Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) sutszi


sutszi
veterán

Na végre van egy ilyen is a témában. Köszi. :R Jó lett és köszi a hivatkozást.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#2) oliwire válasza sutszi (#1) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! Remélem segít pár embernek, aki eddig az angol szöveg, vagy a túl sok ismeretlen kifejezés miatt nem vágott bele. :)

(#3) Maacaw


Maacaw
tag

Gratulálok, tetszik, jó lett :C Épp nagy boldogan készen lettem én is a leírással, erre meg látom hogy van már egy :C De teljesen jó ez :K

(#4) oliwire válasza Maacaw (#3) üzenetére


oliwire
őstag

Köszönöm! :) Bocsi, nem tudtam, hogy te is csinálod :DDD Amúgy a leleményesek a tiéd alapján is meg tudják csinálni, mert szinte ugyanúgy kell, sőt a tiéd még szépen tele van képekkel :)

Szerk.: Sőt, lehet nem is érdemes abbahagyni, amit írtál, frissítsd szerintem a régebbi leírásodat, lehet 2 oldalról, kétféle magyarázattal még jobban megértik, és lehet több ember megtalálja :)

[ Szerkesztve ]

(#5) tami92


tami92
aktív tag

Köszi a leírást, bár eddig is így csináltam ahogy a leírásban van. Szerintem valamit mindig elb@szok, mert a Sony logonál mindig újraindul. Esetleg valami ötlet hogy mit szúrhattam el?

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#6) oliwire válasza tami92 (#5) üzenetére


oliwire
őstag

Nem nagyon tudom, valamire mégsem figyelsz. Biztos helyes fájlokat töltöttél le? Töröld le őket, és próbáld ezekkel. Ugyanígy csináltam, és fent van, jól működik.

[ Szerkesztve ]

(#7) Maacaw válasza oliwire (#4) üzenetére


Maacaw
tag

Rendben, köszönöm, lehet hogy megcsinálom, de nekem a tiéd is tetszik, talán az átláthatóságon lehetne kicsit csiszolni, de amúgy szinte tökély :C

(#8) oliwire válasza Maacaw (#7) üzenetére


oliwire
őstag

Majd lehet teszek be képeket :D És köszi mégegyszer :)

(#9) norbeey


norbeey
tag

Ha valamit nagyon elrontanék, akkor sony update service vissza tudja állítani ezek után is?

(#10) tami92 válasza oliwire (#6) üzenetére


tami92
aktív tag

most bejott ez a szerelős ikon a sony logo után. ez mit jelenthet??

"Nem kell a vakot mindenáron átsegíteni a gyalogatkelohelyen, lehet nem is arra akar menni." by Bendegúz98

(#11) oliwire válasza norbeey (#9) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, vissza tudja állítani, de a flashtoollal is vissza lehet tenni a dolgokat. Itt elrontani nem igazán lehet, annyi hiba lehet, ha kihúzódik a kábel flashelés közben, vagy lemerül a telefon. Más lehetőség nincsen igazán arra, hogy ne tudjuk bekapcsolni a telefont.

(#10) tami92

Hogy néz ki az a szerelős ikon? Képet tudsz róla küldeni?

(#12) N€T0X|N


N€T0X|N
őstag

Most épp nincs sd kártya a telefonban. A belső memóriából is tudom telepíteni a rom-ot (recovery-ben ugye az is látszik) vagy azt nem kéne erőltetni?

Sent from my keyBoard

(#13) oliwire válasza N€T0X|N (#12) üzenetére


oliwire
őstag

Nem lehetséges sajnos, az első wipe data/factory resetnél, letörölné a zip-eket.

