Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Lewzke


Lewzke
őstag

így élnek vissza az ember bizalmával ... :(

(#2) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Velem is már próbálkoztak ilyenek. Ezért hordok karórát :D

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#3) Oliverda válasza Sztbeni (#2) üzenetére


Oliverda
félisten

És ha kettő lefog, a másik ad egy gyomrost, majd viszik tőled ami mozdítható?

Egy cimborám haverját éjjel hazafele menet szinte a semmiből rúgták fejbe az egyik sarkon. Fog letört, telefon és pénztárca pápá. Ehhez képest én még viszonylag olcsón megúsztam. Ki tudja mi lett volna, ha nem veszem elő a telefonomat...

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#4) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Elég durva sztori. Kíváncsi vagyok a folytatásra :) Van arra esély, hogy visszakapd az eredeti készüléked ami most valahol az Apple-nél kering? Nem mondtak esetleg semmi erre vonatkozó infót?

(#5) Sztbeni válasza Oliverda (#3) üzenetére


Sztbeni
őstag

Sajnos van ilyen. Néhány esetet kivéd az óra, de éjjel az se megoldás. Nekem is verték már meg ismerősömet a putrisok...

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#6) iSonic


iSonic
addikt

kés, paprikaspray megoldásnál jobbat nemtudok javasolni.. nekem unokatesómat próbálták jópár évvel ezelőtt 5-en kirabolni, 3-at laposra vert 1 elszaladt egy pedig megszúrta, szerencsére megúszta.. de ő is azt mondta, ha lett volna nála kés, akkor nem mertek volna keménykedni vele (főleg, hogy 90kg plusz és boxol..)

de látható ebből is, hogy nem testsúly vagy méret kérdése a rablás, viszont amit sokat hallok, hogy általában az ilyen telefon rablók nagy célpontja az iphone használok..

szerk.: az a szerencse, hogy veled nem történt semmi bosszúságon kívül..

[ Szerkesztve ]

(#7) Oliverda válasza vwpolopg (#4) üzenetére


Oliverda
félisten

Nagyon remélem, hisz az bizonyíthatóan az én tulajdonom. Erre vonatkozóan nem mondtak semmit, elsőre szóhoz sem jutottak. Gondolom nem mindennap találkoznak hasonlóval. Holnap kiderül!

iSonic: A paprikaspray jó ötlet, mér nekem is megfordult a fejemben. Tény, hogy a tolvajoknál népszerű célpontok az Apple cuccok, de ez van.

Szerencsésnek is érzem magamat. Nem évente egyszer vagy kétszer fordul elő velem, hogy ilyen későn megyek hazafele, és eddig ez volt az első ilyen esetem, ráadásul "csak" a telefonomat vitték el. Ahogy a példád is mutatja, sajnos lehet sokkal rosszabb végkimenetele is egy ilyennek.:(

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#8) iSonic válasza Oliverda (#7) üzenetére


iSonic
addikt

hát igen, még ez a "szerencse", de sajnos a legborzasztóbb, hogy a telefon is egy olyan dolog a mai világban, hogy piszkosul sokat ér.. régebben ha ellopták a Nokia 3310-est nem szomorkodott az ember annyit, hogy ojajj, de azért mostanság én is a telefonba hordom a dolgokat, dolgozok vele és megörülnék ha elvinnék tőlem..

Másik megoldás egyébként egy kisebb telefon, ha megteheti az ember és hord magával. Akkor azt veszi elő ilyen helyzetekbe (pl.: egy Nokia 3410-es) és akkor nem tudnak olyan nagy értéket elvinni tőle..

(#9) Oliverda válasza iSonic (#8) üzenetére


Oliverda
félisten

Igen, ezzel én is éppen így vagyok/voltam.

