Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Des1gnR


Des1gnR
őstag

:Irigy smiley: :)

Dell G3 3779 || Samsung S23+ || Samsung Watch 5 Pro || Oculus Quest 2 || Creality Ender 3 V2

(#2) total90


total90
veterán

Jó lehetett. Én is szívesen kimennék egy ilyenre... már csak azért is, hogy kiegészítsem a nyelvtudásom, no meg egy kicsit világot látni :B

Ha nincs jó, ló a szamár is.

(#3) jorden06


jorden06
senior tag

Hatalmas élmény lehetett.

Én 3 hét múlva indulok a Camp Island nevű táborba, kertész / karbantartó leszek. Konyhás szerettem volna lenni az összetartóbb csapat miatt ( több ismeretség, szorosabb kapcsolatok kialakítása), de a "lazább" munka miatt nem bánom végül ezt a munkakört sem :)

Egyébként jó cikk, tetszik ez a képpel mesélés :K

(#4) menalcas


menalcas
őstag

Irigységem szavakba nem önthető :Y
Hogy mi hiányzik....hát a kerítés talán :P

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#5) 33as válasza menalcas (#4) üzenetére


33as
senior tag

Grat a beszámolódhoz! :)

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#6) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Nagyon tetszik a cikk, örülök és irigykedem egyben :) Örülök, mert meg lehet csinálni, ez jó hír :)

- Egy hamburger, kóla, sültkrumpli 12.90? Az elég meredek nekem. És még itthon panaszkodunk a mekire :D

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#7) Black Bird


Black Bird
csendes tag

Köszi szépen a cikket nagyon élvezetes volt! :))

(#8) mikloss

Nagyon jó cikk volt, egyszerűen nem tudtam abbahagyni az olvasását! A képek is jók lettek. :)
:irigy smiley:

Improvise, Adapt and Overcome! "Ne beszélj, ha nem javítod vele a csendet!"

(#9) cellpeti


cellpeti
veterán

Azért nem olcsó ez a dolog: 5000HUF + 395 EURO(111 000 HUF) + 131 USD + 2200 HUF + 1000 HUF =119200 + 30000(vízum intejú)= 149 200, és akkor még nem költöttél semmit. :U

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#10) menalcas válasza 33as (#5) üzenetére


menalcas
őstag

Köszi !
De ez tkesy cikke :))
Örülnék ha már én is írhatnám hasonló cikkemet :O

Az élet túl rövid ahhoz, hogy mindig biztonságosan távolítsd el a pendrive-ot.

(#11) Black Dragon


Black Dragon
addikt

Aztabetyárosmindenségit.:D

Szép helyeken jártál, és a cikk is pazar.:C

(#12) ABE válasza cellpeti (#9) üzenetére


ABE
őstag

Ha azt nézed, hogy egy repülőjegy jellemzően 120-130e körül indul, akkor nem drága. :N

Csak egyetérteni tudok a végszóval: aki teheti, az menjen ki, tényleg egy életre szóló élmény.

tkesy

Ahogy látom, te is szép helyeken jártál, kicsit irigyellek is miatta, mert először én is nyugatra vágytam. :) Sajnálom, hogy többet nem tudok így kimenni ilyen szervezésben. :U

[ Szerkesztve ]

(#13) Egorov


Egorov
aktív tag

Az angol tanulás hogy ment? Mert általában nem csak dolgozni, hanem ezzel együtt nyelvet tanulni is megy az ember. Ilyen sok magyar mellett ez nem lehetett egyszerű, mert ha valaki tud magyarul, akkor nagy valószínűséggel nem angol lesz a közös nyelv.
Én 2008-ban voltam ilyen táborban, 9 magyar volt, a többiek franciák. Nagyon nehéz volt megállni, hogy ne magyarul beszéljek.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei!__....Ͼʘ.ʘϿ....__Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#14) Lauda


