Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ollie:] 10%

Hozzászólások

(#1) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Ezek szerint működik, hogy tudatosan hülyítik a népet... :U Nekem még bőven 50 fölött volt ez a százalék...

(#2) Dany007 válasza Nordic (#1) üzenetére


Dany007
veterán

Plusz egy. 50 fölött kellene lennie.
10%-ot még egy orvosi képzés vizsgáján is elérnék... :U

Mondjuk akinek van egy kis esze, az nem e szerint fog tanulni. Hogy akkor most na csak legyen meg a 10%. Hiszen az angol / illetve idegen nyelv, az egyike azon kevés gimnáziumi tárgyaknak amiket az ember egész életében használni fog. Még akkor is ha nem külföldön dolgozik és akkor is ha a munkája nem követeli meg a nyelvtudást.

[ Szerkesztve ]

(#3) westcoastog


westcoastog
veterán

75%-os lett az angolom anno, ha még tanultam is volna 4 év alatt akkor jobb is lehetett volna. :DDD
Azért a 10% az kemény.

(#4) Lenry


Lenry
félisten

:Y
pofám leszakad

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#5) Csepe


Csepe
aktív tag

Persze a ZH-kon 80%-tól van kettes. :(((

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#6) Lenry


Lenry
félisten

hol találtad ezt az infót?

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#7) Csepe válasza Lenry (#6) üzenetére


Csepe
aktív tag

Nálunk így volt nemrég.

Nihil Novi Sub Sole /::\ https://bit.ly/2R7gwB2

(#8) mephi666


mephi666
nagyúr

nálunk középsuliban a némettanárunknak kedvence volt, hogy szenvedő szerkezetből párperces dogákat íratott: dupla órán akár 4-5-öt is... 20/20pont=5ös, 20/19 már 1-es... "ha már emelt nyelvi tagozat vagyunk" ...februárban volt már mindenkinek jegye májusra is :B

...ez a 10% durva... és "csak" 15év telt el... mi lesz még itt? :O

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#9) Fecogame


Fecogame
veterán

Igen, 10% az írásbelin, de aztán akkor a szóbelin úgy kell pedálozni, hogy összesítettben meglegyen a 20%. :K

Legalábbis tavaly még így volt... :U

[ Szerkesztve ]

Lassú a mobilinterneted? 4G/LTE antennák, közvetlenül raktárról ---> http://bit.ly/LTE_Antennak

(#10) vans? válasza Csepe (#5) üzenetére


vans?
őstag

Melyik egyetemen?

hábm bábm

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Ja, ez engem is meglep, ez vicc, ennyi erővel kapja meg mindenki a kettest, aki nem akar érettségizni nyelvből. Hiába kell produkálni a szóbelin. Én anno kb 300 szóval tettem le a középfokot(nyelvvizsga), és ~80%-ra szóbeliztem... Matekon emeltek most, vagy akarnak úgy tudom, a bűvös 20%-ot 25%-ra, hogy okosabb emberek jöjjenek ki a középiskolákból. Bepróbálták komolyan. Mondjuk ha mostantól 5-6 évig emelik ennyivel évente ennyivel, akkor ok, radikális változtatással talán a képzést is utána lehetne csapni/fejleszteni. Jajj, bilibe lóg a kezem :D A képzéssel is bajok vannak, nem csak az elvárással.

Az, hogy egyetemen 60-70-80%-tól kettes, az megint más tészta, de aki 14%-os angolt és 27%-os matekot írt, annak ez úgy is irreleváns. Még annak is néha, aki jót írt :DDD

#1:

Mégis hülye lettél :DDD

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) Zolaash válasza Nordic (#1) üzenetére


Zolaash
aktív tag

+1 :W

Rip and tear

(#13) Nordic válasza hoffman_ (#11) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kösz:D.

Zolaash: Problem? :F

(#14) hoffman_ válasza Nordic (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Szív :D Zolaash szerintem a néphülyítéssel ért egyet és a +1 az egy virtuális pacsi volt.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) Nordic válasza hoffman_ (#14) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Nem tudom miért, de a +1-et nem láttam:DDD

(#16) Zolaash válasza hoffman_ (#14) üzenetére


Zolaash
aktív tag

Fcuk yeah! ;) :R

Rip and tear

(#17) Syl válasza Nordic (#1) üzenetére


Syl
nagyúr

Egyre inkább biztosra lehet venni, hogy a Hülyék paradicsoma című film a várható jövőt mutatja be. :(

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#18) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Mi köze ahhoz a ponthatárnak, hogy mennyire hülye a társadalom? Akinek ilyen ponthatár kell ahhoz, hogy átmenjen, az még az érettségiig se jut el. Aki nagyon akarja, az meg úgyis megszerzi, de ettől még nem lesz okosabb és nem veszik fel sehova.

