Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) bambano válasza Neil Watts (#49) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

most már látszik, hogy a gugliba tényleg be lehet írni az usb audio jitter keresőkifejezést, és van eredmény.

a méréssel az a probléma, hogy két jól működő high-end cucc között is van különbség, amit lehetetlen kimérni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#52) Dany007 válasza Oliverda (#36) üzenetére


Dany007
veterán

Az egész egy meddő vita. Teljesen fölösleges ennyi energiát belefektetni. :)
Nyilvánvaló, hogy az ilyen 100 ezres kábel nagyrészt parasztvakítás. A millás audiofil embereknek készült. Mert ők megveszik és már a kiadott összeg hatására is jobbnak hallják vele a zenét.

Nem is olyan rég a fejhallgatósok írtak egy bejegyzést egy vaktesztről. Ott is a kábel volt a téma, illetve a fő kérdés. A dolog lényege, hogy ők se szarral dobálóznak. Több százezres fejhallgatók több százezres láncokon.
Tudod mi lett az eredmény? :) Az, hogy a tényleg szakértők, akik évek óta talán már milliókat is költöttek technikára nem tudták eldönteni, hogy vajon tényleg hallanak-e különbséget két kábel között vagy csak pszichikailag beképzelték a pozitív változást! És ez a durva. Ők se tudták eldönteni, hogy egyik kábellel vajon jobb lett-e az eredmény, mint a másikkal. Náluk is felvetült a kérdés, hogy lehet csak beflesselték az egészet, csak beképzelték...

Na erre mondom én, hogy ezen szinten már semmi értelme az egésznek. Amikor ilyen szinten kell tesztelni ahhoz, hogy egyáltalán kihalljál valami különbséget akkor az nem ér semmit. Régen túl van misztifikálva a dolog. A vakteszt szintén ide tartozik. Amikor két rendszer közötti különbséget csak úgy tudod kihallani, hogy vaktesztelsz akkor az annyit is ér. Mert az a különbség amit csak így tudsz kimutatni az a valóságban, valós körülmények között kb a semmivel egyenlő.

Ennek úgy kéne működnie, hogy berakod az egyik kábelt és meghallgatod -> Ok. Majd berakod a százezres kábelt meghallgatod és azt mondod: "aztakurva,ez igen!". Na ez lenne az a különbség aminek már van értelme.
Amikor mindenféle spéci tesztek és spéci teszt metodika nélkül is elsőre simán megmondod, hogy igen ez sokkal faszább mint a másik. Akkor lenne értelme.
De az, hogy mindenféle különbséget csak "vak" tesztekkel, spéci több százezres technikával, meg gondosan elszeparált szobában mozdulatlanul is csak úgy vélsz(!) kihallani.... na az nem más mint időpocsékolás és önámítás, hogy ez bármit is számítana a valóságban.

(#53) Oliverda válasza Dorian (#45) üzenetére


Oliverda
félisten

Eredmények, eredmények, eredmények.

Az ezek közti különbségek műszerrel mérhetőek. Érdekes módon ezekkel valamiért mégsem dicsekednek a gyártók, ahogy azzal sem, hogy ilyen vagy olyan független tesztben jobban bizonyult a cucc a mezei vackoknál. A szép burkolat és a menő márkanév olcsóbb, és egyszerűbb, mint bebizonyítani, hogy hol van a különbség (már ha van).

Mondjuk aki több 10 vagy netán 100 ezret ráköltötte erre (hívő lett), attól nem is várom el, hogy majd itt és most belássa, hogy a pénzének egy részét gyakorlatilag kidobta ablakon.

Bár ez így lehet, hogy erős, mert ahogy a placebónál, itt is a gyógyulás a lényeg, és nem a miért vagy a mitől.