(#14) w2


w2
csendes tag

Sziasztok,

Először is nagyon köszönöm a leírást, a root-tal volt egy kis vesződésem, de megoldódott, a működés hibátlan egyenlőre, és még tetszik is ami nem utolsó szempont :)

Kérdés:

Létezik, hogy egy ilyen pöpec rom-ba, az sms kezelés csak 70 vagy 80 karakterig támogatott? Nem találtam a szokásost beállítás, azt hiszem "költséghatékonyság" címen kéne szerepeljen az sms beállításoknál?

[ Szerkesztve ]

(#15) Maacaw válasza oliwire (#13) üzenetére


Maacaw
tag

:N Én mindig a belső tárhelyről telepítem a ROM-ot, wipe-nél nem törlődik le ;)

(#16) llaacc


llaacc
csendes tag

Hali zárt bootloaderes a telom nekem is háromszög csavarhúzó villáskulcs 2x is próbáltam az 1.0 az megy jelenleg azt is raktam vissza

[ Szerkesztve ]

(#17) norbert1998


norbert1998
veterán

istenek vagytok gyerekek! :DD
nekem is bejött ez a szerelős ikon, de 2 perc alatt eltünt, ujraindult és existenz! jaaaj, köszönöm szépen! :)

(#18) oliwire válasza Maacaw (#15) üzenetére


oliwire
őstag

Akkor rosszul tudtam, csak az elszeparált részt törli le, amihez alapból nem is tudnánk hozzáférni. Köszi, hogy szólsz :)

(#16) llaacc

Nem tudni, hogy mi lehet a gond, így nehéz ennyiből megállapítani.

(#17) norbert1998

Szívesen, használd egészséggel! :)

[ Szerkesztve ]

(#19) Maacaw válasza oliwire (#18) üzenetére


Maacaw
tag

Nincs mit :) Valamint annyit még hozzátennék, hogyha minden igaz nem muszáj CWM recovery-nek lennie, lehet TWRP is, (bár az szerintem nem jó, nem szeretem), ez amúgy a tapizós, de még van egy pár. Mindenesetre elvileg ezekből is felpakolhatod a ROM-ot :K De azért nem mondom biztosra :N

(#20) oliwire válasza Maacaw (#19) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, jó az, amit te mondtál, olyan program kell rá, ami bootolás előtt ezeket meg tudja csinálni, kicsit hasonlít a számítógépeknél a BIOS-ra. Amit találtam, azt könnyű feltenni, meg kezelni is, azért tettem be :)

(#21) llaacc válasza oliwire (#18) üzenetére


llaacc
csendes tag

Hát addig jutok hogy root utána felrakom a cwm et felrakom a existenz romot sufixet power of ott no flastholba be a 266 kernelt flash a képen mutatott opció szerint utána start sony felirat megjelenik utána háromszög ujraindul az megy kb 2percet utána megint ujra indul es sony felirat után mindig ujra indul cwm sincs már el nem tudom képzelni mit rontok el

(#22) norbert1998 válasza llaacc (#21) üzenetére


norbert1998
veterán

nekem is bejött a szerelős ikon, de utána ujraindult és most jó

(#23) oliwire válasza llaacc (#21) üzenetére


oliwire
őstag

power offnál mit kérdez pontosan?

(#24) llaacc válasza oliwire (#23) üzenetére


llaacc
csendes tag

hihetetlen elindult de csak egyféleképpen jött össze sufix után start utána reset utána 266 kernel de csak a loader sin és kernel sin volt kiválasztva

(#25) oliwire válasza llaacc (#24) üzenetére


oliwire
őstag

Hát az a lényeg, hogy működik :)

(#26) norbert1998


norbert1998
veterán

nem tudom gyerekek, az írás létrehozása óta van(volt) fennt a mobilomon, de eszméletlenül belassult :( ki is cseréltem full stock deodexed 4.1.2-re, amig nem jön a .192

(#27) oliwire válasza norbert1998 (#26) üzenetére


oliwire
őstag

Nekem meg még az előtt már rajta volt, de nincs lassulás. Sajnos egy egy alkalmazás telepítése, vagy frissítése során hibát vihetünk a rendszerbe. Azt kell sajnos mondjam, hogy a hiba nálad van, nem a rendszerben. Nemrég az SP fórumban linkeltem is, hogy nekem mik vannak letiltva, és milyen jó akkuidőt is hoz. Ráadásul emellett gyors is. Nekem sokkal jobb, mint a 4.1. Ha szeretnéd, megmutatom, hogy Greenify-jal miket szoktam lefagyasztani.

