Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) ribizly


ribizly
veterán

A Xiaomi most nagyon tolja ezt a szekeret. Mármint, hogy minden szegmensben ott akar lenni és eddig elég jól csinálják. Habár kicsit tartok én ettől a nagy kínai beáramlástól, de mégis azt kell mondjam: csak így tovább! :C

|•| https://hardverapro.hu/tag/ribizly |•|

(#2) wierra válasza ribizly (#1) üzenetére


wierra
senior tag

Így-így, fingassa csak meg a nagy gyártókat az ifjú kínai titán; ezzel mi, mint végfelhasználók csak nyerhetünk. :C

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#3) Jhonny06 válasza ribizly (#1) üzenetére


Jhonny06
veterán

És ez szerinted jó, hogy mindent össze-vissza kiadnak, amivel nincs tapasztalatuk? Szerintem ez a legjobb esetben is átlagos termékekhez vezet, hiába jó az árazás. A mobilokban jók, de minden mást hanyagolnék, ami komolyabb cucc és nem valami filléres kiegészítő.

(#4) pengwin válasza ribizly (#1) üzenetére


pengwin
addikt

Az a vicc, hogy mindenki fújol az "olcsó kínai gagyi"-ra, de amint a Xiaomi rászitázza a saját márkajelét bármilyen kínai OEM termékére, az rögtön kívánatossá válik.

Kínában már olyanok, mint az Apple, bármit el tudnak adni a nevükkel.

Nem gyártanak se notebookot, se légszűrőt, se drónt, se fej/fülhallgatót, se projektort, mégis árulják mindet a saját nevükkel.

És nem, ez nem ugyanaz, mint az Apple bérgyártatása, mert a Xiaomi már létező, kapható termékekre nyomja rá a saját nevét.

Meg én annyira nem tapsolnék egy ilyen komoly kínai állami hátszelű cég sikerének, nem egészséges szerintem a piac számára.

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#5) body007 válasza pengwin (#4) üzenetére


body007
addikt

Igen, csak az nem mindegy, h milyen minőségű termékre szitázzák rá a logójukat ;)
Amennyire tudom nem a dzsunga kínai sz@rokra hanem inkább a közép-felső kategóriához adják a nevüket.

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#6) Cifu válasza pengwin (#4) üzenetére


Cifu
nagyúr

"Meg én annyira nem tapsolnék egy ilyen komoly kínai állami hátszelű cég sikerének, nem egészséges szerintem a piac számára."

No offense, de a Spotify-nak, Tesla-nak, stb. is folyamatosan tapsolnak, amelyek olyan cégek, amelyek kamikaze módra, egyetlen nyereséges év nélkül működnek hosszú ideje, mert vannak pénzügyi támogatóik, akik ezt bevállalják, abban bízva, hogy egyszer viszontlátják a pénzüket.

Az sem egészséges a piac számára...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#7) wierra válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


wierra
senior tag

Ezek szerint nincs pl. Xiaomi robotporszívód. Biztos csak a szerencse játszott közre, hogy az iRobot (980) zászlóshajójával emlegetik egy lapon.
Igaz, hogy annak csupán harmadába kerül. :C
Mindig öröm olyan különvéleményt olvasni, ami nem gyakorlati tapasztalaton alapszik. :R :DDD

[ Szerkesztve ]

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#8) Crytek válasza ribizly (#1) üzenetére


Crytek
veterán

Tolja a szart... Kínát erőlteti ahelyett hogy végre terjeszkedne és nyitna végre europába.

Next PC Upgrade: 2022

(#9) direwolf válasza Cifu (#6) üzenetére


direwolf
őstag

Nálad az igazság! :R
Olyan amúgy jelenleg nincs, hogy "egészséges piac". Ez egy elvont fogalom, mint a kommunizmus ;]

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#10) AllTheBest válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


AllTheBest
senior tag

xiaomi telefonnal kezdtem, majd jött a mi band 2, roidmi 2s, pár napon belül jön egy hordozható hangszóró is és kitudja hol állok meg. Szerintem elég jó minőségű cuccokat árulnak, én támogatom a terjeszkedést :D

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#11) nemlehet válasza pengwin (#4) üzenetére


nemlehet
őstag

A Xiaomi annyira azért nem olcsó. Ellenben nagyon kevés olyan termékük van amire azt lehet mondani, hogy nem éri meg az árát, vagy van egyértelműen jobb azonos áron mástól (legyen az kínai, koreai vagy nyugati gyártó).
Szóval amire ők rászitázzák a nevüket azzal nagyot nem tévedhetsz. És ez nem fanboyság, hanem tapasztalat.

