Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) 7


7
addikt

Szomoru hir. Viszont lehetove teszik az eddig megvasarolt jatekaink ujraletolteset, ugyhogy mar csak azt kellene kitalalnom, hogy milyen modon tudom hosszutavon eltarolni a oket. A DVD-ben nem bizom, az par ev utan adatvesztest produkalhat.

[ Szerkesztve ]

(#2) D1Rect


D1Rect
félisten

Ezt nagyon sajnálom. Volt pár címük amit megvettem volna, de mindig "majd"....
Honnan lesz így Fallout 1-em pl?

(#3) #72042496 válasza D1Rect (#2) üzenetére


#72042496
törölt tag

1800 pénz a trilógia: [link]

Másolásvédelem azt hiszem nincs rajta, tehát gond nélkül lehet belőle image file-t csinálni, ha HDD-ről szeretnéd futtatni.

(#4) Gyusz


Gyusz
őstag

Állítólag csak valami hülye marketingfogás az egész link.

"People, relax. It's just a marketing stunt. Worse one ever. I don't know who at CDP thought this was a good idea to drop the beta and go final in such manner, but he's a moron.

And yes, it is a stunt, CEO warned financial forums couple days ago to ignore what will appear on Gog site soon. .t. It's a mess overall...23rd there was supposed to be full blown conference (like the one in Spring, when they've shown Witcher 2 for the first time), but it was just annouced it won't happen and there will be online conference instead.

Anyway, bassicaly GoG is simply ending it's beta phase and going final, that's all. Some speculate it will get a standalone client too."

[ Szerkesztve ]

(#5) bullseye


bullseye
addikt

Kotaku szerint is marketing, és nem bezárnak, csak megújulnak

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#6) D1Rect válasza #72042496 (#3) üzenetére


D1Rect
félisten

Köszi, de lemezen megvan. ;)

(#7) adalbert1


adalbert1
veterán

Akkor most bezár vagy nem? Ugyanis rengeteg játékot még én sem szereztem be tőlük, rossz lenne ha bezárnának. Ha csak megújulnak akkor meg egy esetleges DRM bevezetésnek nem örülnék...

(#8) ollie válasza adalbert1 (#7) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

(#9) cskamacska válasza ollie (#8) üzenetére


cskamacska
addikt

Mondjuk ettől független ez akkor is kiközösülés, mivel így a Codemasters zakciónak nagy hirtelen vége, s továbbra sem lesz Vista/7 kompatibilis Soldiers: Heroes of World War II a birtokomban. :( (nem voltam biztos vevő, de most már tépődni sem tudok :) )
Viszont itt az alkalom, hogy elmerengjünk a netes fizetős játék beszerzés negatívumain. Pl ha most tényleg megszűnt volna a GOG, akkor a népek mihez kezdtek volna a "megvásárolt" játékukkal? :U

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#10) e=mc² válasza cskamacska (#9) üzenetére


e=mc²
őstag

Mondjuk en olyan vagyok, hogy ha vasarolok, akkor le is toltom :)

Ambulimax Provider

(#11) 7 válasza cskamacska (#9) üzenetére


7
addikt

Utolso kerdesedre ott a valasz: letolthetove teszik napok mulva, amit megvettel. :)

(#12) danih


danih
addikt

Ez tényleg egy hülye marketingfogás.
Egyébként pont emiatt én is le szoktam tölteni különböző torrent siteokról egy "backup" verziót - sosem lehet tudni.

(#13) D1Rect válasza danih (#12) üzenetére


D1Rect
félisten

Egyébként sehol nem mondták, hogy bezár. :DDD

Mindenki csak hozzáköltötte. :))

(#14) danih válasza D1Rect (#13) üzenetére


danih
addikt

De épp ez az, hogy általában így szokták diplomatikusan széttárni a kezeket, ilyen idióta szöveggel... Nem kell ide nagy "költői érzék". Utólag persze könnyű okosnak lenni :DDD

(#15) 7 válasza D1Rect (#13) üzenetére


7
addikt

Ha tenyleg mediahack, akkor eleg gusztustalan, mert szandekosan ugy fogalmaztak meg, hogy a bezarast sugallja a szoveg, es veletlenul sem biztositottak rola a juzereket, hogy egy heten belul visszaterunk, nopara, bocs a kellemetlensegert.

