Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Mr.Csizmás


Mr.Csizmás
félisten

GTA5: Millionare Man in Zürich

"Szólítson csak Cirminek." | B&B XI | 3D nyomtatás Bp és környéke |

(#2) Gergő_


Gergő_
őstag

Nem akarok flame-et, de ebben mi a vicces? :U
Valahol el kell kezdeni. Persze mindnyájan játszottunk gyilkolós játékokkal régebben vagy gyerekként, de senki sem szeretné hogy a 12 éves gyereke henteljen. Lehet hogy ezt ti másképp gondoljátok... :W

(#3) moha21


moha21
addikt

Akkor gondolom Postal-t nem nagyon kell játszani..:) Sosem értem meg miért kell ezeket tiltani anno a Postal 2 tényleg brutális volt mégis kicsit groteszk inkább és az ember inkább jót röhögött. :U

(#2) Gergő_: Én 12 évesen henteltem javába ( doom 1-2) aztán shadow warrior, duke nukem, mortal combat 1-2-3 etc.. még sem így intézem a banki ügyeimet.:)

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#4) ollie válasza Gergő_ (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én egyetértek veled, de mindenki számára tiltva lesz, nem csak a gyerekeknek.

***

(#5) Gergő_


Gergő_
őstag

@all
Nem tudom mi a helyes. Az hogy teljesen betiltják nekem rokonszenves lépés. Nem tagadom hogy játszottam ilyen játékokkal 15-16 évesen. Egy idősebb embernek viszont miért van erre szüksége? Ezzel feszültséget levezetni nem jó dolog. Olyasmi ez mint az animék, Ranschburg tiltakozott ellene kifejtette hogy hogy mennyire káros a személyiségre tizenéves korban, és teljesen más kultúra..., és mégis ezek a szarok mennek a tvben, azt hiszem külön csatorna is van. Ennek az egésznek elég súlyos társadalmi vetületei lehetnek, akárcsak pl. az alkoholnak, bizonyos skandináv országokban elég keményen adóztatják, horribilis áron lehet csak kapni. Nem ok nélkül. Az emberek a sötétséget, depressziót ivással próbálják kompenzálni.

(#6) ollie válasza Gergő_ (#5) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Egy idősebb embernek viszont miért van erre szüksége?

Szüksége? Itt nem a szükségletről van szó. Se egy fiatalnak, se egy idősebbnek nincs erre szüksége.

Hogy mégis miért játszom? Mert - 36 éves korom létére is - szórakoztat. Légy szíves ne te akard megmondani azt, hogy - törvényes keretek között - mivel tölthesse egy felnőtt azt az időt, amit szórakozással tölt.

***

(#7) zoo8800


zoo8800
veterán

LOL.
Erre nincs jobb szó :D

rip and tear, until it is done

(#8) cskamacska válasza Gergő_ (#5) üzenetére


cskamacska
addikt

De nem is érnek el vele semmit.. Viszont van alkoholturizmus. ;]
Komolyan, ez az előterjesztés teljesen abszurd. Játékokat betiltani az Intarwebz korában? :DDD Jó esetben csak a netes eladások fognak megnőni, de valszeg egyszerűen mindenki warezol majd, aminek a kiskereskedelem biztos nagyon örülni fog. :U

Egyébként te meg nyitott ajtón kopogtatsz, a korhatárhoz kötött játékvásárlás már jó pár éve létezik, csak senki nem tartja be. Érted, ha nem tudjuk betartatni a korhatáros eladást, akkor inkább senki ne férhessen hozzá? Ezek normálisak? :Y

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#9) ollie válasza cskamacska (#8) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A warezolással kapcsolatban nem értek egyet, mert az átlagos svájci állampolgár törvénytisztelő életmódot folytat.

Az digitális vásárlás meg szintén nem jön be, mert minden online bolt országonként szűri a kínálatot. Legfeljebb dobozos változatot lehet majd külföldről rendelni, hacsak meg nem oldják, hogy ezt se lehessen.

