Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Predatorr


Predatorr
őstag

Pont ma reggel néztem pcx-en pár cuccot, múlt hetihez képest +10-20% ár, pedig a Ft csak -1%. Remek akciók innen.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#2) Piftuka válasza Predatorr (#1) üzenetére


Piftuka
veterán

Karácsonyt követően szinte minden üzletben emelkedtek az árak. Az SSD-k, tápegységek között ez különösen feltűnő.

De például a jelen cikkben szereplő "Ryzen 7 2700" processzor is kicsit olcsóbb volt decemberben.

"Aquila non captat muscas."

(#3) atus72


atus72
senior tag

Érdekes mert pl a 3800X az 5e olcsóbb mint decemberben.
Mi ebben a logika, mármint hogy valaminek le valaminek meg felmegy az ára? :)

(#4) .mf válasza Piftuka (#2) üzenetére


.mf
veterán

Navazz... én meg pont azért halasztottam tavaszra a gép-építést, mert egyrészt úgysem volt rá időm, másrészt reméltem, hogy a Karácsonyra felpumpált árak utána visszaesnek :U

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#5) atus72 válasza .mf (#4) üzenetére


atus72
senior tag

valami visszaesett valami meg nem, lehet ezt kockával döntik el?

(#6) jedis válasza .mf (#4) üzenetére


jedis
senior tag

Az a két AMD-s lapos nem is olyan rossz annyiért ! :)

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#7) Televan74 válasza atus72 (#3) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nézd meg a kelendő Ryzen 5 3600 árát. 70000+ a megbízhatóbb helyeken,és is azt szerettem volna.De inkább 2700 lett belőle 20000 -rel olcsóbban.
A 3800X sem egy tömegtermék,ha van készleten bőven, nyilván olcsóbban kezdik el adni. Bár akinek az a 5000 Ft hiányzik a megvételéhez, nem is tudom mit keres ebben az árkategóriába.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#8) ATL


ATL
csendes tag

LOL, majd az 50 ezres procira fogok 70 ezres hűtőt venni..

(#9) Piftuka válasza .mf (#4) üzenetére


Piftuka
veterán

Meglepő, de már nem feltétlenül jellemző az a bizonyos "árfelpumpálás" karácsonykor.

Manapság még az árusító térrel rendelkező szaküzletek is rendelkeznek webáruházzal, és a legtöbb hardver eszközt átlagosan ~20-30 üzletből tudod megvásárolni a legkülönfélébb feltételekkel, már nem lehet arra játszani, hogy "ebben az időszakban úgyis mindent megvesznek az emberek". (Maximum az ún. "impulzusvásárlók", és a karácsony előtt 1-2 nappal kétségbeesetten ajándékot kergető vásárlók. Ám ők csak a bevétel elhanyagolható részét adják.)

Most is számos üzlet tartott nagy akciókat. Tipikus volt az ALZA "kuponozása", és az egészen karácsonyig megtartott akciós árai.

Persze nem ők voltak az egyetlenek. Abszolút várható volt, hogy januárban drágulás jön.

Ráadásul pletykáltak az SSD és memória árak ismételt, jelentős emelkedéséről... Hogy ez mennyiben befolyásolja a jelenlegi árakat, azt nehéz megmondani, de ha tavaszra tervezel gépet, ezeket érdemes lehet most beszerezni.

Vagy ne foglalkozz vele! Nyilván legtöbbünknek számít a pénz, de nem tudsz úgy számítógépet vásárolni, hogy ne lehetne mindig elmondani... "ejj, de jó lett volna, ha fél évvel korábban, vagy három hónappal később vásárolok meg mindent".

Ez tipikusan egy ilyen piac. Sokszor egészen apró dolgok is módosítanak az alapvető hardvereszközök árszintjén.

