Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szuper-t


szuper-t
senior tag

Elég érdekesen néz ki azért megspékelhették volna 1 kicsit

(#2) g@bo


g@bo
nagyúr

giga p55m ud2 lapja olcsóbb, és jobb alkatrészek vannak rajta... ( kondi, tekercs.. )

(#3) Ybron válasza szuper-t (#1) üzenetére


Ybron
senior tag

Azért ilyen olcsó, mert "érdekesen" néz ki :)

(#4) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Ez szimplán csúnya és rávannak dobálva a kondik és a pwm-k. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#5) Trolluska


Trolluska
tag

Attól még a proci min 43k... :(((

(#6) Quan-Chi


Quan-Chi
őstag

nekem nem fér össze a mondat első és utolsó szava ( Olcsó - EVGA ) a lpa látszik hogy nem egy felső kategóriás csoda ... de a csip az adott a gyártó megbízható, nonOC konfigba bizony elég jó lehet ! nem egy Asus Gene de az ára se :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#7) Thulcandra


Thulcandra
senior tag

Címet olvasva azonnal tudtam milyen kép vár rám : ezek is a kondikkal spóroltak, ugyan közvetlen cpu mellé az újabb solid state kondikat rakták ahol nagyobb a melegedés, de a többi kondi mind régi típusú - így nem garantáltan hosszú életre tervezték.
Kíváncsi vagyok mennyi garanciát adnak erre a lapra, 3 év gari alatt nem ajánlanám senkinek, azoknak meg főleg nem, akik nem 1-2 éves használatra vesznek hardwaret hanem 5+.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#8) kelzsoca válasza Trolluska (#5) üzenetére


kelzsoca
félisten

Miért az olyan drága szerinted? :U

[ Szerkesztve ]

https://vertigostore.eu

(#9) Ybron válasza Thulcandra (#7) üzenetére


Ybron
senior tag

[link]
TR, tehát 2 év garancia van rá [link]

(#10) mg105


mg105
senior tag

és én még azt hittem, a digitális audiokimenet ma már az olcsó lapokon is alap dolog :(

(#11) Psych0 válasza Thulcandra (#7) üzenetére


Psych0
őstag

én sem értem, hogy miért 2 forintos alkatrészeken spórolnak, ahelyett, hogy bizonyos feature-k hiányával késztetnék a vevőket a drágább változat vételére, de azért a nem ss kondik nem a világvége. nem mindenki tuningol és alapfeszen meg röhögve kiszolgál mindent. A teljesítményelektronika meg ss kondikkal van amúgyis. Az meg, hogy mivel szűrik a hangchip tápellátását, meg stb az nem mindegy?

"As an online discussion grows longer, the probability of a comparison involving Nazis or Hitler approaches 1."

(#12) P00By


P00By
nagyúr

Ezt a fapad kinézetet :Y :D

(#13) Isee válasza Psych0 (#11) üzenetére


Isee
senior tag

Azért, mert a 2ft-os alkatrészeken van a legnagyobb haszon százalékos arányban :D
Maga a színvilág bejön, viszont firewire, digital audio elférhetett volna még rajta valóban :K

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#14) Thulcandra válasza Psych0 (#11) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Nem a világvége, tuningot meg ne keverjük ide, azért van bajom az ilyen kondikkal mert az ilyen lapokat főleg azok veszik akiknek nincs pénzük és ezért hosszú távra terveznek a géppel. De nem hiába ad a gyártó is kevesebb garanciát egy ilyen lapra, ők is tudják, hogy az ilyen szerelésű lapokból több hibásodik meg, és előbb mint full ss kondi szerelésű társaik. Ráadásul az ilyen lapok gyakran kerülnek rossz szellőzésű házakba, ami aztán még inkább rövidíti a kondik élettartamát.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#15) mmdms


mmdms
addikt

két PCI Express x8 bővítőhely lapul
Ez csak nekem szúrt szemet? Vagy csak eseliben 8*8? Vagy csak 8x-osban megy?

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#16) Isee válasza mmdms (#15) üzenetére


Isee
senior tag

Nem csak neked, tényleg annyit tudnak.... :U

"...But, before your President decides, please ask him this: What if we leave... and you're wrong?" (Optimus Prime ~ TF2)

(#17) Speed® válasza Thulcandra (#7) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Kicsit el van már túlozva ez a kondi mizéria..egy normálisabb hagyományos kondi (Teapo, Rubycon, stb.) semmivel sem rizikósabb, mint ezek a szilárdelektrolit csodák. Minden a felhasználás körülményeitől függ, meg a méretezéstől. F4szul megtervezett, netán spórolósan méretezett áramkörben a minőségi elkók sem érnek semmit..de normál használat mellett a sima kondik sem mukkannak meg egyhamar..különben nem üzemelne vígan ma is az 5 évnél öregebb alaplapok nagyja.