Dany007: Igen, erről van szó. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#54) bambano válasza Dany007 (#52) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

ahogy egyre többet költesz, egyre kisebb a javulás. megkockáztatom: akár logaritmikusan is.

tehát egy ezer forintos meg egy 10 ezer forintos kábel között ott van a húha. de egy 100k meg egy 200k-s kábel között nincs húha, csak árnyalatnyi különbségek.

ugyanúgy, ahogy egy 750il meg egy 600s között sincs már akkora különbség, mégis különböznek.

ajjaj, példát hoztam, ez meg fog kavarni itt pár embert...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#55) bambano válasza Oliverda (#53) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

[link]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#56) Oliverda válasza bambano (#55) üzenetére


Oliverda
félisten

[link]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#57) dabadab válasza bambano (#50) üzenetére


dabadab
titán

De, ez egy ethernet kabel, tenyleg nem lenne ertelme valami mast kitalalni helyette, es teljesen jol mukodik a Denon kabel helyett egy sima patch kabel.

Ezt a jittert meg tegyuk mar helyre: akkor van jelentosege, ha valakinek az a remek otlete tamad, hogy az adatkapcsolat orajelevel hajtja meg a DAC-ot, vagyis az orajelet, mint olyat, analog jelkent hasznalja. Igen, akkor van jelentosege. Egyebkent nincs (addig, amig a specifikalt ertek alatt marad, de ez a valos eletben nem jelent problemat, mert ott marad).

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#58) Dorian válasza Oliverda (#53) üzenetére


Dorian
félisten

Dabadab:
A digitalis atvitelnek meg megvan az a szepsege, hogy tok mindegy neki, hogy mekkora a jitter (leszamitva persze az extrem eseteket, de nehany szazalek nem oszt, nem szoroz). A jitter az analog atvitelnel szamit.

:Y
az első guglis találatok egyike

Léteznek ilyen mérések, bevett dolog. Nem is értem a megkérdőjelezését. Amúgy meg nagyon furcsa, hogy azt képzelitek, ma mindent meg tudunk mérni. 10ezer évvel ezelőtt csak a lábuk közti fityegőt tudta az ember megmérni, de a világ pont ugyanígy működött, meg 10ezer év múlva is így fog.

Eredménynek meg bőven elég, ha itt vannak a lakásban a különböző kábelek, aztán hallom a különbséget.
én is azt vallom amúgy, hogy hangyaf..sznyi különbségekkel nem érdemes foglalkozni, csak hifis körökben ez nem ugyanazt jelenti, mint akit nem érdekel annyira a hangminőség.
Nem az ár számít. Cseréltem már le 96ezres tápkábelt, 13ezresre.
Nemsokkal ezelőttig én is meg voltam győződve, hogy USB kábel (ha normális) tökmindegy. De mondom, itt van mellettem pár kábel, saját fülemmel hallom. A Belkin és a drágák közti különbséget nem kell keresni, (analóg IC változtatás szintű) a különböző drágák közt már nem olyan eget-verő, hogy engem izgasson, de kétségkívül van.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#59) dabadab válasza Dorian (#58) üzenetére


dabadab
titán

"az első guglis találatok egyike"

Ami pont azt irja, amit en is. Erdemes lett volna linkeles elott elolvasni :)

"Amúgy meg nagyon furcsa, hogy azt képzelitek, ma mindent meg tudunk mérni."

Valoban furcsa lenne, ha ezt kepzelnem, nem is teszek ilyet. A konkret ismereteink viszont egyelore azt mutatjak, hogy a meromuszereink joval pontosabbak, mint a fulunk.

"Eredménynek meg bőven elég, ha itt vannak a lakásban a különböző kábelek, aztán hallom a különbséget."

Tekintve, hogy a placebo hatas nagyon jol ismert es tudott rola, hogy nagyon komolyan befolyasolja az eredmenyeket, ezert ez edeskeves.

DRM is theft

(#60) bambano válasza dabadab (#57) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

akkor lenne ethernet kábel, ha ethernet vagy 802.3 protokollal kommunikálnál rajta.
mivel ilyen irányú infót nem találtam, csak i2s-t, ezért ez i2s kábel, ami, mellesleg, megfelel az ethernet szabványnak is.

oké, tegyük helyre a jittert: a linkelt források szerint hallható a különbség.

adatkapcsolat órajelével meghajtani a dacot? melyik órajellel? az usb 1.1, 2.0, 3.0 vagy 3.0+-os órajelekkel?