Ezért kár bánkódni. Amikor összegyűjtötted a pénzt az új gépre, és megvan minden kiszemelt hardver, akkor vedd meg őket a számodra szimpatikus üzletben, rakd össze a gépet, és örülj, hogy működik, és újabb X évig nem kell foglalkoznod a dologgal. ;)

"Aquila non captat muscas."

(#10) atus72 válasza Televan74 (#7) üzenetére


atus72
senior tag

Ki írt olyat hogy hiányzik 5e Ft a megvásárláshoz? :)
Egy példát írtam mivel teljes konfigot szeretnék cserélni és december óta nézegezem hogy mi
lenne a megfelelő, ezért tudom hogy váltotott az ára, érted? :D

(#11) .mf válasza jedis (#6) üzenetére


.mf
veterán

Pont az Asrocknak néztem ki a nem -F utótagos változatát, annak is az ára december eleje óta egy ezressel emelkedett...

Piftuka: naja - csak BF és kuponozós akciókról lemaradtam, mert külföldön voltam, Karácsony előtt semmi időm nem volt ezzel foglalkozni, gondoltam majd utána, akkorra már úgyis normalizálódnak az árak - hát így jártam :) csak kicsit bosszant, hogy minden egyes alkatrész feljebb ment egy-két ezressel...

[ Szerkesztve ]

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#12) #00137984 válasza ATL (#8) üzenetére


#00137984
törölt tag

AMD Ryzen 3000 szériás procikra ennyire fontos a jó hűtés és a mégjobb drága alaplap. :)

(#13) Televan74 válasza atus72 (#10) üzenetére


Televan74
nagyúr

Bocsi nem rád gondoltam. :R
De nem szeretem az olyan embereket akik azon filóznak, hogy hú ha olcsóbb lenne pár ezressel akkor már venném is. :W
Persze ha valami olcsóbb az jó,de ne ezen múljon a dolog.
Én is most mondtam vissza a héten egy RX 5700 -es kártyát,mert a másik boltban 13.000 Ft -al olcsóbban kaptam meg. De a drágábbig helyen is meg tudtam volna venni,nem lett volna probléma. ;)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#14) Chaser


Chaser
titán

hűvős*hűvös

Piftuka
nem tudom mi van, de a pár hónapja 25e ft-os ssd-met 25e ft-ért eladtam gond nélkül, mostani bolti ára 30e és afölött - ha épp nem esik be az érdeklódő fentebb is vittem volna 1-2e-rel -, pedig nemrég még volt 24e-ért is, na jó, 90ft-t bebuktam ( : remélem a ram ára is felmegy, van egy felesleges kitem, tudom rohaggyakmeg' ;]

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#15) vlevi válasza Piftuka (#9) üzenetére


vlevi
nagyúr

". "ejj, de jó lett volna, ha fél évvel korábban, vagy három hónappal később vásárolok meg mindent".
De akkor meg azért nem veszel, mert pl. már belengetnek valami újdonságot, és akkor már inkább arra vársz. :)
Amikor pedig az megjelenik, akkor marha drága, és azért nem.
Aztán pár hónap múlva vissza az első lépéshez :)
Nekem azért van még mindíg Ivy Bridge gépem :D
Viszont ahogy néztem, a Ryzen5 3600 készlet elfogyott, csak X-ből maradt. Ipon, Pcx, ... nincs raktáron, illetve itt a hardveraprón is ez a helyzet. Nem tudom, ha lesz új szállítmány, az milyen áron lesz.

(#16) kovacs65 válasza Chaser (#14) üzenetére


kovacs65
senior tag

+100000000*10000000000
Iszonyúan sok helyesírási hiba van manapság a weblapokon.

Ryzen 9 3900-as noti, RTX-2070, 32 GB, 250 GB+ 1 TB SSD, Gyártó Schenker Technologies, Németo.-ból rendelt. Érdekel valakit?

