Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) #16939776


#16939776
törölt tag

Erre melyik Win verziót szánják? Mennyi erő marad majd a többi task-nak?

11,6" vs. 15,6" háát.. :U

[ Szerkesztve ]

(#2) sanzi89 válasza #16939776 (#1) üzenetére


sanzi89
addikt

Jön az újabb "Atom"-os korszak, majd pár év után mindenki rádöbben, hogy használhatatlanok ezek a cuccok is?

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3) LordX válasza #16939776 (#1) üzenetére


LordX
veterán

Tippre "Windows 8.1 with Bing".

(#4) Воланд válasza #16939776 (#1) üzenetére


Воланд
titán

windows 8.1 with bing

[ Szerkesztve ]

"Woland egy fura sátán, nem Isten ellenfele, hanem afféle küldötte, végrehajtója egy megromlott emberi világban, csak annyi rossz van benne, amennyi itt rátapadt."

(#5) section9


section9
őstag

És ezeket a Chromebookkal ellentétben lehet is majd valamire használni. :D

(#6) djculture


djculture
félisten

80 ezerért amibe kerül egy ilyen inkább vennék egy amd apu-s gépet abban legalább a vga rész korrekt. A cpu persze gyenge, de ezekbe meg a cpu meg a igp rész is hulladék.

(#7) vimes válasza djculture (#6) üzenetére


vimes
senior tag

Hm?? 250$ az miota 80 ezer forint?

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#8) sztikac válasza vimes (#7) üzenetére


sztikac
őstag

A 250 USD az az ÁFA nélküli ár.

(#9) djculture válasza vimes (#7) üzenetére


djculture
félisten

Mivel tendecia hogy az ami amcsiban x dollár az itthon a kiskereskedésben megvásárolhatóan x euro-s forintáron kerül ki a polcokra. Egyrészt amcsi gyártó vámvan rá , szállitás nem kevés disztrib nagyker kisker haszon+ a nálunk nem kevés áfa.... 250 euro meg 77400 forint körül van ez lesz a legolcsóbb ára garantáltan ennél csak drágábban fogják adni..

[ Szerkesztve ]

(#10) LordX válasza djculture (#9) üzenetére


LordX
veterán

Informatikai termékre nincs vám.

Ami miatt drágább, az a szállítási költség, a (20x) magasabb ÁFA , mega' zextraprofit miatt lehet.

(#11) ddaydome


ddaydome
senior tag

Azért egész korrekt is alapgép ennyi pénzért. Nyilván itt kb. 80-90 ezer lesz, de még azért sem rossz. Szerintem most jól csinálja az MS, nagyon kellett már, hogy ne Ballmer legyen ott a megmondókapitány.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#12) Tigerclaw


Tigerclaw
nagyúr

Ezek szerint végre van haszna a Chromebookoknak is. Árversenyt generál.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#13) djculture válasza ddaydome (#11) üzenetére


djculture
félisten

90 az kicsit már durva lenne, annyiért AMD Quad-Core E2-3800 1.30GHz-es processzorral szerelt 4GB ramos 15.6" WXGA HD LED (1366x768) AMD RadeonT HD Graphics laptopokat lehet venni . Ami nem kicsit erősebb mint ez a celeronos fosadvány.

[ Szerkesztve ]

(#14) nonsen5e válasza sanzi89 (#2) üzenetére


nonsen5e
addikt

Aki Krájziszt vagy AutoCad-et szeretne laptopon az vesz egy monstrumot i7-4700MQ-val meg 880M vga-val. Netezésre, officera, videónézegetésre egy ilyen jobb 4 magos Bay Trail cerka több mint elegendő teljesítményt nyújt. (Kép alapján 2.16ghz celeron, ami lehet N2807 (2 mag) vagy N2930 (4 mag).)
Ismerősöm ma is teljes megelégedéssel használ egy 1.6ghz egymagos atomos netbookot az alkalmi utazások alatti böngészésre.

Plusz tapasztalatból én azt mondanám, hogy ezek az új atomok jobbra sikerültek mint a régebbiek.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#15) smkb válasza sanzi89 (#2) üzenetére


smkb
őstag

Látszik, hogy gőzöd nincs arról, hogy egy ilyen Bay Trail proci mire is képes.

(#16) LordX


LordX
veterán

(#17) nonsen5e válasza LordX (#16) üzenetére


nonsen5e
addikt

(3 másodperccel) előztél meg.. :D

[ Szerkesztve ]

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#18) GIJoe válasza nonsen5e (#17) üzenetére


GIJoe
addikt

én már nem tudom követni, melyik atom verzióval melyik kaverit lehet/szabad összevetni..
+ ugyebár AMD sosem fogja kitömni marketing pénzzel a gyártókat mint az Intel...

