Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) Csocsy válasza TaylorPro (#300) üzenetére


Csocsy
tag

Jövő héten meglesz a 10 ciklus :)

Írok nekik, visszaküldeni nem akarom, mert nagyon macerás, az árához képest sok lenne a posta költség, meglátjuk mit tudok kialkudni tőlük.

(#302) TaylorPro válasza Csocsy (#301) üzenetére


TaylorPro
addikt

Másik töltőfejjel is próbáld ki! Kétlem hogy segítene, de sose tudni.

Pixel 8 Hazel

(#303) Csocsy válasza TaylorPro (#302) üzenetére


Csocsy
tag

ok, kösz a tippet :)

(#304) TaylorPro válasza Csocsy (#303) üzenetére


TaylorPro
addikt

Frissítetted az óra szoftverét? Ha nem, akkor tedd meg. Estére a bluetoothot én kikapcsoltam. Próbáld ki így is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#305) Csocsy válasza TaylorPro (#304) üzenetére


Csocsy
tag

Frissítettem igen, a legújjabb van rajta

Ha a BT ki van kapcsolva akkor is ugyanúgy merül....úgyhogy tényleg hibás darabot kaptam...

(#306) TaylorPro válasza Csocsy (#305) üzenetére


TaylorPro
addikt

Szívás. Minden esetre másik töltőfejjel is próbáld ki. Jártam így egy bluetooth fülhallgatóva. Merült mint a Titanic. Garis csere volt, sőt, termék visszahívás.

Pixel 8 Hazel

(#307) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Fura, hogy amíg senkinek nem jött meg az órája nagyobb volt az élet a topicban :)

(#308) TaylorPro válasza wandor0930 (#307) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én eladtam.

Pixel 8 Hazel

(#309) szebe válasza TaylorPro (#308) üzenetére


szebe
őstag

Mi nem tetszett benne, ami miatt végül eladtad?

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#310) TaylorPro válasza szebe (#309) üzenetére


TaylorPro
addikt

A negatív oldal legyőzte a pozitív oldalt: [link]

Pixel 8 Hazel

(#311) S73V3 válasza TaylorPro (#308) üzenetére


S73V3
tag

Mi lesz helyette?

(#312) TaylorPro válasza S73V3 (#311) üzenetére


TaylorPro
addikt

[link]

Pixel 8 Hazel

(#313) trobi28 válasza TaylorPro (#312) üzenetére


trobi28
addikt

Nekem az van, nem rossz cucc :K

Boldogok a tudatlanok, akiket nem terhel gondolat súlya!

(#314) szebe válasza trobi28 (#313) üzenetére


szebe
őstag

Én meg pont arról váltanék :D

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#315) S73V3 válasza TaylorPro (#312) üzenetére


S73V3
tag

2 kollégám is megelégedéssel használja, 1ik iPhoneal. Nekem az analóg jobban tetszik, ezért nem ezt választottam :) remélem nem bánom meg, ha a vámon átér...

(#316) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Ennyi volt a topic?

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#317) szebe válasza TaylorPro (#316) üzenetére


szebe
őstag

"2018-09-22 16:54
Nemzetközi Posta Kicserélő Központ, Feldolgozás/szállítás alatt
"

Eddig a vámmal coptam :))

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#318) S73V3 válasza szebe (#317) üzenetére


S73V3
tag

Címzettől beérkezett dokumentumok postai feldolgozása van 12. óta ez nem pár nap kéne legyen?

(#319) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Kíváncsi vagyok már a véleményetekre. Csak nehogy úgy járjatok mint én hogy gyorsan megváltok tőle.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#320) szebe válasza S73V3 (#318) üzenetére


szebe
őstag

Az nekem 11 napba tellett a nyomkövetés szerint (8-án került abba a státuszba, és 19-én váltott "A NAV a beküldött vámáru nyilatkozatot elfogadta" státuszba).
Kb egy hét után rájukdobtam egy email-t, hogy mizu, jött a szokásos sablon, hogy sok a beérkező áru, ezért hosszabbodik a feldolgozási/vámkezelési idő...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#321) Csocsy válasza szebe (#320) üzenetére


Csocsy
tag

Üdv,

Csak kíváncsiságból, majd nézzétek már meg hogy a csomagra milyen érték van írva?

Mert nekem az volt h ajándék, 22 $, és se vám se semmi, az országba érkezés után 4 nappal már nálam volt.

