Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) DraXoN válasza Kansas (#50) üzenetére


DraXoN
addikt
LOGOUT blog

ha a TDP limiter mellett játszik az ember kicsit a "cpu voltage offset"-el negatív irányba, amíg stabil marad a tesztjei alatt, akkor lényegében nagyobb teljesítményt tud megtartani, mert több fér azonos keretbe..
meg kell nézni a mobil chip gyári feszültségeit és az asztaliét, és megpróbálni alkalmazni az előző értékeit, mivel a chip azonos, lehet működik majd és nyerhet "extra" teljesítmény az ember a tuninggal ... persze lehet nem lesz jó, mert talán a mobil chippek az adott területre válogatott példányok.

bár az biztos, hogy minden esetben veszíthet teljesítményt az ember ezen műveletekkel, a kérdés csak mennyit.
csak a sima 2400GE vs 2400G között nincs sok különbség... kíváncsi lennék utóbbi mit csinál TPD limit beállításakor a 2400GE-vel szemben, de nem találtam erről tesztet :( [link] [link]

The human head cannot turn 360 degrees... || Ryzen 7 5700X; RX580 8G; 64GB; 2TB + 240GB + 2TB || Samsung Galaxy Z Flip 5

(#52) Geller72 válasza enginev3.0 (#10) üzenetére


Geller72
veterán

35W TDP-t bármiből elő lehet állítani, csak le kell butítani. i9 9900T 25W TDP (Original 35W)

Pl. i5 8600 all cores 1800Mhz és így is csak 25W a plafon TDP. 6x2700Mhz-en 35W. Tessék.

(#53) libit válasza sb (#38) üzenetére


libit
tag

es @ enginev3.0

MSI B450M MORTAR-ban az OC / Advanced CPU configuration / cTDP limit control

ill. [LKaresz hozzaszolasa]

[ Szerkesztve ]

(#54) HagymásBabPW


HagymásBabPW
csendes tag

Iponban láttam Hát ezen az áron nem túl versenyképes (33 000 Ft)
Akkor már pár ezressel drágábban vesz az ember egy B450-es lapot.

Értem én, hogy az ITX lapok mindig drágábbak, de ez az ár azért erős túlzás így, ebben a formában...
Szerintem...

(#55) ChRiS_RS válasza HagymásBabPW (#54) üzenetére


ChRiS_RS
aktív tag

Egyetértek. 30e alatt több értelme lenne. Hátha más is forgalmazza majd, bár ez is jó soká ért ide.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.