az egyik linkelt forrás azt is emlegeti, hogy a megcélzott 10^-12-es hibaarány helyett 10^-4 -- 10^-5 közötti hibaarányt tapasztaltak. Ami már számít, tekintve, hogy a legótvarosabb formátum is 10^7 nagyságrendű bitet visz át másodpercenként. Mivel a képletek lelógtak a monitorról, fenntartom a jogot, hogy az értelmezésem nem teljesen az, amit a cikk szerzői terveztek :)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#61) DeFranco


DeFranco
nagyúr

Én úgy vagyok ezzel a kérdéssel, hogy ha Zenét (így nagy Z-vel, mert adjuk meg ami jár) hallgatok, akkor előtte mindenképp ellenőrzöm, hogy a Zenekar a kottát csak és kizárólag tiszta hófehér (#FFFFFF) papíron kapta-e meg. Amatőr Zenehallgatók nem gondolnák, de óriási jelentősége van annak, hogy a Zenész számára a hangjegyek fekete tintája a lehető legélesebben elkülönüljön a papír fehérségétől, az Avatott Fül pillanatok alatt felismeri a különbséget egy hófehér és egy félfamentes papírról játszott zenemű között.

Az sem mindegy, hogy a szállítás során milyen páratartalom uralkodott a kották tárolóalkalmatosságában. A túl magas páratartalomtól a papír hullámosodhat, ami a Crescendo-kat bizonytalanná a Piano-kat túlságosan gyöngyözővé teszi.

Érdemes ezeket minden alkalommal ellenőrizni, hiszen Zenehallgatók vagyunk nem otromba ősemberek. :K

(#62) bambano válasza dabadab (#59) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"A konkret ismereteink viszont egyelore azt mutatjak, hogy a meromuszereink joval pontosabbak, mint a fulunk.": tévedés. A mérőműszereiddel csak azt tudod kimutatni, hogy az általad mért valami eltér egy ideálisnak tekintett matematikai/fizikai/fiziológiai modelltől.

Azt nem tudod mérni, hogy miért az egyiket hallod jobbnak a másikkal szemben, mert ehhez meg kellene tudni mérni, hogy mi az, hogy abszolút értelemben jó. Továbbmegyek: nincs jó hifi. sokkal közelebb járunk az igazsághoz, ha azt mondjuk, hogy adott fajta zenére van jobb és rosszabb hifi. De még ezzel sem értük el az igazságot, csak valamivel közelebb jutunk hozzá.

Például miért jobb a csöves végfok, amikor gyakorlatilag minden mérhető paraméterében kilométerekkel a tranzisztorosok mögött kullog? de jobb, elhiheted. Dettó firtatni kellene a kérdést fekete lemez-cd párosítással.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#63) .HUman


.HUman
csendes tag

Hali!

"minden annyiba kerül, amennyiért el lehet adni."

Az alapelvek olvasása során találtam rá. :DD

.

(#64) bambano válasza DeFranco (#61) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

és az sem mindegy, hogy rendes acélvasalást kapott-e a zongorista cipője, amivel a zongora pedálokat nyomja, vagy csak gumitalpú...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#65) proci985 válasza Oliverda (#53) üzenetére


proci985
MODERÁTOR

egyébként az érdekes az, hogy anno pár éve még az intel core szériánál egy ideig ment a vita a topikokban, hogy akkor a kupak a mérvadó, vagy a mag a mérvadó (az okok között többek között az is megvolt, hogy a piacon lévő elterjedt három mérőprogramnál három különböző eredmény is volt egy időben az eltérő TJmax miatt).

először jött az intel whitepaper, aztán ezzel összefüggésben a vitára ott került pont, amikor valaki fogott egy procit, bevitte egy erre alkalmas laborba és mért. a példát amiatt hoztam fel, mert a " bevitte egy erre alkalmas laborba" kissé nehezebben volt kivitelezhető a gyakorlatban, mint így leírva.

ha van különbség, akkor annak mérhetőnek is kell lennie. ha nem mérhető, akkor valószínűleg elhanyagolható. feltételezem, hogy az emberi hallástartománynál nagyobb tartományt fednek le a mérőeszközök

bambano: a vinyl analóg, a cd digitális. tudomásom szerint eléggé szépen mérhető a különbség köztük. cdnél pedig vannak jobb megoldások is digitális rögzítésre (egy SACD/DVDA érezthetően jobb megfelelő master esetén).

