Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Puma K


Puma K
veterán

Brittek? Nem is tudtam. Hajrá-hajrá!

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#2) Solten válasza Puma K (#1) üzenetére


Solten
addikt

Ja.. Cambridge, UK... :)

Saor Alba

(#3) Angel1981


Angel1981
veterán

Nagyon elkezdett nyomulni az ARM.
Biztos én hagytam ki valamit, de már jó ideje figyelem a félvezetőgyártást, de róluk csak kb. 2 éve hallottam először... :)

[ Szerkesztve ]

(#4) MZperX75


MZperX75
addikt


"olcsó dolgokhoz procit" TESSÉK :)

[ Szerkesztve ]

(#5) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hajrá, olcsó okostelefont a népnek :)

(#6) Hatvan9 válasza MZperX75 (#4) üzenetére


Hatvan9
senior tag

Nem hinném hogy ilyen cuccba szükség van ARM procira :DDD

(#7) Santiagain válasza MZperX75 (#4) üzenetére


Santiagain
senior tag

A 7 melódia FLAC, vagy MP3? :)

(Azért megnéznék egy okostelefon vs intelligens mosópor vitát.)

[ Szerkesztve ]

http://allergiadesign.com - http://www.flickr.com/photos/santiagain/

(#8) Puma K válasza Santiagain (#7) üzenetére


Puma K
veterán

"(Azért megnéznék egy okostelefon vs intelligens mosópor vitát.)"

MICSODA??? XDDDDDDDDDDD ÁÁÁ ma szakadtam egy csomót és ehhez a PH! is hozzá járult 2-3 fakadással :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#9) _csocso_


_csocso_
senior tag

Azért jópár darabot sikerült gyártaniuk, a földön majd mindenki kezébe jutna egy.

https://www.youtube.com/watch?v=teRMe7DA1Lk -ha vki még nem látta volna

(#10) buherton válasza Hatvan9 (#6) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Lehet hogy megfogsz lepődni, de ARM proci mikrokontrollerekben is nagyon nyomul. És abban az órában bizony mikrokontroller van ;) .

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#11) Szlovi


Szlovi
aktív tag

Netán kezdene beigazolódni az ARM alapító jóslata :F
Bár még kis idő telt el azóta,illetve még az út elején van,de ezek szerin a tendencia e felé tendál.

(#12) davep válasza buherton (#10) üzenetére


davep
tag

Azért ebben az órában nincs ilyen, csak egy mezei digi óra IC. De tény, hogy régóta nyomják a bizniszt és mára már szinte teljesen kiszorították a nagy konkurens MIPS-et. Kissé el is szálltak maguktól és néha fel akarják találni a spanyolviaszt is (asztali procik, stb.).

Machete don't text

(#13) Ren Hoek


Ren Hoek
veterán

Jó cuccok ezek az biztos. A win 8-ra nagyon kíváncsi leszek, és az ARM alapú asztali pc-kre.
Nvidia és MS is beszállt a buliba, szóval hajrá srácok :)

(#12) davep
Szerintem nincs akadálya az asztali procinak sem...Ha az újak tényleg mennek 3 GHZ-et és sokmagosak... miért ne? Terjedjenek is a léghűtés nélküli hangtalan médiagépek...(amikkel egyszer majd filmet is vághatunk akár és meg rajtuk a PS)

[ Szerkesztve ]

(#14) buherton válasza davep (#12) üzenetére


buherton
őstag
LOGOUT blog

Mondjuk való igaz, hogy oda fix ic-k kerülnek. De csak arra akartam kilyukadni hogy uC-kben is előszeretettel használnak ARM-ot 32 biten.

Mondjuk, azt azért hozzá kell tenni, hogy tényleg nem rosszak az ARM procik. Személy szerint szívesen látnám az Intel és AMD mellett őket (természetesen Intel kárára).

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#15) davep válasza Ren Hoek (#13) üzenetére


davep
tag

ARM egyelőre nem tesz mást, csak feltalálja ugyanazt amit az Intel és AMD kitalált az utóbbi 20 évben és így kénytelen lesz belátni, hogy a számítási teljesítmény nem lineárisan viszonyul a fogyasztáshoz. Az Intelnek és az AMD-nek is érdeke, hogy a processzor a lehető leghatékonyabb legyen. Ilyen szempontból az Intel nagyon el van húzva amúgy, köszönhetően a gyártástechnológia fölényének.

buherton: Én végre a VLIW-es igazi Fusion látnám már szívesen.

[ Szerkesztve ]

Machete don't text

(#16) Srodney válasza Szlovi (#11) üzenetére


Srodney
senior tag

áhh azért ne menjünk messzire,fognak ők is hibázni...a csúcsra feljutni nem lehetettlen de ottmaradni az már nagy dolog... :B :B

(#17) eziskamu


eziskamu
addikt

Nem lehetne most már egy olyan ARM-ot készíteni, ami felveszi a versenyt legalább a asztali csúcs AMD-kkel (vagy akár csúcs Intelekkel ;] ) ?

