Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Klemice


Klemice
senior tag

címben javítsd a nevet mert 943n van ami 4:3mas d-sub-os monitor

valamint ha lenne rajta DVI nem ennyi lenne az ára, ezt te is beláthatod..

[ Szerkesztve ]

(#2) Scoobyka válasza Klemice (#1) üzenetére


Scoobyka
addikt

kösz javítottam.
Valószínüleg az már a 40es árfekvésbe esik majd...Azt még hozzáteszem,hogy dvi nélkül is tökéletesen éles a képe és a színek is teljesen rendben vannak.

(#3) pakito11


pakito11
csendes tag

Ugyanilyen monitorom van :DD :DD
Nagyon fasza kis gép :R

Amit eldobtál az soha nem volt nálad!!

(#4) Croissant


Croissant
aktív tag

Őőő.
Szerintem vagy átméretezés, vagy fekete sáv nincs. Ha kiteszed teljes képernyőre akkor az szerintem nem igazán lesz 1280x720, ami a szabvány, lévén, hogy 1360x768 a natív felbontása a monitornak. Ha meg nem rakod teljesre, akkor igenis lesz fekete sáv, méghozzá oldalt is.
Akkor?

[ Szerkesztve ]

(#5) Klemice válasza Scoobyka (#2) üzenetére


Klemice
senior tag

nekem 943b van, és hidd el megérte hogy egy hónapig hajtottam 4:3mas DVI monitor után
analóggal és DVI-al kipróbálva látható a különbség

(#6) Klemice válasza Croissant (#4) üzenetére


Klemice
senior tag

lcd tv-met egyszer sikerült kihajtanom 1280asban, na akkor nem volt fekete csík, azóta csak 1366ot enged és ott van csík

(#7) Scoobyka válasza Klemice (#5) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem meg samsung 37a656os és philips 42pfl7403as lcd-tvm volt....és igen a 943sn is éles képet ad rgb-n.....azért van összehasonlítási alapom.

1360*768 valóban nem egészen hd-s képanyag mert az 1280*720-as(hd-ready)....de így kevesebb infot vesztel ,mint 16:10esnél....a full-hd moncsik meg már más árkategória.

[ Szerkesztve ]

(#8) Dany007


Dany007
veterán

Ezt a 3 napos pixelgaranciát nem igazán értem.
Ha jól tudom, akkor minden elektronikai eszközre 3 napig cseregarancia érvényes. Vagyis 3 napon belül minden esetben kötelesek kicserélni az eszközt. Még akkor is ha nem tetszik a színe vagy a csomagolása, akármi. Ezt már párszor ki is próbáltam, amikor naív koromban a Tescoban próbáltam egeret venni. 6x vittem vissza a köcsögöknek, mire inkább visszaadták a pénzt. Persze az egér 6x-ra se működött.

Szal ez a 3 napos pixelgarancia dolog csak valami csábítás, parasztvakítás lehet, ugyanis tök mind1, hogy mi a baja, ha a vásárlástól számított 3 munkanapon belül visszaviszed kötelesek kicserélni mindenféle indoklás nélkül!

(#9) Croissant válasza Scoobyka (#7) üzenetére


Croissant
aktív tag

Szerintem ha nagyítod a képet, akkor infót semmiképp sem vesztesz (legalábbis nem hinném, hogy sokan nézik kilógó szélekkel a filmeket), csak arra akartam rávilágítani, hogy nem teljesen valós, amit leírtál. Leginkább a megfogalmazás a rossz.

De csak szőrszálhasogatok, no offense :)

Jah, tényleg más árkategória a fullhd, tapasztaltam :)

(#10) Feruendios


Feruendios
aktív tag

Hát én kb. fél éve vettem egy DVI-s 16:9-es Samsung-monitort 30000HUF-ért bár akkor még nem volt gazdasági válság. De kb. 1,5 éve vettem a saját monitorom ami egy 931BF és iszonyatosan jó, bár kár hogy 4:3-as így film nézésnél néha már csak a 1/3-át használja a ki a filmeknek.

Sajnos mar nincs magyar billentyuzetem :(

(#11) Prof01


Prof01
veterán

Ezt a különösen ajánlott plecsnit kissé túlzásnak tartom. Egy kis plusz pénzért 22"-ost lehet kapni nagyobb felbontással. Én fél éve vettem a Samsung 223BW-met (21,6" 1680x1050es felbontás) 30k-ért használtan, de hibátlan állapotban (1 pixelhiba előjött közben, de ez előjöhet az újnál is a 3napos garancián túl...) :U

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#12) Scoobyka válasza Prof01 (#11) üzenetére


Scoobyka
addikt

de ennek épp az a lényege,hogy 16:9es és filmekhez van.....hd ready felbontással.....

