Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) pilóta


pilóta
nagyúr

Erről egy vicc jut az eszembe:

Szőke nő bemegy a hivatalba, hogy egyedi rendszámot szeretne.
- GVZ-186 jó lesz?
- De biztos, hogy senki másnak nincs ilyen?
- Biztos.
- Akkor jó lesz.

:D

Aki él és nem boldog, az téved!

(#2) bollokcs80


bollokcs80
Korrektor

Végre talán itthon is élni fognak ezzel és nem lesznek céges hirdetéseken ingyenes fióknevek.

Magáncélra nem sok értelme van, de ha valaki erre vágyik, megvesz egy domaint és saját magának/családnak is összedobhatja az egyedi címet kb. egy dollárból havonta.

[ Szerkesztve ]

B.Cs.

(#3) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Nem elég hogy az emberek keményen fizetnek az adataikkal egy kis mailezgetésért cserébe, de most már pénzt is adhatnak érte!

Bráfó, gúgel ;D

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#4) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Nekem jól jön, mert egyedi domain alatt futó email címet is használok és csak a levelezés miatt kell bérelnem tárhelyet/email szervert. Ezt átirányítással használom a Gmail rendszerében.

A céges levelezésünk eddig is Google Apps alapon ment, de az magánszemélynek nem feltétlenül jó (például Youtube nem használható vele és többe is kerül havi 2 dollárnál).

(#5) dragon1993 válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


dragon1993
őstag

Én ezt megoldottam tárhelyet/email szerver nélkül is. Yandexnél van Google Apps szerű dolog ingyen onnan minden emailt átirányítok a GMailemre. GMailnél pedig beállítottam, hogy én válasszam ki a feladót.

[ Szerkesztve ]

(#6) Steve1207 válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


Steve1207
veterán

Nekem azért nem tetszik, mert xy kiadhatja magát cégnek és a kamuhirdetéseket nehezebben lehet kiszűrni egy mailcím alapján, ahol erre szükség lenne (eddig lehetett). A Gmail for work jó dolog, de ugye az megint külön céges, használom a szolgáltatást, tetszik az egész, külön munkakör oda, tiszta sor.

Persze van másik oldala is, régen senki se használta a nevét ugye, mindenhol a nickname ment, úgyhogy "saját részről jobbá" tudnánk tenni a régi mailcímünket. (Nekem pl van egy általánosan használt nickneves és egy hivatalosabb, de ott pont az volt a baj, hogy foglalt volt a nevem és baromi hosszú lett, rövidítve meg elég bugyuta :D ) Így a jelenlegi "hivatalosabbat" el tudnám felejteni, lehetne egy maillel intézni mindent, hisz az lenne a "tetszetős".

Egy kérdésem viszont van: ha a google fiókomra vásároltam alkalmazásokat eddig, akkor azokat át tudom rakni más fiókra? Mert ilyen szinten lenne értelme a megoldásuknak, hogy a végre egy, rendes neves fiókomban lenne minden cucc.

.

(#8) Stauffenberg válasza Steve1207 (#6) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Most is van lehetősége bárkinek kamu "céges email" mögül írni. Bagóért bérelhetsz saját domain címet meg tárhelyet és ezek éves díja nem feltétlenül több, mint a Google ajánlata.

(#9) HXY


HXY
addikt

Két éve ez még ingyenes volt a Google-nál, csak a domain-ért kellett évi pár száz forintot fizetni.

dragon1993: Amikor a Gmail-ből küldesz emailt a Yandex-es fiókoddal, akkor odabiggyeszti Neked a feladóhoz, hogy "dragon1993@gmail.com által/ vagy meghatalmazásával küldve"?

[ Szerkesztve ]

(#10) Syl válasza HXY (#9) üzenetére


Syl
nagyúr

Ha a gmail-ben nem aliasként hozod létre a külső fiókot (email küldése...) és megadod a másik fiókot SMTP-nek, akkor nem biggyeszt oda semmit.
Az céges mailteket én is gugliból kezelem, így a legkényelmesebb a több fiókkal, több domain alá kerülő levelesládával dolgozni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#11) kaszaking


kaszaking
tag

2 dollár az nem olyan sok hogy valaki jó címet hozzon létre.
Ha fizetek mondjuk 2 hónapot és a 3. hónapban nem fizetek akkor visszaállítják @gmail.com-ra a címet?