(#322) szebe válasza Csocsy (#321) üzenetére


szebe
őstag

Akkor neked szerencséd volt, vagy elhitte a vámtiszt(?) a ráírt értéket, vagy még annyira se nézték meg.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#323) szebe


szebe
őstag

Ma végre megérkezett az óra.

Részemről elsőre oké, ránézésre igényesebb darabnak tűnik, mint az eddig használt Amazfit Bip.

Méreteiben egy "normál" 42-es óra (gondolom). Nekem elsőre meglepő volt, lévén egy SNK807-es Seiko-t hordok néha a Bip mellett, az "csak" 37-es.
Viszont egyáltalán nem zavaró, sőt, szerintem kifejezetten kellemes látvány.

Az App szintén oké, egyedül az időjárás hiányzik picit, de mivel a Bip-en olyan watchface-t használtam, amin ez amúgy se nagyon volt kirakva, így nem zavar (de azért remélem javítják majd).
Akitivitásokat majd később tervezem tesztelni, bár a mobilos-vakus-kamerás pulzusmérést nem igazán tudom hovatenni :)

Nálam töltési probléma nem jött elő, a kábelt az órára (és a gépbe) csatlakoztatva egyből tölt.

Postai vámkezeléssel ~25k HUF-ra jött ki, ennyit szerintem megért.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#324) TaylorPro válasza szebe (#323) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az app értesítés katasztrófa. A vakus pulzusmérés a watch 9 hez van igazából.

Pixel 8 Hazel

(#325) S73V3


S73V3
tag

Na megjött nekem is végre. A vámkezelés nem volt gyors....
Az óra tetszik, viszont ez a pulzusos dolog elég szar így. Remélem hogy gyorsan javítják. Illetve a szíjjat ki kell bújtatni, ha le akarom venni. Az időjárás hogy tudná mutatni az időjárást? Semmi appom nincs ami mutatja most.

(#326) TaylorPro válasza S73V3 (#325) üzenetére


TaylorPro
addikt

Időjárást sehogy. Ahoz firmware frissítés kell. Mi a baj a pulzussal?

Pixel 8 Hazel

(#327) szebe válasza S73V3 (#325) üzenetére


szebe
őstag

Idojarasra azt irja hogy “No weather service in the area”. Ez gondolom arra utal, hogy ez igazabol kinai “belpiacos” modell, es europara meg nincs “felkeszitve”. Remelhetoleg ezt app-szintu frissitessel tudjak orvosolni majd, nem pedig egy uj, kulon EU piacos modell kiadasaval.

Pulzust egyebkent a nap soran mereget, es rajzolja grafikonra, viszont te kezileg nem tudsz merest inditani.

A potencial megvan az oraban, nagyon sok mindent ki lehetne hozni belole szvsz, remelhetoleg az ora terjedesevel 3rd party app-ok is megjelennek, es/vagy a gyari is okosodik. :)

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#328) TaylorPro válasza szebe (#327) üzenetére


TaylorPro
addikt

Lehet indítani az óramenüből is. Rá állsz a pulzusra, számol visszafelé és elkezdi mérni.

Pixel 8 Hazel

(#329) szebe válasza TaylorPro (#328) üzenetére


szebe
őstag

Jogos az észrevétel, elkerülte a figyelmem.

Mondjuk amit elvileg tud (írják pár helyen), de nem találom, az a "Barometer and thermometer".

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#330) TaylorPro válasza szebe (#329) üzenetére


TaylorPro
addikt

Az csak a plusban van. Barométerhez is frissítés kell. Hőfokot csak úszásnál írt. Ott is baromságot.

Pixel 8 Hazel

(#331) szebe válasza TaylorPro (#330) üzenetére


szebe
őstag

Plus-om van...

Minden a legfrisebb, barometert akkor se találom. Órán vagy appon kéne lennie?

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#332) derrik válasza szebe (#331) üzenetére


derrik
őstag

....nem akarok hülyeséget mondani. De mivel a kolléga szerint a hőmérsékletet csak úszásnál mutatja. A magasságot meg én úgy emlékszem, hogy csak a Túrázás menüben mutatja. Így gondolom a légnyomást gondolom csak repülés közben!

(#333) TaylorPro válasza szebe (#331) üzenetére


TaylorPro
addikt

Óramenü. Magasság mérés lehet a hegyi túrára állva mutatja. Szintén óramenü.

