Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Televan74


Televan74
nagyúr

Olcsó és a jó nem szokott jó párost alkotni. A jót csak egy jól sikerült teszt után szabad odaírni.Elég lesz a sok jóból! Most már jó éjt. :)

És számomra olcsó és jó gagyi! ;]

[ Szerkesztve ]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#2) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Csak 6db PCI slot van a hátulján? :Y Az nem 7. :DDD

"A Cooltek X5 szállítása már megkezdődött, az ára pedig 30 euró lesz, ami kedvezőnek tekinthető."
Ez egész sok, mert ebben az ársávban jobb házat is lehet kapni.

(#3) tecsu válasza Televan74 (#1) üzenetére


tecsu
addikt

Egyetértek.
Mindennek van egy kialakult ára, olcsón jó nincs, legalábbis kapitalista szabályok szerint működő cégek termékei esetén.
Olyan nincs, hogy olcsó, de jó tévé, tablet stb. ez csak reklám vagy gagyi, olvasóvonzó cím.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#4) snecy20


snecy20
veterán

Kinézetre a kópia kópiájának a kópiája...semmi nem szól mellette hogy miért lenne érdemes ilyen házat venni. Még az ára se.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#5) 4264adam


4264adam
veterán

A jó és olcsó háznak tartalmaznia kellene gumi talpakat a tápnak is, 90°-al fordított HDD/SSD helyeket amik rezgés csillapitót tartamaznak. Ez a ház kb annyiban nem 0-a, hogy tartalmaz 2db USB 3.0-át előlapon.

(#6) sb válasza Televan74 (#1) üzenetére


sb
veterán

Ez esetben nálam kapható a Cooltek X5 SE 230 EUR-ért.
Drága, tehát f*sza!

Azért azt vegyük észre, hogy kb. ugyanazzal a nulla infóval megy a fika is, mint amivel a jó jelzőt ráaggatták.

@tecsu:
Mert túlárazásról, márkanév felárról nem hallottunk még. Sőt, pl. épp nem most válik egyértelművé világszinten a kínai mobilok kapcsán az sem, hogy azonos minőséget lehet hozni olcsóbban is.

(#7) tecsu válasza sb (#6) üzenetére


tecsu
addikt

Rosszul érvelsz.
Én nem azt mondtam, minden jó, ami drága; azt mondtam általában rossz az, ami olcsó.

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#8) antikomcsi


antikomcsi
veterán
LOGOUT blog (1)

A képek alapján ez a szokásos, anyag mentes, gagyinak tűnik. Ha harmad ennyibe kerülne se vennék ilyet.

(#9) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Nem rossz, de nálam olcsó vonalom a Raijintek Arcadia viszi most a prímet :)

Ez se rossz, de ahhoz képest nem kéne.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#10) Ł-IceRocK-Ł


Ł-IceRocK-Ł
addikt

A belső nagyon nem oké szerintem.

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#11) ktamask


ktamask
tag

"rendkívül olcsó"

30 euró, tehát durván 10.000 ft. Rendkívül olcsó ház nálam 5000-nél kezdődne.

Pl. a benzin ára na az tényleg rendkívül olcsó Amerikában, a fizetésekhez képest. Ez a számítógépház a magyarok fizetéséhez képest viszont igen is drága.... és a minőség?

Egy fontos információt nem közöltetek: súlya: 3.4 kg (forrás: [link])

Az én 7 éves Gigabyte GZ-X2 házam 5.6 kg. Gyárilag 2 ventillátort adtak hozzá, nem csak egyet, 65%-al több az anyag benne, 10-11 ezer forintért árulják még most is.

Cím: Olcsón kínál jó házat a Cooltek
A "jó"-t a súlya miatt, az "olcsó"-t pedig az ára miatt nem tenném a címbe. :)

(#12) Ł-IceRocK-Ł válasza ktamask (#11) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Akkor mondj egy jó címet. :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#13) Graphics válasza ktamask (#11) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Ház az amit én pl a legritkábban csereberélnék... Nekem a tartalom fontosabb...

van egy CM 531-es házam, anno megvettem, de már azt is használtan, msot nincs asztali gépem ,de akkor ez a ház tetszett, elraktam, majd ha kell jó lesz...

@Ł-IceRocK-Ł: "Belépőszinten próbálkozik a Cooltek" :D de erre kevesebben kattintanak

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#14) ktamask


ktamask
tag

Maradhat a cím. :-)
Lehet, hogy csak én nem látok benne fantáziát.

Amúgy, a vinyók helyében én félnék azon a kis lemezkén:-D

(#15) Ł-IceRocK-Ł válasza Graphics (#13) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na igen, kevésbé vonzó, ám lényegesen pontosabb :D

Viszont ne felejtsük el, hogy akinek tetszik, és megelégszik ennyivel is, annak olcsó és jó lehet, ki-ki megítélése szerint. Szóval ez megint csak szubjektív.

Nekem pl egy 30 ezres ház nem olcsó, de ha tetszik és megéri, akkor nem drága. :U

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#16) ktamask válasza Ł-IceRocK-Ł (#15) üzenetére


ktamask
tag

Amikor még nem voltak minőségi számítógép házak, meg voltunk elégedve a zörgős Codegenekkel is.
Az volt a furcsa, ha nem rezonált:-D.