(#17) libit válasza jedis (#6) üzenetére


libit
tag

nem annyira neked valasz, csak az emlitett acerokhoz kapcsolodik :)

mi a f@xnak raknak AMD Ryzen 5 3500U APU melle dGPU-t marmint ilyen nyamvadtat :W - ugyanugy csak 512 szamoloegyseg van benne (igaz 1 generacioval ujabb es GDDR5) - helyette inkabb adhatnak normalis sebessegu dual channel memoriaval :F

AMD Ryzen 3 3200U melle reszben megertem, de ott is tobbet erne a dual channel es a jobb hordozhatosag (aki teljesitmenyt akar, ugyse 3200U-t vesz, napi hasznalatra meg soloban is eleg)

(#18) FlashLed


FlashLed
senior tag

Rgb hűtés 70 ezerért. Meg giga akció! Egyébként minden drágább mint decemberben.

The Mechanic

(#19) Piftuka válasza .mf (#11) üzenetére


Piftuka
veterán

Ahogyan említettem... szerintem ne bánkódj! ;)

Én sajnos egy balul sikerült tápegység rendelés miatt nem tudtam összerakni a gépet a terv szerint december eleje-közepén, majd a végre megvásárolt, de hibás tápegység miatt éppen sokat bosszankodtam a két ünnep között.

Utólag már úgy vagyok vele, hogy inkább megvenném most drágábban, akár egy helyről, összerakva, akár jóval drágábban is.

Az időt, amit ezzel megspóroltam volna, és a lelki nyugalmat úgysem lehet pénzben mérni...

"Aquila non captat muscas."

(#20) Piftuka válasza Televan74 (#7) üzenetére


Piftuka
veterán

Szerintem helyesen döntöttél a Ryzen 2700-as processzorral. :K Sokkal olcsóbban meg tudtad venni; a teljesítménye még sokáig bárhová bőségesen elegendő, a fogyasztása kedvező, a hozzá adott alaplapok stabilak, kiforrottak...

Összességében szerintem semmi értelme nincsen bárkinek Ryzen 3 platformra, és a "zörgős", instabil 500-as lapokra váltani.

"Aquila non captat muscas."

(#21) Chaser válasza vlevi (#15) üzenetére


Chaser
titán

sztem pont az említett boltot nagyívből érdemes kerülni ( : -ipon - szeretnek az 5-10 éve gyári garos cuccokra is egy évet adni, sokszor drágábban mint ahol megadják az 5-10 évet és nagyrészt nincs gyári gar hanem "standard" van, így nevezik legálisan a szürke-fekete ****** csalást ( :

kovacs65
ez a ph-n bevett szokás a "szerzőktől", legtöbb hibát gugli'/word kidobja, de valszeg nem tudják használni ezeket mert nem értenek az it-hez - ezt nem én mondtam ((( : -, és ha szóvá teszem jön az h én h írok ( : - hát elég carul' az tény, de jellemzően helyesen és ez nem "cikk" hanem egy szimpla komment, lusta disznó vagyok, én megtehetem, "szerzőként" a saját kezem törném el egyesek helyében -

FlashLed
minden nem drágább, de sok minden
sztem leadhatták a rendeléseiket a konzolok gyártói, azokban már bőven lesz ssd és ram is, pedzegették is h emiatt áremelés lehet, mivel "lassan" debütálnak így gyártást is ildomos a közeljövőben elkezdeniük
vga-ra is mondták drágulást, szóval lesznek még itt érdekes dolgok

Piftuka
és akkor hol marad a kihívás? ( : én ezzel úgy vagyok, én gépemhez más nem nyúl, amennyit 'optam vele nem kívánom senkinek, de így legalább lehet kicsit fejlődni

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) rovtiv3 válasza Piftuka (#20) üzenetére


rovtiv3
aktív tag

"Összességében szerintem semmi értelme nincsen bárkinek Ryzen 3 platformra, és a "zörgős", instabil 500-as lapokra váltani."
Zörgős? Instabil?
Fontos újdonságokat tudhattam meg a konfigomról. :N

[ Szerkesztve ]

Már bocsánat...

