Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Azért ezt át lehetne költeni, valami szebbre :D

"Kezdetben arról volt szó, hogy LCD panelek készülnek majd ott, aztán változott a helyzet, és azt tervezték, hogy mégis inkább egy kutatás-fejlesztési központot hoznak létre ott"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#2) dabadab


dabadab
titán

Ezt a "Valódi LED" kifejezést nem lehetne hanyagolni? Egyrészt mert az microlednek hívják, másrészt meg semmivel sem jobban vagy kevésbé "valódi", mint az OLED.

DRM is theft

(#3) #65675776 válasza dabadab (#2) üzenetére


#65675776
törölt tag

Pont ezt akartam írni én is. Főleg nem jó nagy kezdőbetűvel írva. Totális félrevezetés.

(#4) Tetsuo válasza #65675776 (#3) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Azt hiszem a LED-del kapcsolatban már nincs olyan szó, ami ne lenne félrevezető. ;)

(#5) Csaba No. 1 válasza dabadab (#2) üzenetére


Csaba No. 1
tag

Lassan eljutunk oda, hogy a technológiai fejlődést már a szem nem nagyon tudja követni, megkülönböztetni. Persze mindig lesznek szubjektív dolgok, ki miért vesz meg egy tévét. Erős kontraszt, mélyfekete, vagy a smart funkciók, és az ár.
De a display, szerves /OLED/, vagy a jövő Microled, az ami nem lesz mindegy. Ha olcsóbb lesz a Microled gyártása, és elindul a tömegtermelés, az OLED mellékvágányra kerül, mint a plazma. Beégés esélye a Microlednél már nem lesz, hiszen NEM szerves fénykibocsájtó dióda fogja a displayt felépíteni.

(#6) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Gondolom először rájöttek, hogy egyszerű kijelzőpanelt nem éri meg ott gyártani mert sokkal drágább a munkás, mint Kínában. Aztán rájöttek hogy Wisconsin nem épp egy "silicon valley", ott északon nem találnak majd fejlesztőket. Maradt az OLED meg a mikroLED, aminél talán belefér a drágább gyártás a magasabb árrésbe. Persze gondolom az egész csak szimbolikus dolog, mert egyre ferdébb szemmel néz az USA kormánya, meg az átlag amerikai is a külföldön gyártó cégekre. (jogosan) Szóval kell nekik egy PR gyár az USA-ban.

Pár hete olvastam, hogy most esett le a "nyugati" cégeknek, hogy hosszabb távon maguk alatt vágták ki a fát a Kínai nyitással... Ezt bármelyik átlagember megmondta volna nekik 20 évvel ezelőtt. Kína minden pénzét arra költi, hogy átvegye az összes nyugati céget, szabadalmat. Most az egyetlen eszköz a kezükben a komoly védővám Kínával szemben. Egyszerűen be kell vallani, hogy az exportnak importnak egyensúlyban kell lenni. A kormányoknak meg azon kell dolgozni, hogy minél több mindent belföldön belföldi tulajdonú cégekkel termeljenek meg.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) dabadab válasza Csaba No. 1 (#5) üzenetére


dabadab
titán

"Beégés esélye a Microlednél már nem lesz, hiszen NEM szerves fénykibocsájtó dióda fogja a displayt felépíteni."

De, a sima színes LED-ek is öregednek, sajnos.

DRM is theft

(#8) Tetsuo válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Tetsuo
aktív tag

Egyrészt ezzel már elkésett minden nyugati ország, másrészt a protekcionizmus ellen (jóval) erősebb a lobbi, mint mellette.

(#9) Partz válasza Csaba No. 1 (#5) üzenetére


Partz
senior tag

"Ha olcsóbb lesz a Microled gyártása, és elindul a tömegtermelés, az OLED mellékvágányra kerül, mint a plazma. Beégés esélye a Microlednél már nem lesz, hiszen NEM szerves fénykibocsájtó dióda fogja a displayt felépíteni."