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#12) Seraph 16 válasza nemlehet (#11) üzenetére


Seraph 16
őstag

+1
A legtöbb termékük ár/érték aránya kiváló. Nagyon sok eszközüket használjuk.

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#13) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Ez már közelíti a fájdalomküszöböt. Mindig is egy rüvid gyújtótávolságú projektorra csurgattam a nyálam... Csak egy pici dobozka a füstüveg TV-állvány tetején és akkora képet csinál, hogy irdatlan.

Remélem a képminőség se lesz rettenet.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#14) JKJ420 válasza Cifu (#6) üzenetére


JKJ420
tag

Azzal, hogy a Teslát és a Spotify-t is példának hoztad fel ugyanarra a jelenségre, csak arra volt jó, hogy világgá kürtölted a hozzá nem értsedet. Tudom, hogy Te nem így látod, de azért ne zárd ki a lehetőségét annak, hogy tévedsz.

(#15) Wesder


Wesder
félisten

Elvileg napi 8 óra használattal is 5 èvig bírja. Nem rossz ha tènyleg így van. :)

nemlehet

Ezzel egyet tudok èrteni. Eddig bármit vettem tőlük nem csalódtam benne.
Remèlem a Mi Box 3 is kiválló lesz.

[ Szerkesztve ]

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#16) Sinisi


Sinisi
senior tag

Úgy látszik a xiaominak még mindig meg lehet az állami támogatottsága, hogy így tud hasítani.

(#17) #56573440 válasza AllTheBest (#10) üzenetére


#56573440
törölt tag

Szerezz egy bt fülest is ;] mi max, roidmi 2s mellé jött be, jó a hangja, az üzemideje, nem esik ki a fülből de instant bepattintható ha hívnak, etc.

(#18) pengwin válasza Cifu (#6) üzenetére


pengwin
addikt

Óriási különbség van a Spotify és Tesla féle cégek és a Xiaomik között.
Előbbiek magánbefektetők pénzéből élnek, akiknek szíve joga, hogy mire költik a pénzüket, és minden jel szerint nagyon hosszú távú befektetésnek tekintik ezeket a cégeket.
Ellenben a Xiaomit a gazdaságot is szabályozó kínai állam pénzelte, adófizetők pénzéből.

Kb. mintha a kürt Computer és a Rogán-féle biometrikus azonosítást szabadalmaztató cég közé tennél egyenlőségjelet.

(#9) direwolf
Egészséges piac(gazdaság) az, ahol nem a csókos cégét tolja az állam mesterségesen, hanem a verseny kitermeli a sikeres piaci szereplőket.
"Elvont fogalom"... nem mintha alapból a "piac" is egy elvont fogalom lenne... ja, várj, mégis! :U

[ Szerkesztve ]

Üdv, pengwin

(#19) AllTheBest válasza #56573440 (#17) üzenetére


AllTheBest
senior tag

Az a gondom, hogy az ilyen nem az én világom,d e most átnéztem a rendeléseim és gearbestről még jön egy xiaomi usb vetni is ;]

Esetleges elírásokért elnézést kérek, kevesebb ujjal nehezebb pontosan írni :) ---> Xiaomi Mi 9T 128gb

(#20) Head88 válasza Wesder (#15) üzenetére


Head88
addikt

Mármint napi 8óra használattal 8.5évig bírja.

(#21) Wesder válasza Head88 (#20) üzenetére


Wesder
félisten

Igen, kicsit elírtam :)

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#22) troviko


troviko
senior tag

Gondoltam, hogy az olcsó valami sokszázezret jelent majd. :)

https://www.oldtech.hu/

(#23) PrinceHerceg


PrinceHerceg
őstag

Hol olcsó ez a szemét kupac? :U

(#24) Head88 válasza troviko (#22) üzenetére


Head88
addikt

A lézeres fullhd házimozi projektorok jóval gyengébb fényerővel milliós árban futnak. Ezekhez képest a xiaomi olcsó. Ettől függetlenül nekem sincs 400k-m projektorra.