Lehet legközelebb az 5800-t fogom magammal vinni. Az 3,5 év alatt senkinek nem kellett. Szerintem utánam dobnák ha otthagynám valahol.:D

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#10) Blindmouse


Blindmouse
senior tag

Az kemény. A vicc az, ha rendőrség belefolyik, valószínű megvan az elérhetősége annak aki leadta a telefont a szervízbe. És ha jól emlékszem lopott árut venni sem szabad...

3440x1400@120Hz #ultrawidemasterrace #gloriouspcgamingrace

(#11) Oliverda válasza Blindmouse (#10) üzenetére


Oliverda
félisten

Vagy egy totál gyanútlan tag vitte be, akihez végül x emberen keresztül eljutott, vagy egy olyan, aki tudta hogy honnan származik. Utóbbi esetben kamu név és cím, valamint "eldobható" telefonszám, és sosem lesz meg az illető.:(

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#12) Szatyor95


Szatyor95
aktív tag

Ha jól értelmeztem, akkor 100%-ban még nem veszett ügy, hogy viszont láthasd a telefont. Ha feltevésem helyes, akkor kívánom, hogy minél hamarabb kapd vissza a telefont. :R
Egy hasonló kísérlet lopásra már volt velem is, de itt nem jártak sikerrel. Mondjuk azóta nincs a telefon alaplapján bekapcsológomb.

Nyugodj békében Integra!

(#13) petipetya


petipetya
nagyúr

Remélem meglesz a teló.

Én ilyenkor a rosszat feltételezem, ezért nem bíznék abban, akinél leadták szervizeltetni a készüléket, amelynek a vége nagy eséllyel egy imei szám változás. Talán a szervizes részesedést kap, vagy ismerős, ki tudja. Mindenesetre bűnösként kezelném, aztán majd tisztázza magát ha nem így van.

"nincs rá lezsóidő"

(#14) Oliverda válasza Szatyor95 (#12) üzenetére


Oliverda
félisten

Köszi! :R Igen, egyelőre látok rá esélyt.

Mi történt a gombbal? A kezükbe maradt? :))

petipetya: Köszi! Ez egy nagy hivatalos márkaszerviz, nem egy sufni GSM bolt. A rendszerben mindennek nyoma van, így aki ilyet csinál, az minimum az állásával játszik, plusz ennek a büntetőjogi következményei sem elhanyagolhatóak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#15) djculture


djculture
félisten

Én már megtanultam pedig csak Szolnokon járkálok meg a környékén hogy telefonom sose volt meg órám se ha kérdezik az utcán . Egyszerűen ilyen világban élünk
Nemrég egy metrós bandát bukattak le illetve komplett bünszervezetet akik lopták a telókat ugyanilyen kikapom a kezedből és elrohanok vele módszerrel.

[ Szerkesztve ]

(#16) tDr1v3r


tDr1v3r
veterán

Ezért kell bulitelót venni...

disznóvágás, nepotizmus, pálinkagőzös hedonizmus | intelhüttö (c) Tirexi, szívünkben őrzünk örökre <3

(#17) petipetya válasza Oliverda (#14) üzenetére


petipetya
nagyúr

Helyes.

"nincs rá lezsóidő"

(#18) Kalandor


Kalandor
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Az én megoldásom ezekre a helyzetekre, egyfajta természetből vett mimikri, vagyis orosz nyelven ukrán akcentussal válaszolok:
Я не говорю венгерский язык (Já nyé gávárju vengerszkij jizik).
Ha esetleg még értetlenkedne, akkor hozzáteszem lassan tagoltan: Hív Szása bátya problém megold?

Ennyit üzembiztosan egy fél óra alatt megtanulsz. Mondjuk én 8 évet tanultam :D

Nem szokott válasz érkezni, (max. annyi két hüledezés közt, hogy "Jajj elnézést főnök"), igaz hálistennek eddig nem sokszor kellett bevetnem.

[ Szerkesztve ]

(#19) Geffry


Geffry
aktív tag

Ilyen történetek hallatán örülök hogy egy 8 éves telefonom van. Ha azt meglátják a kezemben lehet hogy még a végén ők adnak pénzt hogy vegyek egy normálisat...