(#19) vimes válasza LordX (#16) üzenetére


vimes
senior tag

De legalább kevesebbet fogyaszt :D

"Ole, ole, ole, ola, der FCK ist wieder da! Ole ole, ole ola, die roten Teufel sind ganz wunderbar." Let's go Bezte!

(#20) AxBattler válasza djculture (#13) üzenetére


AxBattler
félisten

Én még nem láttam ilyen notit, tudnál mondani / linkelni egy kisebb példányt?

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#21) ddaydome válasza djculture (#13) üzenetére


ddaydome
senior tag

Hát ez igaz, mondjuk én kb. 10 ezerrel magasabb áron láttam, de 2 dolog van. Az Intel mindig drágább volt és ők a celeronjukkal és vga-jukkal nem nagyon tudnak az AMD-vel szembeszállni. Mondjuk ha 250 dollár lenne itt is, akkor igen.

"Ha meg kell b...ódni, akkor meg kell b...ódni......."

(#22) GIJoe válasza AxBattler (#20) üzenetére


GIJoe
addikt

ez 244€ azaz 75E Ft

(#23) djculture válasza AxBattler (#20) üzenetére


djculture
félisten

[link]

Most elég gyenge aforint de kb 1 hónapja vette haver innen 90500-ért, persze ahogy látszik is más országokból rendelve még olcsóbb.. Azóta vett bele még egy négy gigás ddr3 modult mert egy slot szabad volt, így 8 gigával isteni a cucc, a játékokat is szuperül viszi médium beállitásban.

Én is ezt akarom majd venni, lenovoba is van acerba is meg van még renegetg márkába ilyen amd cuccos.

[ Szerkesztve ]

(#24) nonsen5e válasza nonsen5e (#17) üzenetére


nonsen5e
addikt

Kíváncsian várom viszont, hogy az érkező olcsóságok milyen belsőséggel rendelkeznek majd, mert egy izmosabb akár N2930, N3530 duplázná az N2830 sebességét, esetleg a nemolyanrég bejelentett újabb Bay Trail celeron/pentiumok.

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#25) AxBattler válasza djculture (#23) üzenetére


AxBattler
félisten

:R Tényleg jónak tűnik!

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#26) azbest válasza djculture (#13) üzenetére


azbest
félisten

A chromebookok is ugyanígy túl vannak árazva nálunk. Amelyik chromebook az usa-ban bruttó (10% adó included) 50 eft átszámolva az nálunk 90+ ezer ft körül van.

Ha viszont nettó usd = euro és ezt 27% áfával növelve nézzük, akkor stimmelni szokott a képlet.

Normál notebookoknál már nem annyira jellemző ez. Itt a fapados masinákat is a normál notik árán kínálják.

[ Szerkesztve ]

(#27) rudi válasza nonsen5e (#24) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem is annyira a processzor itt a kérdés, hanem a háttértár. Az Bay Trail-T tabletek (pl. Asus T100) után elég elszomorító volt kipróbálni az olcsó Bay Trail-N notebookokat. A benchmarkok hasonló CPU számokat mutattak ugyan, de gyakorlatban a merevlemez folyamatos tekerése odacsapott a mókának.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#28) djculture válasza AxBattler (#25) üzenetére


djculture
félisten

Az is ami meglepő hogy hybrid hdd van benne, először nemtudtam hova tenni azt hogy egy 5400-as hdd-vel elég pörgősen dolgozik a cuccos utána rámértünk diskmarkkal és látszódott a gyorsasága szépen...
Ez ahdd van benne:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#29) AxBattler válasza djculture (#28) üzenetére


AxBattler
félisten

Az igen, úgy még szebb a 90k-s ár ezért a csomagért! :C
Ennél már csak akkor lenne jobb, ha 12-14" közötti méretben jönnének ilyen laposok.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) nonsen5e válasza rudi (#27) üzenetére


nonsen5e
addikt

"merevlemez folyamatos tekerése odacsapott a mókának." -Ezt most a hangra vagy a tekeresbol szarmazo fogyasztastobbletre erted?

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#31) AxBattler válasza nonsen5e (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Szerintem az adatátviteli sebességre értette.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#32) Gusztáv


Gusztáv
addikt

USA-ban a Dell webáruházban most is lehet akcióban Insprion 15-öt kapni 249$-ért Windows-al.