(#25) nemlehet válasza PrinceHerceg (#23) üzenetére


nemlehet
őstag

Mutass jobbat azonos árban, vagy olcsóbban olyat ami ugyan ezt tudja :)

Nokia 3310->3410->3100->6500 Slide(RiP Nokia)->Acer Liquid Metal ->Xiaomi Hongmi-> Xiaomi Redmi Note 3

(#26) Baggins86 válasza Crytek (#8) üzenetére


Baggins86
aktív tag

Mink nyitna egy agyonszabályozott 500 milliós piacra, amikor kínában meg indiában 3 milliárd ember él? :D

(#27) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Nagyon kíváncsi vagyok erre. Sajnos a LED témát nem nyomja nagyon egyik gyártó sem.

Ennyiért valóban jó áron van. Gondolom az input lag is rendben van.

Van valakinek ábrája, hogy az UHP , LED, Lézer fényforrás az órák számával milyen arányos veszítenek a fényerejükből? Illetve, hogy a lézert is csak úgy otthon cserélhetem két mozdulattal, mint az UHP lámpát?

(#28) Cifu válasza pengwin (#18) üzenetére


Cifu
nagyúr

Kb. mintha a kürt Computer és a Rogán-féle biometrikus azonosítást szabadalmaztató cég közé tennél egyenlőségjelet.

Tévedés. Én azt írtam, hogy a Tesla vagy a Spotify sem egészséges a piacnak, mert alapvetően nem törekednek arra, hogy nyereségesek legyenek, rövid távon semmi képen, és jelenleg nem látszik az, hogy hosszú távon egyáltalán valaha nyereségesek lesznek-e, viszont ilyen vagy olyan módon, de meghatározó szereplői lettek a piacnak, és mára megkerülhetetlenek lettek. Teszik mindezt hype-al (Tesla), marketinggel, a piac legázolásával (Spotify).

Az, amit ők csinálnak, gyakorlatilag eltiporja azokat a konkurenseket, akik szeretnének rövid távon nyereséget is realizálni - ami lássuk be, egy általános piaci szereplőnél teljesen normális szemlélet lenne - más szóval ez lenne egészséges.

A Kürt Zrt. (ha rájuk gondoltál) a kezdetektől fogva nyereségre törekedett, árait is ezek alapján állapította meg (tudom, volt dolgom velük :D ), semmilyen téren nem analóg tehát a Kürt a megteremtése óta veszteséges Tesla-val vagy Spotify-vel. Így hirtelen nem tudok mondani olyan magyar céget, ami fogható hozzájuk...

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#29) D.Va


D.Va
senior tag

Előbb szarik be az Android miatt a cucc mint egy hagyományos projektorban az izzó... ;]

[ Szerkesztve ]

(#30) Geller72 válasza pengwin (#4) üzenetére


Geller72
veterán

Mert a drónjukat ki gyártja? Ha nem ők? :U

(#31) bencze válasza Cifu (#28) üzenetére


bencze
senior tag

rövid távon nyereséget is realizálni

ez azért lássuk be inkább balkánon cél, és nem normális mert általában átveréssel sikerül, hacsak nem újítanak valami nagyon nagyot.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#32) scope2007


scope2007
addikt

Én is elégedett xiaomi felhasználó vagyok
Van powerbank, telefon, usb venti, usb led, hálózati elosztó, füllhallgató, wifi stick

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#33) Béééla válasza wierra (#2) üzenetére


Béééla
őstag

Az induló jellegű európai fejlesztők és vállalkozások pedig lehúzhatják a rolót (és még nagyobbak is). Tényleg csak nyerhetünk amikor a kínai államra nem vonatkozik semmilyen nagy EU-s versenytilalmi szabályozás, itthon viszont nem támogathatsz hazai céget mert kiporolják a gatyádat piac torzítása meg minden egyéb címszó alatt. Tényleg hatalmas nyerés a hazai és európai melóhelyeket kockáztatni :U
A kutatás-fejlesztést meg majd ki oldja meg? Teng Leng és Cshö Csi aki eddig az összes terméket GitHubról töltött kódból tákolta össze XDA-s tutorialok alapján?