Lauda
félisten

Meg csak beleolvastam es a kepeket nezegettem, nagyon durva. :R :D

(#15) ftc


ftc
nagyúr

Jó hogy irtál megtudtam, hogy ismerősöm foglalkozik ezzel Szlovákiában...angol végett jól jönne

(#16) #40731136


#40731136
törölt tag

Nagyon élvezetes írás, öröm volt olvasni, gratulálok. :R
Én is nagyon remélem, hogy egyetemi éveim alatt sikerül egy ilyen táboros melót elcsípnem... nagyon érdekelne Amerika, hajlandó vagyok érte kidolgozni a belemet. :DD

(#17) dime27 válasza hoffman_ (#6) üzenetére


dime27
őstag

Jah csak itthon a 10edét keresed a kintinek..... :(

Google Pixel 6a+iPad 2021

(#18) spaxZ


spaxZ
csendes tag

Üdv

Jó írás. 2009 nyarát én is kint töltöttem. Timber Ridge Camp, WV. Legközelebbi nagyváros Washington. Életem eddig legjobb nyara volt idén 1évre irány Spanyolország majd jövő nyár megint Amerika de már nem cégen keresztül.

Akik megtehetik próbálják meg. Ha nem kaptam volna fizut az élményért is kimentem volna. Fenomenális.

Minden Jót Kívánok Mindenkinek!

LG GD510 POP

(#19) luw2win


luw2win
őstag

Mi hiányzik a képről? - hát a szemét :K

.“Azért nem jut olyan sok ember sehova az életben, mert a hátsó kertben keresgélik a négylevelű lóheréket.”

(#20) mickemoto


mickemoto
őstag

Jó cikk, jó volt olvasni :K

" hát szemét az nem hiányzik, viszont az igaz hogy nincs " ;]

[ Szerkesztve ]

(#21) agent_k


agent_k
őstag

biztosan szép és izgalmas volt az utazás és a munka. De azok a csajok... hmmm
Az "empire state building"-es képen hát... hmmm nyammm... :K
Jobbról balra haladva mindenkit minden szögből.... :DD

(#22) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Tudom, hogy a másik fórumtárs által írt cikkben ez már ki lett tárgyalva, de én hiányoltam egy kicsit az anyagiak megemlítését. Oké, leírtad, hogy mennyi kell az induláshoz, de engem például érdekelne, hogy mennyi a fizu (ez helyenként változhat, tehát ne hivatkozzunk a másik cikkre), mire volt ez elég, tudtál-e hazahozni, illetve saját zsebből mennyit vittél a szükséges költségeken kívül, hogy elég legyen. :)

(#23) PuMbA válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


PuMbA
titán

CCUSA-nél,kb. 250k a fizu (ha másodjára mész akkor kb. 330k),tehát ha 90k-t elköltesz akkor is veheted úgy,hogy ingyen voltál kint.

[ Szerkesztve ]

(#24) ABE válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


ABE
őstag

Szerintem az én cikkemben, illetve ott a hozzászólások között ez elég részletesen ki lett tárgyalva. ;)

A lényeg: 1260 dollár az alapfizetés, ezt mindenki megkapja, de táboronként kicsit változhat. Ebből kell finanszírozni a tábori szabadnapokat, az utazást, illetve adott esetben a kijutás költségeit. Ha ez utóbbira azt mondod, hogy megy saját zsebből, akkor is el fogod költeni a pénzt a tábor alatt, illetve utána egy 1-2 hetes utazás során.

[ Szerkesztve ]

(#25) jorden06 válasza PuMbA (#23) üzenetére


jorden06
senior tag

Ez nem feltétlenül igaz minden táborozóra. Vízuminterjún találkoztam CCCUSA-s srácokkal, és 250K körül kapnak majd visszatérőként, több napot dolgoznak majd mint én fogok, ráadásul maga az egész programjuk is többe került mint a campleaders-nél. Tehát ez eléggé változó, de a CL-nél 1260$ az alap a support staff-nak.

