Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Ezekiell


Ezekiell
veterán

Feltéve, ha a gazdaság minden probléma nélkül talpra áll (szóval V alakú lesz a gazdasági görbe) ÉS nem lesz második hullám ősszel/télen. Azért ezek elég nagy "ha"-k.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#2) #95462144 válasza Ezekiell (#1) üzenetére


#95462144
törölt tag

A spekuláció nem csak erre az évre vonatkozik, hanem 2025-ig és írja is, hogy az idei visszaesés után várható a növekedés, szóval ebben a második hullám is benne van.

(#3) #88470784


#88470784
törölt tag

Főleg ha továbbra is árulhatjákmajd a portékájukat kínában az apple. Mert ha nem akkor nem lesz olyan szépen felfelé ívelő az a görbe ;]

(#4) Ezekiell válasza #95462144 (#2) üzenetére


Ezekiell
veterán

2021-re már 10%-os YoY növekedést vár (ami érthető az idei szar számok miatt, de volumenben is csak pár%-al kevesebbet számolnak), és az év második felében már nagy visszapattanást várnak. Ez minimum nagyon optimista...
És nincs benne 2. hullám, sehol se írnak róla, ahogy láttam - érthető is, hisz nem is tudják, mekkora hullám lenne, mik lennének a hatásai, vagy hogy lesz-e egyátalán. Éppen ezért nehéz komolyan venni most az ilyen becsléseket.

[ Szerkesztve ]

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#5) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem idén több telefon fog fogyni mint tavaly. Én is besszálok 11.11 -kor 1 darabbal. :) (olyan nincs, h pusszycat-nek ne legyen 5G telefonja :DDD )

[ Szerkesztve ]

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#6) #24536576 válasza #88470784 (#3) üzenetére


#24536576
törölt tag

Ezt megint jól megaszontad. :C

(#7) Mr.Silkó


Mr.Silkó
veterán

Nem igazán látom a jelenlegi 5G-s mobilkínálat olyan hiánypótló képességeit, ami miatt a szaklapok ennek a készülékcsoportnak és elsősorban az általuk kínált 5. generációs hálózati támogatottságnak tulajdonítanak ekkora vásárlóerőt, vonzerőt.

(#8) Mr.Silkó válasza #88470784 (#3) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Bár hasonlót nem először olvasok az itteni topikokban mostanság, elsősorban a Kína-USA, Huawei-Apple centrikus telefonos hírek komment szekciójában, sehol nem láttam még megalapozva az olyan véleményeket, miszerint a legnépesebb ázsiai ország az Apple mobilok Kínából való kiszorítását tervezné, készítené elő, válaszul nyilván az amerikai kormányzat szigorító gazdasági intézkedéseire. Forrás?

(#9) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

És a vásárlók mikor fogják értelmes kiadások mellett megúszni a telefonvásárlást?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#10) Ezekiell válasza t72killer (#9) üzenetére


Ezekiell
veterán

Pár évvel ezelőtt :)

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#11) #88470784 válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


#88470784
törölt tag

Nem csak apple, sok más amerikai cég is felkerült a megbízhatatlan cégek listájára kínában. Kezdődik majd a szisztenatikus csesztetésük, amig maguktól be nem fejezik a tevékenységüket kínában.
Mivel elég nagy és fizetőképes piacról van szó sokat számít az utóbbi időben a kínai piac az eladásokban az applenek, ezért nem valószínű, hogy olyan jók lesznek az ekadási számai az applenek az év végére.
Valószínűleg komoly visszaesésük lesz. Ez van sajna.
[link]

(#12) t72killer válasza Ezekiell (#10) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Lassan egy időgép hamarabb fér az ember ktgvetésébe, mint egy telefon...

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#13) Juhaszatti válasza #88470784 (#11) üzenetére


Juhaszatti
addikt

Valóban sokat jelent az Apple-nek, hiszen a kínai okostelefon tulajok közel 20%-a iPhone-t használ. Viszont pont ezért baromi sokat jelent a kínai embereknek is, hiszen olyasvalamit vehet el tőlük a kormányuk, amit rengetegen használnak. Sokkal nagyobb érvágás a kínai lakosoknak, mint mondjuk a Huawei tiltása az USA lakosainak, akiknek azt alig 1%-a használja. Persze nem ez lenne az első olyan húzása a kínai vezetésnek, ami szembemegy a népével.