Topik:
Már megörültem hogy olcsó és jó projektor, erre több havi átlag magyar fizu. Oké hogy lézer de akkor is, most elkeserítettetek :DDD

[ Szerkesztve ]

Bélabá

(#34) cuebler válasza Béééla (#33) üzenetére


cuebler
senior tag

ez az EU töketlensége, a kínaiak csinálják jól. bezzeg ha a német autógyártásról van szó, akkor tudják védeni a piacot :C trump is ezen akadt ki: [link] [link]
nem bírom az öreget, de igaza van, a németek a "másodvonalbeli" EU-gazdaságok által lehúzott euro-árfolyamra támaszkodva versenyképes áron tudnak exportálni :(( és ebből mi max összeszereéő-üzemként profitálhatunk

"Vannak, akik csak a csúfságot látják a világban... a zűrzavart. Én a szépséget látom..."

(#35) wolfman válasza Jhonny06 (#3) üzenetére


wolfman
veterán

És a Samsungnál az normális, hogy mára már éppenhogy csak betonkeverőt nem gyártanak?

„Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

(#36) direwolf válasza pengwin (#18) üzenetére


direwolf
őstag

"Egészséges piac(gazdaság) az, ahol nem a csókos cégét tolja az állam mesterségesen, hanem a verseny kitermeli a sikeres piaci szereplőket."
Na pont erre írtam, hogy ilyen jelenleg nincs. :U

[ Szerkesztve ]

"I've seen things you people wouldn't believe"

(#37) wierra válasza Béééla (#33) üzenetére


wierra
senior tag

Azt azért vedd figyelembe, hogy a Xiaominak hivatalosan egyelőre nem célpiaca az EU. Ide elsősorban szürkeimportból kerülnek be a termékeik. Amit írtam, értő olvasással könnyen elfogadható; mint végfelhasználók, mi profitálunk ebből. Ha nem tetszik a vélt vagy valós gazdasági hatása, ne vedd meg a termékeiket és ne támogasd őket.
Ahogy előttem írták, itthon is bizony tolják a sógor-koma-rokon cégeket nagy erőkkel, csupán más eszközöket használnak.
K+F a gazdaság teljesen külön kategóriája, nem is értem minek kevered ide.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#38) Chaser válasza pengwin (#4) üzenetére


Chaser
titán

külső beszállítóktól veszi az alkatrészeket, modulokat és azt rakja össze saját termékként, saját design mellett, nem új keletű ez, telefonoknál ráadásul letette a miui-t is
nem csak matricáz
legtöbb táp gyártó csak matricáz, őket nem nagyon látom h köpködnék, corsair pl soha nem gyártott tápot

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#39) Wesder válasza Chaser (#38) üzenetére


Wesder
félisten

Többek közt ezèrt sem tetszik a Huawei, mert az EMUI egy az egyben MIUI koppintás. Mèg az alap notification èrtesítő is ugyan az. :U

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#40) Béééla válasza cuebler (#34) üzenetére


Béééla
őstag

Arról nem is beszélve hogy amikor a nagy német cégek születtek - és akkor nem voltak ilyen versenytilalmi szabályok - akkor épp forradalmat vertek le nálunk két oldalról és következett egy megtorlás...

@direwolf:
Csókos cégek mindenhol vannak, csak nálunk divat egyedül hogy nemzetközi szinten teregetik a szennyest.

@wierra
Azt azért vedd figyelembe, hogy a Xiaominak hivatalosan egyelőre nem célpiaca az EU. Ide elsősorban szürkeimportból kerülnek be a termékeik. Amit írtam, értő olvasással könnyen elfogadható; mint végfelhasználók, mi profitálunk ebből. Ha nem tetszik a vélt vagy valós gazdasági hatása, ne vedd meg a termékeiket és ne támogasd őket.
Nem is veszek.
Ahogy előttem írták, itthon is bizony tolják a sógor-koma-rokon cégeket nagy erőkkel, csupán más eszközöket használnak.
Csak ha kiderül akkor abból EU szintű botrány van, ha a kínaiak nyomják el a versenytársat (például Über de mindenből van "hazai") akkor abból dícsérő cikk lesz hogy mennyire dübörög a kínai gazdaság.