Nagyon szomorú, de ahogy előttem is felszólaltak: ilyen világban élünk :(((

Szerintem Szatyor95 kollega szándékosan műtötte ki a kikapcs gombot. Legalábbis én így értelmeztem.

[ Szerkesztve ]

A PH-n mindenki mindig jobban tudja. Fél óra Google keresés után...

(#20) Sztbeni válasza Kalandor (#18) üzenetére


Sztbeni
őstag

Ez jó, majd kipróbálom :D. Egyik ismerősöm a kocsijába rak mindig orosz újságot látható helyre, hogy ne törjék fel :)

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#21) Oliverda válasza tDr1v3r (#16) üzenetére


Oliverda
félisten

A Szigetre legutóbb az 5800-val mentem, de azért nem fogom szisztematikusan minden este 8-tól azt használni, ha éppen elugrok a belvárosba egy ismerősömhöz beszélgetni.

Amúgy szerintem erre a telefonbiztosítás lesz az egyik megoldás.

Kalandor: Olyan gyorsan történt az egész, hogy még magyarul is alig tudtam megszólalni. Legközelebb már valószínűleg máshogy fogok reagálni, de inkább ne kelljen kiderülnie.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#22) djculture válasza Oliverda (#21) üzenetére


djculture
félisten

Telefon biztosítás is ügy működik mint a többi? Hogy amíg a rendőrség nem zárja le az ügyet ismeretlen tettes szöveggel addig nem fizetnek? Ha meg megvan a tettes tőle kell követelni?

[ Szerkesztve ]

(#23) Oliverda válasza djculture (#22) üzenetére


Oliverda
félisten

Nem tudom, odáig még nem jutottam.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#24) hoffman_


hoffman_
nagyúr

apááám, ez de ocsmány módja egy telefon elvesztésének :( engem "legalább" alvás közben zsebeltek ki(bár azt kétszer is, ollé). sajnálom, ritka szar dolog az ilyen.

én a mennyi az idő kérdésre már fejből válaszolok, nem vicc. herótom van a kérdéstől, mert 10-ből 5-ször biztos, hogy nem az idő a fontos, szóval hasraütök, +/- 20 perc hibával mindig tudom fejből.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#25) djculture válasza Oliverda (#23) üzenetére


djculture
félisten

Minden esetre ami hazánkban történik annak már fele sem tréfa. Szerintem valami önvédelmi eszközt is jó ha szerzel mert még jól megúsztad hogy csak a telefonodat vitték el.

(#26) Thrawn


Thrawn
félisten

Tőlem az Örsön kérdezték meg egyszer hány óra van, de eszembe nem jutott elővenni a telefonomat. Mondtam a fiatalembereknek, hogy a metrónál van egy nagy óra, nézzék meg azt :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#27) vans?


vans?
őstag

[link] Sajnalom en is, remelem jo vege lesz a dolognak valahogy. iOS7 kellett volna legalabb. :(

hábm bábm

(#29) Simi87


Simi87
senior tag

engem tavaly fényes nappal a nyugatinál akart kipakolni két bidambidam. elvertem őket, mint b... a f...-át, és még sitten is vannak. Karórát hordok, de senkinek nem mondom meg mennyi az idő. szerintem 2014-ben nincs az a szitu, hogy 3 emberből/emberszabásúból egy sem tudja hány óra van. a rendőrségre meg ne nagyon számíts, az én két norvég cserediákom is csak azért került a helyére, mert pont arra jött egy sündőrautó, amibe bepattantam hátra, és ráböktem a két munkásemberre.

off: tegnap tudtam meg, hogy egy vidéki nyomozó annyit keres, mint én. A különbség: én dolgozok, és van látszatja a munkámnak. :(

(#30) D1Rect


D1Rect
félisten

Kíváncsi vagyok a végkifejletre.

(#31) ilyen_85


ilyen_85
senior tag

engem még szerencsére egyszer se sikerült kirabolniuk... De próbálkoztak már.

