Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) RafaelEKH


RafaelEKH
tag

Ha lenne numpades változat talán még jó is lenne (számomra)

(#2) Fred23


Fred23
nagyúr

Lehet, hogy jó, de az 1 év gari felháborító. Csak miheztartás végett:

(#3) saen válasza RafaelEKH (#1) üzenetére


saen
veterán

Én már soha többet nem vennék numpados billentyűt, nálam ez a tuti. Egyébként jól néz ki ez a billentyűzet.

(#4) myckey válasza Fred23 (#2) üzenetére


myckey
veterán

Bazme...

Esperanza helyett, Esmeraldat olvastam. :DD :C

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#5) GoldhandRent válasza myckey (#4) üzenetére


GoldhandRent
őstag

helloszia Ajazz Ak33

myckey: amugy egykutya, nem? 🤷

[ Szerkesztve ]

-

(#6) Predatorr


Predatorr
őstag

Már megint egy „játékos”... játékhoz való extra billentyűk nélkül, és még csonka is. Csak egy sima mecha bill. marketinggel felöntve.

"Amely probléma nem megoldható, azt meg kell szüntetni."

(#7) nonsen5e


nonsen5e
addikt

EU-s törvény nem mondja ki a minimum 2 év garanciát attól függetlenül, hogy mit ír rá a gyártó ha itt forgalmazza? :F :F

D4 klán: HunPH - invért privát rám

(#8) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

A fehérnél szinte minden stimmel, csak 1 szokásos dolog nem: nem lesz magyar kiosztás.

(#9) Synthwave válasza Predatorr (#6) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A TKL-eseket kifejezetten játékhoz szokás ajánlani a komfortosabb elhelyezés okán, az extra gombok hiánya meg... a billencs nem lenne TKL-es, ha volnának. Nem mindenki MMO-zik egész nap. Aki meg igen, és nem tud meglenni 56 makró nélkül, az nyilván nem ilyet vesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#10) 5150


5150
aktív tag

Ez egész jó ennyiért, a numpad pedig direkt jó hogy lemaradt (enyémen van, rohadt zavaró tud lenni FPS-ezés közben) De azért +500 Ft-ért az alját is megcsinálhatták volna aluból.Vagy kiadhatnák +1000-ért KM360PLUS! néven, vagy ilyesmi :)

"Az információ korában az evolúciós szelekció azokat tizedeli, akik képtelenek a hamis információt megkülönböztetni a helyestől"

(#11) Tomassy00 válasza saen (#3) üzenetére


Tomassy00
senior tag

Én meg pont fordítva vagyok ezzel...

(#12) Dr. Akula válasza saen (#3) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Azért egy ilyet nem utasítanék vissza. :D

(#13) saen válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


saen
veterán

Nem tudom mi ez, de nem cserélném el a mostanira (Logitech G Pro), csak útban lenne.

(#14) hemaka válasza Dr. Akula (#12) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van nekik kicsi is. [link]

(#15) saen válasza hemaka (#14) üzenetére


saen
veterán

Ez mindjárt más, de a Duckyról nagyon sok rosszat halottam mostanában.

(#16) hemaka válasza saen (#15) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nem tudom, nekünk van egy Shine5, ami már 3 éves asszem, semmi baja nincsen. Meg egy Shine7, ami még mondjuk elég új, de nincsen gond vele.
Meg a supportjuk is jó fejek, költözéskor az 5-nek a csere space(a mintás), elveszett valahol, ingyen küldtek egy másikat, csak számlát kellett scanneljek nekik. :DDD [kép]

[ Szerkesztve ]

(#17) Dr. Akula válasza hemaka (#14) üzenetére


Dr. Akula
nagyúr

Van, de nem fémből. Mondjuk itt is csak a felső rész az, de ez az ötvözet már a Corsair GTX pendriveon is tetszett.

(#18) Chaser válasza nonsen5e (#7) üzenetére


Chaser
titán

Notebooknal igen, ilyesminel nem tudok rola, de nem jo omen ha a gyarto 1 ev gart vallal valamire

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#19) 19ati93 válasza Fred23 (#2) üzenetére


19ati93
senior tag

Nem volt még olyan billem ami szétment volna 3 év alatt sose, nem hinném hogy nagy gond ez az 1 év gari, kivétel ha nagyon szó szerint vered az eszközt akk nem csoda ha elromlik. :DD

Esetleg ha gyári hibás az kiderül gyorsan.