(#13) Depression


Depression
veterán

Egy kicsi, buta nem is olcsó monitor, aminek egyetlen előnye a felbontása. Ezért kap tőled különösen ajánlott plecsnit? Jobban elhinném azt, ha azt mondod, hogy tetszik.
A hsz. pedig azért ennyire támadó jellegű, mert a ph! plecsnijét használtad erre.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#14) RexpecT


RexpecT
addikt

Szerintem vedd le a különösen ajánlott plecsnit.

(#15) rumkola


rumkola
veterán

a fekete kép enyhén szólva hihetetlen...
felsőkat monitoroknál sincs ilyen, szóval nem is hiszem el :)

[ Szerkesztve ]

(#16) Scoobyka válasza rumkola (#15) üzenetére


Scoobyka
addikt

pedig igaz....

(#17) rumkola válasza Dany007 (#8) üzenetére


rumkola
veterán

Ezt nagyon rosszul tudod.
A törvény szerint csak és kizárólag a HIBÁS cuccokat kötelező cserélni 3 munkanapon belül. Ha nem tudnak cserét adni, akkor pénz vissza.

Más az ha jófejségből visszaveszik vagy cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#18) Scoobyka válasza rumkola (#17) üzenetére


Scoobyka
addikt

rosszul tudod....3napon belül bármilyen indokkal köteles visszacserélni,ha csak a káva nem tetszik már akkor is.(a terméknek éppnek kell lennie és a csomagolást sem szabad szétcicnálni)

távol élők között ez 8nap...onnantól számít amikor átvetted a terméket.

a visszaszálítás költésége azonban mind2 esetben a vevőt terheli.....amennyiben az eladó nem tünteti fel ezt a 3 vagy 8 napot akkor 30napra bövül ez a határidő.

vásárlástól való elállás joga ez a neve amúgy.

és pedig ilyen az a fekete akár hiszed akár nem....

[ Szerkesztve ]

(#19) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, 35-ért szerintem rendben van, bár az a DVI csati már rajta lehetne ennyiért...
Nagyon kihalóban van már a VGA, nem kéne erőltetni a gyártóknak merthogy az olcsóbb.
Állítom hogy előállítási költségben semmi különbség.

Mutogatni való hater díszpinty

(#20) rumkola válasza Scoobyka (#18) üzenetére


rumkola
veterán

nem tudom rosszul mert kereskedő vagyok, és ismerem az idevágó törvényt
:)

8nap a netes rendelésre vonatkozik - mint ahogy a vásárlástól való elállás joga is -, ott valóban mindent ki kell cserélni

Az hogy valaki kicseréli vagy visszaveszi 3 napon belül a HIBÁTLAN árut, csakis a jóindulaton ill. a vevővel szembeni alázatosságon múlik.

[ Szerkesztve ]

(#21) Scoobyka


Scoobyka
addikt

[link]
[link]

szerintem nem rosszak a színei és 35ért korrekt készülék....a fenti két képen a 16:9 es anyagot rendben kirakja...a feketéje meg elég jó egy tnhez képest....bár egy s-pvat nem fog verni....

(#22) lúzer válasza Prof01 (#11) üzenetére


lúzer
veterán

én is olyanon melózok
egyszerre excel + más progi
az tényleg király

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

(#23) D1Rect válasza hcl (#19) üzenetére


D1Rect
félisten

Jaja :( nem értem miért "spórolnak"....

(#24) philoxenia válasza hcl (#19) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekem a pl. notin csak vga kimenet van, hiába lenne dvi bemenet a monitoron....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#25) Dany007 válasza rumkola (#20) üzenetére


Dany007
veterán

Szerintem nézd meg a fogyasztóvédelem honlapját. Külön fórumtéma van a 3 napos szó nélküli cserének... Én megnéztem.

Mellesleg teljesen mind1, mert a pixelhibát azért hívják pixelhibának mert hiba. Ergo ha hazaviszem a TV-t / monitort és látom h pixelhibás (mert legelső dolgom fekete és rgb színekre tesztelni) akkor visszaviszem 3 napon belül és szó nélkül ki kell h cseréljék.

De mint mondtam, én már 'jáccotam' ilyet. Ott ki se próbálták, hogy jó e vagy nem, megnézték a vétel időpontját a számlán és már hozatták is a csereárut.

