Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Daneey


Daneey
tag

A JkDefragot ismered? [link]

(#2) ollie válasza Daneey (#1) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Már találkoztam vele, de elfelejtkeztem róla. Mindenesetre köszi, hogy megemlítetted. :)

***

(#3) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Windows töredezettségmentesítője ezzel nem sok mindent tudott kezdeni: [link]
Perfectdisk futtatása után: [link]
Nekem ez a program vált be:R

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#4) ollie válasza Winner_hun (#3) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Kár, hogy nem ingyenes. :(

De ha már itt tartunk, az Auslogic Disc Defrag-nak is van ingyenes verziója, bár nem open source. [link]

***

(#5) akaido


akaido
addikt

[O&O Defrag 2000 freeware]
Nem olyan gyors mintaz AusLogics, de alaposabb, azaz jobban a meghajtó elejére pakol.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#6) ngabor2


ngabor2
nagyúr

[flame on]
én meg olyan filerendszert használok, ami 95%-os telítettség alatt nem fragmentálódik, vagy legalábbis a sebességén nem látszik. a neve ext3. ja, és linux alatt. legutóbb defragot kb. 10 éve használtam... de akkor is minek :U
[flame off]

az ntfs-nek nem épp az volt az egyik naagy újdonsága, hogy kevésbé töredezik? ha igen, akkor mi a túrónak kell defragolni úton-útfélen? ha meg nem... akkor a drága ms miért nem bírt ennyi idő és fs-váltás során megalkotni egy olyat, ami felépítéséből adódóan nem lassul be? példa van előtte, nem is egy. igaz, ezzel elvenné a piacot a lemezkezelőket írók elől. de most piacot, vagy egy normálisan működő rendszert akarunk? mert én ez utóbbit.

(#7) akaido válasza ngabor2 (#6) üzenetére


akaido
addikt

:) a flame-nek. Most próbáltam ki a ReactOS LiveCD-t.
Az MS szerint az NTFS-nél a FAT 16-hoz képesti előnyöket emelte ki, de a sajna hasonlóan töredezik...[link]

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#8) ollie válasza ngabor2 (#6) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha már itt tartunk, én már évek óta nem defragoltam a windowsom, és működik. :)

***

(#9) Loha válasza ngabor2 (#6) üzenetére


Loha
veterán

NTFS sem töredezik vészesen, csak akkor ha nagyon tele van a partíció, és sok az adatmozgás, de sztem az ext3 sem képes arra, hogy vinyó leggyorsabb részére pakolja a soakt használt fájlokat, a lassabban elérhető részekre pedig a ritkábban használtakat.

(#10) ngabor2 válasza Loha (#9) üzenetére


ngabor2
nagyúr

az ext2/3 asszem alapból töredezve pakolja a file-okat, de úgy, hogy a lehető legkevesebb fejmozgással mindent össze tudjon szedni. elég rég olvastam erről, szóval most lehet, hogy akkora hülyeséget mondtam, hogy a plafon leszakad... de nekem eddig még nem igazán volt bajom a töredezettséggel. lehet azért, mert sose néztem, win alatt meg kínálja magát a beépített eszköz?

(#11) VladimirR válasza ngabor2 (#6) üzenetére


VladimirR
nagyúr

akkor a szerverre tolj mar egy fsck.ext3 -nfv /dev/sda4-t a /dev/sda4-re (az a home)
ha esetleg lusta lennel hozza, ez a lenyeg:
5779 non-contiguous inodes (52.4%)

magyaran szolva, ha mar flame-elsz, legalabb ne irj hulyeseget

(#12) Expertus


Expertus
csendes tag

Hi All,

Szerintetek melyik a legjobb free disk defrag program XP Pro SP3-hoz az alábbiak közül?

Defraggler

IObit Smart Defrag

JkDefrag

Diskeeper Lite 9.0

O&O Defrag 2000 Freeware Edition

UltimateDefrag Freeware Edition 1.72

:R

Meet your meat — http://www.meat.org/

(#13) Narxis válasza Expertus (#12) üzenetére


Narxis
nagyúr

Ezek közül szerintem a Smart Defrag.

Thanos was right.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.