(#28) daveee85 válasza oliwire (#27) üzenetére


daveee85
csendes tag

Nekem valamiért extra lassú az SP. Már a gyári 4.1.2 is elég sokat laggolt (összehasonlítva a régi SGS2-vel), és az eXistenZ felrakása után se lett jobb, sőt... Minden feleslegesnek tűnő bloatware-t töröltem/letiltottam az app managerben, de még így is rendszeresen megfagy 2-3 másodpercekre, és szinte mindig csak 100MB körüli szabad RAM van, ez is csak a Performance Controlban, a Memory settingsben található Very Aggressive beállítás mellett is. Nincs valami ötletetek? Néha legszívesebben kivágnám az ablakon....

(#29) oliwire válasza daveee85 (#28) üzenetére


oliwire
őstag

Ötlet: Vissza a gyári szoftver, mindent törölve, majd ha alaphelyzetben semmilyen alkalmazással laggol, akkor garancia! Ha meg akkor jó, és mikor feltelepíted a dolgaidat, és akkor sz@rik be, akkor az alkalmazások miatt van, és jobban meg kellene váltogatni, miket telepítesz.
Érdekes dolog szokott lenni, hogy ha egy számítógép lassú, betudjuk annak, hogy sok szart telepítettünk rá, és azért van, de szegény okostelefont, ami tulajdonképpen egy mini számítógép minden rossznak elhordjuk, ha be mer lassulni valamilyen módon. Ne vedd magadra, ha nem jellemző rád, csak nem te voltál az első, aki ilyen módon utálja az SP-t, ami amúgy nem rossz készülék.

(#30) norbert1998 válasza oliwire (#27) üzenetére


norbert1998
veterán

hát, a lassulásokat még elnéztem volna, de sok volt az FC(legalábbis 4.1.2-höz képest), sok alkalmazás nem volt hajlandó működni, pl. PPSSPP-ben a játékok folyamatosan villogtak, alap beállításnál és személyre szabottnál is, 4.1.2-nél viszont nem villog, jobbak az fps-ek, mind gyári, mind személyre szabott ppsspp-settingsnél. Igazából nekem annyira nem élet-halál kérdés ez 4.3, csak a kamera-tulajdonságok, a főmenü és a lehuzható sáv-béli huzogatós fényerőállító hiányzik na meg a billentyűzet, de ha ez az ára, hogy rendesen működjenek a dolgok, hát legyen. De betudható ez a pár hiba, a lassulás s egyebek, annak, amit írtál? hogy egy újrarakással jobb lenne?

#29: Ó, hogy ez mennyire igaz :DD

(#31) oliwire válasza norbert1998 (#30) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, sajnos mikor a háttérben frissíti az alkalmazásokat, akkor nem mindig csak jobb lesz. Példa okán valószínűleg a kihangosítós problémát a Chrome frissítés okozta. (Alapból kihangosítva tudtad felvenni a telefont). Ha ennyi baj van vele érdemes újratenni, és óvatosan pakolgatni vissza az alkalmazásokat, és lehetőleg ne mentésből, hanem újra letöltve Play-ből.

(#32) norbert1998 válasza oliwire (#31) üzenetére


norbert1998
veterán

playből szoktam letölteni őket ujra, kihangosítós hiba azt hiszem csak egyzser fordult elő, pedig többször is hívtak...akkor hétvégén megpróbálom ujra a 4.3, vagy várjak egy kicsit még a 192-re?