***

(#10) zH.


zH.
senior tag

Szánalmas. :D

just be

(#11) Gergő_ válasza ollie (#6) üzenetére


Gergő_
őstag

én nem akarom neked megmondani.
Viszont nagyobbra tartom egy világszerte ismert és elfogadott gyermekpszichológus vagy szociológus véleményét.
-Akkor igénye, teljesen mindegy, lehet a szavakon lovagolni, de nem nagyon érdemes.

@cskamacska

Szerintem nem a korhatárok betartathatatlansága(?) :D miatt akarják végleg kitiltani ezeket.
Nincsen nekik erre szükségük( nem játszik fontos szerepet). Komolyan, szerintetek egy manhunt vagy postal egészséges egy 12-16 éves ember személyiségére? Mert becslésem szerint főleg ez a korosztály játszik vele.

(#12) ollie válasza Gergő_ (#11) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Az erőszakos játék kategóriába nem csak a Postal és társai tartoznak, hanem minden amiben valakire, vagy valamire lőnek.

Pl. gyakorlatilag az összes FPS és TPS, az RPG-k, valamint a stratégiai játékok nagy része.

Amúgy meg egy gyermekpszichológusnak mi köze a felnőttek szabadidős szokásaihoz?

[ Szerkesztve ]

***

(#13) Gergő_ válasza ollie (#12) üzenetére


Gergő_
őstag

Az, hogy megkockáztatom, a játékosok nagy része 18 év alatti.

Az erőszakos játék kategóriába nem csak a Postal és társai tartoznak, hanem minden amiben valakire, vagy valamire lőnek.

Ez a lényeg, az agressziót kiszűrni, ezek a játékok és rajzfilmek rejtett agresszió megalapozói a fiatalokban. Életükben nem láttak még halált, nem tapasztalták saját szemükkel, ezért képtelenek felfogni igazán a tetteik következményét ha a játékokból tanulják meg, látják először.
Erősen elgondolkodva szerintem elég deviáns dolog olyat játszani hogy lelövők valakit. Látom hogy nem teljesen érzed mire gondolok.
A mai játékok már annyira élethűek és virtuálisak hogy nehéz megkülönböztetni a valóságtól, nem tudhatod mit okoz a tudatalattidban(képzavar)

Ez ugyanolyan mint az anime-k és a horrorisztikus régi magyar, vagy Grimm-féle népmesék.
Utobbiáknál élesen el tudja határolni a valóságtól a mesét egy 3 éves is, mivel tudja hogy mese.(hidd el ezt nem a kisujjamból szoptam)
Szerintem ott kezdődik a probléma amikor elhisszük hogy egészséges dolog csak virtuálisan is megölni valakit.
Én is játszottam mohaa-t meg csét stb. , de visszagondolva csak azért mert azt hittem milyen menő ha már az osztálytársaim is játszanak vele.

(#14) moha21 válasza Gergő_ (#11) üzenetére


moha21
addikt

Tudtommal a postal-ra ki van írva, hogy 16+ vagy 18+ nem emlékszem nekem Gamestar-os verzió van. Mónika show sem jobb sőt...

A cs meg quake lan-ban nekem eszembe nem jutott, hogy én ott ölök, inkább a reflexekre gyúrtam.

[ Szerkesztve ]

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#15) Gergő_ válasza moha21 (#14) üzenetére


Gergő_
őstag

Pont ez volt nálam is a baj szerintem, fel sem fogtam mire jó ez, csak játszottam, mert azt hittem jó, megnyugtat, letettem a csét már jóideje :) . Reflexeken keresztül nem szabad gondolkodni, tudatalatti....nem ragozom tovább :D

(#16) #72042496 válasza Gergő_ (#15) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ne is, mert egyre nagyobb marhaságokat írsz.

(#17) Gergő_ válasza #72042496 (#16) üzenetére


Gergő_
őstag

Te pedig képtelen vagy értelmesen hozzám szólni, vagy a témához, csak ennyit tudsz benyögni. Azután próbáld meg kritizálni amit írok, ha már leírtad a véleményedet. Ez így önmagában kevés és sértő.

