Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) depmod


depmod
senior tag

Én vagyok ennyire lökött, vagy ezek tényleg drágák? :U

[ Szerkesztve ]

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#2) rudi válasza depmod (#1) üzenetére


rudi
nagyúr

Noname kínaihoz mérten tényleg drágábbak, a reálisan közvetlen Acer, Asus, Samsung konkurenciához mérve nem azok.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#3) gerii válasza depmod (#1) üzenetére


gerii
addikt

Nem olcsók, az tény.
A1000 max 30, ilyen hitvány kijelzővel ki vesz tabletet 40-ért, 2magos procival?

(#4) rudi válasza gerii (#3) üzenetére


rudi
nagyúr

Nem tudom, van-e IPS paneles, 40k alatti modell GPS-sel.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#5) gerii válasza rudi (#4) üzenetére


gerii
addikt

GPS-sel max 1-2, de navinak még így sem jó a betekintési szögei miatt (sem), szóval a navi-s célközönség kicsi ahhoz hogy a GPS megmentse a 40k-s árát. Na ezt jól leírtam, a lényeg hogy kicsi a piaca. :)

(#6) depmod válasza rudi (#2) üzenetére


depmod
senior tag

Lehet, hogy ez így furcsa lesz, de a Lenovo nekem még mindig inkább "kínai", mint az Acer, Samsung vagy Asus.
Rengeteg online oldal foglalkozik vele, árulják, és ott együtt hozzák kínaiakkal.

Én még mindig tartom, hogy ennyiért drága.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#7) rudi válasza depmod (#6) üzenetére


rudi
nagyúr

Annyival kínaibb a Lenovo, hogy az Acer és Asus tajvani a Samsung meg koreai, a Lenovo viszont tényleg kínai :) Természetesen a hazai piacon a hazai megítélés és árazás számít, világviszonylatban azért eléggé erős cégről van szó, nem véletlen, hogy a HP, Acer és Dell előtt vezetik a PC világpiacot. Majd meglátjuk, merrefelé alakul a márka hazai megítélése.

Nekem az a saját igényeimből kiinduló szubjektív véleményem, hogy a 60 000 forint alatti tablet kategóriával nem is foglalkozom. Nem érzem olyan fontos eszköznek ezt, hogy mindenképpen meg kelljen vennem egy olcsó darabot, a drágábbra meg sajnálom a pénzt :) De mondjuk hamarébb költenék 80 000 forintot tabletre, mint mondjuk gamer VGA-ra vagy csúcskategóriás processzorra. Persze, ahány ember, annyi egyéni igény.

[ Szerkesztve ]

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) depmod válasza rudi (#7) üzenetére


depmod
senior tag

Tudom, azért írtam, hogy "kínai", de említhetném itt akár a Huawei-t vagy a ZTE-t. És pont ez az, hogy mert kínai, már közel sem a gagyi kategória sokszor.
Ezért nem is feltétlen pejoratíve értendő mostanság már a kínai kifejezés, legalábbis nálam, de akkor meg az árazás témakör kerül célpontba, ez viszont kikerülhetetlen.

Én vennék tabletet, csak pont a 60e ft feletti kategória nem érdekel, mert mire meghozza a postás, már kijött a 16 magos utódja. :DDD

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#9) korcsillio


korcsillio
őstag

Talán navinak jó lenne,ha jobb lenne...

(#10) tjb007


tjb007
nagyúr

Biztosan okkal lettek onnan nézve az árak ahonnan, de az A3000 4GB-os változatához 6000 forinttal olcsóbban is hozzá lehet jutni (16-os is 60 alatt van). Úgy azért már barátibb valamivel.

(#11) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

akárhányszor próbáltam lenovo tabletet, mindig full akadozó volt már csak az alap felület is.

(#12) GPT


GPT
csendes tag

Szerintem kár a márkanévvel keltette érzettel párosítani egy eszközt, akár pozitív akár negatív.
Az összes nagy ázsiai márka tud jót is meg rosszat is csinálni. Attól függ, hogy milyen minőséget gyártanak, hogy hol látnak gyenge pontot a piacon.
Persze célszerű néha kiadni egy erődemonstráló készüléket, ami segít eladni az olcsóbb vackokat (pl: az lg gyárt 4 milliós tv-t, ami nyilván marha jó, de attól még a belépő szintű tescoakciós tv-i nem lesznek jobbak...)
A lenovo meg mindig is elég tág keretek között értelmezhető márka volt: a thinkpadjei hosszú ideig etalonnak számítottak, közbe a belépő ideapadjainak a kocogós műanyagjától csak fanyalogni lehet.)

