Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szabonagyur


szabonagyur
félisten

Ezen nem kell meglepődni, sokan hozzá vannak szokva, hogy az árak irányárak, abba az eladó is bele kalkulál egy kisebb-nagyobb alkut még.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#2) Lauda


Lauda
félisten

Szerintem a "mennyi a legalja?" egy nagyon primitív hozzáállás. Az ilyeneknek megköszönném az érdeklődést és többet nem foglalkoznék vele. Azt gondolom, két tisztességes üzletfél között ez a mondat nem hangzik el.

(#3) kuntics válasza Lauda (#2) üzenetére


kuntics
aktív tag

Én szimplán azt válaszolom,hogy magammal nem alkudozokk,mondjon egy árat,amennyit neki megér.Aztán vagy elfogadom,vagy nem. De ilyenkor már általában már én is ajánlok egy árat a 2 közé

(#4) Oldman2 válasza szabonagyur (#1) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem az irányárral van gondom, hanem hogy nem akar ő alkudni, hanem én, az eladó mondjak alacsonyabb árat, ami majd neki a vevőnek megfelel.
:W

(#5) Chaser válasza Oldman2 (#4) üzenetére


Chaser
titán

idézem magam:
"Alku, beszámítás, csere, köszönöm, de nem érdekel."
a kívánt részt szabadon felhasználhatod :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#6) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Egy ideje rászoktam, hogy a piaci ár fölött teszem fel 5 százalékkal, ha nem sürgős.
Írnak, hogy mennyit engedek a feléből, én bemondom a piaci árat, és az ilyenek tipikusan örülni szoktak, hogy "ú de jó hogy alkudtam".
Aztán most egy tagnak hirtelen kellett a videókártya, így a reális 35-38 ezer körüli ár helyett elvitte a kiírt 40 ezer forintért.

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#7) Oldman2


Oldman2
veterán

Nem az alkudozással van gondom, hanem hogy nem a vevő alkudozik, hanem tőlem az eladótól várja el ezt.

(#8) Grenki válasza Oldman2 (#7) üzenetére


Grenki
csendes tag

Néztem az eladó cuccaidat az usb hub lehet hogy érdekelne...mennyi a legalja? :D :DD

(#9) Oldman2 válasza Grenki (#8) üzenetére


Oldman2
veterán

Ez már tényleg a legalja...
:C

(#10) Grenki válasza Oldman2 (#9) üzenetére


Grenki
csendes tag

:DDD :D

(#11) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

Németajkú piacon két furcsa állatfajjal találkoztam eddig: az egyik "Marko Markovics" "vevőjelölt" az amúgy is áron alul kínált, jól menő 400EUR-s kamerára benyögi, hogy kínál érte 200at. Egy héttel később eladtam 400ért egy elsőre 350et ajánló vevőnek.

Hansjörg "eladó" meg az aktuális bolti ár felett kb 10%-al hirdet, nagybetűvel kiemelve mennyi (volt két éve...) az új ár.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#12) Cs1csó


Cs1csó
félisten

Egyszerű, ha odaírja valaki, hogy az ár FIX akkor hiába minden, ha pedig nincs odaírva vagy épp az van odaírva, hogy IRÁNYÁR akkor pedig lehetőséged van 10-20 vagy akár 30%-al kevesebbet ajánlani erre jön egy viszont ajánlat és a végén ha találkozik a kettő akkor megköttetik az üzlet pl.:
Irányár: 1500Ft erre a vevő: 1000-ért elviszem erre az eladó: 1400 erre a vevő:1200 és végül mondjuk 1300-ba elviszi.

Ez a "mi a legalja" gáz persze eladói oldalon is van sokszor gáz:
- nem ír árat, csak azt, hogy "privátban" vagy ajánlatot vár, ez ugyanolyan gciség mint pl. egy álláshirdetésnél kérni a jelentkezőket "bérigény megjelöléssel"

(#13) bhonti


bhonti
tag

Nemtom... én szeretek alkudni. (Ha lehet.)

http://1kis.info.hu - Informatikus mindenkinek... 501065096 balazs@honti.tech

(#14) Cs1csó válasza bhonti (#13) üzenetére


Cs1csó
félisten

Nem az alkudozással van a gond, főleg használt cikk piacon bőven belefér de:
- "mi a legalja" ez primitív
- de az is amikor nem ad meg árat
- vagy amikor azt írja "árat privátban " miért titkos? vagy ha jön egy hülye azt be tudja xopatni?
- vagy ha nincs csere felhívás de cserélni akarod