(#20) fecke78 válasza 19ati93 (#19) üzenetére


fecke78
senior tag

nekem meg volt mechanikus 3 hónap alatt megadta magát
https://www.pcx.hu/modecom-k-mc-lanparty-u-plus-rgb-brown-hu-volcano-lanparty-plus-rgb-mechanikus-billentyuzet-199911
Ilyen volt na ....

[ Szerkesztve ]

(#21) Beretvás válasza fecke78 (#20) üzenetére


Beretvás
addikt

Mondjuk ez nem is egy nagy minőség volt..:D ;]

De egy Corsair vagy hasonló minőség csak nem fog megdögleni 1 év után.

(#22) Chaser válasza Beretvás (#21) üzenetére


Chaser
titán

nem dolgoztál még szervizben? ha szeretnél csúnyákat látni hajrá ( : ha semmi félnivalójuk nincs hosszabb tűvú üzemtől, sztem nyugodtan adhatnak rá 3 év gart is alapból...:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#23) Beretvás válasza Chaser (#22) üzenetére


Beretvás
addikt

Miért egy telefonra mennyit kapsz? 2 évet.. Érdekes módon mégsem döglik meg 2 év után kötelezően minden darab ha normálisan használod.. Attól , hogy valamire 1 év gar van valami ok miatt még nem jelenti azt , hogy be is pusztul rögtön gari lejárta után, főleg nem egy rendes kapcsolókkal ellátott mecha bill..

(#24) Chaser válasza Beretvás (#23) üzenetére


Chaser
titán

nem mondtam semmi hasonlót, de ha nálad pusztul meg, nem fog vigasztalni ...hidd el nekem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) Noukoum válasza fecke78 (#20) üzenetére


Noukoum
veterán

De amúgy is olyan a minősége, vagy csak rossz példányt fogtál ki?

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#26) Akula válasza nonsen5e (#7) üzenetére


Akula
őstag

2 év műszaki cikkre? Ezt honnan vetted?
Egy évet írnak elő. Minden ami azon felül van, csak a gyártó, vagy forgalmazó felelősségvállalása. Persze lehet vásárolni extra garanciát is, de az meg a kereskedő biznisze.

"Akula Sub, ready for the deep!"

(#27) Beretvás válasza Chaser (#24) üzenetére


Beretvás
addikt

Pusztult már meg 90k-s vga-m is garancia alatt és nem sírtam vettem újat.. Bizonyos okokból nem akartam a garanciával vesződni ne menjünk bele a miértjébe.

(#28) Chaser válasza Akula (#26) üzenetére


Chaser
titán

notebookra van két év kötelező, az biztos

Beretvás
én se sírni szoktam, hanem annyi garral veszem a dolgokat amennyivel csak lehet

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#29) kromatika


kromatika
veterán

Jól néz ki.

(#30) burriebonz


burriebonz
tag

Ezeknél a mikrokapcsolót lehet cserélni egy kihúz-bedug eljárással, vagy az csak néhány típusnál van? Bocs ha hülye kérdés, de mecha bill.-ben annyira nem vagyok otthon!

(#31) #04430080


#04430080
törölt tag

Én ezt majd 2 év garival fogom megvenni :D

(#32) dqdb válasza burriebonz (#30) üzenetére


dqdb
nagyúr

Csak akkor, ha külön kihangsúlyozzák, hogy cserélhető a kapcsoló (hotswap). Ha nem, akkor forrasztópáka kell. Mindegyik megoldás korlátozott számú cserét tesz lehetővé, és ez a szám nem túl magas.

Ha ez a Kailh-féle socketet jelenti, amihez ehhez a megoldáshoz tervezett nyák kell, akkor igen, cserélhető bármi más Cherry MX lábkiosztású kapcsolóra. Mainstream vonalon a Glorious GMMK-t például ilyennel szerelik, a kisszériás/DIY vonalon eléggé népszerű megoldás. Hátránya, hogy
1. sérülékenyebb a lentieknél a felületszerelt rögzítés miatt, le lehet tépni a felületről, ha a kapcsoló lábai nem állnak jól
2. vagy háttérvilágítás nélkül, vagy SMD LED-es háttérvilágítással van értelme (a kapcsolóházon keresztül LED-et ugyanis ki kellene forrasztani előbb), bár manapság szinte mindenki ilyet használ
3. nagy helyet foglal a nyákon, ez igazából DIY vonalon jelentkezik vagy hátrányként, mert ugyanaz a nyák nem tud többféle kiosztást támogatni (már ISO és ANSI támogatáshoz is kétféle nyák kell), vagy kényelmetlenségként, mert muszáj SMD diódát használni

Ha ez Holtite megoldás, amihez megfelelő furatátmérő kell, akkor igen, cserélhető bármi más Cherry MX lábkiosztású kapcsolóra. Ez kizárólag DIY vonalon létező megoldás, előnye, hogy kapcsolóházon keresztül vezetett LED-hez is alkalmazható, így az is forrasztás nélkül cserélhetővé tehető.