(#23) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Kompakt folyadékhűtésre ráraknak 2300-ig pörgő ventiket. Akkor ez mitől jobb mint egy léghűtés? 70e-ből veszek két D15-öt, ami lehűti ugyanazt a TDP-t és még halkabb is lesz.

(#24) Dragon3000 válasza MeszesKPT (#23) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy ennyit tudnak a ventilátorok, senki nem mondta, hogy el is fogja érni. Nekem is a 240es Aion alapjáraton 350-400on mennek a ventilátorok és max 800ig mennek fel. A max fordulatok pedig 1200 vagy 1600.

(#25) thedioda válasza Televan74 (#7) üzenetére


thedioda
tag

66 490 ért vettem iponrol 2 hete :)

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#26) Televan74 válasza thedioda (#25) üzenetére


Televan74
nagyúr

Ezzel most nem tudok mit kezdeni.A napi árakat kellett figyelnem,és lehetőleg nem 3-4 boltból megrendelni a termékeket,mert az 3-4 -szer annyi futárköltség. :)

Majd jövőre megint lépek egy szintet. B650 lap meg valami Ryzen 7 4xxx -es modell.Memória maradhat a DDR5 -ig. ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#27) FlashLed válasza Chaser (#21) üzenetére


FlashLed
senior tag

Sajnos én is ezt látom. Nagy eséllyel idén minden komponens ára emelkedésbe kezd. Remélem nem túlzottan.

The Mechanic

(#28) thedioda válasza Televan74 (#26) üzenetére


thedioda
tag

Ezzel csak annyit akartam monai hogy volt ez olcsóbb is nem is olyan régen.
És elég jó a 2700 de mondjuk legnagyobb meglepetésemre elég combos különbség van pl passamarkon a 3600 előnyére ezért vettem amúgy én is az utóbbit.

"A Linux rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait."

(#29) Televan74 válasza FlashLed (#27) üzenetére


Televan74
nagyúr

Egyes termékeknél hiány keletkezik,memória, nand flash chipek.Két - három cég az év végre megint nagyon nyereséges lesz.De mikor egy gyártó a gyerektelefonba belepakol16GB ramot ott jóra nem szabad számítani. És akkor még az Apple új csodatelefonjáról nem is beszéltünk.
Az elemzők 30-40% áremelkedést mondanak az év végére.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#30) scope2007 válasza FlashLed (#18) üzenetére


scope2007
addikt

Vicc :)

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#31) Chaser válasza Dragon3000 (#24) üzenetére


Chaser
titán

nézegettem az aio-kat de értelmüket nem látom, illetve design házakba/kis méretű házakba épp jó lehet, de jó léghűtéssel szemben sok érdemit nem ad
épp minap beszéltem egy sráccal, talán még valami blower hűtő is van a radin v blokkon?
szkájet' ninja batár dög, de zen 2700-et all core 3,6-on prime blend alatt úgy hűtötte nálam, hogy nem is volt közvetlen rátéve a venti a bordára, hanem a hátsó venti helyre pár cm-re a bordától, h hűtse a vrm-eket is, _egy_ db ventivel 4-450rpm-en, ez 20e ft, de néma - és két venti van hozzá -
és nagy eséllyel ezzel 5 év múlva is sokkal kevesebb lesz a gond mint aio-val, mondjuk kitakarja az alaplapot pcie-től felfelé ( : ram viszont kis túlzással bármi befér alá

Televan
71790 ft ufóéknál a 3600, amihez még kapsz 3 hó game pass-t, eztnemrég 3e-ért adtam el - élő ultimatenél 2 hónap ultimatet ad -
ahogy nézem zen 2700 náluk most kényelmesen a bundle eladással és hűtővel 40-41-ért lehet vinni, cserébe egy kicsit dolgozni kell vele, azért a hűtőért adnak pénzt, 2600/3600 hűtőért feleannyit sem
ami 3-as szériából engem érdekelt volna a 3500, smt nélküii 3600, átnyálaztam pár tesztet, játékokban zömében még árt is, nem hogy használna, nyugodtan elfelejthetnék már ezt a baromságot s koncentrálhatnának a valódi magokra, 2 mag korában még volt létjogosultsága, ma már inkább vicc, a felárból inkább rakjanak beléjük + magot v vegyék ki és csökkentsék az árat mint a 3500-nél is, részemről legalábis

