Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

250 dollár plusz ami rájön még itt, akkor 85k körül lesz egy ilyan lap?! Az szép...
Még jó hogy megvettem egy régi b450-es lapot a mini itx rendszerhez.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#2) Locutus


Locutus
veterán

Bár dícséretes, hogy sikerült nekik még rendes hangot is integrálni rá, és a toslink se maradt le, azért az, hogy a hátlapon van az m.2 nem túl sok jót sejtet hűtés szempontjából.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#3) dagonya válasza Locutus (#2) üzenetére


dagonya
aktív tag

azt csodálom hogy az ilyenekhez nem adnak valami jó husi thermal pad-et, ami az alaplaptálcára át tudna vezetni legalább valamennyicske hőt. vagy lehet van már ilyen, csak még nem találkoztam vele.

(#4) Taranti


Taranti
senior tag

Azért elképzelem, hogy mondjuk Bacsis beizzítja ezt a lapot egy 3700X + Celeron hűtővel... :))

Úgy vélem, a játékokkal kapcsolatba hozott agresszivitás nem azok jellege miatt van, hanem (általában) csapnivaló minőségük okán.

(#5) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ha esetleg mostanában váltanál.. :U

;]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#6) #06658560


#06658560
törölt tag

ASRock: Back 2 de Roots.

(#7) #16939776


#16939776
törölt tag

Intel lan, intel wifi, TB3, intel lefogató... Azokat érintheti meg, akik intel-ről jönnek, de nem szeretik a kockázatot.

Az ára folyamatosan javul, 30 euróval több volt megjelenéskor. :))

[ Szerkesztve ]

(#8) bacsis válasza Taranti (#4) üzenetére


bacsis
Közösségépítő

Adtál egy nagyon jó ötletet :R

(#9) monguz82


monguz82
tag

csak bizonyos hűtőkkel kompatibilis: link

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#10) Fred23


Fred23
nagyúr

Teljesen jónak tűnik, csak drága. Az mITX-es
B450-esem
csak 35k.

(#11) Steve_Brown


Steve_Brown
aktív tag

De hát a legtöbb mai hűtőnek van am4-es lefogató kerete...

[ Szerkesztve ]

(#12) ilor14


ilor14
tag

Hogy került bele amúgy thunderbolt? Az nem egy intel szabvány? Ezelőtt egy AMD lapban sem láttam, hogy lenne. :F :F

(#13) opr válasza ilor14 (#12) üzenetére


opr
veterán

Egy ideje ingyenesse tette az intel a szabvanyt, mert nagyon nem akart terjedni. :K

Amugy, x570-es mITX lap, szerintem zsenialis. Kar, hogy vege a lan-party korszaknak, ebbol valami igazan durva kis lan-dobozt lehetne epiteni.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#14) nexplo válasza opr (#13) üzenetére


nexplo
őstag

Pont ezt akartam írni én is. :) volt egy röpke időszak amikor a gémer cuccok összementek, de megpróbálva megtartani a szolgáltatások nagy részét. Ebből is sok mindent ki lehetne hozni :)

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#15) Blasku


Blasku
tag

Ti láttok rajta aktív chipset-hűtést? Ha passzív lenne, akkor azt hiszem megtaláltam a következő lapomat :D

Noctua NH-D15S ha még rámenne jól, az lenne az igazi...

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#16) Predatorr válasza Blasku (#15) üzenetére


Predatorr
őstag

Szerintem ott van a rácsok alatt.
Amúgy nem kell úgy odalenni érte, régen ua. lapba tehettem amd, intel, ibm, cyrix, stb processzort is.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#17) monguz82 válasza Blasku (#15) üzenetére


monguz82
tag

szerintem az nem lenne jó, nem véletlenül nincs benne a listában, lehet nem férne el az alaplapi bordáktól...
nekem is U12F-em van, de nem véletlen, hogy csak 92mm-es ventikkel szerelt Noctuák vannak a listában...