[ Szerkesztve ]

(#26) dudika10 válasza rumkola (#15) üzenetére


dudika10
veterán

Lenne egy kérdésem, lehet, hogy baromság előre is bocs.
Hogy állapítod meg hogy az a fekete kép hihetetlen és nincs ilyen a felső kategóriában se?
Az hogy az a fekete kép milyen nagyban függ a te monitorodtól, nem?
Ha feltekered a gammát, akkor egyből nem olyan hihetetlen, ha lejjebb veszed a gammát és a fényerőt akkor meg egyenesen fantasztikus. Javíts ki ha rosszul gondolom, csak elgondolkodtam ezen a dolgon és nem sikerült összeraknom. :)

Prodipe Pro 5 aktiv hangfalpar elado.

(#27) hcl válasza philoxenia (#24) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hm, a DVI csatin alapból ott vannak a VGA jelek is, már ameliyken ki van vezetve.
Nem egy nagy kunszt hogy mint a kettő legyen a moncsin.

Sok monitor van amit ha szétszedsz, akkor ott a DVI csati (vagy VGA) helye a nyákon, +10 SMD ellenállás, hidegítőkondik, szóval semmi komoly, és már megy is :D

Mesterségesen belőtt árak, ez van ma, mi meg vásároljunk. Nem a fejlődéstről szól már ez régen.

Mutogatni való hater díszpinty

(#28) Solten


Solten
addikt

D-sub-os monitor manapság... :U Max. irodába.

Saor Alba

(#29) Klemice válasza Solten (#28) üzenetére


Klemice
senior tag

Irodai D-sub-nál meg ott a cinkesség hogy a betűket nem vonalazza egészen korrekten..
Lehet, hogy túlságosan hozzászokott a szemem a DVI-hoz?..

(#30) D1Rect válasza hcl (#27) üzenetére


D1Rect
félisten

Ott a pont!

(#31) mmdms


mmdms
addikt

Köszi a tesztet, jó volt! :R
Bár hozzá fűzném, ennyi pénzért (igaz a válság előtt) lehetett kapni BenQ G2010W-t. Ami nemcsak hogy 20"-os, de még DVI is található rajta. Csak egyetlen problémája hogy mostanában nem találni sehol...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#32) philoxenia válasza hcl (#27) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

A notebookot hiába szedném szét, nyilván, azon nem találnék DVI kimenetet....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#33) Shad0w válasza hcl (#27) üzenetére


Shad0w
senior tag

Ne haragudj, de mit értesz te a szakmához? Sztd tényleg csak egy csatlakozóba és pár alkatrészbe kerül a DVI (vagy akármelyik) szabvány támogatása?
El kell, hogy keserítselek, nem, nem csak ennyibe kerül. Ezek a dolgok szabványosak, ami azt jelenti, hogy vki(k) kitalálták és most elkérik érte a pénzt. Most csak a hasamra ütök, és mondok pár számot. Tegyük fel, hogy a gyártónak 1 dollárba kerül a VGA szabvány és 10-be a DVI (a számoknak nem néztem utána, csak érzékeltetni szeretném az arányokat). Akkor ugye jól látszik, hogy egy alsó kategóriás terméken, ahol csak a nagy darabszámú eladás hoz hasznot megspórolnak minden dollárt. Ezért nincs rajta DVI.

Érdekes módon még senkitől nem hallottam, hogy azt mondaná egy zsolnai porcelánkészletre, hogy "mi kerül ezen ennyibe? hisz csak fél kiló agyag". Hát ja, ott se az anyagot kell megfizetni, hanem a mögötte lévő tudást, amivel előállították.

(#34) Findzs


Findzs
addikt

filmekhez ott a tv játékokhoz meg jobb az 1680x1050 es 22"

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#35) mmdms válasza Findzs (#34) üzenetére


mmdms
addikt

Nem mindenki gondolkozik így...

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#36) Klemice válasza mmdms (#35) üzenetére


Klemice
senior tag

én a wide-ot sem igazán komálom... manapság már retronak számít játékokkal is szeretnék teljes képernyőn játszani amik 4:3masak

(#37) hcl válasza Shad0w (#33) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Milyen szakmához? És mióta ismerjük egymást? :D

OK hogy nem a csatlakozón múlik, de ember, azon sem múlik hogy akkor monitoronként pár dolcsival többet kérnének érte...
Semmin nem múlik, ha akarna valaki alsókategóriás DVI csatis monitort gyártani, akkor gyártana.