[ Szerkesztve ]

(#13) AxBattler


AxBattler
félisten

Kár, hogy a telefon funkciót csak mókolással lehet előhívni az A3000-ben, pedig nagyon jó kis készülék lenne. Gondolkodtam, hogy ilyet vegyek, de az FM-rádió hiánya miatt inkább kína felé fordultam...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#14) halkow


halkow
őstag

ilyen eba...ot árazást 33ért 4magos 1gb ram+hd ips kijelzős tabot veszek ember

Alcatel onetouch idol2s the king

(#15) pulyka jocó


pulyka jocó
senior tag

2 magos tabok már 20 ezerért vannak....

(#16) bteebi válasza rudi (#2) üzenetére


bteebi
veterán

Ezért kell csájnatabot venni. Már 50 ezerért is jóval jobbat lehet venni ezeknél - vámmal és ÁFA-val együtt.

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#17) halkow válasza pulyka jocó (#15) üzenetére


halkow
őstag

Ha myaudio-ra gondolsz az egy hulladék f@s tft-s ,1x használhatosnak nevezhető utána már dobhatod ki

Alcatel onetouch idol2s the king

(#18) fagyalllo


fagyalllo
őstag

"kapacitív IPS érintőpanel 1024x600 pixel felbontással "

Szeretném megkérni az összes cikkírót a pontos fogalmazásra! Az érintőpanel kapacitív, a kijelző IPS és valamilyen felbontású. Egymás mellett vannak, gyakran már össze is ragasztják őket, de egymástól független alkatrészek.

rádiótelefon javítás - drmobil.hu - eladó órák: https://bit.ly/3kY1lFj

(#19) Rhino666 válasza halkow (#14) üzenetére


Rhino666
őstag

Igaz, hogy kukába való, de kapható. :)

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#20) bekes.andras


bekes.andras
tag

... én ezt az egész tablet/okostelefon őrületet nem értem. Anno annak indult, hogy legyen egy jó mobil eszköz, aztán erről megfeledkeztek, és mindenki asztali PC-t akar kicsiben, miközben olyan dolgokra használják, amik nem, hogy nem erőforrás igényesek, de egyenes röhejesek. A laptop oké, nyilván kell a mobilitás, de már ez is elég necces kategória mostanság, de az nem jó, mert nagy, az 5"-os telefon meg kicsi, illetve kell egy 7",10"-os tablet is, hogy az ágyba lehessen F@szbúkozni, meg megosztani a kínos hülyeségeinket a világgal. Ezekre nem kell 4 mag, meg ipari VGA. Lehet csak az a baj, hogy nem a megfelelő célközönség használja, a megfelelő dolgokra, a megfelelő eszközt. Egyébként jó dolog, de erősen túlárazott tétel. Érdekes, hogy kb. 100-an gyártják és így sem bírnak elfogadható áron, megfelelő terméket előállítani, a laptop közeli árazás, már felháborító. Az asztali PC-hez képest, csak az él meg, ami rém egyszerű felületen érhető el, mert minden más megbukik a szokásos beviteli eszközök hiányába... Viszont ez egy igen érdekes felhasználói bázist fog generálni. :) Biztos velem van a baj, de én pl. vágynék egy rendes Outlook stílusú, és tudású levelező programra, a csoportosított levelezéstől sikítófrászt kapok. (Tudom, hogy kikapcsolható, csak akkor meg a címkéket bukom és a válaszjelzéseket :) )

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#21) janos1988 válasza bekes.andras (#20) üzenetére


janos1988
addikt

Azért nem csak ágyból való faszbúkolásra jó egy normálisabb 7-es tábla. De téged hiába győzködnének. Esetleg próbáld meg egyszer, hátha megérted ezt az "őrületet".

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#22) bekes.andras válasza janos1988 (#21) üzenetére


bekes.andras
tag

Én pontosan jól tudom mennyi minden jóra használható, csak az emberek 90%-a nem ezt teszi, mint ahogy a PC-hez sem értenek annyira. A végén írtam, hogy jó dolog ez, csak nem ebben a formában...

[ Szerkesztve ]

Éljen a SkyNET! :D - http://sites.google.com/site/htpconweb/Home

(#23) manoarc


manoarc
senior tag

olcsó... :U

{。^◕‿◕^。}

(#24) bostone


bostone
addikt

Kár, hogy a Yoga teszt nem fért ide.

(#25) Vikthor


Vikthor
nagyúr

ennyiért van nexus 7 ami meg ugye csúcs... LOL ki írta ezt a cikket?

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#26) foxymaci


foxymaci
senior tag

Hát a "legolcsóbbnak" szánt A1000-t a Samu Tab-2őm lepofozza és árban is.....

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#27) gábor323


gábor323
csendes tag

Ezek a tablettek közel egy éve jelentek meg, tavaly augusztusban már lehetett kapni őket nálunk is, akkor még elég jó áron voltak a többi hasonló tablethez viszonyítva.Sokáig nézegettem az A3000 16 Gb verziót de végül nem azt vettem, tesztet csak egyet találtam akkor és azóta sem sokat lehetett hallani ezekről.Igaz szolgáltatókhoz bekerült a két négymagos.