(#12) Stauffenberg válasza kaszaking (#11) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Engem meg inkább az érdekel, hogy ebben az esetben mi lesz a bejövő levelek sorsa. Visszamegy egy üzenet a feladónak vagy egyszerűen elveszik az éterben a feladott levél? Vagy attól még továbbra is átirányít, de csak levelezni nem tudsz ezzel a címmel? Mi van ha nem fizetek, kiadják másnak a domaint és onnantól ő használja és kapja meg az én leveleimet?

Szóval ez így érdekes lesz. Én több értelmét látnám ha mondjuk örökélet időtartamra lehetne vásárolni. Legyen mondjuk 50 dollár.

(#13) HXY válasza Syl (#10) üzenetére


HXY
addikt

Hol lehet beállítani SMTP-t?
Küldésre csak aliasként tudok címet felvenni, fogadásra meg vagy átiírányítom a másik helyről, vagy POP3-mal szedek le 5 másik fiókot, de ekkor se lehet SMTP-t megadni.

Csak az Outlook-ban meg tudok megadni bármilyen SMTP-t, de nagyon jó lenne, ha a Gmail-ben is menne.

kaszaking: Domain-t nem lehet hónapokra venni. 1 év a minimum.

(#14) Syl válasza HXY (#13) üzenetére


Syl
nagyúr

Gmail; Beállítások; Fiókok és Importálás; E-mail küldése erről a címről/Saját e-mail cím hozzáadása
A felugró ablakban kiveszed a pipát a Kezelés aliasként mező elől és a következő lépésnél már be is kéri az SMTP címét, portot, nevet, jelszót.
Évek óta így használom az irodai email-eket.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) Steve1207 válasza Stauffenberg (#8) üzenetére


Steve1207
veterán

Igazad van, de sokan már ott elakadnak, hogy nem a freemail vagy gmail oldalát kell megnyitni a böngészőben alapesetben... Így meg egyből előttük lehet a "lehetőség". Ez inkább másoknak lehet veszélyes, akik egy hivatalosabb mailes kérésre már kiadnák az adataikat is. Persze visszakövethető, aki meg csak úgy kiad valamit az megérdemli, de na. Annyit azért tud mindenki, hogy ingyenes szolgáltató címre nem adnak meg semmit.

Amit írsz az pláne érdekes, nem menő, ha megszűnik és kiadják megint.

(#13) HXY: a POP3-as beállítások fölött ott lehet megadni. Megadod a címet, mész tovább, smtp adatok egyből. Azt ki lehet kapcsolni a legelső ablakban, hogy aliasként kezelje.

.

(#16) ALBY válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


ALBY
senior tag

"Végre talán itthon is élni fognak ezzel és nem lesznek céges hirdetéseken ingyenes fióknevek."

Sajnos azt tippelem, pont a magyar "Lajcsi Király 2000 KFT" cégek akik a 2-5 dollárt is sajnálni fogják a tisztességes fióknévre. Vagy a kérdést sem értik, miért is gáz egy cicaméles fiók. Vagy tudomást sem szereznek majd a google eme új szolgáltatásáról. Pedig hát pont nekik lenne ez remek.

A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

(#17) azbest


azbest
félisten

Hát, ha a válaszott domain a google tulajdona lesz, akkor hajára kenheti az ember. A domain is egyedi és nem lehet két valaki@ezvagyok.hu.

Nekem még a Google Apps ingyenes időszakából van fiókom, amihez fel van véve az egyik saját domain nevem, így már gyakorlatilag ezt élem át :D Viszont a domain akkor is az enyém, ha a google acc megszűnne valamiért.

Ha jól látom, akkor fiókonként 5 dolcsi/hó vagy 50 dolcsi / év a lehetőség [link]

szerk
Még egyszer elolvasva a hírt szerintem csupán arról van szó, hogy a kétféle üzleti Google Apps mellé bejön egy Personal változat is olcsóbban.

[ Szerkesztve ]

(#18) HXY


HXY
addikt

Syl & Steve1207: Nagyon köszönöm!

(#19) Stauffenberg válasza azbest (#17) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

"Ha jól látom, akkor fiókonként 5 dolcsi/hó vagy 50 dolcsi / év a lehetőség [link]"

Ez a Google Apps for Work, ami már régóta ezekkel a tarifákkal működik. Ami itt igazából újdonság lenne az a 2 dolcsis fapados csomag, ami csak az egyedi domain használatát engedélyezné, az Apps egyéb körítései nélkül.