Nagyon sajnálom, hogy így jártál s remélem, hogy meglesz a telefon!

azért az nagyon ocsmány, múltkor rákérdeztek, hogy mennyi az idő, mondom, nem tudom nincs órám, erre jön a kérdés, telefonod nincs?... Elég szemetek, ez a keletinél volt.

(#32) gaborbol


gaborbol
őstag

Nemreg telefonalt egy ugyvezeto, hogy ismet eltunt egy csomo nevjegyzeke a telefonjabol viszont egy csomo ismeretlen megjelent rajta, de egyiket sem ismeri, mi lehet a gond.
Kiderult, hogy 4 honapja elloptak a telefonjat a repteren amit azonnal le is tiltatott a szolgaltatonal, csak nekunk nem szolt, meg az email jelszavait sem cserelte le, es bizony a telefon meg mindig aktiv. Aki hasznalja az ellopott telefont az kitorolte az o osszes kontaktjat, es felvitte a sajatjat a telefonra, a levelezo szerver meg szepen az active sync-kel atvitte a valltozast az ugyvezeto telefonjara meg outlookra.
Szoval 4 honapig valaki siman olvasgathatta a leveleit, meg akar kuldhetett is rola, de a havonta kotelezo jelszo cseret pont o szuntette meg a cegnel,mert az mekkora macera lecserelni 3 eszkozon.

Amugy remelem megkerul a telo!

(#36) beefjeez


beefjeez
senior tag

Nem elrohanni kell éjjel, hanem azt mondani, hogy bocsi, nincs semmim amiről megtudnám mondani, ez nagyon amatőr hiba volt... :U

(#37) vans? válasza beefjeez (#36) üzenetére


vans?
őstag

Neked hittek mar el ezt?

hábm bábm

(#38) beefjeez válasza vans? (#37) üzenetére


beefjeez
senior tag

Nem egyszer.

(#39) djculture válasza beefjeez (#36) üzenetére


djculture
félisten

Ja utána elkezdték volna ütni, nála meg gondolom nem volt semmi amivel védekezhetett volna több ember ellen.. Ezek nem az egy embernek egy a párja féle harcot üzik...

[ Szerkesztve ]

(#40) kali válasza Simi87 (#29) üzenetére


kali
legenda

úgy minősíted a rendőrséget, illetve a munkájukat, hogy nincs rálátásod... :(
senkinek sincs megtiltva, hogy rendőrnek álljon, és aztán jól megmutassa, szerinte miként is kellene csinálni... :U
ja, hogy olyan kevés pénzért, sok túlóráért, szabadidőben berendelgetésekért, szabadnapokon idézgetésekért, állandó és mindenen túlmenő ellenőrzésekért...stb nem igazán éri meg?!?! na igen, ezt már sokan nem tudják, mert látszat meg hallomás alapján ítélkeznek... :(((
pont ezért hagytam ott bő 15 év hivatásos szolgálat után a rendőrséget - pedig becsülettel végeztem a munkámat, és fel is küzdöttem magam az eredményeim által egész jó szintre -, egyrészt a fent leírt feltételek és az ahhoz mért kevés fizetés miatt, másrészt a tiédhet hasonló megítélés és általánosítás miatt.
nem kérek belőle, köszönöm! :(

beefjeez; az sem mindig jó megoldás, abból lehet utána rablás is, sok példa volt már rá, sajnos...

[ Szerkesztve ]

(#41) beefjeez válasza kali (#40) üzenetére


beefjeez
senior tag

Inkább, minthogy tálcán kínáljam másnak a 100+k telefonom.