(#16) danih válasza 7 (#15) üzenetére


danih
addikt

Pontosan, nem csodálkoznék ha a sokk hatása alatt lévő userek elmennének egy virtuális aszatalborításra :)

(#17) 7 válasza danih (#16) üzenetére


7
addikt

A Facebook-oldalukon 30 perc alatt legalabb tucatnyi anyazokomment gyult ossze, ha nem tobb.
Igazabol nem ertem ezt a marketingfogast. Teny, hogy reklamot kap es felfigyelnek ra, de egyreszt jelenleg nem elerheto az oldaluk, masreszt pedig aki nem hallott rola, es ugy ismeri meg, hogy ilyen alaposan kiszurnak a vasarlokkal, az nem valoszinu, hogy venni is fog toluk valamit. Mindamellett biztos vagyok benne, hogy joparan el is partolnak melloluk, es peldaul inkabb a DotEmu-nal vasaroljak be a regi jatekokat.

[ Szerkesztve ]

(#18) cskamacska válasza 7 (#11) üzenetére


cskamacska
addikt

Na igen, becsődölt vállalkozások tipikusan még évekig elérhető FTP szolgáltatással szokják kényeztetni a nagyérdeműt. ;]

e=mc2: az odáig rendben van, drm mentes telepítőfájl a GOG egyik előnye vala, de pl a D2D-ról is le lehet húzni szabadon hurcibálható formában a lemezképeket, csak kód szerver nélkül használhatatlanok. :) Másik vicces eset lehet, hogy ha az embernek 120, vagy annál is több játéka van egy adott rendszeren, akkor hova dugja azt a sok adatot, de pl Steam esetében, ha a letöltöt cuccot egy peccsel függetleníteni is lehet, a fájlok már telepített formában vannak a gépen, ha a játék összecsinálja magát lehet a sufnituning tömörített könyvtárból visszaállítani. :(

Mondjuk nem is ez a legszebb, hanem amikor fraudulent use-ra hivatkozva az egész fiókod tiltják(legyen az vélt vagy valós indok miatt), na azt nem lehet helyreállítani semmilyen biztonsági mentésből. ;]

[ Szerkesztve ]

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#19) cskamacska


cskamacska
addikt

http://www.gram.pl/news_8QjrH,m6_GOG_wykupiony_przez_konkurencje.html
Lengyel nyelvlecke Steam fanoknak. :U

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#20) danih válasza cskamacska (#19) üzenetére


danih
addikt

Huhh nem tudom mit mondjak (ha feltesszük, hogy a forrás igazat mondott és nem feélrevezet)...
Egyrészt örülnék neki, mert van Steam acc-om játékokkal, így megtalálnék mindent egy platform alatt (ha jól meg lesz oldva a migráció)
Másrészt viszont ez előbb-utóbb rányom(hat)ja a bélyegét a DRM-mentességre.
Meglátjuk!

(#21) ollie válasza cskamacska (#9) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Codemasters akciót eleve vasárnap estig hirdették (és egy nappal korábban kezdték), amit le is írtak a topikjában. Emlékszem, még csodálkoztam is amikor olvastam, hogy miért csak vasárnap estig tart az akció. Ez eleve arra utal, hogy korábban eltervezték ezt az egészet

Bakker, nehogymár a Steam vegye meg a gog-ot...

[ Szerkesztve ]

***

(#22) #79621120


#79621120
törölt tag

A közösség tovább él (bansama fórumán)

http://didimatic.com/forum/index.php
http://steamcommunity.com/groups/didimatic

(#23) ollie válasza #79621120 (#22) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Köszi!

Szerencsére úgy néz ki, hogy nem fog meghalni a gog.

***

(#24) caizzz


caizzz
aktív tag

Csak nem Gabe bácsi vásárolgatott be játékáruházból a hétvégén? :)

[ Szerkesztve ]

marakujás kőbányai

(#25) #65675776 válasza ollie (#21) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Steam nem is, maximum a Valve. Egyébként engem speciel nem zavarna a dolog. És az sem biztos, hogy ez bármit változtat a játékok jogállásán. Igazán azok esetén lesz érdekes a szitu, amelyek jelenleg elérhetőek mind a két rendszeren.

(#26) 7 válasza #65675776 (#25) üzenetére


7
addikt

Az a baj, hogy ha a GOG-ot beolvasztja valaki, akkor könnyen lehet, hogy már nem annyiért fognak elkelni a játékok, mint eddig (mindezidáig 6 vagy 10 USD-s áron lehetett őket megvásárolni), na meg a DRM-mentességnek is jó eséllyel fuccs lenne.