(#20) SUPREME7 válasza azbest (#17) üzenetére


SUPREME7
őstag

Én is még akkor vittem a privát domainem a googlehöz, jófejek voltak, hogy azóta se mondták azt, hogy vége az ingyenélésnek :)

(#21) alevan


alevan
őstag

Szóval ha jól értem, a google simán annyit csinál, hogy:

Ha kell nekem a parci@prohardwer.com e-mail cím, akkor nem kell megvegyem a domain-t, tárhelyet biztosítsak, beállítanom a mail szerveren a felhasználót és jelszót, illetve átirányítanom a leveleket a gmail-os fiókomhoz, hanem a google megveszi a domain-t és elkészíti az e-mail címet, ami megjelenik a fiókomban, mint választható e-mail cím.

Ha így van, akkor lényegében az IThez kevésbé konyító személyeknek segítenek ezzel. Eddig semmi gond, hiánypótló ötlet.

Viszont kérdés: mi lesz a prohardwer.com domain-el? Az első felhasználóé marad? Vagy a google-é? Vagyis akárki kérhet azután egy @prohardwer.hu e-mail címet?

Vagy ha nem, akkor az adott egyén, aki először akart prohardweres emailt később ha a weboldalt is fel akarja építeni (pl. cég esetén) akkor átweheti a domain feletti kontrolt?

Utána olvastam volna a google-nél, de a cikkben nem volt feltüntetve forrás...

És igen, szándékosan van a "W" a fenti példákban :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ezért lovagol a pokolba a konzumer IT piac. A hülye igények... . Azt sem tudod, hogy mit akarsz de az jöjjon havonta frissités formájában."

(#22) TigerCat


TigerCat
nagyúr

Most saját domain-es fiókot használok, ami kényelmes, elegáns és az összes szolgáltatás működik vele (fentebb írta valaki, még a YouTube is). Sajnos ehhez kell egy tárhely, ami pénzbe kerül, de nem vészes, gyakorlatilag ingyen van. Egy dolog zavar csak, hogy a külső fiókok lekérése borzasztó lassú. Ha erre megoldás lenne az egyedi domain beállítása lekérés helyett, az valóban nem lenne rossz. Pl.: gizike@cegnev.hu (vagy .com) Kérdés, hogy ezt miként oldják meg? Majd át kell dobnom a levelezést?
Nem vagyok szakember, ez a része nem teljesen tiszta...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#23) Stauffenberg válasza alevan (#21) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nem értem a problémát, ez nyilván teljesen szabályos domain regisztrációként fog menni (az más kérdés, hogy a domain a Google vagy a te tulajdonod lesz, de szerintem a Google tulajdona és te béreled tőle a használat jogát).

Most is megteheted, hogy beregisztrálod magadnak a kérdéses domaint, aztán Google Apps for Work előfizuval beviszed a levelezésed a Gmail rendszerbe.

"Vagy ha nem, akkor az adott egyén, aki először akart prohardweres emailt később ha a weboldalt is fel akarja építeni (pl. cég esetén) akkor átweheti a domain feletti kontrolt?"

A domain regisztráció néhány megkötéstől eltekintve "aki kapja marja" elven működik, szóval ha te csapsz le a prohardwer.hu domainre először, akkor a tiéd.

(#24) Steve1207 válasza alevan (#21) üzenetére


Steve1207
veterán

Gondolom azért van a cégeseknek külön és azok fixek, amiket nem lehet lefoglalni ilyenkor másoknak. Mintha már be lenne regelve. Ergo, ha az említettet lefoglalod magánfelhasználóként, akkor én is, lefoglalhatom akár a saját nevemmel, de ha már cégesnek valaki befoglalta akkor egyikünk se tudja.
Lehet olyan lesz az űrlapkitöltésnél, mint a felhasznévnél egyszerűen, hogy "foglalt".

.

(#25) SUPREME7 válasza Stauffenberg (#23) üzenetére


SUPREME7
őstag

Bár máshogy én se tudom elképzelni, de erős kétségeim vannak, hogy a google beregisztrál esetleg többszáz vagy többezer domaint, amit a "bérlő" mondjuk 1 hónap múlva nem fizet tovább.

(#26) Syl válasza TigerCat (#22) üzenetére


Syl
nagyúr

>a külső fiókok lekérése borzasztó lassú.