[ Szerkesztve ]

(#26) PuMbA válasza jorden06 (#25) üzenetére


PuMbA
titán

CL-nél mennyit kell befizetni összvissz?

(#27) jorden06 válasza PuMbA (#26) üzenetére


jorden06
senior tag

Én (a program szempontjából) nagyon későn jelentkeztem, ezért nekem 390 euro volt a szerződésem maga, plusz 5000 ft regisztációs díj. Erre jött még ugye a vízumdíj (121$), de ez ugye nem a cégedtől függ. Más költséged nincs.

Viszont - számomra - a legmeghatározóbb dolog a CL mellett, hogy az ég világon semmit, de tényleg semmit sem kellett intéznem az ügyeimmel kapcsolatban. Onnantól kezdve, hogy a szerződést aláírtad, már csak a CV-t kell megírnod, de azzal kapcsolatban is rögtön telefonáltak (nem emailekkel bobáztak, amit lehet el sem olvasok éppen), ha valamelyik ponton szerintük javítanom kellett, hogy még jobb legyen. Megmondták mikorra menjek és hova, (pl. személyes állásinterjú egy hotelban Bp-en, vízuminterjú, és maga az egész vízum elkészítésének procedúrája, munkavállalási engedély, tábori szerződés és ügyintézés, táborba jutási terv elkészítése), és nekem gyakorlatilag csak magamat kellett adnom, azon kívül minden egyes pont 100%-ig el volt intézve.

A kérdésedre visszatérve, ha korábban jelentkezek akkor csak 330euro a szerződésem, visszatérőként a fele, negyede kb. A CCC-nél úgy tudom alapból 400euro felett van a regisztráció - újoncként, de javíts ki ha tévedek. Ugyanis visszatérőnek csak akkor minősülsz, ha ugyanabba a táborba mész mint ahol előző évben is voltál, ha a CCC-n belül más tábort választassz, már újonc vagy. A CL-nél ez nem így van. Plusz a CCC-s srácok azt mondták, nekik rengeteg ügyet kellett maguknak elintézni, rohangálni, szervezkedni, szinte teljesen egyedül. Akikkel beszéltem 350euro-t fizettek a CCC-nél visszatérőként.

Neked hogyan alakultak a költségeid? Hova mész illetve hol voltál már?

(#28) tkesy válasza Jhonny06 (#22) üzenetére


tkesy
őstag

Akkor az anyagiakról:

Tavaly én aránylag későn jelentkeztem, így emlékeim szerint az alábbi tételeket fizettem:
- 5000 HUF - programdíj
- 320 EUR - repjegy hozzájárulás
- 131 USD - vízuminterjú
- 2200 HUF - erkölcsi biz.
- 1000 HUF - fénykép a vízumhoz
+ nemzetközi jogosítvány, nemzetközi diákigazolvány.

A tábori fizetésem pedig kb 1800 USD volt (11 hét!), + az, hogy ha vittek valahova (bowling, mozi) azt is tábor fizette. Összességében szerintem 0-ra jöttem ki, bár a forint alapú kártyámat rendesen lemerítettem, ellenben a táboros kártyámon most is rajta van a fizetésem durván 55%-a...

És akkor jöjjön az idei év.
(Ez már teljesen a tábortól függ, szóval lehetőleg ezt senki ne hozza fel példának a CL-nél, vagy bárhol máshol... Nem egy olyan visszatérőről tudok, aki 3 év után is csak 1800 USD körül keres, igaz 9 hétre...)

Költségek:
- 131 USD - vízuminterjú
- 2200 HUF - erkölcsi biz.
- 1000 HUF - fénykép a vízumhoz
+ nemzetközi jogosítvány, nemzetközi diákigazolvány.
- 395 USD - szükséges papirok, stb
- repülőjegy. (nekem személy szerint 139 000 HUF)

Na most, lehet ezért sokan nem fognak szeretni, de a szerződésemben 3600 USD fizetés + 400 USD repjegy támogatás szerepel az idei 12 hétre. (Nem, nem írtam el... :) ) A többi szerintem ugyanúgy lesz mint tavaly... (pl.: bowling, mozi)

Még egy apróság: tavaly nyáron 185 Ft körül volt a dollár árfolyama, most pedig 225 Ft. Ez sem elhanyagolható tényező....