(#18) moha21 válasza #72042496 (#16) üzenetére


moha21
addikt

Az, hogy neki más a véleménye, mint másnak nem jelenti azt hogy marhaságokat ír. Én nem értek vele egyet, de ettől még sejtem mire akar kilyukadni.

Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

(#19) cskamacska válasza ollie (#9) üzenetére


cskamacska
addikt

Szükség a legjobb tanító. Értelmesek a svájciak, ki fognak találni valamit, ha minden kötél szakad.. :U :(

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) keIdor válasza ollie (#6) üzenetére


keIdor
titán

Számomra is itthon a lakásban az egyetlen olyan időtöltés, ami leköt. Olvasni is szoktam, de ha van a közelben PC, vagy konzol akkor inkább azzal foglalom el magam. :D

¡GLORIA A LAS PLAGAS!

(#21) #72042496 válasza Gergő_ (#17) üzenetére


#72042496
törölt tag

A gyereknevelést továbbra sem makroszinten kell megvalósítani. Ezért pl. azt, hogy a csemete mivel játszhat és mivel nem, a szülő reszortja eldönteni, nem az államé. A besorolási rendszerek elég hatékonyan segítik ebben. Svájcban még működik is a dolog.

Egy egészséges felnőtt pedig képes helyén kezelni a játékokat, nem lesz ezeknek semmilyen személyiség-, vagy társadalomtorzító hatása.

Ha marhaságot írsz és valaki ezt közli, akkor nem kell megsértődnöd. Gondoltam fentebb arra a bekezdésre, amelyikben a mai - nem szó szerinti idézet - "annyira virtuális" játékokat taglaltad, ill. egy későbbire, amelyikben a "reflexekkel való gondolkodást".

cskamacska:

Svájci rokonaink elmondása szerint odafigyelnek a korhatárokra.

[ Szerkesztve ]

(#22) cskamacska válasza Gergő_ (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Meg kell követnelek, mert nem volt igazam. Európában egy maroknyi ország tartatja be a eladási korhatárokat játékoknál, és mit ad isten, Svájc nincs közöttük.. :U
Azaz eddig tosztak rá, bezzeg most betiltanák. :DDD

Azért nincs minden józan ész veszve, találtam ilyet jól:
"Another measure, proposed from the Christian Democratic Party and National Councillor Norbert Hochreutener, was passed making it illegal to sell PEGI 16 or 18-rated games to minors. It garnered 27 votes."
Nahát, kezdhették volna ezzel is. De a legnagyobb poén mégis az, hogy a csak a kiskorúak védelmét a konzervatív Kereszténydemokraták, a teljes tiltást a liberális(?) Szocdem párt kezdeményezte..
F A I L

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#23) ollie válasza moha21 (#18) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Én is sejtem mire akar kilyukadni, de tényleg marhaságokat ír. Eleve nem a 18 év alattiakról van szó, de ragaszkodik hozzá...

***

(#24) Gergő_ válasza ollie (#23) üzenetére


Gergő_
őstag

nem ragaszkodok ehhez a topikhoz nyugalom
Mint már írtam én nem hiszem hogy kizárólag 18- és 16 év felettiek játszanak ezekkel a játékokkal. Sőt szerintem egy értelmes ember- legyen felnőtt - nem játszik nejlon zacskóval fojtogatósat vagy láncfűrésszel darabolósat.
nem tudok mást hozzáfűzni úgyis marhaság lenne. :( Isten áldjon benneteket!

végül is azért lett valamiféle flém...

[ Szerkesztve ]

(#25) kovacsroli válasza Gergő_ (#24) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Tudod, talán az alkohol károsabb szellemileg mint a videójáték, ez alapján azt kellett volna előbb betiltani, mint ahogy azt meg is teszik mindenhol, 18-21 év alattiaknak. Az viszont, hogy egy felnőtt embernek megtiltanak egy ilyen piti dolgot, az elég hogy is mondjam...hát mint Svájc, sznob.

