Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

E-520ról váltottam erre, minőségben hozza ugyanazt :))

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) arn


arn
félisten

nekem tetszik a merete, de a funkciogombok ilyen szintu kiherelese... meg az xz1en is 3x ennyi tarcsa van. szvsz valahol a pl2 az, amit az arany kozeputnak gondolnek. megfoghato meret, keves matatashoz szukseges kezeloszerv.

illetve azert nyaron neha jol jon deritesre a beepitett vaku, ha masra nem is nagyon hasznalom.

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#3) MLaca válasza arn (#2) üzenetére


MLaca
őstag

az a vicc, hogy ez kényelmesebben használható, mint a pl3, az e-pl2 meg már elég kevés helyen kapható :(

http://mlzphoto.hu/

(#4) arn válasza MLaca (#3) üzenetére


arn
félisten

de nem nagyon zavaro, hogy ennyire nincsenek rajta funkciogombok?

egy 14-150 turaobival mennyire rossz a gep egyensulya (mert hogy orrnehez, az vilagos)? bar en az e410 ota szinte mindig a bal kezemmel tamasztok, a jobb kezzel inkabb csak stabilizalok, illetve a gombokat nyomkodom, igy szvsz nem lenne fura a meret.

ragaszthato ujjtamasztekkal nem probalkoztal?

[ Szerkesztve ]

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#5) polika


polika
senior tag

Ezt a két állítást hogy lehet össze egyeztetni?

utolsó oldalról:
Könnyű, mert semmi olyat nem nyújt, amit már ne láttunk volna korábbi PEN modellekben (főleg E-P3, ugye): ugyanaz a képminőség, ugyanazok a funkciók és ugyanaz a dizájnvonal köszön vissza.

ucsó előtti oldalról:
A PEN minit ugyanolyan kitobjektívvel (de persze, nem ugyanazzal) teszteltük, mint korábban az E-P3-at, azaz a 14-42 mm F3.5-F5.6 II MSC R M.Zuikoval, ami meglehetősen jó képminőségű ebben a kategóriában. A mininél azt vettük észre, hogy a képe nem olyan részletgazdag, mint a nagytestvéré, pedig ugyanolyan körülmények közt, ugyanolyan távolságról és gyújtótávval végeztük vizsgálatainkat. A tesztábrákat többször, manuális és automatikus élességállítással egyaránt, állványról, 2 mp-es önkioldóval fotóztuk, de az eredmény mindig ugyanaz lett. Ezen túlmenően az E-PM1 körülbelül fél FÉ-vel gyengébben teljesített, azaz a képe zajosabb volt valamivel, mint a nagy PEN-é.

Most akkor ugyan olyan jó, vagy fél FÉ-vel sötétebb, zajsoabb, kevésbé részletgazdag? :U :F

(#6) Iomega válasza Mr.Csizmás (#1) üzenetére


Iomega
őstag

Optikai kereső hogy-hogy nincs benne :F

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#7) Mr.Csizmás válasza Iomega (#6) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

lehet venni hozzá....kicsit fura szokni a hiányát, de komponáláskor van hogy jól jön az állandó LC kijelzés :K

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#8) madgie válasza polika (#5) üzenetére


madgie
titán

A Sony óta tudjuk, hogy fél FÉ nem számít :D

(#9) MLaca válasza polika (#5) üzenetére


MLaca
őstag

összességében ugyanaz, mint a többi pen, erre akartam kilyukadni. tehát ugyanolyan "jó".

http://mlzphoto.hu/

(#10) MLaca válasza madgie (#8) üzenetére


MLaca
őstag

de gonooooosz :DDD

http://mlzphoto.hu/

(#11) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Engem külsőre-belsőre egyaránt meggyőzött... Csak az optikai kereső hiányzik.
Minden esetre kéne nagyon! :)

Mentalita'

(#12) Yany


Yany
addikt

Az E-PL1-hez viszonyítva ez jobb gép? (ha csak a képminőség a szempont)