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#29) tkesy


tkesy
őstag

Köszönöm a gratulációkat... :B :R :))

#6 ja, annyi volt, és az még olcsóbb hely volt Genf-ben... A szomszédos McDonald's-ban hasonló menü 17 CHF volt... :Y Én is néztem nagyokat az árakon...

#4, #19, #20 : én speciel a kerítésre gondoltam, de szemét se sok volt... :)

ABE :( Sajnálhatod is, mert a nyugati part szerintem nagyon jó.. főként Vegas... :))

#13 Angol tanulás nem sok volt, ennyi magyar között képtelenség megállni, hogy ne az anyanyelvünket használjuk, nomeg a szlovákiai magyarok tudtak meglepetéseket okozni.... :D
A mexikóiak se voltak nagyon pengék angolból, úgyhogy őket szinte csak spanyolul hallottuk beszélni, bár a a lányok kedvéért nagy szorgalommal tanulták a magyart... :D

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#30) ABE válasza tkesy (#29) üzenetére


ABE
őstag

Még egy apró esélyem talán van, hogy jövőre kimenjek. :) De ha nem, akkor is ki fogok még utazni, csak nem táboros szervezésben. Viszont ha megyek, akkor minimum 3 hétre, még nagyon sok hely van, amit szeretnék ott megnézni. Meg ki tudja, mit hoz a jövő... Kár, hogy nem hamarabb ismertem meg ezt a lehetőséget, de azért így is boldog vagyok, hogy egyszer kimehettem. Sokaknak ez sem adatik meg. :B

(#31) tkesy válasza agent_k (#21) üzenetére


tkesy
őstag

Erre csak azt tudom (nyilvános keretek közt) mondani, hogy igen kellemes élmény volt lemenni napozni a tópartra... ;)

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#32) tkesy válasza ABE (#30) üzenetére


tkesy
őstag

Én nekem ez az utolsó évem, jövőre is szívesen mennék, de ahhoz nagyon el kéne csúsztatnom mindent... :(
Én most 3 hétre lőttem be az utazást, meglátjuk mi sül ki belőle...
Én is sajnálom, hogy nem kapcsoltam előbb, bár akkor valószínűleg teljesen másképp alakultak volna a dolgok, és lehet soha nem ismerem meg azt a fantasztikus társaságot, akikkel töltöttem a tavalyi nyarat...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#33) Jhonny06 válasza tkesy (#28) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszönöm a választ. A jogosítvány kötelező, vagy csak jó ha van az autóbérlés miatt? Az angollal hogy állsz?

Nekem a beszéd annyira nem az erősségem, bár nem megy rosszul, csak még szokni kell. Középfokú nyelvvizsga azért megvan. Ez mennyire elég egy ilyen helyre?

Mod: Ja igen, még annyit, hogy a fizetést egybe kapjátok a végén, vagy fokozatosan, hogy tudd költeni?

[ Szerkesztve ]

(#34) tkesy válasza Jhonny06 (#33) üzenetére


tkesy
őstag

Jogosítvány csak akkor kell, ha akarsz autót bérelni... a diákot meg nem biztos, hogy érdemes kiváltani, mi csak egy helyen, az Empire State Building-nél tudtuk használni.

Algollal elég gyengén :B , egy középfok egyébként simán elég... :)

Fizetés: nálunk kb a tábor feléig heti utalás volt, és a fennmaradó részt az utolsó napon utalták át egy összegben.

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#35) tiv83us


tiv83us
veterán

"Amiről a szülői nap kapcsán már tettem említést, de nem fejtetem ki bővebben, ez a cock-out. "

Cock-out?? :Y Milyen sicko fucko taborban voltal te? :))

#4 Menalcas: Meg a gyalogosok....