[ Szerkesztve ]

(#28) rudi válasza bekes.andras (#20) üzenetére


rudi
nagyúr

Jobb ezt a témát nem feszegetni, mert a világon nincs olyan egyén aki tényleg reálisan rálát arra, hogy mit szeret csinálni és mi teszi boldoggá a "maradék 90%-ot".

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#29) rudi válasza Vikthor (#25) üzenetére


rudi
nagyúr

Én írtam a cikket, és kérdésem is van: melyik Nexus 7 és mennyiért van? Illetve melyik Nexus 7 csúcs?

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#30) Vikthor válasza rudi (#29) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Ezen a linken találsz nem egy Nexus 7-et már 60ért is... ami ugye még kikapcsolt állapotban is veri ezeket a lenovokat... :D És LG G pad is van, ami még a Nexusnál is erősebb, szal így kapásból talál az ember simán jobbat ezeknél, annyi hogy a Lenovok túl vannak árazva.

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#31) depmod


depmod
senior tag

Én tegnap annyira rámentem erre a teblet témára, hogy rendeltem egy Ainolt Kínából kemény 49 dollárért, Quad core, 16GB ROM és 1 GB RAM társaságában, IPS kijelzővel, ingyen postával most akciósan.
És elidőztem a böngészéssel, és kiderült, hogy ami odakint durván 100 dollár, azt itthon 40-50e ft-ért adják, hozzáteszem garanciális mindkettő, de tudjuk, hogy a kínai garancia milyen macerával jár. Lenovo-nál is ez a helyzet.

Remélem meg is érkezik :R

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#32) AxBattler válasza Vikthor (#30) üzenetére


AxBattler
félisten

Apróhirdetéses árakat hasonlítasz a boltiakhoz, és ez alapján mondod, hogy gáz a Lenovo?

Hátöö... facepalm... :((( :W

A G Pad meg a 80k-s kategóriában versenyez, az A3000 egy "kicsit" olcsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#33) Vikthor válasza AxBattler (#32) üzenetére


Vikthor
nagyúr

mert annyit ér... és nem facepalm hátööö

[ Szerkesztve ]

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#34) rudi válasza Vikthor (#33) üzenetére


rudi
nagyúr

Ha nem is facepalm szintű a menyilvánulásod, azért illene korrekten fogalmazni. Tehát azt írni, hogy apróhirdetésben, használtan 60 000 forint körül kapni már 2013-as Nexus 7-et, ami tudásban zsebreteszi az Lenovo A3000-et. Igaz, hogy abban nem lesz 3G modem és nincs olyan Nexus 7 amivel telefonálni is lehet, de akinek ezek nem számítanak, és belemegy az apróhirdetéses dologba, az jobban jár a Nexusszal.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#35) depmod válasza rudi (#34) üzenetére


depmod
senior tag

Én csak finoman javasolni tudnám, hogy az árakat inkább csak tegyétek közzé, minden egyéb ezzel kapcsolatosan elég szubjektív, és ebből adódóan támadható.

Egy ilyen ömlesztett piacon meg támadni is fogják, ez elkerülhetetlen.

..., akkor a nyuszi b***hatja!

(#36) fornettisuti válasza AxBattler (#32) üzenetére


fornettisuti
veterán

G pad reszrol, ugy nez ki hasonlatban, hogy 'mig ezek a levonok most kezdik az altalanos sulit, ellenben az LG cuccaval, ami mar gimibe jar. Ar-ertek aranyban + support, ketseg kivul G pad a legjobb napjainkban.
En N7 helyett valasztottam G padet 8" miatt, (egymagos Prestigiorol valtottam, amit 2 evig hasznaltam, anno az 40k huf volt.)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#37) AxBattler válasza Vikthor (#33) üzenetére


AxBattler
félisten

De. Egy csomó szakmai topikban, meg cikkhozzászólásban újra és újra előjön, hogy az adott készülék bolti árát hasonlítják egy másik készülék aprós árához, aminek kb. annyi értelme van...
Ehh, nem is folytatom, már milliószor ki lett beszélve... :(((

(#36) fornettisuti
Persze, hogy jobb a G Pad, de kb. 35%-kal drágább a Lenovo-nál. Nem lehet ugyanazt elvárni a kettőtől.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#38) Napfénysüti válasza Vikthor (#33) üzenetére

Abban igaza van hogy nem korrekt apróhirdetéses árakat boltiakhoz hasonlítani hiába jobb tablet a Nexus 7.

Més que un club!

