Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-08-08 15:24:20

LOGOUT.hu

Ide csak a kimondottan az OnePlus 3T-vel kapcsolatos információk kerüljenek. Értem ez alatt a tokok, töltők, kiegészítők, szoftverek és egyéb trükkök.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1101) hzs91 válasza twollah1976 (#1100) üzenetére


hzs91
csendes újonc

Dead Pixel Test nevű app-el.
Volt olyan is, amit sima YT videók alatt/hétköznapi használat mellett vettem észre.

[ Szerkesztve ]

(#1102) randras_83 válasza hzs91 (#1099) üzenetére


randras_83
addikt

Az enyém hibátlan. ;] Mondjuk amíg cserélik nem olyan vészes.

https://www.flickr.com/randras83/

(#1103) metal01 válasza randras_83 (#1102) üzenetére


metal01
őstag

Én sem látok hibát az enyémen.

(#1104) g0dl


g0dl
addikt

Az ujjlenyomat olvasó nektek mennyire megbízható? Létezik hozzá valami teszt alkalmazás?
Nekem elég érzékeny az ujj szögére, irányára. Néha megmakacsolja magát, és azt mondja koszos az érzékelő, aminek semmi látható jele nincs.

(#1105) metal01 válasza g0dl (#1104) üzenetére


metal01
őstag

Én kb. körbeforgattam a telefont a mintavételkor. Minden szögből van minta tárolva az adott ujjról. Így mindig elfogadja bárhogy érek hozzá.

(#1106) bads1 válasza g0dl (#1104) üzenetére


bads1
aktív tag

Vedd fel újra az ujjadat több szögből, hogy "peremét" is érzékelje. Én első beállításnál gyorsan átszaladtam ezen a részen és bosszankodtam is hogy gyengén olvassa, aztán megejtettem mégegyszer pontosabban a dolgot és szinte hibáltlan lett, csak ritkán téveszt.

(#1107) Phülöp válasza metal01 (#1105) üzenetére


Phülöp
addikt

Nekem gond nélkül veszi ±90 fokkal elfordulva az egyenesen szemből rögzített ujjlenyomatot. Néha beszól, hogy ne kapkodjak, de ennyi.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

(#1108) hzs91


hzs91
csendes újonc

Ha bankkártyával fizettem, akkor mi lehet a menete a refundnak?

(#1109) xenom0rph válasza duodecima (#1094) üzenetére


xenom0rph
őstag

Nekem is van ilyen tokom, rosewooddal felváltva használom, semmi nehézség nincs a levételében. Telefonon bal felső sarkánál kezdd el 'lehántani' a tokot és simán lejön.

halahala

(#1110) gyalu 1 válasza znorby (#1098) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Nem kell semmit bekapcsolni 7.0 alatt. Csatlakoztatod, majd az értesítési sávban megjelenik az usb meghajtó. Ott két lehetőség közül választhatsz: tallózás, kiadás

(#1111) Lazsnak válasza nofi (#1083) üzenetére


Lazsnak
tag

Koszi a valaszt :R

(#1112) znorby


znorby
újonc

Nem jelenik meg semmi csak akkor ,ha géppel kapcsolom össze.

(#1113) gyalu 1 válasza znorby (#1112) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Akkor vagy a kábel (átalakító) nem jó vagy a pendrive nem ok.

[ Szerkesztve ]

(#1114) znorby


znorby
újonc

Ha az adaptert összekötöm a számítógéppel jó.Pendrive-ot nem érzékeli.

(#1115) gyalu 1 válasza znorby (#1114) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Próbálj ki másik pendrivet esetleg. Nekem olyan van, amelyiken van mikro usb csatlakozó is. Gond nélkül felismeri.

(#1116) Atish19 válasza hzs91 (#1101) üzenetére


Atish19
őstag

Én is megnéztem. Enyém is hibátlan.

(#1117) znorby


znorby
újonc

Lehetséges ,hogy az adapter nem otg képes?

(#1118) znorby


znorby
újonc

https://www.amazon.com/Type-Adapter-Aluminum-Converter-Connector/dp/B01COVYPY4

(#1119) hzs91 válasza Atish19 (#1116) üzenetére


hzs91
csendes újonc

:R
Akkor talán a következő...

(#1120) gyalu 1 válasza znorby (#1117) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Én 300 Ft-ért rendeltem ebay-ről. Azzal is megy. Szerintem a pendrive lesz nálad a ludas. Ha van lehetőség próbáld ki másik telefonon hogy ott működik-e?