A hiba nem ebben keresendő.

[ Szerkesztve ]

(#19) lezso6 válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

A hiba ott keresendő, hogy valamit félreolvastál.

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#20) Jhonny06 válasza lezso6 (#19) üzenetére


Jhonny06
veterán

Akkor légyszi azt is írd oda, hogy mit, hogy javíthassam magam.

(#21) Lenry válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Lenry
félisten

az a köze hozzá, hogy nulla teljesítményt is elfogadnak már. semennyit nem kell teljesítenie a gyereknek, hogy ezt a sz*ros 10%-ot megkapja és mehet is a fenébe, holott még bőven lenne mit tanulnia az iskolában.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#22) baluka26


baluka26
veterán

Szerintem meg rohadt nagy faszság mindenkinek nyelvet tanulni középiskolában és kötelezően érettségizni belőle.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#23) Apollyon válasza Jhonny06 (#18) üzenetére


Apollyon
Korrektor

Nem ez a lényeg, meg nem ettől lesz hülye a társadalom, hanem ettől is. Egész biztosan ez is hozzátesz, a hozzáállása is ilyen lesz, hogy csak annyit kell tudni, hogy meglegyen a 10%... Már így is elég szégyen mennyire nem tudnak idegen nyelvet az emberek.

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#24) Ptech


Ptech
őstag

Lol ennyi erővel kettesről is indulhatna a dolog.

(#25) Z86 válasza baluka26 (#22) üzenetére


Z86
őstag

Miért?
A nyelvtudás alapelvárás ha valami jobb munkát szeretnél szerezni.

(#26) baluka26 válasza Z86 (#25) üzenetére


baluka26
veterán

Nem azt mondtam, hogy nem kell lehetőséget biztosítani, hanem azt, hogy nem tenném kötelezővé. Akik nem akarnak tanulni csak úgyis elbasszák az egész osztály lehetőségét, hát akkor miért ne vegyük ki őket?:)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#27) Syl válasza baluka26 (#26) üzenetére


Syl
nagyúr

Szerintem pedig óvodától kezdve kötelezővé kellene tenni az idegennyelvet!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#28) baluka26 válasza Syl (#27) üzenetére


baluka26
veterán

Semmi mást nem érsz el, csak ellentétes hatást.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#29) dabadab válasza baluka26 (#22) üzenetére


dabadab
titán

Esetleg az írást meg az olvasást is opcionálissa kellene tenni?... :F
A középiskolai tárgyak közül az idegen nyelv az, ami a legnagyobb gyakorlati haszonnal bír.

(#27) Syl: ez meg mondjuk a ló túlsó oldala, az óvodás nyelvtanulás egyetlen haszna, hogy a nyelvtanároknak napközben is jut valami munka

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#30) baluka26 válasza dabadab (#29) üzenetére


baluka26
veterán

Szerinted milyen gyakorlati haszonnal bír?

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#31) Syl válasza baluka26 (#28) üzenetére


Syl
nagyúr

Ellenkezőleg! Gyerekkorban a legkönnyebb nyelvet tanulni. Tudom. Én így jártam (nem Magyarországon nőttem fel, ergo két anyanyelvem van) és a lányom is oviban kezdte az idegen nyelvet. Most egyetemre jár és folyékonyan beszél angolul.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#32) baluka26 válasza Syl (#31) üzenetére


baluka26
veterán

Én is oviban kezdtem tanulni németet (nemzetiségi vagyok), az eredmény annyi lett, hogy amíg tudtam még, 14 évesen megcsináltam a nyelvvizsgát, és azóta a német felé sem nézek, mert hánynom kell attól a nyelvtől, annyira megutáltam.

Felsőfokon beszélek angolul, középfokon németül. A tudásom kb 10%-át szedtem össze iskolában, az összes többit itthon tanulva/magántanárnál. Középiskolában egyszerűen nem lehet értelmes szintre fejleszteni a nyelvtudást, ott meg kapásból meg van b@szva az egész.

Meg ez ugye gimnáziumban aktuális, ott van nagyon sok szakközepes haverom, akik szenvednek a nyelvtől, szarnak is rá, utálják. Valószínű soha nem is kell majd idegen nyelven beszélniük, nincs is motivációjuk, hogy tanuljanak.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#33) dabadab válasza baluka26 (#30) üzenetére


dabadab
titán

Ezt most mennyire kérdezted komolyan? Így, a XXI. században, amikor mindenki a neten lóg, ahol az angol a közös nyelv? (Vagy te a head-fi.org magyar kiadását olvasod? :D ) Amikor mindenki ebayről rendel? Amikor teljesen általánossá vált a külföldi nyaralás? Amikor jó esély van arra, hogy az ember munkatársa / főnöke külföldi? Ugye, nem kérdezted komolyan?