[ Szerkesztve ]

(#18) epityesz válasza MZperX75 (#4) üzenetére


epityesz
aktív tag

Istenem mekkora találmány volt ez az óra a tuti a 16Melody ;]

tökjó.2009-ben kizárt csaló tag után kaptam 1 feketét:(

(#19) atti_2010 válasza eziskamu (#17) üzenetére


atti_2010
nagyúr

Az csak vicc, azért ezek az ARM procik keveset fogyasztanak de elég "buták" is egy Intel, AMD hez képest és szerintem még 5 év múlva is így lesz.

1.Asrock FM2A88X+ Killer,A10-5800K,Kingston 2x4Gb 2400Mhz,Int X25-V SSD,SF Pro S.F.-450P14XE. 2.MSI-A75A-G55,A8-3870, Kingston 2x2GB2000, MSI R9-270, Zen 400.

(#20) antikomcsi válasza atti_2010 (#19) üzenetére


antikomcsi
veterán

Azt majd meglátjuk, hogy így lesz e, hisz addigra már lesznek olyan nvidia arm cpu/gpu-k amiknek a teljesítménye tekintélyt parancsoló. Mégha csak a fele igaz az ígértnek, akkor is.

Az pedig tudható, hogy az nv nem az alacsony fogyasztásra szokta a hangsúlyt helyezni.

(#21) vanhalen


vanhalen
senior tag

Elképesztő.. Ennyi sületlenséget egyszerre összehordva még életemben nem láttam, még PH-n sem. Brutális! Amúgy halkan jegyzem meg: nem "proci" hanem "SOC"

(#22) erdoke válasza Santiagain (#7) üzenetére


erdoke
titán

Mindkettőhöz konyítok egy kicsit, próbáljuk meg! :D

A legjobb aláírás a héten

(#23) rtom válasza davep (#15) üzenetére


rtom
senior tag

Erről nem vagyok meggyőződve, lásd link.

(#24) Abu85 válasza rtom (#23) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

A Pine Trail az egy híg fos. Már a megjelenéskor gyenge volt az egész platform tudása, így az a csoda, ha nem veri meg egy új fejlesztés. Ha komolyan hasonlítani akarunk, akkor érdemes sokkal korszerűbb rendszert választani ellenfélnek. Pl.: AMD Fusion Brazos. Ott meg már nincs miről beszélni, az ARM-os SoC lemarad, mint a borravaló. A cikkben sem az Atom CPU-s teljesítményébe kötnek bele, hanem lényegében abba, hogy az IGP tudása megáll a munkaasztal megjelenítésénél.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#25) lumpen_stex válasza atti_2010 (#19) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

ez hülyeség. nem ért hozzá -> nem szól bele.

ugyanakkor mi az olcsó? a cortex a8-as valami 10$-ét vettem kis tételben egy hete, 1000db talán 5..7$ lehet.. namost egy gtab meg 400$....

(#26) erdoke válasza Abu85 (#24) üzenetére


erdoke
titán

A Brazos kisebbik kétmagos verziójának fogyasztása kb. 5-6-szoros egy Tegra 2-höz lépest. Nem egy kategória. A Tegra2 meg nem tud Windows-t futtatni, 1.0-ás, kutyafuttában átkalapált "tabletes" operációs rendszerrel indul a szüttyögés. Ez a meccs még nincs lejátszva, két irányból futnak kb. ugyanoda. Az egyik azt a kompromisszumot akarja lenyomni a torkomon, hogy nincs szükségem az asztali/laptop rendszereimmel való kompatibilitásra, a másik meg azt, hogy nincs szükségem a subnotimban levő sebességre. Üzemidőben az 5-6 óra már elfogadható, ennél többet nem nyomkodnék tabletet egy nap, mert a szövegbevitel, a munka nagyon nyűgös, akárhogy is nézzük.

A legjobb aláírás a héten

(#27) lumpen_stex válasza Angel1981 (#3) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

hát nem tudom mit figyeltél... az arm már kb 8..10 éve uralja az embedded piacot... innen csak egy kis lépés az okostelefon/tablet. persze ehhez kellett linux is..

(#28) lumpen_stex válasza erdoke (#26) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

igazából tablet-es téren a windows nem tényező. oda inkább linux vagy android kell.

egyébként a proci tudná a wingyógy-ot futtatni, a windows nem fut rajta mert nincs portolva rá. szóval innen nézve egészen más a kép.

(#29) lumpen_stex válasza eziskamu (#17) üzenetére


lumpen_stex
aktív tag

azonos órajelen jobbak. ugyanakkor a fpu-ban gyengébbek, mert az jellemzően nem kell, viszotn a legtöbben van valamilyen opengl-t tudo gpu mag is.

más piac, más igények.