[ Szerkesztve ]

(#14) #88470784 válasza Juhaszatti (#13) üzenetére


#88470784
törölt tag

Ez egy gazdasági háború egy volt és egy új nagyhatalom között. Mind a kettő ott tesz keresztbe egymásnak ahol tud. Ne keress benne az ész érveket, biztos vagyok benne, hogy ha trump helyet másik elnök lesz az is ugyanúgy fogja folytatni ezt a vonalat. Amire a kínaiak is hasonló válaszokat fognak adni.
Sajna nem ez lenne az első húzása az amerikai vezetésnek aminek az lesz a következményre, hogy hasonló válaszok fognak érkezni kínától is. De ezt majd megbeszélik a pénzügyi év végén,hogyan jutottak el idáig.

[ Szerkesztve ]

(#15) joey04


joey04
titán

azért lesz "csak" ekkora visszaesés, mert majd a kínai eladások megnyomják. ott ugye komcsi rendszerként szépen elhallgatták, hogy mekkora balhé, náluk szépen lecsengett, az egész világ meg szív miattuk, mert szétterjesztették.

[ Szerkesztve ]

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#16) k-adi válasza #88470784 (#3) üzenetére


k-adi
nagyúr

lehet, de ennyi erővel akkor a hms meg kiszorul mindenhonnan ahol van gms.

akkor a meccs 1:1.. sőt.

(#17) #88470784


#88470784
törölt tag

Pont annyira nem fog kiszorúlni mindenhonnan a HMS mint ahogy nem fog töbkremenni az apple sem.
Itt csupán adok kapok van mind a két oldalon a minnél nagyobb károkozás a cél.
Dehogy nem lesz természetes a mosolya a következő pénzügyi évértékelön az apple vezetésének a lefelé mutató görbék miatt az már msot borítékolható.
Plusz itt még egy csomó más amerikai cégnek is nagy veszteséget kell majd elkönyvelniük a kínai tiltás miatt. A mostani már több min 40 miliós amerikai munkanélküliség mellé ez nem fog jól jönni.

[ Szerkesztve ]

(#18) Mr.Silkó válasza #88470784 (#11) üzenetére


Mr.Silkó
veterán

Ezt még nem olvastam, köszönöm a linket.

(#19) Rodi 4.80 válasza #88470784 (#14) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Ez egy gazdasági háború egy volt és egy új nagyhatalom között.

Nem is kérdés, hogy Kína nyerné-e meg ezt a háborút.

(#20) Schuler888 válasza Mr.Silkó (#8) üzenetére


Schuler888
senior tag

Szinte minden topikba becitalja a hms es/vagy huawei es/vagy kina imadatot es/vagy google es/vagy amerika es/vagy trump ellenesseget... megfontolando erv a csavo a premium vasarlasa mellett.. :(( :(((

[ Szerkesztve ]

"Jelenleg 11(!!!) pro maxom van, minden téren megfelelő, az s21 ultrat földbe dongoli, aki mást mond az hazudik." - Tiger. :'DDDD

(#21) Ezekiell válasza Rodi 4.80 (#19) üzenetére


Ezekiell
veterán

Háááááááát, maradjunk annyiban, h senki se akarja megtudni..

Aki mibennünk nem bízik, az önmagában sem bízik. Aki mibennünk nem bízik, az a mi fényes békénkben sem bízik. És aki a mi boldog, fényes békénkben nem bízik, az áruló.

(#22) #88470784 válasza Ezekiell (#21) üzenetére


#88470784
törölt tag

+1 addig amig csak kakaskodnak és egymásnak tesznek keresztbe addig jó és nem fajul el a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#23) Rodi 4.80 válasza Ezekiell (#21) üzenetére


Rodi 4.80
senior tag

Hát igen, ezen a vélaményen vagyok én is, csak hát ha a két ország történelmét végignézzük... Kína már akkor is tudományos és gazdasági nagyhatalom volt amikor az USA még gondolatban se létezett. Szerintem Európa az igazi vetélytársuk, de ez csak az én magánvéleményem. Persze katonailag más kérdés, de háborúk mindig voltak, lesznek, a lényeg hogy ki tud belőle jobban felállni. Valahogy azt látom, hogy minél demokratikusabb egy ország vagy társadalom, annál gyengébb és sérülékenyebb. De mégis azt mondom, el kell érni egy olyan fejlettségi szintet ahol a Föld és az emberiség jövője a fontos, nem pedig néhány haszonleső pillanatnyi érdeke.
Tényleg igaz lehet hogy maga az ember a legveszélyesebb vírus ezen a világon, elég megnézni milyen károkat tudott okozni néhány évtized, évszázad alatt egy 4.500.000.000 éves bolygón.
Jó, kicsit messzire mentem, de már tele van a tököm a napi gazdasági cicaharcokkal miközben rohamtempóban pusztul a Föld ökoszisztémája.
Nem értik az emberek hogy a jövőbeli katasztrófákat nem lehet pénzzel, bankhitellel megállítani, és túlélni sem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.