(#15) Tikakukac


Tikakukac
titán

Bolti ár feléért a kisker számlás cucc, bontatlanul, garival ofc. Emberünk felhív, azzal indít köszönés nélkül: mennyire fix az ár? :P
2-3 perc alatt rávezettem, hogy miért fix és, hogy november végéig ez tutira nem lesz meg, mert neki "akkor lenne jó". Ő azt mondta, hogy kivárja, szerinte ennyiért simán meglesz. Másnap délben már az új tulajnál volt.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#16) t72killer válasza Tikakukac (#15) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Rosszul csinálod, dehogy fix, TÖBBET mindig lehet fizetni :DDD

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#17) Tikakukac válasza t72killer (#16) üzenetére


Tikakukac
titán

Fejtetőig vagyok cuccal, eladni akarok, nem tárgyalni napestig a félcédulásokkal. Akinek meg ez is sok, az bátran fáradjon a boltba vagy ahova akar :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#18) Chaser válasza bhonti (#13) üzenetére


Chaser
titán

mindenki szeret, ezért szoktam kiírni a lealkudott árat... :)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) lomposfarkas


lomposfarkas
tag

Bezony, ezek a szemét vásárlók, ezek ilyen trógerek. Bezzeg az eladók, na azok aztán egytől-egyig kereszteslovagok!

(#20) Polllen válasza Chaser (#5) üzenetére


Polllen
nagyúr

Sokan ezt sem értik, hiába írod oda. :N

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#21) Chaser válasza Polllen (#20) üzenetére


Chaser
titán

én csak ennyit írok oda a reális korrekt ár mellé:
"Alku, beszámítás, csere, köszönöm, de nem érdekel."
megfejelem azzal h posta sincs, személyes átvét is csak xy helyeken, nincs már kedvem ilyesmikkel vesződni, sztem elég egértelmű, akinek ezek megfelelnek vásárol tőlem, akinek nem azzal sincs semmi gond, nem vásárol tőlem
nem érdekes, ha 10-ból 9-en hülyekotsogbunkónak' gondolnak emiatt, a 10. embernek megfelel
ha valaki mégis eltérőt akar, bemásolom neki az adott szövegrészt és ennyi... :) - átvételben esetleg rugalmas vagyok, de biztos nem fogok pesti falu másik végébe elmászkálni senki kedvéért, amikor tudom, ha kijrt helyekre is lesz jelentkező, szerencsére elég nagy falu ez -

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#22) Tikakukac válasza lomposfarkas (#19) üzenetére


Tikakukac
titán

Nyugodj meg, attól megnyugszol :B

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#23) janeszgol válasza Polllen (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

De értik, értjük, de akkor is szoktam alkudni, viszont olyankor lemondok valamiről. Például egy telefon mellé ad SD kártyát, akkor azt lealkudom és nem kérem az SD-t (nyilván épeszű keretek között).
Tehát Chaser kiírja, hogy nincs alku, attól én még keresek rá módot. Ha oké, akkor oké, ha nem, akkor nem. Viszont ha valamire azt mondom megnézem és elvinném, azt tuti megnézem és az esetek többségében el is viszem, ha nem átvágós a dolog.

Alkudni jó, mert néha olyat is adnak a cucc mellé (nyuilván, hogy kapósabb legyen), ami nekem nem kell.

(#24) Chaser válasza janeszgol (#23) üzenetére


Chaser
titán

ez esetben azt mondanám oké, az sd kártya marad, telefon ára nem változik, de ha gondolod grátiszba odaadom a telefon mellé az sd kártyát ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) andor80


andor80
senior tag

Nem értelek .Minden annyit ér amennyiért megveszik.Sajnos...Senkit nem fog érdekelni mi a szerinted korrekt ár.Hatalmas a piac légy rugalmas.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#26) Oldman2 válasza andor80 (#25) üzenetére


Oldman2
veterán

Nem értelek. Elolvastad mi a probléma?

Nem az alkudozás maga ami zavar, ezt én is belekalkulálom... hanem, hogy a "vevő" nem hajlandó alkudni, ezt rám akarja erőltetni, mármint hogy én alkudozzak (saját magammal).

(#27) Thrawn


Thrawn
félisten

legajjábó' menyit engecc! tegnapra kéne? :D

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#28) sh4d0w


sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Esetleg alkalmazhatod a következőt, ha már tőled várják, hogy alkudj magaddal:

Cuccot meghirdeted pl. 5 ezerért, aztán ha valaki megkérdezi az "alját", akkor 6 ezer. Ha még egyszer, akkor 7...

https://www.coreinfinity.tech

(#29) Chaser válasza Thrawn (#27) üzenetére


Chaser
titán

ingyen postával :K

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#30) zolee001


zolee001
őstag

Más problémák is akadnak a tisztelt userekkel
Privát üzenet irása,köszönéssel kezdve majd érdeklödés a termékéröl pl postázás állapot stb majd válasznak a nagy büdös semmi
Ennyire el akarja adni a portékáját a nyomorék,hogy üzenetekre sem válaszol...akkor dugja fel