Laci

(#33) sb válasza nonsen5e (#30) üzenetére


sb
veterán

A felhasználói élményre. HDD-vel t*tű lassúak lehetnek ezek a gépek. De ez persze nem a proci sara. (Más procival is lassúak lennének)
A cpu-ra visszatérve: szvsz 4 magos Bay Trail Atom és 4 magos Jaguar AMD között nem sok különbség lehet érzésre a számok alapján. És ami a lényeg, a régi Atomokat állva hagyják. Kb. 3x gyorsabbak. Tehát aki ahhoz hasonlítja az nagyot téved. Ezek használható gépek.

Az már más kérdés, hogy gpu-ban az AMD jóval erősebb, de erre sincs mindenkinek szüksége. (és pl. többet is fogyaszt)
A 2 magos példányok meg simán gyengék akármelyik oldalról.

Ennyi röviden összefoglalva szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#34) nonsen5e válasza sb (#33) üzenetére


nonsen5e
addikt

Igen, mostanra már beugrott hogy értette, akkor pillanatnyilag lefagytam. :D

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#35) lenox válasza djculture (#13) üzenetére


lenox
veterán

De az ketszer annyit fogyaszt, es akkor mar vehetsz haswelles notit, 2955u-s notik olcsobbak, es azok viszont gyorsabbak, nem?

(#36) smkb válasza LordX (#16) üzenetére


smkb
őstag

Rossz példa. 15w tdp már az U szériás Core i3/i5... ráadásul ebben a 7,5w tdp osztályban jelenleg az N3530-as az egyik legerősebb, az übereli a linkelt aput teljesítményben, miközben felét eszi, ennek köszönhetően építhető rá passzív notebook, ahogy épül is még 11,6 colban is. Nekem a notimban 6w tdp limit gyárilag, így is erősebb annál az AMD apunál, miközben 10 óra akkuidőt tud aktív wifi kapcsolattal, és full passzív a noti, nincs benn egy db mozgó alkatrész sem....1,16 kg. Jelnelg az AMD-nek ebben a fogyasztáskategóriában nincs alternatívája az Intel Bay Trailekkel szemben a piacon.

[ Szerkesztve ]

(#37) arn


arn
félisten

hogy mennyire nem fogjak a chromeos lenyeget... rohadtul nem arrol van szo, hogy adjunk ket ftert vmilyen gepet. chromeost vennek anyameknak, ilyet nem.

facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

(#38) LordX válasza smkb (#36) üzenetére


LordX
veterán

Mire rossz példa? A cikkben levő gépben a linkelt Celeron van, pár hozzászólásban meg a másik linkeltet javasolták inkább.

(#39) ƬΛЯΛ válasza LordX (#3) üzenetére


ƬΛЯΛ
senior tag

Én is emellett rakom le a voksom :R

vapebook.hu - őszinte ecigi tesztek, vaperektől vapereknek

(#40) rudi válasza AxBattler (#31) üzenetére


rudi
nagyúr

Inkább a késleltetésre. Mert az atomos tabletekben lévő eMMC flas tárolók átviteli sebessége nem nagyobb a merevlemezekénél, de a válaszidejük két nagyságrenddel alacsonyabb.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#41) AxBattler válasza rudi (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Hmm. Ebben a tesztben azért nem húzzák le annyira, és a 90k-s árkategóriában én már egy ilyennek is nagyon tudnék örülni.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#42) sb válasza arn (#37) üzenetére


sb
veterán

A slide alapján felfogták: offline munkáról és egyebekről írnak. :)

(#43) nobela válasza djculture (#23) üzenetére


nobela
senior tag

Aha, és Windows is van hozzá, mi?

Vagy az neked ingyen van?

ÁRESÉS !!! Sennheiser HD 650 (szinte teljesen új) magyar garanciával, akár ezüstözött szimmetrikus kábellel is eladó 119.900.- Ft

(#44) rudi válasza AxBattler (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Igen, már ez az SSHD is egy nagyságrenddel jobb elérésben a klasszikus notebook HDD-knél, de szerintem egy könnyű, olcsó másodgépbe tárkapacitás szempontjából elég a 128 GB-os SSD-is, ami azért fürgébb és nem mellesleg nincs mozgó alkatrésze és hangja sem.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#45) AxBattler válasza rudi (#44) üzenetére


AxBattler
félisten

Nyilván másodgépbe elegendő 128GB, és teljesítményben is kellemesebb, de nem ez az értékesítési szempont, hanem egy komplett elsődleges gépet kell lerakniuk az asztalra, oda meg már kell a háttértár is. Én inkább pattintanék bele még egy memó modult, 2*4GB-tal valamivel jobban érezné magát a rendszer, és még így is 100k alatt lenne az ára.

Igaz, annyiért már van Pentium-os Lenovo G500 is...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.