FlashLed
részemről nyugodtan mehet minden fel, aki eladni akar másképp látja :d ma még sakkozok rajta rakjak-e össze újabb gépet, ha igen akkor ma el is hozom/megrendelem az alkatrészeket, egyébként ha nem, akkor majd ősz végén átgondolom azért az 1-2 játékért ami érdekel érdemes-e ennyit szenvednem
elég nagy szemétdomb lett ez a pc piac

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#32) Depression válasza Chaser (#21) üzenetére


Depression
veterán

Minél drágább lesz valami, annál többet spórolok, hogy nem veszem meg. :)

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#33) Chaser válasza Depression (#32) üzenetére


Chaser
titán

az is egy megoldás ( :
én tavaly tavasszal betáraztam ddr4-ből, először 2x8gb kit 26e körül, ki tudja felmegy-e v mi lesz vele, aztán 2x16 47-ért, a 2x8-at ki se bontottam, közben az árak lementek, gép év végén lett, a 2x16-ot használtam, a fiókban elférnek, ha felmennek az árak ami esélyes még lehet keresnek egy kis pénzt ( : ha meg nem következő esetleges géphez jók lesznek
kipróbáltam milyen érzés 8 mag/32gb gép előtt ülni, hát nem rossz, de hosszabb távon nem hatott meg :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#34) Dragon3000 válasza Chaser (#31) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én 7e-ért szereztem a Cooler Master MasterLiquid Lite 240 és noctua ventilátorok vannak rajta. Meguntam a batár nagy hűtőket, mert ha valamit kellett szerelni, mindig útban volt, most mindenhez hozzá lehet férni és ugyanúgy halk maradt a gépem.

(#35) Akula válasza FlashLed (#18) üzenetére


Akula
őstag

még várni kell egy kicsit. farsang környékén meg szokott jönni a polcsöprés

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#36) Chaser válasza Dragon3000 (#34) üzenetére


Chaser
titán

attól függ mit értesz az "ugyanúgy halk" alatt :) ahogy tapsztaltam többségnél a halk engem az őrületbe kergetne, nálam a halk az max 10db, de a némát jobban szeretem, kaze flex 800rpm-ekre 14,5db-t írnak maxon, az már nálam sokkk
nézegettem egy evga vízhűtéses/hibrid vga-t, gondolván ez néma, hát lóPh@szt ( : köpködték h milyen hangos, léghűtéses tesójáról meg áradoztak milyen halk - ami 50e-rel olcsóbb és batár nagy/jó hűtése van -
szerelés terén biztos könnyebb az aio, illetve több látványt enged, egy ninja tényleg kitakarja a pcie fölötti részt
mugen 5-nél viszont ramot kb ugyanúgy lehet szerelni, "eltolással" oldották meg a hőcsöveket, nem ér a hűtő a ramok fölé, csak max a venti, az is bitang hűtő, de a ninja bitangabb ( : - és mivel két ventit adnak hozzá splitterrel, így gyakorlatilag nem is drágább -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#37) ATL válasza #00137984 (#12) üzenetére


ATL
csendes tag

40-èrt már 3900x-re is lehet tökéletes hűtèst venni. Mondjuk RGB nèlkül.

(#38) VIC20


VIC20
őstag

,,Az adattároló szerepében egy 256 GB kapacitású, M.2 csatolós SSD tiszteleg"

Édes Istenem! Hogy lehet egy szerepben TISZTELEGNI...?! :(

(#39) Dragon3000 válasza Chaser (#36) üzenetére


Dragon3000
veterán

Látvány nem érdekel teli a ház oldala, ez mellé még hangszigetelt is valamilyen szintig.

