Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de ezeknek a csipeknek a sebessége játékban, cpu alkalmazásokban kb hol helyezkedik el egy Intel féle asztali vagy laptop cpu-hoz?
A másik dolog, egy mobil telefonon futtatott teszt, pl Antutu vagy geekbench számít az, hogy a kijelző milyen felbontású (hasonlóan mint a PC-nél, ugye nagyon nem mindegy, hogy fullhd-n vagy csak hd futtatsz egy tesztet?

bocs az offért, és előre is köz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#2) sz.balazs.95 válasza tibaimp (#1) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Nem hülyeség a kérdés, viszont nem egyszerű a válasz :D
Egy PC-s proci teljesen más architektúrát használ (x86/amd64, szemben a mobilos ARM-mal) így direktbe nem lehet csak úgy összevetni a kettőt. na meg ugye a szoftveres felszereltség is eltér, ami a tényleges, használat közbeni teljesítményt is nagyban befolyásolja.

Első körben azt lenne jó tudni, hogy teljesítményben melyik konkurens gyártó ARM procijával van egy súlycsoportban, az már egy jó kiindulási alapnak tekinthető.

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#3) benike1999 válasza tibaimp (#1) üzenetére


benike1999
tag

Hát a játékokban annyira nem mérvadó a CPU inkább a GPU-n van a hangsúly, de ha azt vesszük hogy egy intel atom Z3770-es SoC 20-35 FPS-sel viszi a Doom 3 BFG edition-t natív felbontáson közepes és alacsony részletességgel akkor ki lehet következtetni hogy CPU erőben egy közepes Core2Duo-nak felel meg ez a mobil SoC (szerintem ez az exynos SoC még az intel atom Z3770-nél is erősebb) GPU-ban pedig nincs sajnos hasonlítási alapom!

(#4) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Köszi a válaszokat, még hátha tud esetleg érdemben hozzászólni más is.

benike1999: amúgy igazad lehet, mert pont mintha itt olvastam volna pár hónapja, fél éve, hogy az akkor új atom (ami a 4-4,5W TDP-s) a c2d szintjén van, legalábbis a cpu része úgy, hogy a töredékét fogyasztja.
Mondjuk az igp-re a 3dmark új tesztje nem pont erre való lenne? Úgy értem, hogy az több platformon is lefuttatható (x85, arm).

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#5) DithenS válasza tibaimp (#4) üzenetére


DithenS
senior tag

Elég erősek ezek a procik,például a gta san andreast simán viszik már,ami amikor kijött sok sok gépen akadt,meg még utánna is ;)
Szóval nem gyengék,például az én 7 éves számítógépemet simán leveri az ace 4-em.Telón fut a world of tanks míg PC-n a legkisebb felbontáson mindent kikapcsolva asztali módban alig van meg a 35 fps.Telón szebb a látvány is mint azon a beállításon és ez egy alsókategóriás telefon.Amúgy az ARM hatékonyabb processzor mint írták.1w-ból vagy még ennyiből se hozza azt amit az x86 5 watton.Bár ez nem nagy dolog,ARM előtt is téma volt már hogy elavult az x86.
Amúgy még valami a tegra x1 átlépte az terafloposos teljesítményt ami azért érdekes mert a ps4-nek 1,8 tflopsa van.

[ Szerkesztve ]

(#6) UnSkilleD válasza sz.balazs.95 (#2) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

azért cross platform benchmarkokkal össze lehet őket hasonlítani, pl: kraken, octane, webxprt, geekbench stb.

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#7) sz.balazs.95 válasza UnSkilleD (#6) üzenetére


sz.balazs.95
veterán

Az rendben van, de mivel egy x86 meg egy ARM eltérő módon működik, más az erősségük, és a gyengéjük, így max. annyi derül ki, hogy adott dologra melyik a hatékonyabb.
És egy Windows vagy Linux környezet is merőben eltér mondjuk egy Androidostól, ami megintcsak beleszól a teljesítménybe.

Szóval nem azt mondtam, hogy nem lehet, mert egy motort és egy autót is össze lehet vetni, hogy adott dologban melyik hogy teljesít, de mégse ugyanaz a kettő. ;)

[ Szerkesztve ]

Don't sing if you want to live long, they have no use for your song, you're dead, you're dead, you're dead, you're dead and outta this world.

(#8) ivarg válasza DithenS (#5) üzenetére


ivarg
tag

Ez így elég sületlenség amit írtál, a PC játékok androidra butított teljesen újra írt változatait hasonlítod az eredeti pc verziókhoz.

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

(#9) DithenS válasza ivarg (#8) üzenetére


DithenS
senior tag

Tudom,de érdekes hogy a wot telefonon még is szebb látványt nyújt mint PC-n minimum beállításon,readásúl 60fps-el míg a gépen azért 30.
San andreas meg igen le van butítva,de azért hogy minnèl több telón elfusson,egy 100ezres telefon vinné szebb grafikával is.
Tegra x1 például rohadt erős proci lett,1 teraflops nem semmi szerintem,mint írtam a ps4-nek 1,8 van.Jó tudom hogy nem ez számít de akkor is valami összehasonlítási alapot ad.

[ Szerkesztve ]

(#10) tibaimp válasza DithenS (#9) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Amúgy lehet igazad van, sőt ötletet is adtál, lehet a teraflops-al kellene összehasonlítani ezeket, mint ahogy a szervereknél is, na utána is nézek, hátha találok valamit.
Mondjuk az igp-re az nem fog választ adni, de a cpu részre talán.

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#11) ivarg válasza DithenS (#9) üzenetére


ivarg
tag

A legtöbb telefonos játék nem pixel számra hanem képernyő méretre optimalizál vagyis lehet, hogy a fullhd-s 5" telefonodon 840x480-as felbontásban fut a játék teljesen élvezhető minőségben, ugyanazzal a hardverrel egy 10" tableten meg szenvedni fogsz mert ott HD-t vagy valóban fullHD-t kelene produkálnia láttam ilyet különösen MTK, és régebbi snapdragon-os 400-as talán? rendszerenél is.
Becsapós ez a kis méret, mert sosem tudod, hogy a kontúrokon belül 1-esével vagy épp 4-8 vagy 16-osával hajtják a pixeleket.
Nekem ez ott lett gyanús amikor egyik telefonomon volt HDMI és kitettem a TV-re s kurva szar lett a képminőség max beállítás mellett is, aztán újra indítottam a telefon akkor meg olyan kurva lassú lett az egész, hogy valamivel szebb kép mellett kurvára szaggatott.
a TV okosítóm is elég érdekes, mert ha sima kompozit jelet viszek ki belőle akkor sokkal gyorsabb a masina mint HDMI-n keresztül.
Ez egyébként nem egy rossz dolog, mert ha a felhasználói élménynek nem megy a rovására akkor rengeteg akku időt lehet megspórolni vele és marad erőforrás a bannereknek is :).
Az viszont könnyen belátható, hogy 22"-on full HD-ban eljön az igazság pillanata

[ Szerkesztve ]

Addig nyújtózkodj, amig kinyúlsz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.