Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kriszpontaz


kriszpontaz
veterán

"a hárompálcás kinézethez"
:DDD Egyre jobb.

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Nincs vele semmi baj, de 100 dodós ár esetén nem dobok tőle hátast akkor sem!

(#3) Psychopeti válasza Fred23 (#2) üzenetére


Psychopeti
senior tag

+1

Kend azt hiszi ez csak úgy van, hogy befogjuk a kancát a szekér elé, és gyi te szürke???

(#4) Baryka007 válasza Fred23 (#2) üzenetére


Baryka007
őstag

Igen, én 17 - 22 között számítottam rá... Ha már olcsó :DDD De már sokszor nem tudom eldönteni, hogy a forint gyengül ennyire vagy tényleg ilyen korszakot élünk? Annak idején 2008 ban a 4870 x2 volt 120 ezer forint... Az volt a legdrágább VGA ... Most kapni vga-t 300 ér is... És 120ból még egy gtx 1070 sem jön ki teljesen... Sőt részben sem. 150 től indulnak...

Szóval a gyártók szálltak el maguktól, vagy a pénzünk gyengül ?

(#5) jacint78


jacint78
addikt

Remélem jól fizet az MSI ezekért a cikkekért, amikben a bucsus túlárazott nevezzük hardvereiket promózzátok. :DDD

type your text here..

(#6) catalano


catalano
tag

Nekem az elődje van, B150-es. Az teljesen jó és az ára is ajándék egérrel! Ennek sok, max. 25eFt!

Értem én a viccet, csak nem szeretem...

(#7) KRoy19


KRoy19
őstag

Aha, szóval ez a deszka kb egy az egyben MSI Mortar b250 csak más színben, más névvel.....(ára is kb ugyan annyi)

[ Szerkesztve ]

(#8) fRooStzzZ válasza KRoy19 (#7) üzenetére


fRooStzzZ
senior tag

És mivel gamer, így hát világít..
Azért kerül annyiba.. Nem más miatt.

(#9) anaqer válasza jacint78 (#5) üzenetére


anaqer
veterán

Remélem ennél jobban megfontolt véleményekkel is bírsz. :U

Ez ennyiért egy teljesen korrekt cucc, ésszerű kompromisszumokkal.

- van optikai audio kimenet (ebben az árkategóriában egyáltalán nem sztenderd)
- van két(!) M.2 foglalat NVMe cucchoz
- van dupla slotos vidkari által sem kitakart PCIe x1 slot hangkarinak, vagy amit akarsz
- van 2x2 RAM foglalat (ez sem feltétlenül magától értetődő)

Én is pont telibe sz... erencséltetem az RGB LED-es hülyeséget, de a feature setet figyelembe véve ez egyáltalán nem túlárazott. (Ha ugyanezt AM4/B350-nel is össze tudják hozni, akár még egy picit drágábban is, egy biztos vevőt már találtak.)

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#10) Polllen válasza anaqer (#9) üzenetére


Polllen
nagyúr

Nekem mortar van, jó kis lap, a led számomra is felesleges, de csak azért nem toltam el, hogy á, inkább nem.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#11) jacint78 válasza anaqer (#9) üzenetére


jacint78
addikt

Inkább vennék olcsó Z lapot. Értelmetlen puccolás szokás szerint. Hidd el lennék én jobb véleménnyel, de manapság semmi nincs itt ami jó véleményt váltana ki belőlem, vagy legalább ne váltana ki hányingert, nem tehetek róla és úgy látom ezzel nem vagyok egyedül.. :)

type your text here..

(#12) anaqer válasza jacint78 (#11) üzenetére


anaqer
veterán

Ehh, szerintem az egész Z vonal masszívan túlértékelt... én se cseszekedtem K-s procit venni hozzá, mert régen lejárt a tuningolós korszak*. Már tartunk ott, hogy 1440p játékra is bőven elég egy i3 + valami közepes vidkari. (Ha meg nettó számítási teljesítményre van szükségem melóhoz, inkább sok mag/szál, mint magas IPC - 2017 van, történt egy és más párhuzamosítási törekvésekkel kapcsolatban,,,)

*utolsó felhúzott procim... mi is volt az... asszem AMD Regor X2-250 :D

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) XuChi válasza anaqer (#12) üzenetére


XuChi
addikt

Ohh a tuning màr nàlam is a mult..., vettem is egy i7 6700T (4/8 35w) CPU-t, és most vàrom a hazai megjelenését az Asus ROG Strix B250i / H270i itx lapoknak. :)

(#14) MasterDeeJay

Olcsó, mihez képest.
Régebben Abit Ax87 12eFt-ért az volt olcsó, meg Abit NF7 20eFt-ért. Én meg sokaltam a Foxconn A9DA-S volt 22eFt. AM1-es lapok meg 10e körül voltak
Most meg a 30eFt-os lap az olcsó...
Az olcsó szerintem 10-20eFt....közép 20-30eFt a fullos meg ez feletti....szerintem...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#15) jacint78 válasza anaqer (#12) üzenetére


jacint78
addikt

Már tartunk ott, hogy 1440p játékra is bőven elég egy i3 + valami közepes vidkari.

