Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Ezeknek a legnagyobb hátrányuk egyben óriási hibájuk a körülményes frissítés!
Vagy jó lesz, vagy elb*ssza az egészet

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#2) maláj


maláj
őstag

"Mert mindkét masina ajánlott címet érdemel anNak ellenére" alul viszont tetszett plecsni van :U

(#3) [CM]Crusher válasza bluobluo (#1) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Kb 2 perc a frissítés a médialejátszóknál. Ha elrontod, akkor a médialejátszók 98%-nál Safe Mode-ban szintén kb 2 perc visszaállítani. Szóval szerintem nem egy bonyolult dolog :)

(#4) flexxx2


flexxx2
őstag

WD elements olcsóbb 1tb winyóval. A realtek menű tényleg gagyi, oplay minim van és pl a feliratot nem lehet globálisan beállítani csak filmenként :(

(#5) DarkFater válasza flexxx2 (#4) üzenetére


DarkFater
tag

Hát az Asus tényleg gáz, de az AC Ryant nagyon összerakták.

Ugyanakkor a csicsa menü helyett nekem inkább fontosabb a jó reakció idő ami az Eminent-nek van és az 5 év gari sem rossz dolog.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#6) Angel1981


Angel1981
veterán

Az AC Ryan ismételten klassz kis cuccot dobott össze! ;)

(#7) Elpresidente


Elpresidente
tag

és a wifit miért kell kihagyni minden lejátszóból? Vagy miért nincs wifis verzió? Gondolom nem mindegyik usb-s wifi működik ezekkel a lejátszókkal, vagy csak a gyárival fog menni, ami jóval drágább.

Xbox gamertag: goserHU

(#9) zsola32 válasza Elpresidente (#7) üzenetére


zsola32
őstag

hogy a későbbiekben lehessen hozzá külön venni egyet.
a Popcorn-nál régeben ez volt - a a maiakat nem ismerem.

(#10) eszterencs válasza maláj (#2) üzenetére


eszterencs
HÁZIGAZDA

Mert véletlenül nem a megfelelő díj képe volt beillesztve, de már javítottuk. Köszi!

(#11) hoffman_


hoffman_
nagyúr

Egyre jobban gondolkodom, hogy kéne egy ilyen médijáccó. Nem menne feleslegesen a gép. Viszont az meg sokszor kell, lehet hogy egy tip-top htpc ideálisabb lenne. Mondjuk az 3x ennyi legalább, mint ezek a pofás darabok.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12) headhunter válasza Angel1981 (#6) üzenetére


headhunter
addikt

Új firmware-rel "csak" 6 hónapja "tökölnek" ! :W

ACR-PV76120 Playon!DVRHD

[link]

[ Szerkesztve ]

(#13) lamazonia


lamazonia
tag

nem értek hozzájuk, de ezekbe van/lehet e rakni rájuk:
-nas funkciót?
-torrentet?
-lanon keresztűl menedzselhető torrentet?

Az elmúlt 20 év legjobb Tankcsapda refrénjét a Krúbi írta.

(#14) hoffman_ válasza lamazonia (#13) üzenetére


hoffman_
nagyúr

Ezek szerintem nem alkalmasak egyikre sem, ezekhez a funkciókhoz nagyobb(és drágább) halakra kell beruháznod.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#15) bluobluo válasza [CM]Crusher (#3) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Nem lehet visszaállítani.
Én egy számtek boltban dolgozó gyerekkel beszéltem, nekem is és neki is A.C.Ryan PlayOn!HD mini médialejátszó van, ő azt mondta a gyári beállítással még jobb volt.
Ha ezt tudom meg sem veszem

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#16) DarkFater válasza bluobluo (#15) üzenetére


DarkFater
tag

Micsoda véletlen! Nekem is van ilyen ismerősöm :D

Ő meg azt mondja, hogy a "halott" készülékek 90%-a csak látszólag halott.
Valójában a kedves felhasználó elkefélte a frissítést és utána nem tudja resetelni a készüléket és rárakni egy normális firmware-t mert nem várja ki a frissítés végét.