[ Szerkesztve ]

Don't dream it, be it. // Lagom amount.

(#66) dabadab válasza bambano (#60) üzenetére


dabadab
titán

"akkor lenne ethernet kábel, ha ethernet vagy 802.3 protokollal kommunikálnál rajta."

Ertem. Tehat ha az ethernet kabelt kihuzom a routerbol es felrakom a polcra, akkor az onnan kezdve mar nem ethernet kabel, mert semmilyen protokollal sem kommunikalok rajta. Atgondoltad te ezt?

"adatkapcsolat órajelével meghajtani a dacot? melyik órajellel? az usb 1.1, 2.0, 3.0 vagy 3.0+-os órajelekkel?"

Ha mar egyszer linkeled azt a sok okossagot, akkor akar el is olvashatnad, hogy hogyan mukodik az isosynchronous uzemmod es akkor nem kerdeznel ilyeneket.

DRM is theft

(#67) bambano válasza proci985 (#65) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"feltételezem, hogy az emberi hallástartománynál nagyobb tartományt fednek le a mérőeszközök": aminek az az értelme, hogy? (hint: semmi, van rá ellenpélda)

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#68) bambano válasza dabadab (#66) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

több példát is tudnék mondani, amikor egy adott kábel túlteljesíti egy másik szabvány elvárásait, ezért a másik szabványra is alkalmas. de attól az még nem az. ha például a power over ethernet szabványt nézzük, akkor az ethernet kábel betáp kábel? nem az.

az általad linkelt kábel jobb, mint az ethernet kábel, külsőre meg megtévesztésig hasonlít. több helyen is írták, hogy bedugták a hálózatba és ment. mert túlteljesíti a cat5e speckót, tehát megy. de attól az még nem ethernet.

egyébként meg ha kihúzom a cat5e kábeledet a routerből és hátra kötöm vele a kezed, akkor az már csak madzag :P

"akar el is olvashatnad, hogy hogyan mukodik az isosynchronous uzemmod es akkor nem kerdeznel ilyeneket.": olvastam. ilyen vicces dolgokat ír, hogy az eszköz nem adhatja meg akármilyen pontossággal a saját késleltetését.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#69) bambano válasza proci985 (#65) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"a vinyl analóg, a cd digitális. tudomásom szerint eléggé szépen mérhető a különbség köztük.": ez az állítás igaz, csak nem válasz a kérdésemre. a kérdésem az, hogy ha egy bizonyos eszköz mindenféle mérés szerint magasan jobb, mint egy másik eszköz, akkor miért van az, hogy mégis azt hallod jobbnak, amit rosszabbnak mértél?

tehát az állításod, miszerint mérhető a különbség a fekete lemez meg a cd között, igaz. minden mérés szerint a cd a jobb, pláne a nagyobb felbontású cd-k, az sacd vagy a pcm dvd audió. ez a része az állításodnak igaz. csak magyarázni kéne, hogy miért a fekete lemezt hallod jobbnak a műszerrel ellentétben...

ebből egy következtetést lehet levonni: hogy mit hallasz jobbnak, azt biztosan nem tudjuk jelenleg mérni és nem zárom ki, hogy soha nem is fogjuk tudni.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#70) Oliverda válasza Dorian (#58) üzenetére


Oliverda
félisten

"Eredménynek meg bőven elég, ha itt vannak a lakásban a különböző kábelek, aztán hallom a különbséget."

Az agyad teszi oda azt a különbséget, ami gyakorlatban nincs ott.

Megboldogult szomszéd Teri néni mindig mondta, hogy olykor éjszaka megjelenik előtte a halott férje szelleme. Mi sosem hittük el neki, de persze lehet, hogy valóban megtörtént.:))

HUman: Így van. :K Legszívesebben én is ezzel foglalkoznék, mert több 1000%-os haszon van ezeken a kábeleken. A gyártók nem hülyék, viszont a hülyítésben az élen járnak.

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#71) Bodz válasza Oliverda (#70) üzenetére


Bodz
nagyúr

Próbálgattál már kábeleket? Hifizel? :)

(#72) Oliverda válasza Bodz (#71) üzenetére


Oliverda
félisten

Az adatlapodon látható cuccokat látva nem szeretnék most beszállni egy totál felesleges hitvitába. Ellenben mérési eredményekkel (számokkal) alátámasztott hiteles cáfolatot továbbra is várok, mivel ha lenne különbség a kábelek között, akkor az pontosan mérhető is lenne.