Ez akár igaz is lehet, ha a játék 2010 előtti mondjuk.... :W Melyik dimenzióból írtad ez a hozzászólást? :DDD Tény, hogy Z lap nélkül is lehet élni, sőt K processzorhoz sem kell mindenáron Z csipas alaplap, de inkább olyat vennét olcsóbban, mint valami olcsó szart ami feleannyit érne, de értelmetlenül van puccosítva és a gámer jelzőkkel van illetve. :)

MasterDeeJay

Könyörgök ne az akkori árakkal hasonlítsunk össze közvetlenül, mert akkoriban a minimálbér 35-40000Ft volt, a kiló kenyér meg 120, tehát arányaiban mindennek az ára pontosan ugyanannyi. Egy átlag melós aki korábban minibál felett keresett az kapott 50000Ft-ot, egy 8800GTX volt 150000Ft, ma lehet keresni 100000Ft-ot és egy ugyanolyan prémium videókártya kerül 250-300000Ft-ba. Igazából arányaiban semmi sem változott, csak a számok nőttek.

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#16) .mf válasza anaqer (#9) üzenetére


.mf
veterán

100 USD-ért azért többet várnék... ez pont, hogy túlárazott belépő lap, gémer körítéssel.
3 db PCIe slot van csak rajta a 4 helyből, ebből egyet kapásból kitakar egy átlagos videókártya, tehát csak 2 marad. Ha az m.2 slotot az x16 alá tették volna, 2 x1 slot is lehetne rajta. A proci tápfesz feszszab része csak 3+2, és lehet, hogy szilárdelektrolit, de akkor is nagyon közel vannak a kondik a foglalathoz. Hangkodek kapott 4 kondit, eléggé elnagyolt.
Bár egy ideig még úgyse tervezek váltani, de egy Biostar vagy Asrock lapot biztosan megvárnék, ha jól felszerelt de belépő árú modellt keresnék.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#17) MasterDeeJay válasza jacint78 (#15) üzenetére

2008 minimálbér 69eFt, 2017 127eFt
8800Gt 50eFt-ért vettem amikor éppen nehezen lehetett kapni, a 8800GTX túlárazott volt erősen mint a mostaniak is ja.

Igazad van, valahogy kezdek talán öregedni vagy nem tudom mi van...

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#18) jacint78 válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


jacint78
addikt

A 8800GT nagyon jó árú középkategóriás kártya volt ki is lógott a sorból és vitték is mint a cukrot. A minimálbért alábecsültem ezekszerint, de akkor jól átvertek, mert 65K-át kerestem akkor amikor már a HD4XXX is megjelent ami később volt egy évvel talán. :DDD

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#19) Milka 78


Milka 78
nagyúr

Ennek az elődje teljesen jól pozicionált deszka volt,hisz a Mortarhoz képest volt egy teljes értékű m2 csati rajta.Ellenben a B250-es tipus kérdőjel számomra.A vrm hűtés sporolós,ráadásul a memoriához tartozó fázisokról le is hagyták.Az egész pcb egyszerűbb kialakítású.Ha 28 ropit ér a Mortar akkor ez kb 25-öt.

(#20) jacint78 válasza Milka 78 (#19) üzenetére


jacint78
addikt

A memóriák konvertereit sosem hűtik, mert felesleges, amire te gondolsz az IGP és a system agent és hasonlók VRM-je, de azokat is okkal spórolják el az még rendben is lenne. OC nélkül mindennapi használatban nevetségesen keveset esznek ám az intel processzorok.

type your text here..

(#21) anaqer válasza jacint78 (#15) üzenetére


anaqer
veterán

Far Cry 4, Doom 2016, Rise of the Tomb Raider lazán kinyomta a konstans 60FPS-t, AA-val is... miről beszélsz? :F

[ Szerkesztve ]

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#22) kromatika


kromatika
veterán

Ez most komolyan olcsó?

(#23) anaqer válasza .mf (#16) üzenetére


anaqer
veterán

"100 USD-ért azért többet várnék"... nos - szabad.

Mondjál légyszi olcsóbb, de minimum ennyit vagy többet nyújtó ellenpédát - kíváncsi vagyok, mert én sem vagyok a pénztárcám ellensége. :)

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#24) bencze


bencze
senior tag

Én értem, hogy tud csomó mindent és LED is van rajta!!!!11oneone, de olcsónak nem olcsó, akkor miért kell olcsónak hívni?

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#25) Milka 78 válasza jacint78 (#20) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Ohh basdzus...benéztem,de igen az System Agent-böl az imc-n keresztül jutottam el a memóriáig :DDD
Ellenben a lényeg ugyan az,hogy nem értem ezt a lapot hova akarják beilleszteni a termékpalettát tekintve,főleg a Mortar viszonylatában.