Azt is mondta, hogy a klasszikus számtek boltok nagy részének sincs fogalma arról, hogy kell "javítani" ezeket a készülékeket és azok inkább zsinórban tolnak be mindent a forgalmazónak ahol meg kb 5 perc alatt javítanak meg egy ilyet. :D:D:D

Ők is csak szenvedtek a történettel aztán egyszer megmutatták nekik, hogy hogyan kell csinálni és azóta ők is röptében javítják az ilyet.

Egyébként ő valami finn gyerek hackelt firmware-jét isteníti, valami mikka-makka vagy mifene :DD a srác, szóval annak állítólag gyorsabb a menüje, youtube és normális torrent kliens van benne, mert a gyári az nem az igazi.

[ Szerkesztve ]

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#17) [CM]Crusher válasza bluobluo (#15) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Érdekes ez a nem lehet visszaállítani dolog, mert hozzánk, amiket visszahoznak, legyen az Eminent, AC Ryan, Dune, stb. azokból 20-ból 19-et vissza lehet állítani.

(#18) [CM]Crusher válasza [CM]Crusher (#17) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Az az 1 meg amit nem lehet, az pedig ROM hibás :))

(#19) b.


b.
félisten

szomorú hogy ilyen felületes a leírás hozzá, érdekelt volna hogy hálózatba hogy működik a lejátszás a bekötés stb. gond nélkül lehet e wifire csatlakoztatni ..

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#20) DarkFater válasza b. (#19) üzenetére


DarkFater
tag

érdekes megjegyzés :D

A hálózat az elég nehézkes dolog tekintettel arra, hogy nincs LAN ezekben a cuccokban.

A wifi meg úgy működik mint mindenütt máshol. :N

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#21) fifteen


fifteen
csendes tag

Én tavaly vettem Playon!HD Mini-t, és ha épp működik rajta a funkció, amire szükségem van, akkor nagyon jó kis készülék. Ha viszont nem (pl windows 7 sharing), akkor nem nagyon lehet számítani rájuk. Mikor a cucc kijött akkor a beígért új képességek listája végtelen volt, jelenleg viszont az utolsó stabil firmware tavaly augusztusi, és a RC se tökéletes még. A fórumukon egy idő után általában mindenki feladja a reménytelen sírást a javításokért. Nem ismerem a többi gyártót, de A.C.Ryan-nél valahogy úgy tűnik megelégszenek vele, hogy a remek kezdeti minőség (és a tesztek) miatt megveszed a kütyüt utána viszont már nem érdekeltek a boldogan tartásodban. Én többet biztos nem veszek tőlük lejátszót. Lehet, hogy a többi sem jobb ilyen szempontból, de ők biztos nem jók.

fif

(#22) DarkFater válasza fifteen (#21) üzenetére


DarkFater
tag

Hát igen...

Tavaly ilyenkor még ők voltak vitathatatlanul a királyak és az ASUS-osok sírtak, hogy mennyi gond van a készülékekkel. Sírtam amikor az Asus fórumot olvastam, hogy mennyi piti hibával kell együtt élniük. Ez sem működik (jól), az sem működik jól, ha működik.

Aztán az ASUS vett egy nagy levegőt és beengedte az európai fejlesztő srácokat a rendszerbe és azok minden hasznos újdonságot beraknak a firmware-be. Ugyanezt csinálja Eminent is.

Lehet szidni európát, de azért még tudnak az itteni srácok programozni kreatívan és jól, és lazán leverik a kinti fejlesztőket

AC Ryan pont fordított úton halad. Eleinte csomó jó kvázi "open source" kezdeményezés volt mint YAMJ, aztán valahogy elsikkadt a dolog és mostanra a külsős fejlesztők sehol sincsenek. A fejlesztők ázsiában másképp gondolkodnak és soha nem azt fejlesztik a rendszerbe ami az európai embernek igazán fontos lenne. Így nehezebb.
Nem véletlen, hogy külön fóruma van az AcRyan készülék ASUS firmwarrel társulatnak. :)

Ugyanakkor vitathatatlan, hogy az AC Ryan még mindig a leginnovatívabb társulat.

Senki nem használja még az új 1185-ös chipseteket, sorban jönnek ki új készülékekkel 1183 alapokon, miközben Ac Ryan meg itt van az új generációs lejátszókkal.