Pixel 8 Hazel

(#334) S73V3


S73V3
tag

Igen, látom hogy a pulzus mégse teljesen rossz. :)
2 funkció hiányzik még nekem: bele tudjak nagyítani a grafikonba, illetve hogy folyamatosan lássam a pulzusom lehetőség szerint a telefonon, de az órán is jó lenne. Nyilván ezt csak sport közbe, pl. bringán.
Egyébként tetszik, és nem látom a softwaret se annyira rossznak, hogy ne tartsam meg. Legalábbis most így gondolom. :) A szíjja viszont lehetne hosszabb, sajnos ki kell fűzni ahhoz, hogy levegyem.
Szíjjat nézett már rá valaki másikat?

[ Szerkesztve ]

(#335) Sinu


Sinu
senior tag

Ez egy nagyon jó kis kütyü. Egy a baj vele, nem mutatja a pontos időt :D
Kérek egy refundot, hátha :DD

No Future

(#336) TaylorPro válasza Sinu (#335) üzenetére


TaylorPro
addikt

Itt leírtam hogy kell beállítani.

Pixel 8 Hazel

(#337) Sinu válasza TaylorPro (#336) üzenetére


Sinu
senior tag

Vissza kerestem.

:W :W :W :W :W

:R

No Future

(#338) TaylorPro válasza Sinu (#337) üzenetére


TaylorPro
addikt

;) Nem épp logikus a beállítása.

Pixel 8 Hazel

(#339) Bli92


Bli92
tag

Sziasztok!

Elolvastam miket osztottatok meg itt eddig. Én személy szerint szeretnék beruházni egy órára ami tudja azokat a funkciókat amiket egy fitnesz karpánt. Nagyon nézegetem ezt a Lenovot, viszont az appal kapcsolatban lenne kérdésem. Letöltöttem, hogy megnézzem, de sajnos csatlakozás nélkül nem láthatom azokat amiket akarnék.

Az óra képes a Viber és a Messenger értesítések kijelzésére? Legyen az üzenet vagy hívás.
Képes a telefonon beállított ébresztés illetbe naptár riasztást jelezni? Emellett az ébresztést "szundizni" lehet az óra gombjával?

Illetve olvastam itt, hogy vannak akik inkább más mellett döntöttek. Esetleg tudtok alternatívákat ajánlani?

(#340) TaylorPro


TaylorPro
addikt

Szia!

Viber nem megy. Pár db előre beállított appot tud jelezni amit a Kínaiak szeretnek és ennyi. Az appja egy hulladék. Az óra jó lenne, de szerintem felejtsd el. Ár-érték-funkciók, Amazfit Bip.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#341) szebe válasza TaylorPro (#340) üzenetére


szebe
őstag

Nekem így 2-3. töltésre az akksi kezd tönkremenni, egy hétvége alatt, amíg rajtam sem volt, ~20%-ot merült.

Kár érte, mert anyaghasználatban, megjelenésben köröket ver a Bip-re, de sajnos app-szinten kamatostul visszakapja.

Nem tudom, terveznek-e európába is betörni az órával, akkor lenne némi esély arra, hogy javuljon az app.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#342) TaylorPro válasza szebe (#341) üzenetére


TaylorPro
addikt

Bosszantó hogy tudnak így elcseszni valamit. Támogatás nélkül semmit nem ér az egész.

Pixel 8 Hazel

(#343) Bli92 válasza TaylorPro (#340) üzenetére


Bli92
tag

Köszönöm, úgy fest akkor leteszek róla és inkább választok valami mást. Az Amazfit Bip tudásban remek lenne, csak én mindenképp olyat szeretnék amin van rendes mutatós kijelzés is, szóval kutakodok még a kínai csodák között :D

(#344) szebe válasza Bli92 (#343) üzenetére


szebe
őstag

Engem a hibak ellenere megfertozott a hibrid dologgal, csak az a baj, nincs tul sok alternativa, illetve ami van, az se olcso.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#345) Senkifia*


Senkifia*
csendes tag

Tegnap jött meg a sima Watch X. 49,9 dollár volt a gearbesten, 3 hét alatt ért ide. Xiaomi miband2 volt előtte. Jó volt, csak utáltam, hogy nappal gyakorlatilag láthatatlan volt a kijelző a fényben. És idegesítő volt fél év használat után hogy másfél naponta tölteni kellett. Aztán kilazult a csatja és elvesztettem úszás közben.
Szóval rátaláltam a lenovo watch 9re,nagyon tetszett... Csak a kijelző teljes hiánya nem tetszett. Viszont a klasszikus óra kinézet tetszett.
Ezután találtam rá a Watch X - re. És tetszett. Az ígért akku idő felével is kiegyezem. Egyfolytában nyomogatva és próbálgatva 20 óra alatt 5 %ot csökkent a töltöttsége... Ha telik az idő és többet tudok, megírom. De egyelőre jónak tűnik az akkuidő.