Na ez egy általános félreértés. A jövő a nyomtatásos eljárásokban van, épp az olcsóság, minél egyszerűbb előállítás miatt, oled vagy a nyomtatott quantum-dot technológiák. A micro-led egy költséges vakvágány, ugyan úgy érinti az öregedés, mint a különböző rgb led-ek miatti színegyensúly vesztés.
Ha csak egy általános tv-kben alkalmazott led-nek nézzük az élettartamát, nagyságrendileg ugyan ott vagyunk mint az Lg által alkalmazott, UDP féle fehér oled keverék (ennek a vörös ph komponense öregszik leggyorsabban, ezért itt látszanak legjobban bizonyos anomáliák). A LED háttér világítású lcd tv-k ugyan úgy vesztenek a fényerőből az idő haladtával, ahogy az oled tv-k, csak jelenleg ez kevésbé látványos, mivel nem pixelszintű led-eket alkalmaznak, épp ezért nem figyelhető meg az a bizonyos "beégés". De ha a szervetlen quantum-dot technológiát nézzük, az sem tart ott jelenleg élettartamban, mint a szerves oled, részben ezért nincsenek még ilyen képpont vezérelt kijelzők.
Panasonic-nak olvastam valahol az idei évre vonatkozó felhasználói feltételeit. Az idei led-es lcd tv-kre 30.000 órát írtak, az oled tv-ikre 50.000 órát. Állításuk szerint ennyi idő alatt feleződik egyes készülékeik fényessége, már ez magában elgondolkodtató.
Összességében ez nem olyan egyszerű, ahogy legtöbben gondolják az oled rossz, mert szerves. A mai oled tech már van ahol túlszárnyalja a szervetlen led-es megoldásokat és rohamosan tolják ki az egyes oled anyagok élettartamát, ha csak az elmúlt pár év fejlesztését nézzük.

(#10) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

Na ők legalább mernek nagyot álmodni. :)

(#11) Piftuka válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


Piftuka
veterán

Így igaz. :K

Helyes, helyes, nagyon helyes döntés ez részükről! :)

Jöjjenek csak a SHARP OLED tévék és Micro LED megjelenítők! ;)

"Aquila non captat muscas."

(#12) Necroman_Mk2 válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Amire már meg is találták a potenciális megoldást, és manapság az automatizált gyár lett egy divatos buzzworld a gyártulajdonosok körében. Persze ez nem lesz egyszerű, de ha ennek következtében a gyárak visszatelepülnek nyugatra, mert ugyebár csak kevés, de magasan képzett ember szükséges az irányításukhoz, az bizony be tud tenni Kínának, de a többi ázsiai összeszerelő országnak is. És akkor a szállítási költségekről még nem is beszéltünk.

(#9) Partz A nyomtatás vs hagyományos nyomás szerintem sokkal inkább méretgazdaságosság kérdése. Azaz ha valamiből nagyon sok kell, akkor sokkal gyorsabb és kényelmesebb előállítani pl. fröccsöntéssel vagy préseléssel, mint kinyomtatással.

[ Szerkesztve ]

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

(#13) Tigerclaw válasza Necroman_Mk2 (#12) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

A “túlságosan” automatizált gyár megint olyan jó ötletnek tűnik, mint Kínába vinni a gyártást. Lehet hogy egy automata gyártósor olcsóbb, mint egy félautomata, de annak nincs szüksége a gyártott termékre. A gépek, robotok nem vesznek semmit...ahogy a munkanélküliek se nagyon.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#14) dabadab válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


dabadab
titán

"Lehet hogy egy automata gyártósor olcsóbb, mint egy félautomata, de annak nincs szüksége a gyártott termékre"

Ez azért az a fajta aggódás, mint hogy "ha sok autó lesz és nem lesznek lovak, akkor mi fogja húzni az autókat?" :)

(És akkor most tekintsünk el attól, hogy a nyugati cégek termékeit amúgy se igazán a kínai gyári munkások vásárolják.)

DRM is theft

(#15) logitech1 válasza MeszesKPT (#10) üzenetére


logitech1
tag

:K jaja :R

Posta nem érdekel Átvétel: személyesen helyszíni próba garanciával (3 nap) - utána egyéb garancia, visszavétel nincs! Alku nincs! Nem fér bele az időmbe

(#16) Necroman_Mk2 válasza Tigerclaw (#13) üzenetére


Necroman_Mk2
őstag

Ezen félelmeket én is adom, és nem osztom az egyesek által hirdetett "a technikai fejlődés új munkalehetőségeket teremt" optimista víziót. És pont ezért nem söpörném le az asztalról a feltétel nélküli alapjövedelem gondolatát. Ugyanakkor nem látok más utat arra, hogy a termelés jelentős részét visszahozassuk Európába.

"Élő gondolkodó lény vagyok, aki az információ tengeréből született!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.