EVGA meg végiggondolhatná ki milyen igényekkel vesz olcsó lapot..biztos kell az SLI/CF a célközönségnek :U Inkább 1x16, 2x1 és 1 v. 2 PCI slot ami kell..lehetőleg normális elrendezéssel, hogy egy nonref. 1.5 slotos hűtő ne lője ki rögtön a VGA melletti csatit.

A tuningopciók megléte/nemléte is szinte csak a support dolga, hiszen a chipset adott..itt a BIOSon múlik minden, meg néhány filléres alkatrészen (szenzorok, táposabb VRM rész).

Egyébként 30k nálam nem olcsó..kicsit el van még mindig szállva az árazás..majd ha 20 körül-alatt dobálják az ennél normálisabban összerakott nem feleslegesen felcicomázott lapokat, akkor lesz olcsó..nálam az olcsó az, ami procival memóriákkal együtt 50ben megáll..és ez a nagy többségre igaz..legalábbis idehaza :o

(#18) Dyno


Dyno
veterán

122$ nem rossz, sok sok fika hsz. hogy nem mindenütt szolid kondenzátor, nem hiába csak a cpu környékén szolid, a többi költséghatékony megoldás, de ott messze nincsenek olyan melegben és annyira agyon használva.
Továbbá egy rendes hagyomásnyos kondenzátor, bőven kiszolgálhat 5-10évig, ha normális környezetbe van, persze ehhez kell hoyg rendes minőségű legyen, mindegy ezt manapság már ugye ne vegyük figyelembe....
Sok panasz a maketingre, de azért megeszitek....ultradurable hetvenheét

[ Szerkesztve ]

(#19) Thulcandra válasza Speed® (#17) üzenetére


Thulcandra
senior tag

Valóban, itt van például ez a 6 éves lap, amin a proci környékén lévő kondik már veszettül púposak, kettő már kicsit ki is van nyílva, de a lap még mindig stabil :DDD Úgy látszik ezt sikerült jól megtervezniük.
Lehet el van túlozva ez a kondi mizéria, de sok esetben szerintem megéri összekaparni azt +2000 - 3000 forintot (igaz ennél a lapnál még többről van szó, de pár hónappal régebbi modelleknél nincs nagy különbség), amiért ráadásul hosszabb garit is kap már az ember.

" Ride away from falling ground, ride away from the big black cloud, ride away until the day come that we all live in a 2 wheel nation "

(#20) aram01


aram01
nagyúr

"PCI csatlakozó nem került rá." na én például ezért nem venném meg még 15k-ért sem

Isten jól sikerült alkotása vagyok, elvégre rögtön bőrkötésben adott ki...

(#21) Jhonny06


Jhonny06
veterán

Ezek szerint akkor csak egyedül nekem tetszik a lap, mármint ennyiért.. :) De a doboza mindenképpen odabaszós, ilyen árkategóriában már ez is +1 :DDD

(#22) Dyno válasza Jhonny06 (#21) üzenetére


Dyno
veterán

Nekem is tetszik.

(#23) PH-User válasza kelzsoca (#8) üzenetére


PH-User
addikt

Miért, az olyan olcsó szerinted? :U

''Amíg szól a zene muszáj felkelni és táncolni.''

(#24) szuper-t válasza Ybron (#3) üzenetére


szuper-t
senior tag

ár érték teljesítményben elég alultáplált:S

(#25) D1Rect


D1Rect
félisten

Most meg leszek kövezve, de sztem k*rvajól néz ki.

mod: látom nem egyedül leszek megkövezve. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) gooool


gooool
őstag

Nekem ez kicsit szétszórt(CPU környéke:12V-os tápcsati,kondik,stb),és a 2x8-as PCI-E helyett 1x16-nak jobban örülnék,de a színe az ütős számomra.Viszont azt nem tudom kinek tűnt fel,hogy IDE csati nincs a lapon,ami egy igencsak nagy dolog,hiszen eddig csak a csúcskategóriás lapokról hagyták le.(bár ilyen szempontból pont nem értem az ezen való spórolást,hisz sok átlag felhasználó nyúz még IDE DVD-írót)

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#27) D1Rect válasza gooool (#26) üzenetére


D1Rect
félisten

Bazz, tényleg nincs IDE csati a lapon.
\o/ ezt is megéltük.