(#27) adalbert1 válasza 7 (#26) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, egyből 10 € lenne abból a 10$-ból. Mindenesetre ha valami hasonló bekövetkezik, akkor remélem hogy a Steam lesz az, az úgyis fent van az összes gépemen (több hasonló rendszert meg nem lenne kedvem feltenni).

(#28) cskamacska


cskamacska
addikt

http://www.transmisjeonline.pl/gogconference lulz

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#29) adalbert1 válasza cskamacska (#28) üzenetére


adalbert1
veterán

Te tudod nézni?
Tőlem mindig nevet kér, és nem akar beengedni.

(#30) 7 válasza adalbert1 (#29) üzenetére


7
addikt

Már nem érdekes. A főoldalukon ez az üzenet van egy számlálóval és egy videóval:

First of all we would like to apologize everyone who felt deceived or harmed in any way by us closing down GOG.com without any warning and without giving access to your games. We apologize for that from the bottom of our hearts!

Now it's time we put an end to all the speculations once and for all. It’s true that we decided that we couldn't keep GOG.com the way it was… so we won’t. As you probably know by now, GOG.com is entering its new era with an end of the two-years beta stage and we're launching a brand new GOG.com with new, huge releases.

The new GOG.com will launch at 8.00 a.m. EDT (2 p.m. CET). Later today we'll provide you here 4 videos where you'll find all needed information on current events, as well as news on the new GOG.com, the upcoming big releases and the summary of the last two years.

És nem érzem korrektnek ezt a hírverési módot akkor sem, ha bocsánatot kérnek. 4 napig húzták az emberek agyát és szivatták a már meglévő vásárlóikat érdemleges információkat nélkülöző, félrevezető magatartással. :U

(#31) adalbert1 válasza 7 (#30) üzenetére


adalbert1
veterán

Szerintem is szemét húzás volt. Mindenesetre remélem akkor már legalább tényleg nagyot dobnak (és nem lesz semmilyen steam szerű software, meg persze maradjon a DRM mentesség is), bocsánatkérésnek meg elfogadok egy 90%-os leárazást. :D

(#32) cskamacska válasza adalbert1 (#29) üzenetére


cskamacska
addikt

Mmm, igen, úgy néz ki 600-ra volt korlátozva a létszám, így is néha beakadt, és a kliens ki akart fagyni. Viszont a vége előtt kicsivel 7-8-900-ra is felment a számláló, tehát elvileg akkortájt már be tudtál volna lépni. :(
Viszont a videót meg lehet nézni ittend, e: http://steamunpowered.eu/gog-conference-video/

"Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

(#33) ollie


ollie
MODERÁTOR

Ebben a pillanatban összesen már 5 videó van a gog.com-ra kitéve.

***

(#34) danih


danih
addikt

Mostmár legalább érthetővé tették - a Steam NEM vásárolta meg őket (ez is egy genya hintés volt), hanem éppen hogy a Steam nagy riválisa szeretnének lenni.
Sok sikert nekik!

(#35) ollie válasza danih (#34) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Riválisok csak úgy lehetnek, ha rászállnak az újabb játékokra is, ami már el is kezdődött (King's Bounty, Fantasy Wars, stb). Persze kérdéses, hogy mennyi kiadót tudnak megnyerni a DRM mentes kiadáshoz.

Viszont a Baldur's Gate hatalmas előrelépés révén, hogy eleve nem akartak ilyen liszenszelt játékokat forgalmazni, ráadásul eléggé zavarosak a D&D számítógépes jogai.

[ Szerkesztve ]

***

(#36) 7 válasza ollie (#35) üzenetére


7
addikt

Es mivel sikerult megallapodni a Hasbroval, remelhetoleg a tobbi nagy cimet is bedobjak: BG2, IWD1-2, PS:T.

Tekintve, hogy ezeket a jatekokat nem nagyon lehet kapni mashol digitalisan, szep kis vasarlotomeget vonzanak majd. Igy mar ertem, hogy miert vallaltak be ezt a huzos marketingfogast: rengetegen felfigyeltek igy a GOGra, viszont arra apellalnak, hogy ezek a huzocimek kompenzaljak a marketingfogas negativ oldalat.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.