Csak akkor a kutya nem venné a közép-és egyéb kategóriás monitorokat, amiben ugyanaz a TN panel van csak van rajta DVI csati... ennyi...

Másik jó kérdés hogy miért nincs pl. 22"-os, 4:3 arányú monitor? Mert pl. én rühellem a wide-t.

@philoxenia : Notin azért ms tészta, nyilván ott a nyák mérete is lényeges az egyebek mellett...

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#38) Klemice válasza hcl (#37) üzenetére


Klemice
senior tag

jó kérdés.. én is röhellem :S

21-est találtam dehát sokat kóstál..
[link]

[ Szerkesztve ]

(#39) Wyll


Wyll
őstag

Samsung 943BW - nagyobb a felbontása, és van rajta dvi csatlakozó is. Szerintem megéri azt a plusz egy-két ezret.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Wyll

(#40) hcl válasza Wyll (#39) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

No ugye, ezt mondtam.

Mutogatni való hater díszpinty

(#41) azbest válasza Dany007 (#25) üzenetére


azbest
félisten

Dany007: nincs 3 napos cseregarancia... csak ha a cég saját maga vállalja, de semmi sem kötelezi erre. A pixel hibákra pedig van meghatározott iso szabvány, hogy mennyi pixel hibája felett tekintik hibásnak. Néhány cég ezen felül vállalja a pixel/subpixel hiba esetén a cserét. Itt egy jónak tűnő leírás: [link]

Az emlegetett fogyasztóvédelmi fórum 2004ben frissült utoljára, nameg attól, hogy valaki nyit egy támát attól még nem fog a rendelet megváltozni.

A DVI csatit azért is szokták lespórólni, mert az EU vámot vet ki az ilyen csatlakozóval rendelkező monitorokra. Egyébként meg a vga bemenet inkább a plusz költség, a DVI csati közvetlenül a digitális jelet fogadja, nem kell átalakító elektronika hozzá.

VGA = ram -> dac -> adc -> tft képernyő
VGA = ram -> dac -> CRT monitor
DVI = ram -> tft képernyő

dac = digital analog converter, adc = analog digital converter.. a vga esetén látni hogy felesleges oda vissza alakítás van.

[ Szerkesztve ]

(#42) Solten válasza Klemice (#29) üzenetére


Solten
addikt

Lehet... :) Anno melóhelyen egy D-sub -os Dell-el nyomultam, egész kellemes.

Saor Alba

(#43) Scoobyka válasza Wyll (#39) üzenetére


Scoobyka
addikt

értem én,hogy lehet kicsivel többért nagyobb felbontást kapni meg dvi-t,de fogjuk már fel kérem ez 16:9es monitor!!!!!!! Valamint szándékosan 1360*768-as a felbontása.....hd filmekhez ez jobban passzol,mint 1440*900 és nincs fekete csík alul felül,nem kell méretezni a képeken.....tetszik érteni?????? :W :W :W
valamint sozatokhoz,filmekhez és egyébb médiás anyagokhoz is ez jobban passzol

dsub,dvi vitához meg annyit....éles szép a képe így is.....nincs dvi,de biztos lesz olyan modell is amin lesz.

A cél az volt minél olcsobban egy egész korrekt készüléket....szerintem korrekt készülék az árrol lehet vitatkozni....30ért is hozzá lehet jutni....

[ Szerkesztve ]

(#44) Shad0w válasza hcl (#37) üzenetére


Shad0w
senior tag

De nem érted, nem csak 1 monitort gyárt le, hanem 50000-et, 50000*10=500000 dollár plusz költség az adott időszakban, egy típusú monitoron, és ezt nem verheti le a vásárlón, mert akkor az inkább LG-t vesz (vagy vmi konkurens márkát választ). Ezek a dolgok sokkal összetettebbek, mint azt az átlag ember hinné.

Újfent tévedsz, ha azt gondolod, hogy a drágább monitorokban ugyanaz a TN panel van, elég ha csak ráguglizol a 226BW monitorra, azt pl. 4 féle panellel szerelte a Samsung.

#40: De ezt így nem lehet összehasonlítani. Teljesen más a két monitor, és ezért nem lehet csak a DVI-re levetíteni az árkülönbözetet.