(#1121) macii97 válasza hzs91 (#1099) üzenetére


macii97
senior tag

Én amit észrevettem, hogy szürke színnél (értesítési panel pl.), kb 5-10%os fényerőn van a fenti tájékon egy max 1 centis vékony csík, ahol más a szín. Semmikor máskor nem látom. Még lefotózni se tudom annyira pici. Hibátlan kijelzőt nem fogsz kapni szvsz. Semmivel sem rosszabb ez a panel mint a tab s-emé, szürke színnél valamiért ott is kijönnek a hibák, de semmikor máskor.

(#1122) znorby


znorby
újonc

Többi telefonom nem ilyen csatlakozású.Viszont van 3 pendrive-om a másikon működik mindegyik csak ezen nem.Visszaviszem a boltba ahol vettem és ott kipróbálom másik adapterrel.

(#1123) znorby


znorby
újonc

Az egyik pendrive-ot ezért csomagoltam ki,hogy kipróbáljam. :)

(#1124) hzs91 válasza macii97 (#1121) üzenetére


hzs91
csendes újonc

Legalább subpixel hiba ne legyen...
Látszanak a kis pöttyök pl Youtube videók közben, meg máshol is.
Így már amúgyis akarva-akaratlanul odanézek, ha már észrevettem.
Kezdem visszasírni a IPS-t. Lehet, hogy gagyi a kontrasztja, de legalább nincs annyi pixelhibás darab, meg nem kell félni a beégéstől.

(#1125) Atish19 válasza hzs91 (#1119) üzenetére


Atish19
őstag

Birka türelmed van. Nálam a 2. után márkaváltás lenne a következő lépés :D

(#1126) hzs91 válasza hzs91 (#1124) üzenetére


hzs91
csendes újonc

Ha lenne számomra más alternatíva, már váltottam volna.
Ha a következő is szar lesz, akkor az lesz az utolsó.
Mondjuk látszik, hogy Samsung kijelző van benne, mert az szeret pixelhibás dolgokat gyártani, legalábbis nálam gyakori volt a pixelhibás Samsung kijelző.

(#1127) PistiSan válasza hzs91 (#1101) üzenetére


PistiSan
addikt

Nekem is hibátlan, sima op3

(#1128) Cry0 válasza PistiSan (#1127) üzenetére


Cry0
őstag

+1

Iphone 15 Pro Max Kék Titán

(#1129) Cifu válasza hzs91 (#1126) üzenetére


Cifu
nagyúr

Mondjuk látszik, hogy Samsung kijelző van benne, mert az szeret pixelhibás dolgokat gyártani, legalábbis nálam gyakori volt a pixelhibás Samsung kijelző.

Bocsi, de picit sem mérvadó. Láttam pixelhibás LG OLED-ket, nem is egyet, láttam halott pixeleket Sony Z5-ön, LG G3-on, Huawei P8 Lite-on, stb.. TV-k esetén konkrét beégést láttam IPS kijelzőn is anno (3:4-es képarány folyamatos használata nem tett jót a kijelzőnek), stb...

Ezzel nem a Samut mentegetem, csak a teljesen felesleges fikázás ostobaságára hívnám fel a figyelmet.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1130) Madwe válasza PistiSan (#1127) üzenetére


Madwe
nagyúr

Enyémnek sincs semmi baja, végignyomogattam a pixel tesztet, 3t

[ Szerkesztve ]

(#1131) ata007


ata007
tag

Mar nagyn varom, miutan az elson kerestulmentek homlokrakodoval ...

(#1132) Sanya válasza hzs91 (#1099) üzenetére


Sanya
nagyúr

2db van a családban, hibátlanok.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#1133) g0dl


g0dl
addikt

Én úgy vagyok ezzel a pixel teszttel, hogy ha normál használatnál nem veszem észre, akkor rosszabb tesztelni, mert találat esetén onnantól mindig észre fogom venni, és bosszantani fog.

De betettétek a bogarat a fülembe, és a teszt során talált minden halott pixelt sikerült lefújnom. ;)

[ Szerkesztve ]

(#1134) gyalu 1


gyalu 1
aktív tag

A 3 és a 3T külső méretben megegyezik? Tok miatt kérdezem...

(#1135) metal01 válasza gyalu 1 (#1134) üzenetére


metal01
őstag

Full ua.

[ Szerkesztve ]

(#1136) gyalu 1 válasza metal01 (#1135) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

Thx

(#1137) hzs91 válasza Cifu (#1129) üzenetére


hzs91
csendes újonc

IPS-nél max átmeneti beégés fordulhat elő (ezt Image Retention-nek nevezik), a végleges beégés, ami az OLED-nél van sokkal gázabb. Én is sokkal jobban szeretem az OLED képét, de sokkal jobban is kell vigyázni rá. IPS-nél nem is fordul olyan gyakran elő pixelhiba, mert kiforrottabb. Régebbi Samsung telefonjaimban 3-4x kellett kijelzőt cserélni, mert mindig beleégett a Status Bar, volt amelyikbe már 1 hét után, pedig alacsony
fényerőn használtam. Most kb nincs is a piacon alternatíva számomra, amit IPS-el szerelnek.
Még 1 esélyt adok ennek, aztán ha a következő is pixelhibás lesz, akkor ennyi volt.