Én a külső fiókban oldom meg a továbbküldést és így azonnali a levél beérkezése. Nem kell a guglira várni, hogy leszedje a mail-t.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#27) dragon1993 válasza SUPREME7 (#25) üzenetére


dragon1993
őstag

Első évre olcsóbban adják a domaint.
Én el tudnám képzelni, beregeled magadnak a domaint és beállítod az MX rekordot.

[ Szerkesztve ]

(#28) Stauffenberg válasza SUPREME7 (#25) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Meglátjuk. De szerintem marad a Google Apps jelenlegi felállása, hogy a domain regisztrációjáról neked kell gondoskodnod és csak azért fizeted a 2 dolcsit havonta, hogy használhasd levelezésre.

(#28) Stauffenberg: Pontosan, nekem is a tárhely levelezőjében van beállítva, hogy amit kap, azt rögtön lője tovább a Gmail felé. Azonnal megjön minden.

[ Szerkesztve ]

(#29) SUPREME7 válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


SUPREME7
őstag

Mondjuk még akkor is megérheti, nem nagyon vannak már csak email hostingot adó szolgáltatók, a gmail meg azért elég megbízható alapból.

Viszont ha azt nézem, hogy 6K (+áfa?) éves díjért + domain már komplett web tárhelyet kapni 1-1 magyar hoszting szolgáltatónál akkor már annyira nem biznisz. Fene tudja...

[ Szerkesztve ]

(#30) Syl válasza Stauffenberg (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Inception? ;]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#31) Stauffenberg válasza SUPREME7 (#29) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Azért a 2 dolláros havidíjjal az éves költséget számolva pont ott vagy, mint egy átlagos tárhellyel amit csak levelezésre tartasz. Szóval nem feltétlenül látom ebben az igazán ütős alternatívát, de ettől függetlenül jó az ötlet. Ha letisztázódik minden (pl: a domain a sajátom), simán átköltözöm.

(#32) SUPREME7 válasza Stauffenberg (#31) üzenetére


SUPREME7
őstag

Az a 2 dollár az áfával már több mint 700 ft havonta, az ~9K évente és ezért csak email hosztingot kapsz és még akkor nincs domained. Szóval belegondolva nem annyira jó ajánlat. (Annyi az előnye, hogy a gmail rendszerét tudod használni amihez sehogyse ér fel bármelyik hoszting szolgáltató fapados levelezője)

Persze ha úgyse használja ki az ember a tárhelyet, webhosztingot, akkor teljesen mindegy. De pl van már 1300Ft-os éves díjért megbízható webhoszting szolgáltató, ehhez egy domain és már harmad árnál vagy.

[ Szerkesztve ]

(#33) azbest válasza SUPREME7 (#32) üzenetére


azbest
félisten

De a web hosting mellé is kell email kiszolgáló ;]

Nekem egyébként úgy van a domainem, hogy
levelezés: google apps
tárhely több fele is a különböző aldomainekhez:
- bplaced.net ingyenes, alap weblapjaim, semmi komoly
- amazon S3, statikus tartalmak, például ph fórumra linkelt képek. Az ilyen linkelést nem szeretik az ingyenes tárhelyesek. Egyszer le kellene már archiválnom a régi, nem igazán aktív weblapjaimat és kitenni s3ra statikus változatban.
- saját pécé otthoni szolgáltatások távoli eléréséhez

De lehetne amazonon egy instance is webszervernek, a legkisebb minimál konfiguráció is megtenné. Csak ott az adatforgalomnál figyelni kell, mert nem ingyenes. De bármilyen más vps is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#34) Syl válasza SUPREME7 (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

És azt is ugyanúgy be lehet drótozni a gmail-be, ahogy már írtam. Nálam három céges .hu domain van beleirányítva egy gmail fiókba. A tárhelynél csak egy sima mail átirányítást állítottam be, a postaládák ott 0 byte méretűek. Weblap nincs rajta, a tárhely költség így szinte nulla. :B

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

gmail@kovy29.com :D

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#36) wec0 válasza Stauffenberg (#4) üzenetére


wec0
csendes tag

A Google Apps-ban alapbeállítás szerint nincs engedélyezve a YouTube, de ez bármikor megváltoztatható a felügyeleti konzolon. Domain kezelése > Alkalmazások > További Google-szolgáltatások > YouTube > Bekapcsolva mindenki számára.