[ Szerkesztve ]

(#26) fanti válasza anaqer (#21) üzenetére


fanti
addikt

Ebben igazat is adok, ugyanis ha az emberben van egy kicsi kompromisszum készség, akkor totál fölösleges játékra egy jobb i3-as proci és egy pl. RX470 fölé menni. Vagy i3 helyett akár egy 17k-s Pentium G4560, és ugyanott van az ember. Egy ilyen alaplap meg tökéletes alapja lehet egy ilyen olcsóbb konfignak.

Nyilvánvaló, hogy aki HC Gamer, és 4K-n multizik, annak kevés az ilyesmi, de nem is annak készült, hanem egy egészséges középútnak.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#27) Polllen válasza MasterDeeJay (#14) üzenetére


Polllen
nagyúr

Én inkább annak fényében nem értem az olcsó és belépő jelzőket, hogy 20k körül már van B250 chipsetes lap. Akkor az mi? Alsó hangon 25% lesz ez drágább annál.

Ha pedig 1151-s platformot nézzük, akkor főleg nem olcsó, hiszen B150-nel 15k körül indulnak a lapok. Az olcsó, meg belépő szint a 1151 világába.

"Odamentem egy párhoz...négyen voltak!"

(#28) Rotate válasza fanti (#26) üzenetére


Rotate
veterán

nekem is gond nélkül visz szinte bármilyen játékot egy i5-2400+10GB DDR3+1050Ti kombó egy SSD-vel és egy lassú 2,5" HDD-vel :D ... és mediumnál lejjebb még semmihez se kellett venni... lehet azért még olcsón játszani, nagyon sok a túlzó errefelé...

[ Szerkesztve ]

(#29) fanti válasza Rotate (#28) üzenetére


fanti
addikt

"lehet azért még olcsón játszani, nagyon sok a túlzó errefelé..."

Lehet ám!
Én sem értem az efféle maximalizmust, mert játszani lehet és kell is, de azért nem föltétlen kell hozzá egy agyonhúzott i7 és egy 1080Ti.....pedig hajlamosak sokan még ezt is kevesellni.
De én már csak mosolygok az ilyesmin.

Amúgy ez a lap azért is szimpi nekem, mert a VRM MOS részlege hűtött, és jópár agyonolcsósított lapon azt látom (de olykor a középkategória belépőinél is) hogy nincs hűtve az a rész, vagy csak a proci fölötti részleg, a proci melleti meg nincs. És szerintem ez egy fontosa paramétere az alaplapnak, mert az élettartamot növeli ez az apró kis borda/bordák még egy szerényebb fogyasztású processzor esetében is.

[ Szerkesztve ]

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#30) ceia


ceia
őstag

Jól néz ki, de kb. 25-27 ezerért már lehet kapni jobbat is. Közvetlenül a pci-e 16 mellé minek tesznek aljzatot egy gamer-nek szánt lapra, hiszen a vga úgyis eltakarja.

        it's more fun to compute

(#31) fanti válasza fanti (#29) üzenetére


fanti
addikt

helyesbítés : ennél sincs hűtve a jobb oldali VRM......de miért nincs?

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#32) fanti válasza ceia (#30) üzenetére


fanti
addikt

Úgy Gamer ez a lap, ahogy én űrhajós.

Maradjunk annyiban, hogy egy mindenes gép alapja lehet símán azok számára, akik picit igényesebb megoldásra törekednek egy 14 ezres totálbelépőszintnél.

GIGABYTE B550 Aorus Pro, AMD Ryzen 9 5950X, Noctua D14, Crucial Ballistix 4x16GB DDR4 3200Mhz@3800MHz CL18, Powercolor 7900XT, M.2 Samsung 981 2TB, M.2 Kioxia (XG6) 2TB, 2 x Intel 730 SSD 480GB, Crucial MX500 2TB, SEAGATE SkyHawk 6TB, 750W Gigabyte Aorus Gold, Evolveo T4, Samsung S43BM700UUXEN

(#33) tibaimp


tibaimp
nagyúr

"Olcsó MSI alaplap, játékosoknak" -- ez a két szó egy mondatban, csak nekem hat visszásan....

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#34) jacint78 válasza anaqer (#21) üzenetére


jacint78
addikt

Hogyne... FHD-.én AA nélkül csapattam olykor ezeket 1060-al... Persze kérdés, hogy neked mi számít közepes kártyának, mert erről igazából nem is volt szó ugye...

type your text here..

(#35) alvarezlopez


alvarezlopez
tag

A két PCIe x1 feljebbcsúsztatása visszalépés a sima Bazookához képest :O

(#36) hahakocka válasza MasterDeeJay (#17) üzenetére


hahakocka
senior tag

De ezek bruttó bérek nem. A 127e biztosan!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.