(#45) hcl válasza Shad0w (#44) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"De nem érted, nem csak 1 monitort gyárt le, hanem 50000-et, 50000*10=500000 dollár plusz költség az adott időszakban, egy típusú monitoron, és ezt nem verheti le a vásárlón,"
Méééneverhetnéle a vásárlón. Más kérdés hogy mit milyen áron tud beszerezni, és ez kompenzálja-e a szabványokra és egyebekre költött pénzt.

"elég ha csak ráguglizol a 226BW monitorra, azt pl. 4 féle panellel szerelte a Samsung"
Ez sem újdonság, de azért ha megnézed hogy milyen dolgokban fordulnak elő hasonló alkatrészek... Waze a világ LCD paneljeinek nagy százaléka 3-4 gyárban készül.

Pl : volt munkahelyemen LCD TV-kbe gyártottunk elektronikát. A vevő egyik oktatóanyagában benne volt, hogy milyen TV-kbe szerelik azokat a nyákokat, hát, volt közte LG, Philips, Sharp, Samsung, Hyundai...
Mondanom sem kell, a TV-k tök más árfekvésben voltak kaphatók a Media marktban.

Mutogatni való hater díszpinty

(#46) Shad0w válasza hcl (#45) üzenetére


Shad0w
senior tag

Na, ez meg a másik dolog, hogy sok pénzért kifejlesztik a minőségi, csúcs szuper áramköröket, és utána ugyanaz az áramkör gyengébb alkatrészekkel, csökkentett funkciókkal (ezért lehet sok nyákon látni az üres IC helyeket, bár ha te ilyen területen dolgozol akkor biztos jobban képben vagy, mint én) kidobják a low-end kategóriában, néha csak azért, hogy ne legyen veszteséges a fejlesztés.

Jó, oké, 3-4 gyárban, de azon belül sok gyártósor megy. A cikkben szereplő monitor is valószínű azért nem olcsóbb, mert a 16:9-es panelek még újnak számítanak monitorok között, nem annyira elterjedtek és még csak kevés gyártósoron készülnek.

De csak, hogy maradjak az eredeti témánál, nem lehet azt mondani, hogy a szemét samu lespórolt egy 10 forintos alkatrészt, amikor annak a 10 forintos alkatrésznek többszörös költségvonzatai vannak.

[ Szerkesztve ]

(#47) hcl válasza Shad0w (#46) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

"valószínű azért nem olcsóbb, mert a 16:9-es panelek még újnak számítanak monitorok között, nem annyira elterjedtek és még csak kevés gyártósoron készülnek"
Miiiii? Ember, évek óta mást sem lehet kapni csak 16:9-et :D Itt nyíttunk az előbb hogy nincs nagy 4:3 -as moncsi :D

"De csak, hogy maradjak az eredeti témánál, nem lehet azt mondani, hogy a szemét samu lespórolt egy 10 forintos alkatrészt, amikor annak a 10 forintos alkatrésznek többszörös költségvonzatai vannak."
Nem erre gondoltam.
Csak arra hogy ma már a belépőszintű monitorok is lehetnének DVI-osak, mivel már talán nincs is olyan új videokártya amin ne DVI kimenet lenne.
OK, integrált alaplapokon még általában VGA van. De egyre ritkább.
A költségvonzatokat meg az előbb mondtam hogy nem tekinthetők reális indoknak...

Mutogatni való hater díszpinty

(#48) Scoobyka válasza hcl (#47) üzenetére


Scoobyka
addikt

16:10es volt inkább a tendencia.

(#49) Metalfan


Metalfan
senior tag

Személy szerint én jobban örülnék egy 22-24 colos 4:3-as képarányú monitornak, vagy legalábbis egy 16:10-es, 22"-os, pivot fnkciós moncsinak. Nagyon utálom, hogy a weboldalak nagy része még mindig 1024-es szélességre van kialakítva, és akkora nagy üres terület tátong a monitor jobb oldalán, hogy a játszótéren a homokozónak kisebb az alapterülete :U Mellesleg viszonylag sűrűn szoktam olvasgatni is számítógépen, és szintén nem ártana, ha minél több sorban láthatom a szöveget, nem kell 2 soronként görgessek...

(#50) TheDragon007


TheDragon007
senior tag

Mókásak a kommentek.

Scoobyka: "aki olcsó monitort keress egyszerű otthoni felhasználásra és nem akar sokat költeni" - Nos, ez egyfajta ember, kérlek javítsd.

Számunkra egyértelmű, hogy a világon a magyar nők a legszebbek, de lássuk be, ezt minden nemzet így gondolja, de csak mi tudjuk, hogy nekünk van igazunk. -by Bocha

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.