(#31) ALB


ALB
csendes tag

Érdekes a téma és az álláspontok...
De amikor USER-ről beszélünk, ugye mi magunk is azok vagyunk és nem mellesleg emberek. Nem mindenki perfekt eladásból, vételből és kommunikációból, de erre való a tolerancia. Mondom ezt mindnyájunk nevében...
Az apropó, amiért elkezdtem írni, az a mai divat a NEM, vagy a CSEND egy-egy kommunikáció közben. Én is a falra mászom ettől, mint bármelyik jóérzésű embertársam.
Ilyenkor érdemes kérdezni:
"Kaphatnék egy korrekt választ a legutóbbi kérdésemre?"
A kulcs a "korrekt" szó. Mindenki (mondom MINDENKI) úgy gondolja, hogy Ő korrekt, még akkor is, ha csendben marad egy megkezdett kommunikátumban.
Nekem be szokott jönni, még a nehézkesen kinyögött "tárgytalan" is előkerül a nekem címzett válaszban.
Az "alja"... megmondom őszintén, ez a mondat az én számat is elhagyta már, mert igen, voltam olyan lusta, nem alkudós állapotban, amikor mondd meg TE..
Tudom, hogy nem szerencsés, de mennyivel jobban kizökkent egy erre küldött poénos válasz, mint a hőbörgés, ami csak eltávolít azon szándéktól, hogy vegyek bármit is.

Összességében, ne várjuk el, hogy hozzánk, a mi elvárt kommunikációnkhoz igazodjon a piac tól-ig népe, merjünk poénosan jókedvűek lenni és merjünk rávilágítani poénnal, hogy mi az elvárás. Nem katonai félszervezet ez itt és nem kell mindent mellre szívni, ami ugye megint csak szubjektív okok miatt van.

Na bocs, ha beletrollkodtam a folyamba, de ez ma kikívánkozott.

[ Szerkesztve ]

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

(#32) Cucuska2


Cucuska2
őstag

Jajj, eszembe jutott egy sztori az elmúlt napokból!
Ha konkurens érdeklődők vadnak, akkor elmondom a később írónak/hívónak, hogy van egy érdeklődő, vele így és így találkozom, de hogyha meghiúsult vagy eladtam, visszatérek hozzá, írok neki.
Október 23-án ketten is írtak egy óra eltéréssel, ezt leírtam a később érkező.
Egy nappal később írtam a később érkezőnek, hogy nem vitte el a másik, ha érdekli, viheti ő.
Szerintem egy ilyen mondatra teljesen jogos azt visszaírni, hogy már vettem másikat, ilyenkor nem is sértődök meg.
Na de amikor azt írja, hogy azért vett másikat, mert nem volt meggyőző a levelezésünk?! :F:DDD

[ Szerkesztve ]

Rock and stone, to the bone! Leave no dwarf behind!

(#33) Lenry válasza ALB (#31) üzenetére


Lenry
félisten

mert igen, voltam olyan lusta, nem alkudós állapotban, amikor mondd meg TE..

én megmondtam: ott van az irányár.

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#34) Oldman2 válasza Lenry (#33) üzenetére


Oldman2
veterán

Erre én azt mondom, hogy én már mondtam egy árat, azt amit lát a Hirdetésben.

Ha alkudni akar, a második lépés az övé.

Eddig nem győztetek meg, a legtöbb érdeklődő valójában igen messze áll az ideális és gyakorlott vásárló típusától.

Vigasztaljon mindenkit, hogy nem vagyunk egyformák (szerencsére).
:K :K :K

(#35) Oldman2


Oldman2
veterán

Pár napja ismét előjött a történés.

Kérdés: mennyi az alja?
Válasz: ott van a hirdetésben az induló ár... ha gondolja, alkudozzon.

Megsértődött, azóta sem jelentkezett.
:C

(#36) ALB


ALB
csendes tag

Újabb szösszenet: ... sokan állna érte sorban...

Ez egy presszió, azt akarja mondani, vedd meg most, minél előbb, mert sorban állnak érte...
No de... ezt nem kérdezte senki, ez csak úgy kijött az eladóból..
Nem is értem. Ha van sorban állás a cuccért, az miért tartozik a mi ügyletünkhöz? Ha nem viszem el, akkor csöndben eladja a másnak és ennyi. Mi közöm nekem ehhez? :)
A "mennyit engedsz a feléből" , a "mi az alja" kérdésnél hidd el, nem az a kérdés, hogy engedsz e.., hanem, hogy őszinte vagy e.
Én mindig megkérdezem, hátha van lejebb egy picit. Ez az alku öröme :)
Ha azt a választ kapom, hogy nem engedsz az árból, mert ennyi és kész (és az ár reális), megveszem. Ha hadoválsz, otthagylak és áruld tovább. Húúú, de különbözőek vagyunk mi emberek :) :)

<< A vicc nem tréfa! >> A nehézség nem probléma <<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.