[ Szerkesztve ]

(#40) regener


regener
veterán

Ezek a tízezres Intel procik annyira bután hangzanak kimondva. :D

(#41) SidCorky válasza Chaser (#33) üzenetére


SidCorky
senior tag

Próbáltad azt, hogy nem csak ülsz a gép előtt, hanem használod is? ;] Úgy lehet meghatna.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#42) koanla válasza Chaser (#14) üzenetére


koanla
aktív tag

"Egyel"?
A teljes hasonulást nagyon nem tudja a néplélek, de azért egy PH-ra ilyennel írást kitenni, hát nem tudom....

(#43) Chaser válasza SidCorky (#41) üzenetére


Chaser
titán

az a nagy helyzet, hogy a hw ami nekem a betevő kereséséhez kell azokos' fejemben van ( : nem szerkesztek videókat, nem akarom elmenteni az egész internetet, nem akarok minden játékkal IS játszani, egy notebook bőven elég, webshopot is megcsináltam anno kis c2d-s tp-n, ami volt 12", de az legalább affs-ips, retus munkákhoz már leültem 24" monitor elé, de a notebookról csináltam, túléltem
desktop már csak bohóckodásnak van nálam, sokkal kényelmesebb egy notebook - persze ha faca', amiből nagyon kevés van -

koanla
az nyilván sima elgépelés, nem detektálja a szerzők sw-e ( : sokszor az enyém se, de nem is írok "cikkeket"

Dragon3000
szellőzésben is jobb, hangszigetelt ház nem kell, _ha_ hangtalan benne a gép ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) Dragon3000 válasza Chaser (#43) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak, amikor még voltak hdd-k a házban, akkor nem lehet hangtalan gépről beszélni. Persze most már csak a nasban van hdd-m, de ezért nem cseréltem házat.

(#45) Piftuka válasza rovtiv3 (#22) üzenetére


Piftuka
veterán

És persze ilyenkor mindig megjelenik egy elégedett felhasználó, aki személyes sértésnek veszi, ha az általa használt platform kapcsán tényeket említ meg az ember...

Ugyebár: melegedő chipset, szánalmas, zajos mini ventivel, instabil platform, ami a felhasználók 99%-ának csak gondot okozott, alaplapgyártótól függetlenül.

De mindenki azt vesz, amit akar. (És amire nem sajnálja a pénzt.)

"Aquila non captat muscas."

(#46) Chaser válasza Dragon3000 (#44) üzenetére


Chaser
titán

nálam sehol nincs hdd, kivéve még az ikszbox', sokaknak a hdd is hangtalan, nekem a 2,5-es 5400-es is hangos
és ha az ember szépen megcsinálja a néma gépet, akkor már csak olyan vga-táp páros kell amik nem akarnak cekcuálni' egymással cw formájában ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#47) Televan74 válasza Chaser (#46) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem áldás volt mikor az utolsó HDD -t száműztem a gépből. Azóta a laptopokból is sikerült kiűznöm a démonokat! :D

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#48) secretgarden


secretgarden
aktív tag

Miért mindig csak Windows-os és Linux-os laptopok vannak az ilyen cikkekben, Chromebookok szinte soha?

(#49) Dragon3000 válasza Chaser (#46) üzenetére


Dragon3000
veterán

A nasban több, mint 20TB van, így abból nem tudom kiűzni a hdd-ket, de nem is zavar, egy antec p180 házban van a konyhában, így a szobában hangtalan. A nagy gép, meg egy fractal design define r4-ben van, minden ventilátor noctua-ra cserélve, még a VGA hűtés is.

