Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) M@cika


M@cika
őstag

Én kis naív azt gondolnám, hogy amikor a "gémer" játszik, akkor q*-ra nem épp a memóriáinak a fényeit nézegeti az átlátszó ház oldalán keresztül. De én nem vagyok "gémer" már vagy 30 éve, szóval mit tudhatom. Nyilván van rá igény, különben a nyakukon rohadna az egész csili-vili cucc. Ha mondjuk 20%-al olcsóbb lenne, mint a nem világító, de minden más tekintetben ugyanazt a teljesítményt hozó "rokona", akkor talán elgondolkoznék rajta. De amúgy nekem pláne felesleges lenne, mert a házam is egy régi egyszerű zárt változat. :-)

Mellesleg ugye a DDR5 eléggé újdonság, közönséges halandó számára jelenleg használhatatlan, mivel semmilyen otthonra használatos gép nem ezzel működik, hanem még az előd DDR4-gyel. Az újdonságnak meg van egy jelentős felára is, tehát addig megvenni, nem éppen jó döntés anyagilag. Vérpistikék és egyéb "végtelen" pénzzel rendelkezőknek persze kötelező. :-)

[ Szerkesztve ]

Nasit a kis fehér medvének!

(#2) nexwo


nexwo
őstag

A diszkó nem hallt ki csak átalakult "gamer"-é, A világ kis része biztos örül hogy a gamer is támogatja a pride-t :DDD

Cuccok: https://de.pcpartpicker.com/list/fRPZ34

(#3) nexplo


nexplo
őstag

Nem kell ennyire fenn akadni. Amennyiben felesleges a világítás akkor kikapcsolja az ember. Mivel nincs árkülönbség az RGB-NON RGB verziók között ezért úgy kell venni hogy benne lévő extra. Max nem kell bekapcsolni a "fícsőrt". Nekem az előd DDR4-es majdnem csúcs ramjai voltak és olyan 6-8 hónap után pont az rgb halt be rajta. Ennyit a megbízhatóságról. Szégyen szemre de vissza kellett küldenem a 100K-s ramokat miatta mert nem bíztam meg benne ha ennyi idő alatt kimúlt és eladni sem lehetett volna úgy. Egyszóval ez a márka eléggé megosztó számomra. Én tovább kutatnék (így is tettem) és egy pici cégre esett inkább a választásom. (corsair) :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#4) eldiablo válasza M@cika (#1) üzenetére


eldiablo
addikt
LOGOUT blog

Nem a LED miatt drágábbak az alaplapok. Amúgy meg, 17-18 évvel ezelőtt is voltak már LED fényes memóriák, videokártyák, alaplapok. :)

Üdv a DDR1 érából...

(#5) fanti


fanti
addikt

Hová korcsosodhat még a PC hardver...

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#6) KROK640


KROK640
veterán

csak dobni kell a LEDet a memóriákról, és probléma megoldva :)

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#7) #90088192


#90088192
törölt tag

Ha jol ertem, a memoria kap mondjuk 3.3V-ot az alaplaptol, es a modulon van a sajat step down es/vagy regulator ami a memoria chipnek allitja elo a tapfeszultseget.
Erre most az a hir, hogy erre a regulatorra ra kotottek a LED-ek et, ahelyett, hogy sajat tapot alakitottak volna ki szamukra. :O
Egyszeruen zsenialis. Vagyis egy zarlatos LED gyakorlatilag kepes mukodes keptelenne tenni egy komplett memoria modult. :C

Akkor ezentul a LED mentes jon majd felarral, hiszen az megbizhatobb. ;]

[ Szerkesztve ]

(#8) M@cika válasza eldiablo (#4) üzenetére


M@cika
őstag

Azt hiszem rosszul értelmezted amit írtam. Nem akartam azt sugallni, hogy a LED miatt drágább bármi. Szerintem a LED felesleges, de aki akarja vegyen olyat, amin van.
Ja, volt gépem 17-18 meg 30 évvel ezelőtt is.

Nasit a kis fehér medvének!

(#9) KROK640 válasza #90088192 (#7) üzenetére


KROK640
veterán

Jaja, ezért kell gyorsan ledmenteset beszerezni :D
lezárt gépházban amúgysem látszik. Meg ha az alaplap és a VGA is csili-vili akkor senkinek nem tűnik fel, hogy a RAM nem az...

Inkább azt kérdezzék miért nincs szobrom, mint azt, hogy miért van...

(#10) nexplo válasza eldiablo (#4) üzenetére


nexplo
őstag

Abban az időben inkább csak visszajelzésre használták a ledeket. Most már inkább design lett mint bármi más. A régi gamer lapjaimon is minden világított mint egy karácsonyfa, mindenre volt valami világító visszajelző :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#11) oriic válasza nexwo (#2) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Hogy jön ide a pride? :D

Live-Die-Respawn

(#12) Pingüino válasza nexplo (#10) üzenetére


Pingüino
senior tag

A LED csak egyvalamire jó, de arra nagyon. Billentyűzetvilágításnak. :K

(#13) volgabi


volgabi
csendes tag

+10 fps hoz átlagosan az rgb miatt :DDD

(#14) nexplo válasza Pingüino (#12) üzenetére


nexplo
őstag

Szerintem a led egy szuper dolog. Tudod kinek a pap kinek a paplan. Nem ítélem el azt aki nem szereti a ledezést, de én azt mondom hogy így mindenki aki akarja "egyedivé" tudja tenni a gépét. A többiek pedig kikapcsolják ha zavarja őket :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) #16939776 válasza nexplo (#14) üzenetére


#16939776
törölt tag

A "Mindenki" szintjén az egyetlen amiért ez jó, az hogy kényelemes. Csak a pénzt kell elkölteni(nem kihívás), beépíteni az alkatrészt(nem kihívás), utána hat kattintás és készen van, és mondhatom hogy egyedi lett, mert senki más nem kattint úgy hatot mint én.. :DDD
Aki meg koncepcióval épít, egyedi gépet az sötét, csupasz modulokkal is tud egyedi-t építeni, és nem az lesz a lényeg, hogy a memória kiverje a szemet, mert ott érvényre kell juttatni a többi, ?kézzel készült? elemet is, akár van azokon direkt világítás, akár nincs.

(#16) nexplo válasza #16939776 (#15) üzenetére


nexplo
őstag

Az egyedi modding annyira ritka lassan mint a fehér holló. Az az igazi ez vitán felül áll. Ezért is ironizáltam kicsit az "egyedi" szóval, mert mindenkinek kb ledes mindene így minden konfig ugyanúgy karácsonyfa effektusban pompázik. Én azt mondom hogy maradjon meg az egyediség illúziója mindenkinek :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#17) fatpingvin


fatpingvin
őstag

most nagyot zuhant a szememben a TG. ennek a pusztulatnak ők lettek a pionírjai az új technológiával.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.