(#42) vans? válasza beefjeez (#41) üzenetére


vans?
őstag

Oke, en sem vennem elo alapvetoen, a hoffman baratom altal javasolt megoldas talan mukodhet, ha nem olyan agresszivak. En is tudni szoktam kb. hany ora van 10 perc pontossaggal.

hábm bábm

(#43) djculture válasza beefjeez (#41) üzenetére


djculture
félisten

Ja jobb ha a kórházi kezelést is te állod igazad van. Ez nem a bud spencer féle film, hogy 3-4 embert összeversz. Még ha izom,kolosszus is vagy 2-vel küzdesz egyik hátad mögé oson és benyom egy kést a bordád közé vagy leüt hátúlról és ennyi. Sajnos láttam már ilyet Szolnokról melóból jöttem haza utolsó vonattal az állomási aluljáróban nem egyszer volt ilyen, szerencsére nem velem csak éppen a haverom faterjával pl.

[ Szerkesztve ]

(#44) kali válasza beefjeez (#41) üzenetére


kali
legenda

inkább szurkáljanak meg? nem biztos, hogy megéri... :(
szituációja válogatja, nyilván nem az az első, hogy előveszed a drága mobiltelefont és arról olvasod le a pontos időt, de vannak olyan elkövetők, akiknél csak olaj a tűzre, ha ellentmond az ember és/vagy hülyére próbálja őket venni, mert csak azt várják, hogy mibe köthetnek bele, és bár az a ritkább - szerencsére -, de előfordul, hogy erőszak és komoly sérülés lesz a vége, megtörtént már komoly küzdősportolókkal is, mert nem jól mérték fel a helyzetet és/vagy az elkövetőket.

[ Szerkesztve ]

(#45) beefjeez válasza djculture (#43) üzenetére


beefjeez
senior tag

Te miről beszélsz?
Az idő nem meg mondása, és mindenki összeverése tényleg ugyanaz.

(#46) djculture válasza beefjeez (#45) üzenetére


djculture
félisten

Arról hogy tökmindegy mit kérdeznek .. (van egy cigid, telefonálhatok egyet,stb) nem arra megy ki a téma. Hanem a rablásra. Ha előveswzed és kitudják tépni a kezedből nem állnak le agyonverni de ha nem veszed elő akkor szerinted elsétálnak? Mondom én se tudtam de már direkt vannak ilyen bandák pesten, tolvajkergetők televan ilyen hang és képfelvétellel.

[ Szerkesztve ]

(#47) Simi87 válasza kali (#44) üzenetére


Simi87
senior tag

a gyáva emberek miatt lehet bárkit kipakolni.
nem hallomásból ítélem meg a rendőröket. kettős is van a családban.
a fizetésről meg annyit, hogy legyen inkább jutalékos rendszer a rendőrségnél.
pofám leszakad hogy 180-at keres egy vidéki nyomozó. és mit csinál? helyszinel.
aki nem dolgozik, ne is egyék.
én megvédem a tulajdonomat, ha már a rendőrség nem teszi, mert ugyebár rend van...

(#48) beefjeez válasza djculture (#46) üzenetére


beefjeez
senior tag

Pedig én azthittem, hogy csak az időt akarták tudni.
Akkor sem értek egyet a telefon felkínálásával. Mostmár nem oliverda helyzetéről beszélek, mert váratlan esetkor nem gondolkodik az ember.

(#49) djculture válasza beefjeez (#48) üzenetére


djculture
félisten

Én nem voltam ott az csak ő tudhatja a szitut de lehet jobban járt így, anyagi kára lett sajnálatosan de nem egészségügyi kára. Az többet ér mit bármilyen csilliót érő cucc.
Itt van pl a metrós bandás hangfelvétel, mikor a orgazda egy zsebtolvajjal aki a metrón dolgozik szépen megalkuszik a lopott telóra. Annyi eszük nemvolt hogy a lopott telefon direkt csali volt: [link]

Komplett bűnbandák vannak már telefonrablásra.

[ Szerkesztve ]

(#50) Simi87 válasza beefjeez (#48) üzenetére


Simi87
senior tag

a rendőrségnek az a legjobb ha hagyod magad.
csak írnak egy jegyzőkönyvet, kis idő múlva lezárják a nyomozást, és ennyi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.