A "szerintem márpedig akkor is jobban szól" nekem kevés.

A kérdésedre válaszolva: nem, nem hifizek ilyen szinten, mert ha hifiznék, akkor most valószínűleg arról írnék, hogy milyen szuper USB kábelt vettem a héten 60K-ért, illetve milyen tápkábelt 40-ért. :)

Mert úgy fest, hogy manapság már sajnos erről szól a hifizés.

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#73) Bodz válasza Oliverda (#72) üzenetére


Bodz
nagyúr

Nem szeretek vitatkozni, nem is akarok. Csak érdeklődtem. :) Van nekem is hasonló témájú bejegyzésem, nyitott vagyok mindenre. :)

Szerk, szerk: Ha viszont nem próbáltad, akkor kissé furcsa ez az egész. :)

[ Szerkesztve ]

(#74) bambano válasza Oliverda (#72) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de a vitát úgy is el lehetne dönteni, hogy te linkelsz végre egy mérési eredményt, ami a te igazadat támasztja alá.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#75) Oliverda válasza Bodz (#73) üzenetére


Oliverda
félisten

Számomra az is elég, ha tisztában vagyok azzal, hogy a működési elvükből adódóan nem lehet köztük különbség. Inkább másra költöm ezt az összeget, mondjuk olyasmire, ami valóban hallható különbséget eredményez.

Félreértés ne essék, ha Neked vagy másnak örömet okoz, hogy ilyenekkel szórakozzanak, akkor hajrá! ;)

bambano: Bizonyítsam be, hogy az UFO-k nem léteznek? :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#76) bambano válasza Oliverda (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

oké, tehát szerinted minden usb kábel egyforma.

akkor miért nem megy egy csomó külső vinyó dokkoló gyalog usb kábellel?

de maradjunk annyiban, hogyha te nem akarsz alátámasztott, szakmai vitát, akkor nem azt fogsz kapni :P

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#77) bambano válasza Oliverda (#75) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Bizonyítsam be, hogy az UFO-k nem léteznek?": érdekelne, fogj hozzá. ufók léteznek, úgyhogy nagyon kíváncsi vagyok a bizonyításra.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#78) dabadab válasza bambano (#69) üzenetére


dabadab
titán

"csak magyarázni kéne, hogy miért a fekete lemezt hallod jobbnak a műszerrel ellentétben..."

Azert, mert a "jobbnak hallatszik" es a "pontosabb" ket kulon kategoria (lasd meg: instagram). Egyebkent az kulon bizonyitasra szorulo tetel, hogy konkretan en is jobbnak hallom :) (Olyat tudok prezentalni, amikor mai huszonevesek az agyontomoritett mp3-at jobbnak hallottak a CD-nel).

Kavarod a ket dolgot. Van egyreszt az, hogy a ful, mint muszer mire kepes, amit ugy lehet vizsgalni, hogy mi az a kulonbseg, amit meg meghallunk (joval nagyobb, mint amit merni tudunk). Meg van az, hogy a bejovo adatokbol mit rak ossze az agyunk meg milyen szubjektiv kvalitasokkal latja el, de ennek mar semmi koze a konkret erzekeleshez, ez sokkal inkabb pszichologia kerdes.

Egyebkent nem az irtam, hogy Denon kabelt hasznaltak patch kabel helyett, hanem pont a forditottjat.

DRM is theft

(#79) Oliverda válasza bambano (#76) üzenetére


Oliverda
félisten

Ezt agy szóval sem mondtam, ellenben azt most mondom, hogy elég bénán próbálod kifordítani a másik álláspontját, vagy csak nem figyelsz rendesen.

"Digitális továbbítás esetében nem lehet különbség. Illetve lehet, de az ilyen durva anomáliákat jóformán már egy süket/vak is meghallja/látja. Vagy működik és tökéletes, vagy nem működik."