(#39) ryke1 válasza depmod (#31) üzenetére


ryke1
tag

Elarulnad hol rendelted?
engem is erdekelne

"Az akadályok azok az ijesztő dolgok, amiket akkor látsz, ha szemedet leveszed a célról" - Curt Carlson

(#40) Vikthor válasza rudi (#34) üzenetére


Vikthor
nagyúr

S6000L - 75 rongy újonnan
LG G Pad 8.3 - 79 rongy újonnan
Nexus 2013 - 73 rongy újonnan

nem azon a pár ezren múlik, viszont a 3 közül az LG éri meg a legjobban. De kövezzetek meg ha nem így van... :D

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#41) fornettisuti válasza Vikthor (#40) üzenetére


fornettisuti
veterán

kb erről beszéltem írtam én is... :K

(#37) AxBattler

azért azt beláthatnád, (de, ha nem, akkor nem) ;) hogy én ár-érték arányról beszéltem, mellesleg annál jóval többet ér/tud, mint amennyivel többe kerül a lenovo fenti cuccainál.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#42) rudi válasza Vikthor (#40) üzenetére


rudi
nagyúr

Figyi, nem vitatom, hogy a G Pad és a Nexus most a két legérdekesebb tablet. Azt sem vitatom, hogy egy, a tablethez hasonló, nem létfontosságú készüléknél nem szempont pár ezer forintos felár. Viszont 10"-os tablethez tessék 10"-ost és ne kisebbet hasonlítgatni, az új termékhez tessék újat hasonlítani, ha már nagyon muszáj megmondani a véleményt!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#43) rudi válasza fornettisuti (#41) üzenetére


rudi
nagyúr

Midig ezzel az ár/érték dologgal jöttök. Csak egy gond van, hogy az érték annyira szubjektív, mint a fene. Pl. kenheted a hajadra a legtöbb G Padet és Nexust 7 is ha neked 3G modemre van szükséged. Ellenben az A3000-as Lenovóban ott a modem. Lehet telefonálni a G Paddel és a Nexusszal? Az A3000-rel lehet. Természetesen ellenkező irányból is lehet példálózni, a G Pad és a Nexus 7 2013 messze jobb hardverben és kijelzőben. Azt kell belátni, hogy nem egyformák az igények és éppen ezért a termékek sem. Ha nagyon hasonlítgatni akarsz, tán csak az Asus Fonepad hozható fel teljes értékű alternatívának az A3000-rel szemben.

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#44) Vikthor válasza rudi (#42) üzenetére


Vikthor
nagyúr

Rudikám nem a méret a lényeg... :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#45) AxBattler válasza Vikthor (#40) üzenetére


AxBattler
félisten

Igaz, de itt alapvetően a Lenovo-ról volt szó... :U

(#41) fornettisuti
Igen, de pl. én olyan 7"-os tabletet kerestem, amivel tudok telefonálni is.
Akkor nekem melyik lett volna a legjobb ár/érték arányban?
A G Pad, vagy a Nexus? :)

(#42) (#43) rudi
Ja, nem értem miért kell keverni a szezont a fazonnal.

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#46) rudi válasza Vikthor (#44) üzenetére


rudi
nagyúr

Ugye tudod, kik találták ki ezt a mondást...? :DDD

Viszont 10"-os tablethez tessék továbbra is 10"-ost hasonlítani!

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#47) szoporiz válasza depmod (#35) üzenetére


szoporiz
tag

Megoszthatnád velem ezt az akciós oldalt:)

Ha írok légy oly kedves és válaszolj! Van egy negatívom igen: A vásárló szerint nem kellően csomagoltam:/ Tanultam belőle! Korrektség mindenek előtt! Ettől különbözik a sikeresség a nyerészkedéstől!

(#48) nyufy


nyufy
csendes tag

Sziasztok!

Tavaly ősz óta használok egy A3000-t. Megelégedve. :) Választásánál az alábbi szempontjaim voltak:
3G; 7"; IPS; magyar garancia
Ezeket tudja és (bár most nem néztem körül) szerintem ma sem tudja ezeket jobb áron hivatalosan itthon garanciával vásárolva semmi jobban...
Ami nyűgöm van vele: hangosan, de nem szépen szól; kevesellem az aksiját (nem, nekem nem bír annyit, mint a tesztelőnek). :(
Amit én tapasztaltam a cikkel ellentétben: mindkét kártya nyílás tudja a 3G-t (igaz, 1 kártyával próbáltam áttéve).
Hiányzott is a telefon funkció (egy Huawei IDEOS S7 Slim-ről váltottam, ott megvolt), de nem jutottam el a rom cseréig, most lehet, hogy megpróbálom, mondjuk süket vagyok hozzá...

(#49) Fitzgerald


Fitzgerald
veterán

Kicsit magas az ár...

(#50) Vikthor válasza Fitzgerald (#49) üzenetére


Vikthor
nagyúr

de 10"-es!!!! ez a lényeg :DDD

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.