ZTE Nubia Z60 Ultra 16GB / 512GB --- Hell is Coming -- Xiaomi Pad 5 Pro 4G

(#18) QwErTy42 válasza Fred23 (#10) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nekem is ilyen vannn. :DD

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#19) #92006144 válasza Blasku (#15) üzenetére


#92006144
törölt tag

A kép alapján van légkavaró a "bordában", és a kábele is látszik. Amúgy tippre azért lett intel furat, mert így több hely maradt a komponenseknek, viszonylag sok helyet foglalna el az AM4 hűtőkeret. Cserébe lett hely 10 fázisnak, ami bőven vállalható kompromisszumnak néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#20) Lacok válasza Steve_Brown (#11) üzenetére


Lacok
őstag

"és bizony nem könnyű ám ekkora helyre bezsúfolni a manapság megszokott felszereltséget. A Mini-ITX formátumban megszokott csatolók mellett ugyanis van Wi-Fi 6, Bluetooth 5.0, Thunderbolt 3, illetve még M.2 is.
Ha jobban belegondolunk, akkor ez nem is sikerült az ASRocknak úgy, hogy a normál, Socket AM4-es hűtőlefogatókat használták volna, egyszerűen nem fértek volna el
, "

"Errare humanum est, sed in errare perseverare diabolicum"

(#21) GodGamer5


GodGamer5
addikt

Nagyon fullos alaplap, az ITX-es szívem most nagyon megdobbant, főleg, hogy még a hangkártya is extra jó lett rajta. :R Mondjuk azért lehetne olcsóbb, de így is szuperjó.

"Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

(#22) Synthwave válasza opr (#13) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Azt a korszakot mindig vissza lehet (és köll) hozni.

;)

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#23) opr válasza Synthwave (#22) üzenetére


opr
veterán

Sokszor probaltam mar szervezni, egy ilyen egeszseges hosszuhetvegeset olyan jatekokkal, mint:
- Quake3
- UT2004
- StarCraft: Brood War
- Heroes III
- Empire Earth
- AoE II
- C&C Generals

Ezek ma mar egy mosogepen is elfutnak, nagyreszebol van GoG-os, szoval minden adott lenne, azt kiveve, hogy gyakorlatilag lehetetlen osszehozni 6-8 embert, aki mind raer ugyanakkor. :(

De a remeny hal meg utoljara, elobb-utobb sikerulni fog.

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#24) Synthwave válasza opr (#23) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

"- Quake3
- StarCraft: Brood War
- Heroes III
- AoE II
"

I see you are a man of culture. :D

Egy kis ZDoom meg NFS: High Stakes / Porsche Unleashed a levesbe és tökély.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#25) Ribi válasza Blasku (#15) üzenetére


Ribi
nagyúr

Én is néztem ezt a lapot és nem jövök rá, hogy a külön chipset mit hajt meg?
Mert ami rajta van, azt mind meg tudja hajtani a proci.
Akkor mégis mi a fészkes búbánatnak van ott az rajta?
Egyre inkább azt érzem, hogy direkt szopatják a népet. :(

(#26) opr válasza Synthwave (#24) üzenetére


opr
veterán

Siman, bar bevallom oszinten, nekem NFS-bol a III: hot pursuit volt a nagy kedvenc. Negy versenyzo, 1 vagy ket zsernyak ellen. Ahhh, imadtam.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#27) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

Már nagyon vártam a piacra még egy ilyen AM4 itx lapot, amit itthon 90K környékén vehetünk majd meg! :U

(#28) Locutus


Locutus
veterán

Buildzoid már jól meg is nézte az alaplapot

TL;DR: A VRM része jókora overkill, míg a RAM implementáció (és így a QVL lista is) meglehetősen szar.

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#29) Blasku válasza #92006144 (#19) üzenetére


Blasku
tag

Azt hittem az csak az M.2 hűtőbordája, de az meg most már látom, hogy a hátoldalán van :(

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#30) Dr. Akula


Dr. Akula
nagyúr

Sztem ez valami raktárkisöprés lehet, volt pár felesleges Intel kompatibilis lyukuk, és azt rakták rá a deszkára. :D

(#31) VIC20


VIC20
őstag

Hát, ezt kár volt erőltetni.

(#32) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Ez a márka tud mindig meglepni. Annó nekik volt kb. mindenféle hibrid lapjuk, AGP/PCIexpress, DDR ilyen olyan ramos, szerintem még amd/intel is volt.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#33) b.


b.
félisten

Reménykedve olvastam végig a cikket, hogy nem lesz benne 2 nél több " ám " :DDD

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#34) Janby válasza Locutus (#2) üzenetére


Janby
tag

Ha olyan házba építed be az alaplapot, amiben függőlegesen van, és akad egy kis extra légmozgás, akkor nincs nagy gond.

(#3) dagonya :Ez maximum alumínium házban működhet szerintem...

I AM:D

(#35) Synthwave válasza b. (#33) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem én követtem el.

:DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#36) b. válasza Synthwave (#35) üzenetére


b.
félisten

csak szívom a vérét ám :D :DDD

[ Szerkesztve ]

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#37) Synthwave válasza opr (#26) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

De mé a III (LAN-ozgattunk vele egy keveset)?

A High Stakes gyakorlatilag egy Hot Pursuit 2.0 - szebb, jobb, gyorsabb, több. Összes NFS III-as map (és cops) megvan benne. Meg az audio trackek... főleg Rom di Prisco és Saki Kaskas. Egy más világba kerül az ember, már csak a menüben matatva is.

Amúgy mi is nyomtuk anno multiba; floppyn cserélgettük a ghost carokat. Volt egy-két brutál időm McLaren F1-gyel + billentyűzettel. ;]

Nyilván, ha a kettő közül először az NFS III-on szocializálódtál, közbevág a nosztalgia feel személyes része.

A Porsche Unleashed meg...az utolsó IGAZI NFS (Az UG 1-2-vel még elég sokat játszottam, mert jók voltak - de már nem NFS. Ami meg utána jött, az a teljes érdektelenség kplsthxEA.). Külön bejön, hogy kicsit szimulátorosabb, nehezebb az irányítás. A Porschék meg... szó szerint babakorom óta a szüvem csücskei. 930 Turbo & 959, mmm...

A legszebb amúgy az egészben, hogy a mai napig tudod mindkettőt játszani online az IPlonunge nevezetű progi segítségével. A gémek felpatchelve simán mennek Win10 alatt, de célszerű felkészülni some hard competitionre. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#38) Synthwave válasza b. (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ráfér.

:D

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#39) Viszpi válasza b. (#33) üzenetére


Viszpi
tag

2 lett... maradhat? :)

Ryzen 2600, 2x 8GB RAM, 250 GB samsung 850 EVO

(#40) b. válasza Viszpi (#39) üzenetére


b.
félisten

:K :K

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#41) Sub-ZeRo válasza Fred23 (#10) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ilyen van nekem is... :DDD

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#42) #38075904


#38075904
törölt tag

Duron-ról váltó amd-sek az S462 es lefogatónak sokkal jobban örültek volna.

(#43) Locutus válasza #38075904 (#42) üzenetére


Locutus
veterán

Egy "jó" FOP32 valszeg le is hűtené :)

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#44) opr válasza Synthwave (#37) üzenetére


opr
veterán

Nagyon egyszeru, nalunk az volt a modi, hogy lett egy eros kozepkategorias gep, aztan ahhoz ~6 evig nem volt nyulva. Namost ez pont ugy jott ki, hogy az NFS III volt az utolso, ami meg szepen elfutott, amik utana jottek, egeszen az underground 2-ig, azokkal nem tudtunk jatszani, ugyhogy maradt az. Es igen, teljesen egyetertek, underground 2-vel meg mi is nyomtuk, ami utana jott, azok max fel lettek telepitve egyszer, 15p utan uninstall es vissza se neztunk soha tobbet.
Igy a high stakes-t nem is probaltam, ugyhogy nem tudtam, hogy ilyen, de ha ilyen, akkor persze, siman.

Amugy, mai napig a legjobb lanparty elmeny az volt, amikor egy letezo legnagyobb heroes III mapot beraktunk 8 playerre, reggeltol kora delutanig elvittuk addig, hogy mar mindenki fel orat pocsolt a korevel, aztan osszekotottuk egy bogracsozos pingpongozos kertipartyval, ahova viszont jott meg egy raklap masik arc is, nem csak a kockak. Amikor jott a korod, szepen eltuntel, lenyomogattad, aztan jott a kovetkezo, kozben a kertben fott a gulyas, nagy garazsban ment a ping-pong, meg folyt a mindenfele alkohol, mintha koteleze lenne.

Na, egy olyanert a fel karomat odaadnam (meg azert a hazert :( ).

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#45) nexplo válasza opr (#44) üzenetére


nexplo
őstag

Ez tök jól hangzik. Megnyugtattál hogy nem csak én voltam "függő". Mi is toltunk ilyeneket és nagyon jó visszagondolni rá. Ezek örök emlékek maradnak szerintem annak aki részt vett ilyenben :)

[ Szerkesztve ]

Zavard össze a világot: mosolyogj hétfőn! :)

(#46) Synthwave válasza opr (#44) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Igen, a gép tudott csúnyán korlátokat szabni. Szerencsére én PII 333 + 128 MB + Voodoo 2-vel találkoztam az NFS: HS-sel és szépen ment.