[ Szerkesztve ]

(#17) Televan74 válasza sb (#6) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én egy szóval nem mondtam,hogy minden sz@r ami olcsó.Volt már nekem is 15000 körül jó házam és 25000 környékén pocsék. Most már ha valamit szeretnék venni először megvárok néhány tesztet és akkor kijelentem hogy talán a ház. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#18) turorudi


turorudi
aktív tag

Nem szeretem a kidomborodó oldalfalakat. Tudom hogy a merevséget várják így a nulla anyagtól, de ettől csak feleslegesen lesz nagyobb helyigénye a gépnek plusz centikkel.

(#19) Kékes525


Kékes525
félisten

Maradok a Cooler Master HAF 932 Advanced házamnál, az nekem tökéletesen megfelelő.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#20) 4264adam válasza Kékes525 (#19) üzenetére


4264adam
veterán

? :U
Nem is 1 kategória de jól van.

(#21) Kékes525 válasza 4264adam (#20) üzenetére


Kékes525
félisten

Tisztába vagyok vele. Biztosan lesz olyan, aki ezt megveszi, de az nem én leszek. :N Csak ennyit akartam mondani.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#22) lysgb


lysgb
tag

a 10k nálam is több egy kicsit az olcsónál egy ház esetében.

viszont elég sokáig ilyen áron ment a Fractal Design core 1000, csak nemrég ment kicsit feljebb - pcx alapján - és emlékeim szerint az Linusnál is járt. ééés így is van: https://www.youtube.com/watch?v=wfwrubJC3II

Viszont 10környékén a fenti alapján is már lehet jó házat kapni.

(#23) Szergely83


Szergely83
tag

Ár/minőség szempontjából nagyon rosszul lett belőve. Aki olcsón akar házat, az vesz 4-5K val olcsóbban, vagy picit olcsóbban, de táppal. Aki pedig jó házat akar, az úgyis többet fog rászánni, és sokkal minőségibb házak közül válogathat.

(#24) hemaka


hemaka
nagyúr

Max 5-6k amit adnek erte.

(#25) Duree


Duree
veterán

Nem tűnik rossznak,de mire hozzám elér az a 30 euró lesz vagy 14 ezer forint és azért a pénzért már van jobb ajánlat is

duree54

(#26) #52815360 válasza Ł-IceRocK-Ł (#12) üzenetére


#52815360
törölt tag

Jó cim : "Egy furcsa pléhdarabot találtak a gyár egyik sarkában" :))

(#27) creation válasza turorudi (#18) üzenetére


creation
senior tag

Én az olcsón "jót" kategóriából a sokat szidott DeepCool Smarter-t vettem meg mATX cfg építésére. Kellemesen csalódtam benne (ahogy más is) és a kidomborodó oldallapoknak hála 6600 JMF áron befért a házba a Scythe Ninja 3 is. Ami azért ebben az árfekvésben azzal a kritériummal, hogy a hátlapon legyen legalább 1db 12cm-es hely, nem nagyon van (/volt) a piacon.

Igaz ami igaz, a ház anyaghasználata nem egy kazánlemez szint. Node nem is rázópadon akarom használni. Való igaz, hogy a HDD rezonál benne, de már meg van rá a megoldás. Mondjuk a Ninja és a hátlapi venti közé se kell nagyon semmit tenni már, mert ha 15mm hely van akkor szerintem sokat mondok... Vannak hátrányai de több az előnye.

Ehhez a Cooltek házhoz annyi kb a hozzáfűzni valóm, hogy volt már olyan házam (Talán akyga), aminek a hasonló HDD rögzítési módja miatt a sírhatnék jött rám. Konkrétan azon a vékonyka kis lemezen a 2db 3,5"-os HDD olyan zenét tudott játszani amilyet csak akart, de állandóan csak a repedtfazék hangszereléssel volt hajlandó... Valamint hiába volt lehetőség "nagy VGA" berakására, ha mindkét HDD-t beraktam, akkor iszonyatosan furmányos módon lehetett csak szerelni a gépet...

"Mert Ő küld 100 csodát, csak Benne Bízz!"

(#28) snecy20 válasza lysgb (#22) üzenetére


snecy20
veterán

"a 10k nálam is több egy kicsit az olcsónál egy ház esetében."

Ha az ember csak egy közepesen jó házat akar, a 10k-s keret az semmi.

Az Oroszországnak küldött iráni drónszállítmányok csak elnyújtják a háborút.

(#29) Ł-IceRocK-Ł válasza #52815360 (#26) üzenetére


Ł-IceRocK-Ł
addikt

Na de melyk cikkhez? :D

"lol, rock, te egy kib*szott médium vagy. mit médium, HARD " by FireKeeper

(#30) lysgb válasza snecy20 (#28) üzenetére


lysgb
tag

az én házam ujonnan volt 10pár éve, én 4ért vettem használtan. nem zörög, nem hajlik, szellőzik, minden elfért benne. számomra ezentúl nem számít semmi, noha még egy kék kijelző is van az orrán amin hőmérsékleteket mutogat. részemről mindegy, hogy kínának melyik tartományában gyártották és milyen embléma került a házra, amíg teljesíti amit szeretnék. a belső számít, inkább arra költök.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.