(#30) erdoke válasza lumpen_stex (#28) üzenetére


erdoke
titán

Android 3.0-ra majdnem kész az Opera, és azt a felületet portolni Windows-ra pl. igen kevés idő és erőfeszítés. Win asztalra egy tapibarát skint készíteni megint nem nagy durranás, folyamatban is van néhány projekt, ha jól tudom. Néhány program/felület kell még (ebook reader, hírolvasók, levelező, jegyzetelő és hasonlók), és a tipikus tablet felhasználás nagy részét le is fedted.
A sebesség és az üzemidő a kényes pont, ezért is beszélgetünk a vasról.

A legjobb aláírás a héten

(#31) eziskamu válasza lumpen_stex (#29) üzenetére


eziskamu
addikt

IBM/Cyrix 686 fíling, x86 utasításkészlet és melegedés nélkül. Akkoriban azok is verték az intelt, míg nem kellett lebegőpontos számításokat végezni, na ott viszont gyengusak voltak.

(#32) rtom válasza Abu85 (#24) üzenetére


rtom
senior tag

Azért kíváncsi lennék a tabletekbe szánt butított APU teljesítmény/fogyasztás értékeire, mondjuk egy Tegra2-vel szemben, azonos órajelen. Sajnos ilyen jellegű benchmark-ot nem nagyon találtam.

(#33) davep válasza erdoke (#26) üzenetére


davep
tag

Azért a z 1GHz-es Tegra 2 is megeszik kb. 3W, de erről mélyen hallgatnak. Ahoz képest viszont már nem sokkal fogyaszt többet a most bemutatott 5W-os Ontario nincsen már messze tőle, főleg úgy, hogy keresztbe lenyeli, mind CPU-ban mind GPU-ban.

Machete don't text

(#34) Abu85 válasza rtom (#32) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Az 5 wattos Brazos IGP-je jelentősen erősebb mindennél, kb az SGX545MP4 van vele egy szinten. Ez már csak onnan ered, hogy az ultramobil IGP-kben lényegében csak a raszter és a textúrázás fix funkciós, de a többi programozható. A Fusion esetében van ROP blokk is, így nem emulált a blending. Sebességben egy deka esélye sincs így a Tegra 2-nek, de kevesebbet fogyaszt. Már a számítási kapacitás is ég és föld. A Tegra 2-ben négy-négy Vec4-es fragment és vertex shader van, és a blend a fragment részen megy végbe. Az 5 wattos Ontarioban két darab 40 utas unified shader SIMD van. Ég és föld a különbség.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#35) talpalavalo válasza davep (#33) üzenetére


talpalavalo
aktív tag

Igen ezért is mondom én azt, hogy először ki kellene találni/fejleszteni valami új energiatárolót, vagy a meglévőeket feltunningolni valahogy mert ez korlátozza be egyre jobban a hordozható eszközök fejlődését is...

Egyébként a cikk nagyon pozitív és csak azt tudom mondani, hogy hajrá hajrá csak így tovább ARM!! :) Olcsó okostelót a népnek azonnal!!! :D

(#36) JustCouse válasza Puma K (#1) üzenetére


JustCouse
csendes tag

Ezt nem értem, most akkor ez az amd konkurenciája lenne majd?

http://hu.pokerstrategy.com/uCLWDD

(#37) darál0w válasza JustCouse (#36) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

te elolvasod a cikkeket? vagy random beírogatsz mindegyikhez? szvsz utobbi. :U

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#38) priti


priti
addikt

Nekem ez abba az irányba bűzlik, hogy a Microsoft mindent el fog követni a Windows8 megjelenését követően, hogy a hardvergyártást abba az irányba vigye, hogy a konkurencia elhasaljon szimpla emberi erőforrás és pénzhiány miatt. Kvázi a linux kernel nem fog futni a vason csak max emulált környezettel ami meg sose lesz tökéletes.

Hardverlesen

(#39) eziskamu válasza priti (#38) üzenetére


eziskamu
addikt

Miért is következtetsz erre? ARM-ra vannak linux disztrók, és mondjuk az UEFI megkövetelése se olyan dolog ami a Linux fejlesztőinek annyira fájhatna.

(#40) priti válasza eziskamu (#39) üzenetére


priti
addikt

Valahogy az jött elém, hogy "ú milyen jó dolog ez, akkor az asztali gépekbe is tegyünk ilyen lapocskákat" és máris buktam hogy egy akármilyen filléres konfigra feldobok egy smothwall-t például, ami tök kényelmes.
Kiváncsi vagyok, hogy mikor kezdenek win8-al nem x86 alapú asztali gépeket árulni ocón... gondolom csak idő kérdése. Annyira nem kavar fel, csak szerintem a Microsoft ott öli a Linux-ot ahol csak tudja és nem lesz rest mindent bevetni amit csak lehet. A hardvergyártókon múlik majd minden, mert azt erősen kétlem, hogy a pingvin mögött van olyan háttér, hogy lépést tudjon tartani a böszmével ha teljes erőből nekiáll fejleszteni.
Mindegy le van szarva, majd meglátjuk mi lesz ebből.

Hardverlesen

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.