Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Crytek


Crytek
veterán

Remélem lesz ilyen 5 ezres aksival.

Next PC Upgrade: 2022

(#2) vicze


vicze
félisten

A 120%-os performancot és a 70% powert hogyan szeretnék érteni úgy mégis?
20%-kal gyorsabb és 30%-kal kevesebbet fogyaszt? Ezek így túl kicsi számok lettek volna egy marketing anyagba vagy mi? Egy kis matekóra nem ártana a marketing osztálynak.

(#3) pprod94


pprod94
aktív tag

Kíváncsi vagyok milyen teljesítménnyel bírnak majd az aktuális Snapihoz képest. Habár most sincs velük gond! :)

(#4) Balathruin válasza vicze (#2) üzenetére


Balathruin
veterán

Egyértelműen a nagyobb százalékokra mentek, de matematikailag nem hibás, mert a 120% az +20%.

(#5) vicze válasza Balathruin (#4) üzenetére


vicze
félisten

Az még rendben van. :) Az "70% Power" már érdekesebb értelmezni, az ugye -30%. Gonosz negatív értékeket meg nem írunk a marketing anyagba. :D

Ja igen még ez:
"A lapkát a TSMC gyártja ráadásul az új 28 nm-es HPC+ node-on, amely a HPM node továbbfejlesztésének tekinthető."
Aha csak éppen:
High Performance – 28HP, 28HPM, 20SoC, 16FF+
Mainstream – 28LP, 28HPC, 28HPC+, 16FFC (mainstream)
Ultra Low Power – 55ULP, 40ULP, 28ULP, 16FFC (ultra low power)

A HPC+ a HPC továbbfejlesztése és a HPM alatt van, azaz annál olcsóban gyártható, de hasonló teljesítményű, a többi meg inkább hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#6) tjb007 válasza vicze (#5) üzenetére


tjb007
nagyúr

Matematikailag igen, teljesítmény szempontjából viszont nem igazán tiszta, hogy hol/min nyerték az azt a 20%-ot, mert csak a node-on tudták, de az meg egy kicsit lehetetlen-szagú.

(#7) Sebaj Fóbiás válasza vicze (#5) üzenetére


Sebaj Fóbiás
aktív tag

Kéne oda egy profibb marketing csapat, a "70% Power" helyett lehetett volna "143% Efficiency", azzal taroltak volna. Most lehet, hogy miattuk megy csődbe a cég. :D

Két bolygó beszélget: - Te, képzeld, Homo Sapiensem van.. - Nem baj, ne piszkáld, elmúlik magától.

(#8) telemundo


telemundo
tag

Gondolom ez a 6752 utódja. Ez így elég ütős lesz. Az MTK már lassan elhúz a Qualcomm mellett.
Minden bizonnyal lesz a 6732-nek is utódja. Várjuk azt is. Én a helyükben kihoznék valamit a belépőszintre is, mivel már elég hosszú ideje a 6582-t nyomják ott.
Pl. 2db 1.5 Ghz A53+ 2db 1.5 Ghz A7, ill. Mali T720 MP2. A maximum 30ezres kategóriába több mint megfelelő lenne

[ Szerkesztve ]

Kínáé a jövő :)

(#9) Teetuss


Teetuss
csendes tag

En csak azt nem ertem meg mindig hogy mi ertelme big.little architekturat jatszani ugyanolyan magokkal, ha az orajel ugyis igeny szerint valtoztathato.

WWFSMD?

(#10) tjb007 válasza telemundo (#8) üzenetére


tjb007
nagyúr

„2db 1.5 Ghz A53+ 2db 1.5 Ghz A7”

Egyrészt maga a párosítás sem lehetséges (alapkövetelmény, hogy azonos architektúrával kell rendelkeznie a p.magoknak, tehát ARMv7-es mag mellé csak AMRv7-es mag rakható, ARMv8-as mellé pedig csak ARMv8-as), másrészt meg -ha lehetne is- semmi értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#11) vicze válasza telemundo (#8) üzenetére


vicze
félisten

Jaja szárnyalnak, ha május is ilyen jó lesz, az már inkább tendencia...

Belépő szinten épp a S410 visz kb. mindent.

[ Szerkesztve ]

(#12) dilajoska1 válasza vicze (#11) üzenetére


dilajoska1
őstag

Szerintem a mt6732 is belépő szint, legalább is annak kéne lenni és kukázni kéne az mt6582-t. Mt6732 meg jobb az s410-nél.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#13) tjb007 válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


tjb007
nagyúr

Jobb, de drágább is.

(#14) vicze válasza dilajoska1 (#12) üzenetére


vicze
félisten

Neked lehet, de a gyártóknak nem az. Néz meg a készülékek listáját, amik az úgy MTK SoC-kat használják és nézd meg a régiekét. Egyszerűen most a MTK SoC-ok hiába erősebbek, ahogy korábban a Qualcomm SoC-ok, egyszerűen drágábbak és ezzel nem tudnak mit csinálni, hiába van agyonmarketingelve. Fordult a kocka S410 az új MT6582.

[ Szerkesztve ]

(#15) dilajoska1 válasza vicze (#14) üzenetére


dilajoska1
őstag

Igen. Ezért írtam hogy belépő szintnek kéne lennie és ezért olcsóbban adni.

Xiaomi Mi 10T Pro Lunar Silver 8/256Gb (GPU Adreno 650 - 925Mhz OC UV [original 587Mhz] + new Vulkan driver)

(#16) infinityshop


infinityshop
csendes tag

Mielőtt túl sok matematikus lenne, a 100% az előző MT6752 chip volt.

Na most ehez képest 120% a gpu teljesítmény és 70% a fogyasztása. Jól írták, persze marketing így működik. :)

Ne az 1 negatívat nézd, hanem azt is, hogy miért kaptam.

(#17) dzsi23 válasza infinityshop (#16) üzenetére


dzsi23
addikt

Most, hogy kiemelted, már tényleg érti mindenki, köszönjük, Emese. Még szerencse, hogy igazi matematikusok is vannak köztünk, de nem a matematika volt a lényeg (amit csak te tudtál megfejteni... nem), hanem a marketing; talán jobb lett volt +20%-ot és -30%-ot írni, mert jobban értelmezhető, és szerintem hatásosabb is. :)

(#18) Z10N


Z10N
veterán

Szoval eddig ezek vannak:
Helio P10: MT6755
Helio X10: MT6795
Helio X20: MT6797

# sshnuke 10.2.2.2 -rootpw="Z10N0101"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.