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#13) SpongyaBob válasza Yany (#12) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nem. Szvsz az EPL-1 részletgazdagabb képet ad. Funkcionalitását tekintve meg kinek mi a jó :)

#6) Iomega : Optikai kereső :F Ez nem az a gép.. :N

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#14) Iomega válasza SpongyaBob (#13) üzenetére


Iomega
őstag

"Optikai kereső :F Ez nem az a gép.. :N"

Ezzel nem egészen értek egyet. Mert cserélhető obis a gép, akkor már lehetett volna beleépíteni egy keresőt is.

Legalábbis nekem fontos az optikai kereső.

2006 környékén még a sima kompaktokban is volt opi kereső. Akkor ebbe már dukált volna.
Ez az Én véleményem.

Mondjuk Én a Sony SLT A-65-re várok. Abban meg van. :K

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15) madgie válasza Iomega (#14) üzenetére


madgie
titán

Vegyél DSLR-t. Van abban kicsi is. OVF MILC-be szvsz nem kell, vagy ha igen, az X100-féle hibrid a tuti.

(#16) FEDman


FEDman
addikt

A kompaktokon lévő kis szutyok kukucskáért nekem aztán nem fáj a szívem! :N
Viszont az E-PM1-re is fel lehet puszilni az M.Zuiko 17/2,8-at a VF-1-el együtt és akkor lesz szép nagy és világos optikai kereső is. :U

(#17) arn


arn
félisten

ezt igy kell elfogadni, ahogy van - ha raaggattok mindenfele vakut, keresot, etc, akkor meg ott se vagytok, mint az eggyel nagyobb gepek... se arban, se meretben.

ha mar milc, akkor szivem szerint egy g3at vennek, csak ne lenne hozza olyan rohadt draga a turaobi, vagy tegyenek bele egy nyuffadt szenzoros stabilizalast, es akkor lehetne az olympussal hasznalni. igy viszont tobbre jon ki, mint pl egy masodvonalbeli slr turaobival (pedig az sem olcso).

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#18) Mercutio_ válasza arn (#17) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lehet, hogy többre jön ki, de súlyra és méretre azért van különbség rendesen :K

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#19) ROBOTER válasza Iomega (#14) üzenetére


ROBOTER
addikt

"Mondjuk Én a Sony SLT A-65-re várok. Abban meg van"

Hogy mi van az SLT-A65-ben?

(#20) Iomega válasza ROBOTER (#19) üzenetére


Iomega
őstag

Olvasd vissza a hsz-eimet, abból kiderül. :)

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#21) ROBOTER válasza Iomega (#20) üzenetére


ROBOTER
addikt

Az a baj, hogy visszaolvastam.

(#22) FEDman válasza Iomega (#20) üzenetére


FEDman
addikt

Szerintem meg lehet neked kéne kicsit utána olvasni a Sony SLT gépeinek. ;)
Csak aztán nehogy a végén kiderüljön, hogy nincs is bennük optikai kereső! :Y

:D

[ Szerkesztve ]

(#23) Ijk


Ijk
nagyúr

Ha az oly már ennyire zsebkategóriát akar, nem lenne esetleg célszerű kiadni egy motoros, fényerős fix obival, amit majdnem a váz síkjába be tud húzni? Mert a legvékonyabb palacsintával sem lesz zsebrevágható, de legalább rendelkezik ezen kategória ergonómiamentességével.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#24) nord_ válasza Ijk (#23) üzenetére


nord_
veterán

Sose értettem ezt a zsebkategóriát...