[link]

De mielőtt még véletlenül visszakanyarodnánk az CD-kez, megerősíteném, hogy például az USB 2.0 esetében létező 5 méteres kábelhossz limitről is tudok, tehát tényleg nem minden USB kábel egyforma. :)

[ Szerkesztve ]

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#80) bambano válasza Oliverda (#79) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

értem én, hogy ezt mondtad, nem is felejtkeztem meg róla, csak nem értek egyet. ha még 500x leírod, akkor sem.

szerinted állítólag valami vagy jó, vagy nem a digitális világban. ehhez képest dögivel vannak példák, amikor időnként jó valami, időnként meg nem. sata, usb, ethernet, mindegyikkel volt már mindenféle tapasztalatom. de hozhatnám példának a memóriákat is, azok is elvileg digitálisak, mégis nem egy-nem két modult lehet találni, ami memtest-tel mérve jó, berakod a gépbe, három hét múlva kiakad. pedig hát szerinted a digitális az digitálisan jó vagy rossz, akkor nem lenne szabad olyat csinálnia egy ramnak, hogy három hétig megy, azután puff, azután újraindítom, megint megy pár hétig és kezdi előröl.

szóval miért nincs ufó?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#81) JColee válasza dabadab (#78) üzenetére


JColee
őstag

Olyat tudok prezentalni, amikor mai huszonevesek az agyontomoritett mp3-at jobbnak hallottak a CD-nel.

Ez azért lehetséges, mert olyan zenének csúfolt szörnyűségeket hallgatnak, amin a tömörítés csak javít.

(#82) chrisnagy13 válasza Oliverda (#75) üzenetére


chrisnagy13
senior tag

"Számomra az is elég, ha tisztában vagyok azzal, hogy a működési elvükből adódóan nem lehet köztük különbség."

:C

Addig hittem ezt ameddig nem vettem használtan egy Furu Formula 2-t. Úgy jöttek ki a dolgok, hogy aznap érkezett meg hozzám 2 erősítő is, amiket szerettem volna meghallgatni, így ezekre koncentráltam. A kábelt csak bedugtam, aztán jöhetett az erősítő teszt. Csak pislogtam, hogy mennyire máshogy és jól szólnak a One beépített erősítőjéhez képest. Estefelé ismét bedugtam a One-ba a füleseket, az erősítők nélkül. Hát, meglepő volt amit hallottam, és először nem is értettem, hogy ez most miért szól így?! Aztán leesett, hogy kábelt is cseréltem. Na azóta tudom, hogy van az USB kábelek közt is különbség. Szóval szerintem inkább menj el valakihez és hallgass meg pár kábelt. :R

(#83) szaszayanou válasza bambano (#62) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

Azt nem tudod mérni, hogy miért az egyiket hallod jobbnak a másikkal szemben, mert ehhez meg kellene tudni mérni, hogy mi az, hogy abszolút értelemben jó.

Ez gondolkodás béli különbségekre vezethető vissza. Ha az ember első sorban az erősítőjét, dac-ját szeretné hallgatni, akkor valóban nem lehet az oszcilloszkóppal esztétikai minőséget mérni. Ha az a cél, hogy a zenét a lehető legfelvételhűbb mivoltában megismerhessük, akkor máris van értelme a méréseknek.

Mindkét álláspont legitim szerintem.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#84) FF23 válasza dabadab (#59) üzenetére


FF23
senior tag

A konkret ismereteink viszont egyelore azt mutatjak, hogy a meromuszereink joval pontosabbak, mint a fulunk.

Beethoven teljes süketsége után is komponált.
Magyarázd meg müszerekkel és mérésekkel....

[ Szerkesztve ]

Postázós üzenetekre nem válaszolok. Sajnálom...RT-AX58U v1

(#85) bambano válasza szaszayanou (#83) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

de nem tudod, mihez kellene viszonyítani.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#86) nyogo83


nyogo83
senior tag

Egyvalamit megertek:

"Fókuszált, telt, de mégis levegős. Udvariasan a figyelmünkbe ajánl egy-egy szólamot, de arra a gazságra nem vetemedne, hogy egy másikat végképp eltüntessen vagy követhetetlenül a háttérbe szorítson. Szóval ez egy NAGY drót, NAGY hanggal, de valami hiányzik. Az emóciók, az érzelmesség, meglepő módon néha a virtuozitás. "

Ezt nyilvan nem lehet merni eszkozzel, megertem...

