silányabb minőségű?

(#1330) Sanya válasza t3tv3s (#1329) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem mellé adják, hanem eleve rajta van, azzal jön.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1331) #80439296 válasza Sanya (#1330) üzenetére


#80439296
törölt tag

Nekem a simával jött, és még mindig az van rajta.
Ergo, csak nem lehet olyan xar, ha június vége óta nem jött le.
(A karcot nem kívánom kipróbálni. ;) )

(#1332) t3tv3s válasza Sanya (#1330) üzenetére


t3tv3s
tag

Okok. Lényeg, hogy lesz hozzá. Köszi a megerősítést.

(#1333) duodecima


duodecima
csendes újonc

Hol találom meg a 3.5.4 stock recoveryjét lementve? A OnePlus honlapján ez a letöltés le van tiltva....Csak a legfrissebbet lehet letölteni, nekem viszont nem az kell.

(#1334) Avicularia válasza macii97 (#1328) üzenetére


Avicularia
veterán

Köszi :R

(#1335) #80439296


#80439296
törölt tag

Segítene abban valaki, hogy képernyő mentés hogyan?
Nem találom a lehetőséget.

Ha lehet, valaki dobjon meg egy priváttal, ez ügyben.

Köszi!

(#1336) Sanya válasza #80439296 (#1335) üzenetére


Sanya
nagyúr

hangerő le + bekapcsológomb

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1337) metal01 válasza #80439296 (#1335) üzenetére


metal01
őstag

Be tudod kapcsolni a beállítások/kézmozdulatok alatt a háromujjas képernyőfotót. Én azt használom.

(#1338) #80439296 válasza metal01 (#1337) üzenetére


#80439296
törölt tag

Ah, so, danke sehr! :R :R :R

Sanya: az sajnos nem megy... :U

(#1339) Madwe válasza #80439296 (#1338) üzenetére


Madwe
nagyúr

Hosszan kell nyomni

(#1340) #80439296 válasza Madwe (#1339) üzenetére


#80439296
törölt tag

Sehogy sem akarta...

(#1341) metal01 válasza #80439296 (#1340) üzenetére


metal01
őstag

Megy az is. Egyszerre kell lenyomni a hangerő le gombot és a bekapcsoló gombot és nyomva kell tartani pár mp-ig. De nekem jobban bejön a háromujjas.

(#1342) duodecima válasza macii97 (#1328) üzenetére


duodecima
csendes újonc

Ez a bootloader csere nálam is megoldotta a problémát. Kösz az infót. Kérdés, ha jön egy frissítés az Oxygen Os-re, akkor felülírja ezt a régebbi bootloadert...

(#1343) macii97 válasza duodecima (#1342) üzenetére


macii97
senior tag

Majd kiderül, szerintem igen sajnos. :/ De akkor maximum újra ki kell próbálni.

Egyébként az összefoglalóba nem kéne beleírni pl a root, stb lehetőségeket, van már unbrick is rá. Szerintem hasznos lenne ha nem csak angol nyelvű helyekről lehetne ezeket megtudni (ami nekem pont nem probléma, de vannak mások is)??

[ Szerkesztve ]

(#1344) twollah1976 válasza macii97 (#1343) üzenetére


twollah1976
őstag

A rootolás engem is érdekelne.

Hianyzik az adaway.

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1345) sbwolf válasza twollah1976 (#1344) üzenetére


sbwolf
aktív tag

+1

(#1346) duodecima válasza macii97 (#1343) üzenetére


duodecima
csendes újonc

A probléma az, hogy angol forrásokban is alig tudja valaki a megoldást pl. erre a dm verity problémára. A TWRP hivatalos honlapján is van egy figyelmeztetés ezzel kapcsolatban. A legegyszerűbb végleges megoldás az utóbbira egy custom kernel lenne. Ez olyasmi, mint a Windowsnál a Secure Boot, ha jól értelmeztem a leírásokat.

(#1347) macii97 válasza duodecima (#1346) üzenetére


macii97
senior tag

Na igen, rengeteg oldalt végig kellett néznem, és ráadásul egy kommentben volt a megoldás...
És ami angol leírás, az sem biztos, hogy 100% működik, pl. root. Megpróbálok készíteni egy leírást még a root-ról esetleg a napokban, ha kell. :U

(#1348) Buster17


Buster17
addikt

Aliexpress-en hirdetett original OnePlus tokok azok tényleg eredetiek?

Árban ugyan annyi csak hát a posta ingyenes míg az oldalon 100€ fölött ingyenes.

Más:
Hátul a fóliát leszedtétek?

[ Szerkesztve ]

(#1349) hzs91


hzs91
csendes újonc

Olyannal találkozott már valaki, hogy a kameralencse előtti üveg egy kicsit ferdén van betéve?
Csak azért zavar, mert már kezd bemenni oda a mocsok és onnan soha nem fogom tudni kiszedni.

(#1350) qnadam


qnadam
veterán

sziasztok,

rendelni fogok egy 3t-t, viszont kezdek belezavarodni a tokokba és kijelzővédőkbe :) ha jól értettem, a curved tempered glass mocsok drága, de az egyetlen jó megoldás (eltekintve attól, hogy beletakar a kijelző szélébe), ezt jól tudom? ez jól passzol a gyári sandstone tokhoz, és az a tok magasabb, mint a kijelző+üveg? és a nillkin átlátszó? vagy menjek biztosra, legyen egy otterbox? :)
vagy ultimate shields fólia + nillkin, vagy ugyanez a sandstone tokkal, vagy bármi más akármi? :)
sajnos a mostani redmi note 3-on csúful meglátszik a fólia hiánya, és hogy a tok nem védi a sarkát.

istálló? gazemberség? hupákolás?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.