Ugye, ha az ember elmegy othonról, viszi magával a mobiltelefonját, visz legalább egy olyan tárcát, amiben elférnek az igazolványok, bankkártyák, beléptető kártyák, meg persze némi készpénz. No, ha ezek mellett a harmadik zsebébe betesz egy - akár a legkisebb cserélhető obis - fényképezőgépet, a téli időszak kivételével elég viccesen fog kinézni. :)

Ha már mindenáron egyben, táska nélkül szeretnénk mindent megoldani, arra is van megoldás. :D

[ Szerkesztve ]

(#25) Mr.Csizmás válasza nord_ (#24) üzenetére


Mr.Csizmás
félisten

egész jó, kifejezetten arra tervezték, hogy all-in-one veszítsd el/lopják el minden értékes dolgodat

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#26) arn válasza Ijk (#23) üzenetére


arn
félisten

xz1 :) de zsebgep az s95.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#27) arn válasza Mercutio_ (#18) üzenetére


arn
félisten

hat ugy obistol mindenestol egy pm1 meg egy pl2 kozott szvsz nem sok... tok jo kis gep lenne az s95 kezeloszerveivel :)

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#28) Mercutio_ válasza arn (#27) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jah, én az "és már ott vagy mint a nagyobb vázak"-ra írtam :B

Oly 14-150-nel sem rossz a G3, de árban nem sokkal olcsóbb mint a Pana 14-140 (igaz súlyban csak 2/3-a és kisebb is)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#29) nord_ válasza Mr.Csizmás (#25) üzenetére


nord_
veterán

Akkor nálad táskából is több van egyszerre: pénznek, iratoknak, fényképezőgépnek (esetleg telefonnak), ugye? :)

(#30) SpongyaBob válasza nord_ (#24) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Nagyon OFF leszek..

Ilyet hol lehet beszerezni? :) (Ócsón :D ) Csak ehhez a telóhoz van ilyen praktikus tok? :D Köszi

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#31) nord_ válasza SpongyaBob (#30) üzenetére


nord_
veterán

Ahogy elnézem, csak ehhez... De legalább nem olcsó. :)

(#32) neevous válasza Iomega (#14) üzenetére


neevous
tag

Szerintem ilyen fogalomzavarral gondold meg jól az A-65 vásárlását.

A 2006-os kompaktokban nem optikai, maximum átnézeti kereső volt.

Voilà:

Az Alpha-ban EVF van, de azt rád bízom, hogy megkeresd, hogy az mi.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/david_papp/

(#33) Iomega válasza FEDman (#22) üzenetére


Iomega
őstag

Bocs digitális. Csak az volt bennem, hogy kereső. Lényeg az, hogy van kereső benne. A keresőn volt a hangsúly, engem nem zavar, hogy digitális, vagy optikai. Egyébként meg majd megtapasztalom élőben, mert SLT A-65 veszek. Hiába a kötöszködés. :P :D

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#34) Iomega válasza neevous (#32) üzenetére


Iomega
őstag

Nevezd aminek akarod, nem ezen múlik.

Jó lesz nekem az A-65. :K

Ez a része annyira nem hat meg, lényeg az, hogy amikor fotózok, akkor ne a kijelzőt keljen lesni, legyen egy digit kereső, átnéző, vagy optikai kereső.

[ Szerkesztve ]

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#35) arn válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


arn
félisten

viszont olympust lehet olcson kitben venni, majdnem olyan arban, mintha a vazat ingyen adnak :) ugy mar jo arban van. g3at nem kapsz igy sajna.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#36) madgie válasza Mercutio_ (#28) üzenetére


madgie
titán

Nagy fájdalmam, hogy még mindig drága a 14-140 :( pont jó volna kirándulós/turistaobinak, ugyanúgy ritkán használnám, mint most a 14-45-öt, de legalább akkor jobb mindenes volna... de a mostani árán nagyon nem éri meg a polcon porosítani :)

(#37) Tulku


Tulku
veterán

Szomorúan olvasom hogy az új pen nem éri el a régi pen-ek képminőségét...
Ez volt az egyetlen alternatíva, amire lecseréltem volna a GH1-et, de ha ilyen gyengécske, akkor marad (szerintem...)