K+F a gazdaság teljesen külön kategóriája, nem is értem minek kevered ide.
Mivel ugyanaz a cég fog fejleszteni, például? Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat? Nem hinném hogy a Qualcomm, Samsung vagy intel nem forgatná vissza a profit jelentős részét K+F-be, ha nincs profit akkor K+F sincs... Nézzünk már csak egy kicsit tovább az orrunknál!

Bélabá

(#41) Cifu válasza Béééla (#40) üzenetére


Cifu
nagyúr

Csókos cégek mindenhol vannak, csak nálunk divat egyedül hogy nemzetközi szinten teregetik a szennyest.

Azért egyszer nézz rá arra, ahogy az ULA-nak nekiment a SpaceX (az ULA-t eleve úgy hozták létre "felülről", hogy a Boeing és a Lockheed összeolvasztotta az hordozórakétákat gyártó részeit, miután az előtte zajló versenyben a Boeing kémkedéssel elérte, hogy jobb ajánlatot tegyen le az asztalra, a végén pedig az ULA kvázi monopóliumot élvezett, hatalmas extra költségekkel terhelve a költségvetést), vagy ahogy zajlott az Airbus A400M fejlesztése (ahol az európai országok kikiáltották, hogy nem jó a Pratt & Whitney Canada hajtóműve, "saját" kell, egy-egy brit-német-olasz-spanyol cég részvételével, a dolog rosszul sült el, nagyon, és évekkel később ezt emlegetve majdnem kitúrták a KC-30-ost (közös Airbus-Northrop program az Airbus A330 alapján) az amerikai légierő tanker-tenderén, mondván ha az Európaiak megtehették ezt, akkor itt miért ne tehetnék meg). De fel lehetne hozni az Ariane 6 esetét, ahol az olasz gyártócégnek Németországban kell legyártania a rakétatest egyik felét, majd onnan átvinni Olaszországba a végszerelésre, mert Németország kínosan ügyelt arra, hogy pontosan a befektetett pénzével arányos legyen a területén elköltendő összeg...

Más szóval mindenhol van rá példa, ez nem hazai divat...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#42) Jhonny06 válasza wierra (#7) üzenetére


Jhonny06
veterán

Hűha, 1 termék, ami jól sikerült, mekkora érvelés.. :)

(#43) Chaser válasza Wesder (#39) üzenetére


Chaser
titán

nem ismerem, de többek közt sony is licenszelte egyes modelljeire, lg, samsung is ha jól rémlik, ennyire gagyi ez a gyártó ( : a miui a droid ios-e sztem, olyan droid hülyének is mint én kb gyerek játék kezelni
minőségi alkatrészekből dobnak össze kütyüket saját designnal, saját márkanév alatt, ebben van innováció, versenyképes árakkal, mi kell ennél több?:)
az hozzátartozik, h telefon terén elszállt velük a ló, régen 1-2 modell volt kategóriánként évente, most meg lassan havonta dobnak ki újat, de a support részre nem fektetnek akkora hangsúlyt, viszont náluk gagyi telefon nincs, lowend cuccokhoz legalább nem adják a nevüket - én se tenném -

szerk: Jhonny06 elég sok jól sikerült termékük van, második telefonomat használom tőlük, előző felett eljárt az idő és kicsit a kijelzőjét is benyomtam 3 év után ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#44) wierra válasza Béééla (#40) üzenetére


wierra
senior tag

Csak ha kiderül akkor abból EU szintű botrány van, ha a kínaiak nyomják el a versenytársat (például Über de mindenből van "hazai") akkor abból dícsérő cikk lesz hogy mennyire dübörög a kínai gazdaság.

Hogy derülne ki, amikor a törvényi-jogi háttér úgy lett kialakítva, hogy legitimálja ezt a fajta versenyellenes gazdasági környezetet, ami itthon van? Uber egyébként se jó példa, egyre több országból takarítják ki...meg egyébként sem értem, hogy jön ez ide.

