Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) moonlight115


moonlight115
tag

" A valóságról szerzett teljes, végérvényes ismeret " - Ha jól tudom, ez az abszolút igazság.
A természet törvényei az abszolút igazságon alapulnak. Ha valaki tagadja az abszolút igazság létét, csak meg kell kérdezni tőle : Ön abszolút biztos ebben?
A vallásoknak megvan a maguk különböző abszolút igazsága. Hogy ki melyikben hisz, az viszont már szubjektív. A hívőknek egyszerű a dolguk, hisznek, és kész. Néha irigylem is őket. Nem kell tépelődniük azon, mi helyes és mi nem.
A fanatikusokkal kapcsolatos véleményeddel egyetértek. Szerintem nem minden fekete-fehér.
A tolerancia az, ami sok emberből teljesen hiányzik. Elítélni valakit, csak mert más a véleménye ? Legszívesebben az ilyeneket ítélném el, de.......akkor én se lennék toleráns, nem ? Ez bonyolult.
Tetszenek az írásaid, nemrég bukkantam rájuk. :C Elolvasom majd mindegyiket.

[ Szerkesztve ]

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

(#2) Vladi válasza moonlight115 (#1) üzenetére


Vladi
nagyúr

A Korán égetés a lehető legmesszebb van a toleranciától.

Már eleve az, hogy egy értelmiségi ember könyvet éget, felháborító. Jó talán fél tucat kivétel van, amit a merőben szubjektív ( ;] ) érték ítéletem megenged, ilyen, hogy Harcom... :U

De azt érdemes tudni, hogy egy muszlim ember számára nem létezik nagyobb sértés a Korán elégetésénél. Semmi. Aki kicsit is járatos a témában az ezt pontosan tudja.

A nevezett "pap" is tisztában volt ezzel.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3) horush válasza Vladi (#2) üzenetére


horush
addikt

"ilyen, hogy Harcom... :U"

Olvastad?

(#4) moonlight115 válasza Vladi (#2) üzenetére


moonlight115
tag

Fanatikus volt a pap, ez világos. Kíváncsi lennék, az egyházi feljebbvalója hogyan vélekedett
az esetről. Nem hiszem, hogy indítványozta a hülye pap azonnali szentté avatását.
De ki tudja, még ez is elképzelhető, hisz a " mi kutyánk kölyke " szemlélet nagyon is elterjedt az egyházak körében.
Viszont az afgánok se szelíd báránykák módjára viselkedtek, de azt biztosra vehetjük, hogy a pap akciója indította el a lavinát. Hogy ő tagadta ezt ? Naná ! Majd hülye lenne beismerni.
Annyira azért nem ostoba. De az is lehet, hogy a papot felbérelték, akik provokálni akarták a muszlimokat. Sosem fogjuk megtudni a valódi indokot.

"Holdfényszonátának összedőlt a könyvespolca, mert bétóven sors szimfóniát rakott rá..." /by old rocker/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.