Még egy fontos kérdés: ez a gép is hullámzó szélű videót csinál bekapcsolt stabinál, mint az e pl3? Jutúbon úgy láttam, hogy igen...

(#38) MLaca válasza Tulku (#37) üzenetére


MLaca
őstag

a youtubeot ne vedd alapnak, transzkódolja a feltöltött fájlokat. töltsd le a cikkből a videót.

http://mlzphoto.hu/

(#39) madgie válasza Tulku (#37) üzenetére


madgie
titán

A GH1/GH2-höz képest mindnek pocsék a videója, én is csak lestem ,hogy akárhová hekkelem a GF1-et, a lába nyomát se nagyon csókolja a nagytesónak (MJPEG-ben esetleg közelít)

(#40) Tulku válasza MLaca (#38) üzenetére


Tulku
veterán

Igen ez a videó is azt mutatja, különösen az elején remeg balra-jobbra a filmszéleken.
Így bizonyossá vált, a díprevjún is tanácsolják a stabi kikapcsolását. (e pl3-nál, de gondolom ez sem más működésileg)

(#41) Tulku válasza madgie (#39) üzenetére


Tulku
veterán

De a GF1 csak 720p, azt gondoltam mint egyszerű júzer, hogy ezek az új 1080i-s gépesek legalább alúlról megközelítik, de akármit nézek "nem stabil az elégedettségi faktorom".

OFF: ennyire jók ott panáék, hogy évekkel ezelőtt ilyen feldolgozó algoritmust lőttek? A pm1-es tesztvideón a szupergyors II-es zúmlencse olyan sebességgel fókuszál, mint a GH1-en a traktor palacsinta (ami ugye nem egy bajnok, összehasonlítva a 14-45-tel)

(#42) madgie válasza Tulku (#41) üzenetére


madgie
titán

Tud az Full HD-t is, igaz, inkább felkonvertált 720p-nek tűnik a GH1 1080p-je mellett. De igazából nincs is miről beszeélni, míg az Oly-k is valami 17 Mbps csúcs bitráta körül tudnak rögzíteni, míg a GH1 akár 100 felett is, a GH2-höz meg majd' 200-as patch is van már (és akkor még a GoP számokról nem is beszéltünk, nekem is 5 van most Full HD-n, gyárilag meg 15-20 körül van, combosabb patch-ekben már 3 van, sőt van GoP 1-es patch is GH2-re)

szerk: igazából hobbicélokra elég egy 50 Mbps patch is, mondjuk GoP 5-tel. Gyönyörű eredményt ad, komolyan, lemászik a full HD monitorról, ilyen részletességet max Bluray filmeken lát az ember, a házi kamerák alulról sem szagolják ezt.

[ Szerkesztve ]

(#43) Tulku válasza madgie (#42) üzenetére


Tulku
veterán

No ezek szerint kiokosodtál gop-ból, privátban kifaggatlak.
Nem offolom szét a pm1 topikot, még azt hiszik valami pna marketinges vagyok :)

(#44) madgie válasza Tulku (#43) üzenetére


madgie
titán

Annyira azért nem okosodtam ki, csak olvasok ezt-azt :)

(#45) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

lál, lájtrúm nem támogatja még a minit :D

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#46) Mercutio_ válasza arn (#35) üzenetére


Mercutio_
félisten

Jaham, csak míg Pana 14-140-et néha ki lehet fogni 100-120 körül használtan, addig Oly-t nem láttam még aprón :(

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#47) arn válasza Mercutio_ (#46) üzenetére


arn
félisten

sajna meg igy is 1.5x-2x arrol beszelunk :( annyival nem jobb. kitben lehet 150ert olympust venni.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#49) atees


atees
őstag

Sziasztok!
Tudnátok segíteni abba, hogy hol találom a panoráma módot a gépben?
Köszönöm!

Aláírás (nem kötelező megadni) :)

(#50) sideburns


sideburns
aktív tag

Kézikönyv 54. oldal. :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.