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#26) ollie válasza Gergő_ (#24) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

1. csak hogy itt nem a Postal-ról volt szó, te meg ehhez is nagyon ragaszkodsz
2. nyugaton sokkal jobban odafigyelnek a gyereknevelésre, és a legtöbb szülő nem engedi, hogy 18+-os játékokkal játsszon a csemetéje (még tini korában sem!)
3. az előbbiből is következik, hogy nyugaton az erőszakos játékok nagy részével felnőttek játszanak (18 felett)

***

(#27) bullseye válasza Gergő_ (#13) üzenetére


bullseye
addikt

amikor nem volt tévé, akkor a rádió volt élethű (Világok harca...), amikor az sem volt, akkor a fantázia. a fiúgyerekek fakarddal játszadoztak, meg indiánost, egri várast, szabadsághacost, meg mittomén, és ölték halomba egymást virtuálisan...

ja, és mellesleg akadtak háborúk, totális népirtások a történelemben a Wolfenstein előtt is, csak akkor természetesebb volt. Akkor aki ölni akart, beállhatott katonának 16-17 évesen, nem kellett a gimnáziumban lerendezni az elmebaját. Ha meg mégis ott tette, senki nem tudott róla a szomszéd országban.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#28) eXodus


eXodus
őstag

Én az életet tiltanám be. Nincsen élet nincsen erőszakos játék, ill nincsen ez ellen tiltakozó sem. Ezzel több problémát is meg lehet oldani egycsapásra.

(#29) Crystalheart válasza ollie (#9) üzenetére


Crystalheart
senior tag

"A warezolással kapcsolatban nem értek egyet, mert az átlagos svájci állampolgár törvénytisztelő életmódot folytat."

Nem lehet, hogy egy ilyen törvény miatt mégis megtanulnának warezolni? :D Ha már egyszer nem lehetne kapni...

Amúgy meg elég következetlen lépésnek tartanám. Egyrészt mert nem is tudják megtiltani, csak az eladást, úgy meg nem ér az egész semmit. Másrészt meg hogy jönnek ahhoz, hogy bármely felnőtt ne választhasson kedvére God of Wart??? :DDD

(#30) kovacsroli válasza ollie (#26) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Párom által vannak rokonok Németországban, amikor ellátogattak, azt mondta a kisgyerek, hogy alig várja már hogy 12 éves legyen, hogy apa megvegye neki +12-es játékokat. Tényleg betartják az ilyen szabályokat, itthon meg a 10 éves unokaöcsém Doom-ozik :N

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#31) dabadab válasza ollie (#26) üzenetére


dabadab
titán

"nyugaton sokkal jobban odafigyelnek a gyereknevelésre"

Haat... itt Becsben pl. az a szokatlan, ha valaki babakocsitolas kozben pont nem dohanyzik. :(

DRM is theft

(#32) mephi666 válasza Gergő_ (#5) üzenetére


mephi666
nagyúr

és miért nem jó feszültséglevezetésnek, ha mondjuk az ember egy húzós nap után lemészárol pártucat virtuális ellenfelet? szerintem ez még mindig jobb, ha így kikapcsolódik az ember, mintha elverné a családtagjait, vagy elmenne az első kocsmába és néhány feles+sör után félholtra verné az első szembejövőt... társadalomszinten így kizárni a 16+ -os játékokat szerintem hülyeség... mindenkinek más az ízlése, stílusa és ez így van rendjén: sok embert szórakoztatnak az erőszakos játékok, brutális horrorfilmek, stb, de ettől nem feltétlenül rossz ember egyik sem... én még mindig azon a véleményen vagyok, hogy nem lesz mindenkiből félőrült a játékok miatt... akiből meg az lesz, ott más gond is van és lehet, hogy az erőszakos tartalmak nélkül is bekattanna...
összegezve: szvsz. rossz taktika így tiltani, mert a tiltás általában a legnagyobb biztatás... aki akarja, úgyis beszerzi pl. az adott játékot... csak jó eséllyel illegális forrásból... olyan dolog ez, mint a lőfegyver: ha tiltják és mindenféle szabályok kötik a fegyvertartást, azzal pont azt érik el, hogy arányokat tekintve kevesebb fegyver lesz a normális/beszámítható embereknél, mint a bűnözőknél, akik beszerzik illegális forrásból... de ez csak nagyon kicsit kapcsolódik ide

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.