DRM is theft

(#34) Syl válasza baluka26 (#32) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezzel a logikával felszámolhatjuk a teljes oktatást, elvégre "a gyerek majd megtanulja az élettől amire szüksége van" :F

Aztán csodálkozunk, hogy ha elállít valakit egy turista, a magyar ember csak ökög-makog...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#35) Z86 válasza baluka26 (#26) üzenetére


Z86
őstag

Akik nem akarnak tanulni, azok később meg fogják bánni, hogy most nem foglalkoztak az idegen nyelvekkel, mert ebből nagy hátrányuk lesz. Sajnos még nem képesek ezt felelősen átgondolni és megérteni, ezért úgymond rájuk kell erőltetni a dolgot. Kétségtelen, ez nem túl sikeres módszer, de talán még mindig jobb ha teszünk egy próbát mintha eleve olyan emberek kerülnek ki az iskolából akik csak betanított munkásként tudnak elhelyezkedni.
Aztán ha mindenáron arra vágynak, akkor hajrá....

(#36) mephi666 válasza Syl (#31) üzenetére


mephi666
nagyúr

ja, nővéremék anno az eszperantóban látták a fantáziát és a gyerekeiket is úgy nevelték, hogy mindketten már kiskorukban folyékonyan beszélték (mondjuk maga a nyelv is egyszerű és teljesen logikus szabályokra épül) ...a lányuk már főiskolás, de évek óta simán olvassa a kedvenc könyveit németül... általában, ha valaki könnyen tanul 1 idegen nyelvet, akkor többet is simán el tud sajátítani... :K

én is látom a gyakorlati hasznát... saját bőrömön: 5éve tanultam már németet, mire az angolt elkezdtem a 0-ról és nagyon könnyen ráállt az agyam... alap nyelv is az angol, találkoztam is vele csomó helyen, de konkrétan 4éven keresztül heti 3 nyelvóra után most lazán végignéztem az alien-sorozatot eredeti nyelven, felirattal és nem sok olyan rész volt, amit nem értettem (pedig az utolsó angolórám 11éve volt már)

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#37) baluka26 válasza dabadab (#33) üzenetére


baluka26
veterán

Amelyik rétegről én beszélek, az nem rendel eBay-ről, nem jár külföldre, és esze ágában sincs angolul olvasni neten. Tudom miről beszélek, elég sok ismerősöm van, és nagyon kevesen vannak az olyasfélék, mint én. Elhiheted, engem is meglep, de folyamatosan ezt tapasztalom.

De egyébként ilyen vonalon akkor csak az angol, és a németet szarjuk le, mert felesleges, ami németül fent van, fent van angolul is.

Syl: Erre a demagóg hülyeségre nincs szükség.

Z86: Bátyámra rá volt erőltetve, hogy anolt tanuljon. Ugyanannyi ideig tanultunk, ugyanannyit fizettek érte szüleim, mint értem. Különbség, hogy nem tud megszólalni sem. Ja, középsulijában ő volt az etalon és csodagyerek angolórán :D

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#38) dabadab válasza Syl (#31) üzenetére


dabadab
titán

Ne keverd össze azt, amikor idegennyelvű környezetben nevelkedik valaki, meg azt, amikor óvodában heti egy-két órában eléneklik azt, hogy "ódmek donácc heda farm éjá éjá ó". Az utóbbinak kb. semmi haszna, egyetemista korára bárki megtanulhat enélkül is folyékonyan angolul, ha foglalkozik vele, ha meg nem, akkor meg akkor se, ha négyévesen angol mondókákat zagyvált.

DRM is theft

(#39) nincsisbéla


nincsisbéla
aktív tag

Komolyan? :Y Akkor asszem pihenés képen megcsinálok egy német/olasz érettségit, kíváncsi vagyok, hány % lesz! :D

Mentalita'

(#40) Csemike válasza dabadab (#38) üzenetére


Csemike
csendes tag

Óvodás angol? A főnököm a kétéves kisfiát most bölcsis angolra járatja. :D Illetve, nem is kell járatni, mert a bölcsibe megy az ángélustanár.

(#41) Syl válasza dabadab (#38) üzenetére


Syl
nagyúr

Igaz. Bár az én lányom három évesen már számítógépen játszott a Putt-Putt sorozattal (1993-ról vagy szó), ami lényegesen több volt, mint a mondókázás.

(#37) baluka26

Igazad van. A te demagóg hülyeségedre van szükség.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#42) dabadab válasza baluka26 (#37) üzenetére


dabadab
titán

"Amelyik rétegről én beszélek, az nem rendel eBay-ről, nem jár külföldre, és esze ágában sincs angolul olvasni neten."