[ Szerkesztve ]

(#28) D.Orion válasza Thulcandra (#7) üzenetére


D.Orion
veterán

Nekem már 7-8 éve van meg az Abit AN7-em. Azon biza még "régi kondik vannak" mégsincs semmi bajuk... Attól, hogy régi technológia, még nem szar, de erre a lapra tényleg rakhatták volna az újabbakat...

(#29) darkarthur válasza D1Rect (#25) üzenetére


darkarthur
senior tag

Letisztult a forma, nincs túlcsicsázva, és a chipset hűtés sem ronda mint a mostani Asus lapokon. Sztem sem rossz, bár a 8x PCI-E-ért kár!

Samsung S23 Ultra 5G

(#30) darkarthur válasza D1Rect (#27) üzenetére


darkarthur
senior tag

Nekem nem hiányzik! :))

Samsung S23 Ultra 5G

(#31) Dyno válasza D1Rect (#27) üzenetére


Dyno
veterán

Tényleg nincs..... :O

Hát nekem is lekéne cserélni a jól bejáratott LG-met, ez az első DVD íróm ami 1évnél tovább bírta, igaz ő majd most tölti a 3évét itt nálam, már hozzámnőtt. :B

(#32) mmdms válasza gooool (#26) üzenetére


mmdms
addikt

Ilyenkor kell keresni elvetemült asrock tulajokat, akik rendelkeznek IDE-SATA konverterrel, mivel nagyon sok lapjukhoz mellékelnek ilyesmit. Annyira azért nem olyan nagy érvágás MÉG a 8x-os pcie, mivel - feltételezem - 2.0-ás.

ElGuRuLt a GyoGySzErEm...VaGy CsAk FoRDíTvA VeTtEm Be?

(#33) Vico87


Vico87
tag

Szerintem nagyon jól néz ki, bár nekem ez nagyjából az utolsó utáni szempont szokott lenni alaplap vásárláskor. Minimalista, de ennyiért találnak rá vevőket. Mondjuk nekem az a sanda gyanúm, hogy azért nincs PCI-ex 16x port, mert pofátlanul spóroltak a huzalozással, rétegekkel, stb...

A kondis történet meg hülyeség, tipikus bolhából elefánt. Régi lapok nálam és ismerőseimnél simán mennek, egy duzzadt kondi sincs rajtuk. Én ezt a rendeltetésszerű használatnak és megfelelő szellőzésnek tulajdonítom.

[ Szerkesztve ]

(#34) Endreas válasza Vico87 (#33) üzenetére


Endreas
tag

Olyan szép ez a fekete nyák.. ;)

Kérdezz.

(#35) D1Rect válasza darkarthur (#30) üzenetére


D1Rect
félisten

Nekem se.
\o/ = ez egy boldog figura. ;)

(#36) Core2duo6600


Core2duo6600
veterán

Mondjatok pls egy evga importört, ill. forgalmazót

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#37) Geönczy válasza Core2duo6600 (#36) üzenetére


Geönczy
aktív tag

Írd át RADEON-ra az aláírásod és a cuccod ha már ilyened van! :DD :DD

[ Szerkesztve ]

(#38) Dyno válasza Core2duo6600 (#36) üzenetére


Dyno
veterán

Engem is érdekelne.

(#39) audi100td


audi100td
nagyúr

Hát, ez nagyon fapad, 122$-ért nem nevezném olcsónak, akkor már inkább ASRock P55M Pro 80 Euro-ért és ennél komolyabbnak tűnik...

(#40) Quan-Chi válasza Thulcandra (#7) üzenetére


Quan-Chi
őstag

én anno az Abit IC7 max3 lapomat 50.900ft-ért vettem a Mistrálba( ;] ) és nem volt rajta SSkondi , mégis úgy meg húztam a 3.2Prescotot benne hogy a 7700CU zalmannal is 90 fokos volt , valahol 4000 körül volt a vége ... szóval szép meg jó ez az SSkondi de parasztvakítás a fele :K

kajaidőben kérem ne zavarjanak! 8:00-22:00

(#41) simontomi


simontomi
csendes tag

ilyet vettem

evga mindig ilyen fekete-szürke alaplapokat csinál, és a pcie vel semmi gond. a legtöbb tesztben csak 1-2 fps veszteség van, és én sli ben fogom használni. azért rakhattak volna rá pci -t is. overclockolni meg úgy se fogok.

(#42) simontomi válasza simontomi (#41) üzenetére


simontomi
csendes tag

Végre megérkezett hozzám!

Nagyon jól felszerelt dobozban érkezik, csomó útmutató rajzokkal stb, sata kábelek, usb kábelek stb meg SLI híd és egy CD, jó minőségű.

Nagyon várom hogy legyen procim meg vgam és kipróbálhassam :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.