Ha ez az Outemu saját megoldását jelenti, akkor csak másik Outemu kapcsolóra lehet cserélni, mert a többi gyártó kapcsolóinak a lába nem megy bele a socketbe. Pár kínai billentyűzetben előfordul.

Ha optikai kapcsolóról van szó, akkor kizárólag ugyanazon gyártó másik optikai kapcsolójára tudod cserélni. Ha egyáltalán megtalálod, hogy melyik cég volt a kapcsoló gyártója (ami biztosan eltér a billentyűzet gyártójától), és tudsz venni ilyen kapcsolót (a Gateron például gyárt ilyet, bármelyik mechanikus kapcsolóját meg tudod venni online, de egyetlen optikai kapcsolója sem kapható).

A doubleshot kupakok miatt ez vagy nem lesz elérhető magyar nyelven, vagy ha igen, akkor nem doubleshot kupakkal fogják adni, hanem mezei mártogatóssal (az utóbbi idők G.Skill billentyűzetei alapján az előbbi valószínűsíthető, azokból sem volt magyar változat). Ha pár ezerrel a CK530 alá tudják árban pozicionálni, akkor lehet értelme, ha nem, akkor nehéz lesz azzal versenyezni.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#33) burriebonz válasza dqdb (#32) üzenetére


burriebonz
tag

Hú! Köszi a kimerítő választ! :R

(#34) burriebonz


burriebonz
tag

Azért valahogy úgy vagyok hogy inkább pákázok egy kört, mert a fóliásnál meg kvázi dobhatod a kukába ha lehal 1-2 billentyű , viszont árban meg sajna nálam valahol megvan ez a max. 20k fájdalomküszöb, azért annál sokkal többet nem szívesen költenék rá!

(#35) ribizly válasza Synthwave (#9) üzenetére


ribizly
veterán

Sokan még kódoláshoz is azt vesznek, mert nem sok számot használnak, miközben jobban elférnek az asztalukon. Nekem pl. hiába gaming az elsődleges, a numpad-ot sem munkában sem itthon nem tudom nélkülözni. Viszont jó látni, hogy egyre nagyobb a választék és a verseny.

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#36) junkpod


junkpod
nagyúr

Miért kell pc lapban ilyen szavakat használni rendszeresen, hogy tasztatura, adekvát...?

Box's don't touch!

(#37) nyunyu válasza junkpod (#36) üzenetére


nyunyu
félisten

Mert sok német C't-t vagy Chipet olvashatott gyerekkorában a szerző.

(Kedvenc német szakkifejezésem még mindig a Hauptplatine vagy más néven Mutterkarte :W)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#38) Chaser válasza junkpod (#36) üzenetére


Chaser
titán

a pajkos monitornál jobb ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Synthwave válasza junkpod (#36) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Hogy ne úgy nézzen ki egy-egy hír, mint némely hazai, kisebb tech oldalon, amiben egy szót nyolcszor írnak le két bekezdésen belül (pedig bőven lenne szinoníma - vagy cseles mondatszerkesztéssel elkerülhető lenne), mikor még összetett mondatok sincsenek rendesen. Szerencsére erre nem kell külön törekednem, jön magától.

A németből átvett "tasztatúra" már a 80-as években is bőven használatos volt itthon, szakirodalomban is.

Érdekesnek találom, amikor egy informatikai jellegű írásban az idegen eredetű szavakon akadnak fenn, tekintve, hogy IT-ben (ahogy amúgy máshol sem) nem világnyelv az ékírásos ősmagyar.

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#40) Synthwave válasza nyunyu (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Egy darabot se.

576 KByte-ot annál többet.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#41) nyunyu válasza Synthwave (#40) üzenetére


nyunyu
félisten

Azt pont nem olvastam.

(Komolyabb fronton Mikrovilág (Magazin), Computer Panoráma, néha Alaplap, magyar Chip volt meg, gamer lapként meg kizárólag (PC) Guru, aztán '01-02-ben felhagytam a pár hónap laggal bíró papíralapú médiával, így a Guru-Gamer balhé, PC-X, Gamestar már elkerült.
Közben fater néha hozott német olvasnivalót, ha valamelyik üzleti partnerénél járt.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.