A Fluxx is egy érdekes fejlesztés, több cégnek beletört már a bicskája, van amelyik 2-3 éve igéri az Intel alapú cuccot. Erre jön februárban AC Ryan és tavasszal Cebiten már működő prototípusuk van.

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#23) sagit


sagit
addikt

ide egyet de gyorsan :P

Philips 65OLED803 || iPhone 15 Pro Max || Macbook Air M1 ||

(#24) XmoD


XmoD
aktív tag

A.C. Ryan :R

(#25) jones965 válasza [CM]Crusher (#3) üzenetére


jones965
Modder

Legfőképpen annak, aki ezt napi szinten végzi. ;)
Egyébként a mezei usernek sem jelenthet gondot.

Az eminnem nekem jó választás volt annó.

(#26) b. válasza DarkFater (#20) üzenetére


b.
félisten

Nem tudom de egy másik példányt nem tudtunk hálózati lejátszásra bírni wifin keresztül, Win7 op rendszerrel. nem biztos hogy ez annyira evidens dolog, főleg ha valakinek még nem volt ilyen készüléke.. Kollégám már csinált ilyen dolgot , de nem állt össze a kép, mire frissítettük a készüléket, de az után is halott maradt. Xp-s laptopot gond nélkül kezelte, bár ott meg a lejátszás minősége, akadozások keserítették meg a dolgot.

"A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

(#27) [CM]Crusher válasza jones965 (#25) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na igen :DDD

(#28) [CM]Crusher válasza b. (#26) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Ez a windows 7 alatti hálózatos dolog örök probléma szinte minden médialejátszónál.

(#29) Tutu7030 válasza DarkFater (#22) üzenetére


Tutu7030
veterán

"Nem véletlen, hogy külön fóruma van az AcRyan készülék ASUS firmwarrel társulatnak."

Nálam meg az asus o!play hd1-en van A.C. Ryan fw. :DD

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#30) Turbobacsi válasza DarkFater (#22) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

"Senki nem használja még az új 1185-ös chipseteket, sorban jönnek ki új készülékekkel 1183 alapokon, miközben Ac Ryan meg itt van az új generációs lejátszókkal."

pedig de: [link]

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#31) DarkFater válasza Turbobacsi (#30) üzenetére


DarkFater
tag

Az Egreat a Mele után a második legnagyobb gyár ha jól rémlik és jók a cuccai.
Persze, hogy lefejlesztette a saját verzióját
Ezen mit csodálkozol?

Én "elsőztem" te meg "másodikozol" :D:D:D
Normális.

Szépen sorban mindenki ki fog jönni az új cuccokkal ebben az évben....

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#32) krystman


krystman
őstag

Valaki mondja már meg, hogy mitől annyira jó ez a hálózati média lejátszás? Nem igazán látom, hogy miért jó hogy egy asztaligép vagy egy laptop azért megy folyamatosan, hogy onnan olvassa a fájlokat a lejátszó! Nem egyszerűbb, hogy egy 2.5 winyót kötni a lejátszóra, és úgy nézni a filmeket?

(#33) Turbobacsi válasza krystman (#32) üzenetére


Turbobacsi
senior tag

film esetén igazad van, de pl. a torrentek kezeléséhez kell az asztali gép, ráadásul a fotóim (hegyekben) a gépen vannak, sokkal jobb 42"-on nézegetni mint a monitoron

"A pisztácia kifogyott! Van vanília, karamell, tutti frutti, rumos dió és kávé!"

(#34) Tutu7030 válasza krystman (#32) üzenetére


Tutu7030
veterán

Azért jó, mert nálam pl a router rendezi a torrent letöltéseket. NFS-en meg van osztva a routerre dugott HDD, így nem kell kimásolgatni róla a filmeket, hanem közvetlenül arról lehet lejátszani.
Nálam pl a samsung b650 tv a hálózati lejátszó.:D

LG Optimus G E975 v20 -> LG G4 H815 V29a-EUR-XX -> Huawei Mate 9(MHA-L29) -> Huawei P30 Pro -> Honor Magic5 Pro

(#35) Koley válasza sagit (#23) üzenetére


Koley
tag

Én is elfogadnám ha megdobnának vele :DD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.