A dizájn már a képeken is tetszett. A fekete verziót vettem, és élőben is mutatós.
Az app kicsit mezitlábasabb mint a mi fit, de tűrhető.
Csak kínai használati utasítás van a dobozban, itt az angol verzió online : https://lazymocha.com/blog/wp-content/uploads/2018/08/lenovo_watch_x_eng_manual.jpg

A beállításhoz hasznos tudni, hogy az analóg mutatókat hoguan kell beállítani az appban. Az oled kijelzőn hiába pontos az idő, a mutatók összevissza állnak. Elinditod az appot, klikk a "My watch" ra. Klikk a "Calibration" re. És vigyázat :ott nem az aktuális időt kell beírni. Hanem amit az analóg mutatók mutatnak. Ha beirtad az időt, amit az analóg óra mutat , nyomsz egy "Start" ot... És az mutatók beállnak a valós időre. Ja és ha töltőre teszed az órát, a mutatók megallnak. Majd ha levetted töltőről, uhra a pontos időre forognak, maguktól.
Az egy fizikai gombot hosszan nyomva kell bekapcsolni az órát. És ki is :)
Hát kb ennyi egyelőre. Majd ha van kérdés még írok. Ha többet tudok, akkor is :)

(#346) TaylorPro válasza Senkifia* (#345) üzenetére


TaylorPro
addikt

Sok sikert hozzá. Én pár napot bírtam ki vele. Le is írtam itt a véleményem, meg az analóg mutatók beállítását is. Hardveresen jó lenne,szoftveresen katasztrófa. Szép egy app értékelése is van, büszke lehet magára a Lenovo.

Pixel 8 Hazel

(#347) Senkifia* válasza Senkifia* (#345) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Az időjárás kijelzés a sima Watch X-en "nem elérhető"... Gyártó állítólag mondott olyat, hogy Kínában működik, ők meg egyelőre csak kinai piacra szánták.
Ugyhogy lehet reménykedni, hogy ez későbbi firmware frissítéssrl változni fog... Egyelore ez van . Lehet a watch x plus saját barométere tudja az időjárás kijelzést. A sima nem tudja.

(#348) TaylorPro válasza Senkifia* (#347) üzenetére


TaylorPro
addikt

Nyugi, az se tudja. Már mindent leírtam itt. Reménykedni lehet, csak nem mindegy hogy meddig. Szoftveresen gyenge, logikátlan, ipari hulladék az egész. De nem offolok tovább.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 Hazel

(#349) Senkifia* válasza TaylorPro (#346) üzenetére


Senkifia*
csendes tag

Elnézést, hogy nem olvastam végig minden hsz-t, igy nem láttam hogy már le lett írva a beállítás... A lelkesedés nagy úr... :)
A szoftver enyhén szutyok mivoltával egyetértek.
A hardver nekem bsgyon bejött. Úgyhogy valszeg tovább birom majd mint pár nap. Főleg úgy hogy a konkurencia kb hasonló szintű mibandját is kipróbáltam... És eléggé ideges lettem tőle... Akkumulátor idő, fényben láthatatlan kijelző, stb:)
Ezen legalább normálisan látszik hogy hány óra :)
A szoftveres rész meg hátha javulni fog.
Az értesítés működik, zummog az uzeneteknél, zümmög a hívásnál... A lépés számláló működik... Szóval nem tökéletes. De a hasonló árú hasonló termékek sem azok... Csak azoknál más az idegesítő..

[ Szerkesztve ]

(#350) TaylorPro válasza Senkifia* (#349) üzenetére


TaylorPro
addikt

Én is lelkes voltam. Mivel vannak jó óráim, és melóba kellett egy okosóra ezért vettem egy Amazfit Bipet. Ezen legalább működik minden, látszik tűző napfényben. Itt az oled napfényben használhatatlan. Az is zavart hogy az oled elsőnek nem az időt mutatta. Sötétben várd ki míg átvált a nem megjeleníthető időjárás után.

Pixel 8 Hazel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.