(#1138) PistiSan válasza hzs91 (#1137) üzenetére


PistiSan
addikt

És én még azért aggódtam anno, amikor megkaptam a telefonom, mert láttam a kijelzőn egy apró ujjlenyomatot. :)
El sem tudom képzelni, hogy kaphatsz ennyi "hibás" telefon.

(#1139) Samanbacsii


Samanbacsii
őstag

Sziasztok!
Erre esetleg vki? :R

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1140) Cifu válasza Samanbacsii (#1139) üzenetére


Cifu
nagyúr

Honor 8 ~ Huawei P9. A P9 pedig már többször volt téma, lásd fórumkereső
.

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#1141) macii97 válasza hzs91 (#1137) üzenetére


macii97
senior tag

Amolednél is ugyanígy megvan az image retention. De ez átmeneti. Beégés ellen szvsz sokat lehetne tenni pl az immersive móddal, hogy a status bar, navigation bár ne legyen allandóan látható. Ez engem is aggaszt, de lehet ellene tenni, van xposed modul, app, de én gyári megoldásnak sokkal jobban örülnék.
IPS-el össze sem hasonlítható szvsz, aki azt mondja, hogy az amoled nem nyerő, az nem használta még mindkettőt. :U köröket ver rá, ha pedig esetleg beég, garanciában cserélik 100%

(#1142) Samanbacsii válasza Cifu (#1140) üzenetére


Samanbacsii
őstag

Köszi, megnéztem a fórumon de a P9 volt téma részletesen. A Honor8 vs P9 kamera között pedig nagynak tűnik a különbség, ezért nem tudtam hasonlítani a OP3T-hez. Gondoltam azóta van valakinek tapasztalata...

" ... ááhhh, zavaros ez Szilágyi úr, kérem...! "

(#1143) g0dl válasza macii97 (#1141) üzenetére


g0dl
addikt

Előző készülékem is amoled, három év alatt sem jelentkezett beégés. ( nem is ment 7*24-ben, a napi 1,5 óra is ritkán volt meg)

(#1144) znorby


znorby
újonc

Megvan a probléma miért nem érzékeli a pendrive.ot. Usb type-c adapter volt a hiba okozója.Samsung,Unitek márkájú nem volt jó. Huawei márkájú működik.Ha lehet ki kell próbálni.Figyelni kell milyet vesz az ember. :) :)

(#1145) PoLizei válasza znorby (#1144) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Sziasztok. A közeljövőben tervezek én is egy ilyen telefont venni, ezért olvasom egy ideje topicot. Illetve ezért nézegetem az eBayen az USB-c cuccokat, és meglepődtem, hogy néhány eladónál ki kell választani az eszköz típusát is, amihez rendelsz egy kábelt mondjuk :F Arra is gondoltam, hogy talán egyfajta piackutatás, hogy miket használnak a vevőik, de akkor ezek szerint tényleg nem mindegy :(

P*L****

(#1146) gyalu 1 válasza znorby (#1144) üzenetére


gyalu 1
aktív tag

:) Jó tudni. Nekem noname átalakítóm van kétféle is, azok működnek

(#1147) twollah1976 válasza PoLizei (#1145) üzenetére


twollah1976
őstag

Minek kábel ha a meglévő MicroUSB kábeledre csak rá kéne dugnod egy USB C MicroUSB átalakítót?

Vagy, vagy, vagy, esetleg, ne talán...

[ Szerkesztve ]

\m/ Minden lehetséges, kivéve forgóajtón átsíelni... \m/

(#1148) xenom0rph válasza twollah1976 (#1147) üzenetére


xenom0rph
őstag

Kíváncsi lennék, hogy az utolsó oldalt pl ki és milyen indíttatásból használja.

[ Szerkesztve ]

halahala

(#1149) PoLizei válasza twollah1976 (#1147) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Mindegy, mit veszek ~2 $-ért, kábelt vagy adaptert :U

P*L****

(#1150) Phülöp válasza xenom0rph (#1148) üzenetére


Phülöp
addikt

Jelen. :)
Mert megtehetem.

A Bretagne-félsziget meredek ormai alatt Otthont találnak kóbor csikóhalak. /Mesterem

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.