(#33) daveee85 válasza oliwire (#29) üzenetére


daveee85
csendes tag

Köszönöm a tippet, ki fogom próbálni a gyári szoftver visszatételét, hogy mit művel, hátha, és lehet hogy visszaviszem garanciában a T-Mobileba, ha úgy alakul...
Nem veszem magamra amit írtál, mert tényleg minden fölösleges appot lepucoltam a telefonról, az meg azért nem normális, hogy egy okostelefon csak alkalmazások nélkül legyen képes laggolás nélkül működni. Úgy, hogy egy 2 magos 1,7 GHZ-es processzor és 1 GB RAM-os vas van alatta. Onnantól kezdve, hogy a Galaxy S2 (ami az SP-nél gyengébb specifikációval rendelkezett) jóval több telepített app mellett is akadás mentesen volt képes működni, úgy érzem hogy jogosan szidom. :)
Mindenesetre majd meglátjuk, és azért megpróbálom kihozni a maximumot belőle.

(#34) oliwire válasza norbert1998 (#32) üzenetére


oliwire
őstag

Hát ha nem őrjít meg a telefon most, hanem viszonylag használható, akkor meg lehetne várni a .192-t. :D de ha nem bírod már, akkor érdemes most tisztán feltenni, óvatosan telepítgetve dolgokat, és akár a .192 mehet rá egy az egyben, mert nem főverzióváltásról van szó, így egy ráfrissítésnél nem lesznek olyan nagy gondok. De ha mégis, akkor meg SUS-sal újrahúzod legfeljebb.

(#33) daveee85

Ebben igazad van, hogy egy okostelefonnak ilyen specifikációkkal bírnia kellene az alkalmazásokat, de ha sajnos rosszul vannak megírva, akkor nem lehet mit tenni. Egy pár kb-os program is képes galibát okozni, mind számítógépeknek, mind telefonnak is, ha nem jól van megírva. Extrém speciális eset pl a vírus, az is csak pár bájt szokott néha lenni, legalábbis a kártékony kód része. Mégis miket tud művelni..

(#35) norbert1998 válasza oliwire (#34) üzenetére


norbert1998
veterán

egyik nap magamban gondolkodok az utcán sétálgatva. mi van, ha azért gajdult meg, mert már be volt lakva, mikor az existenz 2.0.0-ról 2.1.5-re váltottam?

(#36) oliwire válasza norbert1998 (#35) üzenetére


oliwire
őstag

Én úgy váltottam 2.1.5-re, hogy nem tettem mindent újra, csak wipe data, wipe cache, wipe dalvik cache volt előtte. De megmaradtak a cuccok.

(#37) norbert1998 válasza oliwire (#36) üzenetére


norbert1998
veterán

na, szerintem a wipe-olást én kihagytam

(#38) daveee85 válasza oliwire (#34) üzenetére


daveee85
csendes tag

Egy időre úgy néz ki, hogy elhagyom az eXistenZ-t, ugyanis kvázi használhatatlan volt már a vége felé a telefon. Gyári ROM dettó ugyan ezt produkálta. Úgyhogy tettem egy kísérletet a Cyanogenmod 10.2 verziójával, amit Bagyusz fejleszt, és láss csodát, teljesen használható a telefon, semmi akadás, villámgyors multitasking, stb. Persze pár dolog hiányzik belőle: Stamina, stock FM rádió, és persze jópár stock Sony cucc (aminek a nagy része persze crapware). De így legalább okostelefon érzést kelt... Egyszer majd még talán teszek egy próbát az eXistenZ-zel...

(#39) oliwire válasza daveee85 (#38) üzenetére


oliwire
őstag

Most már én is kíváncsi lettem a CM-re nagyon sok jót hallottam :) Lehet átállok én is rá. Mondjuk eddig az existenz is jó volt.