De a lehetőségeket te is látod, szerintem sokkal jobban, mint pl. a középkori olasz irodalomról, a deriválásról vagy az eukariótákról szerzett középiskolás ismeretek hasznosítását. Egyébként meg persze nem rendel, ha nem tud angolul. Ha meg tud, akkor meg előbb-utóbb eljut oda.

"De egyébként ilyen vonalon akkor csak az angol, és a németet szarjuk le"

Soproni vagyok, ez itt abszolút értelmezhetetlen :D Egyébként is Magyarország külkereskedelmi partnerei (meg a turisták) között a németül beszélők erősen túlreprezentáltak, szóval az igazi emberekkel való kommunikácónál nagyon jól tud jönni a német.

DRM is theft

(#43) baluka26 válasza Syl (#41) üzenetére


baluka26
veterán

A szakközépiskolások leszarják (és újonnan ahogy megfigyeltem már gimiben is ez a divat) az egész nyelvtanulást, ez tény. Láttam, ott voltam.
Ezer éve jártál középiskolába, nincsenek ilyen korú ismerőseid. Ha lennének, tudnád.

dabadab: Hogyne látnám a lehetőségeket? Ha nem látnám beszélnék szerinted nyelveket?:)
Arról van szó, hogy ezeket a lehetőségeket a diákok jó 75%-a telibeszarja, és ennél szebben ezt nem lehet megfogalmazni :)

Halkan megjegyzem, hogy a deriválás nem törzsanyag középiskolában :)

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#44) C4mp3r válasza baluka26 (#43) üzenetére


C4mp3r
addikt

nem mindegyik, en szakkozepiskolabol vagyok most angol szakon... a motivacio hianya pedig a tanitasi modban keresendo. nem hiszem, hogy a kozepiskolai nyelvtanitasnak abbol kellene allnia, hogy az altalanos iskolaban tanult nyelvtant atismeteljuk es idiota leveleket irunk kamu embereknek. igy sosem tanul meg beszelni a gyerek csak unatkozik

(#45) baluka26 válasza C4mp3r (#44) üzenetére


baluka26
veterán

Kivételek mindenhol vannak :)

Az iskolai oktatás nem egy kiscsoportos kurzus jellegű dolog. Aki nem akar megszólalni nyelvórán az úgyse fog, a tanár egy idő után leszarja azt cső.

De, ahogy lejjebb írtam, szerintem középiskolában nem lehet értelmesen megtanulni nyelveket.

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#46) Z86 válasza C4mp3r (#44) üzenetére


Z86
őstag

Ebben van valami.
Ha lenne ami motiválja őket, akkor talán jobban igyekeznének. Én a szinkronos TV műsorok és filmek számának csökkentésével kezdeném a kampányt. Aztán ha nézni akarja, akkor csak az eredeti nyelven. :)

(#47) mephi666 válasza C4mp3r (#44) üzenetére


mephi666
nagyúr

mi mondjuk volt, hogy corrs-t hallgattunk angolon, a tanár kiosztott 1-1 lapot a hiányos dalszöveggel és be kellett írogatni a szavakat... még a legflegmább emberek is élvezték :K a tanítási mód baromi fontos (mondom úgy, hogy anyukám majd 40évig tanított, 2 nővérem és sógorom is tanár :D )

#46: izaura eredeti nyelven...... neeeeee... ;] aztán majd a mamák portugálul kérik a boltokban a csirkefarhátat ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#48) C4mp3r válasza mephi666 (#47) üzenetére


C4mp3r
addikt

ez is egy jo modszer, egyetemen a prezentaciokat nyomatjak nagyon. ajja ki oszt pofazza 15-20 percig valamirol, lehetoleg ppt-t is mellekelj. na meg persze max 10 esetleg 15 ember van egy kozepiskolai tanteremnel lenyegesen kisebb teremben, igy nem nagyon tudsz mast csinalni mint figyelni

[ Szerkesztve ]

(#49) Jhonny06 válasza Lenry (#21) üzenetére


Jhonny06
veterán

Én már úgy vagyok ezzel, hogy aki nem akar tanulni, azt hagyni kell a picsába, az ilyenek úgyse viszik semmire az életben. Az se jobb, ha még megbukna 5X és az állam pénzén trógerkedne tovább a suliban. Bármennyi is az a bizonyos 2-es ponthatára, ez mindig azoknak fog szólni, akik abszolút nem tudnak semmit a témáról.

[ Szerkesztve ]

(#50) Z86 válasza mephi666 (#47) üzenetére


Z86
őstag

Ez a lehetőség eszembe se jutott... :DDD

Útvonal

Fórumok  »  BLOGOUT  »  [Re:] [ollie:] 10%
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.