De ha ez igaz, akkor ez mar merheto:
"Aztán egy idő múlva azt veszem észre, hogy valahogy nem szippant be úgy a zene, mint a sima LaCie-vel. Valószínűleg igazad lesz, és kiemeli valamelyik tartományt, ami elsőre lenyűgöző, de hosszabb távon elkezd zavarni."

Lehetseges egyaltalan, hogy digitalis jelatvitel soran olyan hibak lepjenek fel, ami bizonyos tartomany "kiemeleset" okozza?? (mar ha itt egyaltalan a hangfrekvencias tartomanyra gondolt a szerzo, mert neha tudnak olyan kodosen fogalmazni...)

[ Szerkesztve ]

(#87) JColee válasza nyogo83 (#86) üzenetére


JColee
őstag

Lehetseges egyaltalan, hogy digitalis jelatvitel soran olyan hibak lepjenek fel, ami bizonyos tartomany "kiemeleset" okozza??
Nem.

[ Szerkesztve ]

(#88) szaszayanou válasza bambano (#85) üzenetére


szaszayanou
aktív tag

A hifizős, legózós embereknek nem kell semmihez sem viszonyítani, elég ha szubjektívan jobbnak hallanak valamit. A fazon a műszerrel pedig a jobb értékeket kutatja.

Still stands Thine ancient sacrifice, An humble and a contrite heart.

(#89) bambano válasza szaszayanou (#88) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

nincs jobb érték.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#90) bambano válasza nyogo83 (#86) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Lehetseges egyaltalan, hogy digitalis jelatvitel soran olyan hibak lepjenek fel, ami bizonyos tartomany "kiemeleset" okozza?? ": a válasz attól függ, hogy hol jelölöd ki a jeláltvitel kezdeti és végpontját.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#91) fi:zi'k


fi:zi'k
nagyúr

A véleményemtől függetlenül nem az ilyenekre mondják, hogy troll? :U

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#92) nyogo83 válasza bambano (#90) üzenetére


nyogo83
senior tag

Van valami pontosabb magyarazat is ra, hogy mikent es hogyan lehet ez? Esetleg valami olvasnivalo a temaban? Mert szamomra ez elegge hihetetlennek tunik.

(#93) fi:zi'k válasza fi:zi'k (#91) üzenetére


fi:zi'k
nagyúr

A végéről lemaradt a "topik".

96.5% MORE WUB-WUB ◄◄|►► Hirdetéseim: https://goo.gl/khUC1Y ◄◄

(#94) Dany007 válasza bambano (#54) üzenetére


Dany007
veterán

Igen valami ilyesmire gondolok én is, mindössze kisebb léptékben. És főként analóg rendszereknél.
Nézd meg a Bodz által linkelt topikot. Ahol ő csinált vaktesztet a kábelek kapcsán. Kb az első 100hsz-ig követtem. De még odáig is sokat voltak akik még összetettebb tesztelési metódust akartak volna. Hogy kiszűrjenek minden külső befolyásoló tényezőt.

Ez viszont már teljesen valószerűtlen zenehallgatási körülményeket teremt. Olyan "steril" környezetet amivel a normál ember hétköznapi zenehallgatás során aligha találkozik (pl valaki javasolta a teljes mozdulatlanságot, nehogy a kábel mozgása miatt valami "torzulás" lépjen fel). -> erre mondtam én, hogy márpedig ha a két kábel közötti különbséget csak így lehet észrevenni - kihallani vakteszt során - akkor az kb nullával egyenértékű. Teljesen értelmetlen innentől kezdve ezen merengeni.
Na ezt fejelték meg a hozzászólások között olyan kijelentésekkel, miszerint ők is csak hallani "vélik"(!!!) a különbséget. De a lehetőségét fenntartják annak, hogy mindez csak pszichikai alapon történt. Vagyis ők maguk is úgy vélik, hogy még ilyen "steril" körülmények között is lehet, hogy csak beképzelték azt a bizonyos különbséget.