K+F: Vagy szokásosan - ha mondjuk nincs idő fejleszteni, de van kész technológia, akkor - megveszik az adott céget, know-how-t vagy licenszelik azt stb. Gondolod, hogy a Xiaomi nem fejleszt vagy hogy minden technológiát lenyúl?

Összességében nehezen tudom követni a gondolatmenetedet a félig kifejtett mondataiddal.

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#45) wierra válasza Jhonny06 (#42) üzenetére


wierra
senior tag

Őszintén...mennyi Xiaomi termék ment át a kezeden?

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#46) Wesder válasza Chaser (#43) üzenetére


Wesder
félisten

Nekem mondhatod, csak Xiaomi cuccom van itthon :))

I guess it's easy to see the world the way I do. The emptiness is a promise, the sin is just the proof.

(#47) #56573440 válasza Béééla (#40) üzenetére


#56573440
törölt tag

"Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?"

Hogy ki kitől licenszel mit, azt passzolom, de hogy K+F cégek vannak, pl a Qualcomm jelentős bevétele licencelésből van legutóbbi információim szerint. Visszaforgatják egyébként persze, de azt el is adják másnak, lásd Xiaominak.

"Nem hinném hogy a Qualcomm, Samsung vagy intel nem forgatná vissza a profit jelentős részét K+F-be, ha nincs profit akkor K+F sincs... "

Most egy Xiaomi meg bárki más akinek nincs félvezető gyára az mit csinál? Összerakja a piacról a legyártott elemeket. A Qualktól licenszelt procit, a Samu által gyártott memóriát vagy mást, teljesen mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#48) TESCO-Zsömle válasza Béééla (#40) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Vagy vannak külön K+F cégek akiktől licenszelik a technológiákat?

No offense, de tudtommal a kutatóintázetek mindegyike így működik. Sok egyetemnek eleve szerződése van, hogy a kutatóintázetben mit kutatnak minek és menyiért, de a függetlenek se üldögélnek a tudományos felfedezéseken... A Nobel-díj túró ahhoz képest, amit az egyetem szakít egy komolyabb eredménnyel.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#49) _cHAos_ válasza wolfman (#35) üzenetére


_cHAos_
aktív tag

Lehet véletlenül elkerülte a figyelmedet, hogy a Samsung-nál 400 ezren dolgoznak, a Xiaomi-nál pedig 5 ezren. :U

(#50) Béééla válasza Cifu (#41) üzenetére


Béééla
őstag

Bocs, nem fogalmaztam teljesen pontosan: nálunk divat EU parlamentig szaladni az (elvileg) saját országot feljelenteni ha valami nem tetszik.

@wierra
Hogy derülne ki, amikor a törvényi-jogi háttér úgy lett kialakítva, hogy legitimálja ezt a fajta versenyellenes gazdasági környezetet, ami itthon van?
Kettős mérce - ami nekünk még elvi szinten is tilos mert nagyon csúnya dolog arra elismerően csettintenek ha Kína csinálja. Nincs a cikkben két oldalas sárdobálás hogy mekkora szemét szar alak Kína hogy tisztességtelen versenyelőny meg ilyenek, hanem milyen ügyes, mekkora értéke van, stb.
Uber egyébként se jó példa, egyre több országból takarítják ki...meg egyébként sem értem, hogy jön ez ide.
Mert például az Uber ellen létrehozott állami pénzen Kína egy konkurenst ami végül fel is vásárolta. Itthon ezért húsz évre visszamenőleg minden EU-s pénzt vissza kéne fizetni (noha nem is vagyunk annyi ideje tagok)

blackrulznak és TESCO-zsömlének is szól:
Jó, az alapkutatás más tészta és vannak csak kutatócégek is de kanyarodjunk vissza: azért nem mindent licenszelnek (és igen, kínaiaknál párszor már felmerült a történelem során az explicit lopás is) és a házon belüli kötelező fejlesztések amit nem fognak licenszelni (akár az OS finomhangolása, saját appok, bármi) azokat valamiből állni kell. Nem lehet mindent kiszervezni és/vagy a polcról leemelni.

Bélabá

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.