(#37) DrTechnoid válasza HXY (#9) üzenetére


DrTechnoid
őstag

Én a saját nevemet használom ugyan ezzel a módszerrel 2008 óta, így minden privát levelem a mail@sajátnevem.com címre jön. Ma már az apps ezen szolgáltatása nem ingyenes, viszont akkor még az volt , és nem is kérnek érte pénzt azóta se. Annyi hogy a domain nevet kell minden évben megvenni, de azt az évi 11 usd-t kinyögöm valahogy.

http://steamcommunity.com/id/DrTechnoid/

(#38) haddent válasza bollokcs80 (#2) üzenetére


haddent
addikt

Hát szép vagy nem szép, a GMailnél stabilabb emailt összedobni nem egyszerű, kis cégeknek tökéletes szerintem és nem zavaró azért a végződés sem. Komoly IT cégek pedig nem a googletől fognak kunyizni emailt hanem saját szerver... Ettől függetlenül nekem tetszik az ötlet, ennyi pénzt megér(het)

(#39) hemaka


hemaka
nagyúr

Annyira azért nem estem hasra ettől a dologtól. :D

(#40) TigerCat válasza Syl (#26) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Ez így teljesen rendben van, de nekem küldeni is kell azokkal a címekkel. Ha csak átdobom, nem tudok automatikusan arról a címről küldeni, amelyre érkezett. Vagy tévedek? A lekérési sebesség így nullára csökkenne...

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#41) DraXoN


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

Én átkozom azt a napot mikor én voltam a leggyorsabb és a saját nevemen regeltem egy e-mail accountot.. Amiatt rengeteg névrokonom levelét kapom meg amik nem is nekem szólnak (sokszor szerződés és hasonló témákban.. én meg írhatok, hogy nézze meg a címet jobban, mert nem az vagyok akinek gondol)...

Egyébként meg van egy saját domaines Google Apps-om nekem is még a 200 felhasználós ingyenes korszakból.
Már akarták volna tőlem megvenni az egészet (volt főnököm a cége részére)...

[ Szerkesztve ]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#42) Syl válasza TigerCat (#40) üzenetére


Syl
nagyúr

Dede. Ahogy a #14-ben leírtam. Beviszed a sajátdomaines SMTP adatokat és küldéskor minden beállított email a maga szerverét fogja használni. Évek óta így levelezek az irodában.

Befelé 3 fiókból jön levél (ezek mind a saját tárhelyen vannak továbbítva a gmail felé), küldésre viszont csak kettőt szoktam használni.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#43) TigerCat válasza Syl (#42) üzenetére


TigerCat
nagyúr

Köszi!
Csekkolom...
:-)

♛ Kanapékirály Bútor és Kanapé Webáruház »»» https://kanapekiraly.hu

(#44) DjFlanker


DjFlanker
aktív tag

Én ezt egyszerűen oldom meg: 17 éve ugyanaz az email címem :)

Jó pilóta alagútban nem katapultál

(#45) Kékes525


Kékes525
félisten

Számomra ez teljesen felesleges. Jó az ami van.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46) rozsasandor9


rozsasandor9
tag

Eddig is megoldottam..10 éve egy email cim! :)

"Life was like a box of chocolates. You never know what you're gonna get."

(#47) Syl válasza DjFlanker (#44) üzenetére


Syl
nagyúr

A 17 évvel ezelőtti internet-szolgáltatóm már rég nem létezik. Megszűnt, felszámolták, beszántották a helyét, a 100 megás sz*r e-mail fiókjával együtt. :C

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#48) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Na, lehet újra bugmentes freemail-es e-mailcímem? ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól!

(#49) Apollyon válasza Syl (#47) üzenetére


Apollyon
Korrektor

17 éve milyen szolgáltatód volt? Freestart? 100 mega tárhely? Akkoriban azért az király lehetett!

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#50) Syl válasza Apollyon (#49) üzenetére


Syl
nagyúr

A franc emlékszik már a részletekre. Még az is lehet, hogy nem 100, hanem csak 50 megás volt az alap postafiók. Plusz pénzért adtak második fiókot, 500 Ft/100 megás fiók - erre viszont tuti emlékszem.
Meg az, hogy a szolgáltatónál a technikus szakival megcsináltattam a forward-ot a westeles e-mail-re és akkor a telefonra SMS-ben megjött a mail tárgy sora :D

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.