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

(#37) tkesy válasza tiv83us (#35) üzenetére


tkesy
őstag

:B :DD javítva... :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#38) Jhonny06 válasza tkesy (#34) üzenetére


Jhonny06
veterán

Köszi. :) Még au-pair témában is gondolkoztam, de az sokkal nagyobb elkötelezettség, pedig már ez se semmi.

[ Szerkesztve ]

(#39) leyo76


leyo76
senior tag

...életem álma nálad valósult meg.

(#40) kmisi99


kmisi99
addikt

Nagyon jó cikk lett :D Én úgy tervezem hogy tanulok mint a hülye hogy lehető leg többet kereshessek majd és egyszer kb 1 évre ki megyek oda de csak szórakozin :D
Nekem ez az életem egyik álma :) A másik hogy az egész világot körbejárom :D

[ Szerkesztve ]

(#41) kuchera


kuchera
tag

Nem is tudom hogy tudtad szavakba önteni ezeket az érzelmeket grat hozzá! :C :R

Üdvözlettel: Kuchera

(#42) gaborbol


gaborbol
őstag

Jo iras, meg a vegen en is kedvet kapok a taborozashoz! :DDD

Nem kell ide akkora angol, ponyvaregenyt nezzetek meg meg angolul kb 10X szer es az mar eleg is lesz :DDD

Egy menu meg a MCdogleszbe inkabb olyan 7-8 docsi korul van, ha 9 az mar nagyon fullos.

[ Szerkesztve ]

(#43) jorden06 válasza tkesy (#28) üzenetére


jorden06
senior tag

- 395 USD - szükséges papirok, stb

Ez amit a CL-nek fizettél, nem írtad el véletlenül? Nem euro-t akartál írni? Vagy ezek melyik papírok?

(#44) tkesy válasza jorden06 (#43) üzenetére


tkesy
őstag

Nem írtam el, USD-ban kérték az összeget.
DS2019 formanyomtatványt + egészségügyi biztosítást tartalmazza ez az összeg a szerződésem szerint.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#45) jorden06 válasza tkesy (#44) üzenetére


jorden06
senior tag

Ez tök érdekes, nekem ilyet nem kellett fizetni a CL-nek. Mikor jelentkeztél az ideire? Vagy ez tavaly miért nem volt?

(#46) tkesy válasza jorden06 (#45) üzenetére


tkesy
őstag

Te akkor most visszatérő vagy? Mert ott is vannak különbségek, és a visszatérők szerződése alapból más mint az elsőéveseké.
Visszatérőknél 3 lehetőség van:
- az egészet te fizeted,
- bizonyos részét a tábor átvállalja,
- az egészet a táborod fizeti.

Nálam az első eset áll fenn, ezért fizettem én azt a 395 USD-t most... amúgy valamikor decemberben közepén aktiválták újra a profilom, nem sokkal azután, hogy a tábortól megjött a visszahívó e-mail és a szerződés...

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#47) tkesy válasza gaborbol (#42) üzenetére


tkesy
őstag

Hát ez erősen helyfüggő is tapasztalataim szerint... :)

Mindenesetre van $7.43 (Kingman) és $12.56 (LA) Burger King-es számlám is... :D
Egyébként meg, ha tehettük, Taco Bell-be mentünk... :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#48) DerDer


DerDer
tag

Kisvarosban a mcdonalds, es hasonlo gane ettermek iszonyat olcsoak! (kisvarosban!)

pl. dupa sajtburger $1

(#49) DerDer válasza tkesy (#47) üzenetére


DerDer
tag

TB-t en is nagyon szerettem amikor kijottem, aztan elkezdtem egezsegesen etkezni.. :C

(#50) PuMbA válasza jorden06 (#27) üzenetére


PuMbA
titán

Nem voltam sehol,jövőre akarnék menni,de még csak egy CCUSA-s tájékoztatón voltam ahol mindent elmondtak. CL-t annyira nem ismerem,de ezek szerint jobb.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.