Na ezek után szerinted van értelme 50-100k-s kábelt venni? Van értelme egyáltalán a kérdéssel foglalkozni?
Mert nyilvánvalóan nincs. Olyan különbséget keresni, amelyeket csak kifejezetten drága hangcuccokon, speciális "steril" körülmények között is csak hallani "vélnek" (!) a hozzáértők, az teljesen értelmetlen dolog.

(#95) dabadab válasza FF23 (#84) üzenetére


dabadab
titán

Ez a Csubakka-vedelem minositett esete volt.

DRM is theft

(#96) Lenry válasza Dany007 (#52) üzenetére


Lenry
félisten

:R
topik zárható.

nem is tudom mi a rákon vitáznak ezek után a többiek? :D

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#97) finest


finest
őstag

Egy gyerekkori akut középfül gyulladás következtében húsz éve mindkét fülemre megsüketültem. Azonban nemrég, miközben a milliomos főnököm elhelyezkedett a Faraday kalitkában, ahol a zenét szokta hallgatni, a kezembe foghattam egy Oyaide NEO kábelt, és akkor egyszerre váratlanul visszatért a hallásom és két dioptriát javult a jobb szemem is. [link]

[ Szerkesztve ]

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#98) Deadzone41 válasza Dany007 (#94) üzenetére


Deadzone41
őstag

(pl valaki javasolta a teljes mozdulatlanságot, nehogy a kábel mozgása miatt valami "torzulás" lépjen fel)

ilyen biztos nem történt, maximum azért lett ez javasolva, mert hangfalnál a szoba akusztikai tényezők, és egyebek miatt, mérhetően változik a hang, már kis elmozdulások esetén is. (főleg egy kezeletlen szobában)

(#99) donpe


donpe
aktív tag

A témához szólva tápkábelt illetően:

Épp múlt hét pénteken voltam egy kedves barátomnál, akinek a hangfalas rendszrét hallgattuk.
A rendszer egy Heed CD lejátszóból, egy Heed DA-ból, egy Heed erősítőből, valamint Zu Druid hangfalakból. A kábelezés részébe nem is mentünk bele (nem tulajdonítottam túl nagy jeletőséget neki. :D )

A zene Eric Clapton Layla-ja méltán híres unplugged lemezről.

Beszélgettünk, a zene szólt, és fel-felkaptam a fejem, hogy mennyire közeli a zene élménye, mennyire élő ami szól, mennyire könnyed, szellős, levegős. Mondhatni Clapton-os! :K Közben előadtam, hogy kissé kétséggel fogadom azt, amikor jelentős különbségeket fedeznek fel egyesek a tápkábelek között, hiszen ugyanabból a hálózatból érkezik az áram az összes esetben (mint már korábban itt a fórumban is emlegetett vlaki egy vízvezetékes példát).

Erre a kedves vendéglátom odament a rendszerhez, kihúzta a tápkábel az erősítőből és átcserélte egy másikra, majd újra elindította Clapton csodáját.

Ültem és hallgattam-hallgattam és ámultam... :Y Miii???? Ez ugyanaz a lánc? Ugyanaz a zene? Clapton átalakult valami teljesen mássá. A zene megmaradt előttem egy pontba koncentráltan ültek a zenészek, elveszett a könnyed szellősség, valami keményebb, kevésbé részletes, ám több méllye megáldott előadást halhattunk (ami nem is igazán feküdt a Lassúkezűnek), ezért gyorsan vissza is cseréltük a kábeleket.

A cimborámtól kifelé már kölcsönkapott táp és összekötőkábelekkel távoztam, alig várva, hogy az én rendszeremben is hallhassam, mit tudnak ezek a dolgok. :D Nekem semmi kétségem nem maradt a felől, hogy igenis befolyásolják a kábelek a hangzást, mi több meglepően erős módon. A különbség átlagos füllel is egyből kihallható. (Csak ültünk a kollégával és tanakodtunk: "Lehet, hogy a kábelek nem a rendszer befolyásolják, hanem a mi hangzásunkat?")

Szóval a kétkedőknek ajánlom, hogy üljenek le egy jó rendszer elé és füleljenek. Az állak padlón való koppanása biztosan feltűnő lesz.;)

[ Szerkesztve ]

(#100) bambano válasza donpe (#99) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

a tápkábel a jelemelkedési sebességet is befolyásolja, ami alapvető a hangzás szempontjából.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.