(#40) kaszak93


kaszak93
újonc

Akinek 4.3 van fenn!!! Bootloader unlock allowed: yes van a szervíz menüben..mit csináljak vagy, hogy csináljam?
Bocsi a hülye kérdésért, de utoljára 3 éve foglalkoztam főzött rom felrakásával és akkor is Galaxy Ace volt az..egy kicsit egyszerűbb volt akkor minden..

(#41) kaszak93 válasza oliwire (#29) üzenetére


kaszak93
újonc

Az én SP-m dettó ez..legszívesebben kivágnám az ablakon...kiadtam egy rakás pénzt a telefonért és állandóan befagy, lelassul..

(#42) daveee85 válasza kaszak93 (#41) üzenetére


daveee85
csendes tag

Immár kb két hete használom a Cyanogenmod 10.2 verzióját, és továbbra is azt kell mondjam, hogy messze a legjobb, amit eddig SP-nél próbáltam. Semmi fagyás, semmi lassulás, és az elmúlt időszakban (finomhangolás, Greenify és egyéb finomságok használatával) 2-2.5 napos üzemidőket produkál a telefon. Mindenkinek ajánlom!

eXistenZ-re volt valami frissítés mostanában? Bármi javulás?

(#43) oliwire válasza kaszak93 (#40) üzenetére


oliwire
őstag

Azt jelenti, hogy független a telefonod, és nyitható a bootloadere, más kernelt is feltehetsz a gyárin kívül, még több fajta lehetőséged van a ROM-olgatásokhoz.
Elvileg ugyanígy csinálhatod, mert attól még, hogy nyitható, még szerintem nincs nyitva neked, ezt az alapján feltételezem, hogy megkérdezted, hogy mi az a bootloader. Vagy tévedek, és kinyitottad?

[ Szerkesztve ]

(#44) oliwire válasza daveee85 (#42) üzenetére


oliwire
őstag

a 2.1.5-ös a legújabb, egy OTA frissítés, amit a 2.0.0-ra kell felflashelni. Miután letöltötted, akkor be kell lépni recoverybe, kikeresni a zipet és flashelni, wipe cache, wipe dalvik cache előtte. Van még egy black verziójú existenz is

(#45) mattia


mattia
újonc

Sziasztok!

Nagyon köszönjük a leírást!
Kb. egy hónapja van XPeria SP telefonom, de már lemondtam róla, hogy másik ROM-ot telepítsek rá, mert a service menüben: Bootloader unlock allowed: no van.
Kérdés:
Ebben az esetben is használható a leírás?
A CWM Recovery for Xperia SP locked bootloader-t fel lehet tenni ilyen telefonra is?

(#46) oliwire válasza mattia (#45) üzenetére


oliwire
őstag

Szívesen! :)

Igen, fel lehet tenni, mert alapból minden új Sony telefonnak locked a bootloadere. Csak a gyárilag függetleneknél nyitható. Szolgáltatós sosem lesz nyitható, függetlenítés után sem. És ha zárva van, akkor ez a cwm jó a telefonhoz. Ha már ki lett nyitva (nem annyira egyszerű kinyitni, hogy véletlenül megtörténjen), akkor más eljárás kell.

[ Szerkesztve ]

(#47) davidjuhasz9 válasza oliwire (#6) üzenetére


davidjuhasz9
újonc

segítsetek nekem is nagyon szépen kérlek titeket, nekem is úgy van hogy a sony logónál újra indul folyamatosan. kérlek segítsetek mit csináljak.

(#48) davidjuhasz9 válasza davidjuhasz9 (#47) üzenetére


davidjuhasz9
újonc

Most olvastam itt a kommenteket, hogy lehet FlashTool-lal vissza rakni az alap gyári 4.3 romot?

(#49) oliwire válasza davidjuhasz9 (#48) üzenetére


oliwire
őstag

Valamit nem jól csinálsz, újra kéne mindent kezdened, alaposan. És igen, flashtoolal bámelyik ftf-et fel lehet tenni a telefonra.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.