[ Szerkesztve ]

(#50) koanla válasza Chaser (#43) üzenetére


koanla
aktív tag

Hát nem tudom. Nálam ez az "-al, -el" a '-val, -vel' helyett este mindig gyanús, hogy nem elgépelés lesz az, hanem nem-tudás, igénytelenség, stb. A másik ilyen a "-ban, -ben" helyett is "-ba, -be" használata. Azok se lehetnek véltelenek az esetek döntő többségében.
Nyilván, van hogy dob az ember pár gépelési hibát itt-ott, de ezek eléggé nem typo-ra hajaznak.
És igen, megint más egy mezei hozzászólás, mint egy cikk. Ez a kifogásolt dolog egy cikkben jelent meg és mint olyan, csak a rosszat erősíti. És ha a szerző nem is, de egy korrektor nem nézi át, mielőtt kikerül?

(#51) SidCorky válasza koanla (#50) üzenetére


SidCorky
senior tag

Elnézést, a hibák javítva vannak, de szerintem kicsit túl van ez ragozva, hogy stílusos legyek. :) Nyilván törekszünk a helyesírásra (még ha sokan szeretik is hangoztatni, hogy a Ph-sok egy másodikos szintjén sincsenek ilyen szempontból), de egy több oldalas anyagnál előfordulhatnak elgépelések, ilyenkor megköszönjük ha szól valaki.

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#52) Amerigo57


Amerigo57
őstag

Az év első két hónapjában , mindig felmennek az árak , mivel mind a gyártók ,
mind a nagykerek kiürülnek , a Karácsonyi vásár miatt.
Márciusban kezdenek az árak lejjebb menni , de akkor is csaj lassan.

(#53) koanla válasza SidCorky (#51) üzenetére


koanla
aktív tag

Köszönöm!

(#54) Chaser válasza Televan74 (#47) üzenetére


Chaser
titán

nekem is, sokáig csak egy 250-es evo 840 volt a notebookban, azt cseréltem idén - már tavaly ( : - 850 500gb-ra, desktopba 500-as nvme-t vettem, bár sokaknak a 2tb is kevés játékra

Dragon3000
olyanom nincs, nem is lesz, anno volt gyűjteményem, hdd-ből is ( : de már nem kell

koanla
persze van olyan is, értelmezhetetlen szerkezetek is esetenként, magát minősíti ezzel az oldal, nem minket

SidCorky
mivel a word a hibák 90-95%-át kiköpi, chrome is, nálam ez úgy működne először szólnék szépen, másodszor is, harmadik alkalommal is, de onnantól hibánként 2e ft minusz a fizetésből, és ha ez sem működne megköszönném szépen a "munkát", engem nem fog égetni ilyen "újságíró"
ne vedd magadra, nem te vagy itt ebben aki az élen jár
ha egy raktáros bekever valamit sajnos nem tudja annyival eintézni, hogy bocsimá' főnök, ezt túlliheged
jelen cikket egészen pontosan a címig olvastam, egy jó könyvet is eldobok ha nyelvtanilag nincs rendben - és nem vagyok ezzel egyedül -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#55) SidCorky válasza Chaser (#54) üzenetére


SidCorky
senior tag

:R

Ryzen 5 3600 // GTX 1660 Ti // iPhone 14 Pro // iPad Pro M2 // Nintendo Switch OLED // Fujifilm X-T30 II

(#60) JHC


JHC
tag

Processzorokból nem sokat láttam készleten, de nem tudok dönteni, hogy 2700x vagy 3600x. Előbbi több de kicsivel lassabb mag, míg utóbbi kevesebb de gyorsabb mag, és utóbbi szinte minden tesztben felülmúlja a régebbit, de a több mag miatt lehet a régebbit választom, egy B450-es lappal együtt.

(#61) -=MrLF=-


-=MrLF=-
senior tag

Vett valaki mostanában ilyen lapot ASROCK B450M-Pro4 (nem F végű)?
Mennek vele egyből a 3xxx procik vagy biost kell majd frissítenem?

protonmail.com Secure Email Based in Switzerland . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . startpage.com The world's most private search engine from Netherland

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.