LAN-ok: Ez az időszak itt általános iskola felső tagozatában kezdődött ('95-től), órák után a gépteremben. Mindig összejött 4-8 ember, akár különböző osztályokból / évfolyamokból, aztán had szóljon. Először DOOM shareware, majd Quake shareware, eleinte még keyboard only. Ezutóbbival igen sokat nyomtuk - és már itt sejteni lehetett, hogy majd pubkiürítő állat leszek. ;] :DDD

Aztán 2000-2001-ben effektíve törzstagok voltunk egy diósdi LAN klubban, szinte minden nap lejártunk. Quake 2 (The Edge ofc), CS 5.0 beta, UT, Carmageddon, Rouge Spear, SC. Régi szép idők..

Évekkel később sok 2-3 playeres LAN-t szerveztünk nálam. SC: BW, Warcraft III: TFT pörgött főleg. Egyik spanommal még a Baldur's Gate első részét is kinyomtuk 2 player only. Az a game nem csak single-ben ütős (AMD 5x86 PR100-ról váltottam akkoriban). Fallout: Tactics kóstoló is volt, de sajna az (az univerzum) csak az én szüvem csücske volt. Majd egy (mára elhunyt, R.I.P. bro ;___; ) barátommal volt ~4 évig helyenként 1v1 LAN. Kvéjk, S.T.A.L.K.E.R., Far Cry 2, Warhammer 40K, ez-az. Egyszer-egyszer a bátyja is becsatlakozott harmadiknak.

Aztán egy másik, gyerekkori jóbarátom rakott otthon össze gyakorlatilag egy LAN termet; 8-10-12 gép helyben, aki akarta, az hozta a perifériáit (vagy akár a komplett vasát), aztán hadd szóljon. Egyértelműen a Warcraft III TFT és CS 1.6 ment a legtöbbet, de néha ez-az becsúszott melléjük (pl. NFS III, Re-Volt - egyszer még Kvékezni is megpróbáltunk a srácokkal, de nagyon hamar kiderült, hogy az égvilágon semmi, de semmi értelme ;] ). Ezek a nagy - általában legalább 6, de gyakrabban 8 vagy még több fős - LAN-ok évekig mentek, 3 hetente, igény szerint ottalvósra megrendezve, grillpartival egybekötve, miegymás.

Aztán a barátomnak gyereke született, szépen lassan elkezdtek ritkulni az összeröffenések, majd a második gyerek (2016) óta szünet van. Én azért nem adtam fel, és pl. 2016 nyarán kb. minden másnap volt egy 2-3 gépes "LAN" nálunk. A kétgépes verzióban egy jó cimborámmal Heroes III Complete-eztünk (ennek tényleg az egyik varázsa, hogy mellette lehet mást is csinálni), a háromgépesnél meg ZDoom-ot nyomtunk, saját mapon (elkezdtem szöszölni Doom Builder 2-vel - hogy ez MEKKORA királyság), közben beficcent némi sütögetés, akármi. Meg bekerült a repertorába a Call of Duty: World at War kooperatív zombi modja; ezt is vagy egy-másfél évig, szinte napi rendszerességgel nyomtuk a pinyóban esténként. Ketten, hárman, négyen, mikor hogy.

Most kb. 1 éve hiatus van, de visszatérnek még a LAN idők.

LAN 4 lyfe, bruh. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#47) opr válasza Synthwave (#46) üzenetére


opr
veterán

Ugy legyen! :R

Annyira meghozta ez a beszelgetes a kedvem a dologhoz, hogy szerintem megint meg fogok probalni szervezni egyet, aztan hatha. Jo kis igazi asszonymentes kockulos egymason rohogos voros fejjel rohogve uvoltos LAN-olas szerintem tobbet erne faradt goz kieresztesnek, mint egy koktelozos tengerparti nyaralas. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#48) Synthwave válasza opr (#47) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Ne is add fel! Vigyük az old school nonpluszultra fun fáklyáját ebben az elonline-osodott, személytelen és egyre szüvsajdítóbb, millenialvagyoktweeteled? / bruhIgotfamily időkben. >: |

A kétfős LAN is LAN. Igaz, hogy nem olyan, mint a 4-6-8-12 fős, de LAN. :D

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#49) Lt.Glove


Lt.Glove
csendes tag

Ilyet is csak az ASRock-ból nézek ki. :)

(#50) paulie093


paulie093
csendes tag

Tipikus ASPhosh.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.