Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) imibogyo


imibogyo
veterán

"Jajjj neeee, megint TN paneles...."

Csak hogy megelőzzek 340 felesleges hozzászólást... ;] :P

(#2) AxBattler


AxBattler
félisten

A cikkben ugyan nem szerepel, de máshol írják, hogy G-sync Compatible is egyben!

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#3) akaido


akaido
addikt

Tavaly nyáron vettem egy LG 22MK400H Free-Sync moncsit 29-ért. Azzal is teljesen elégedett vagyok, szóval szeretjük az LG-t-> monitorba'. :)

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#4) Gróf...


Gróf...
aktív tag

Az árára pillantva gyorsan utána kellett néznem, hogy mennyibe kerül egy 24-es TN monitor. Nem tudom. Valahol el van rejtve a cikkben, hogy tulajdonképp kettőt kapok az 50 pengőért? Vagy ennyit érne a free-sync? esetleg a 144Hz?

Fogadatlan prókátorokra nem vagyok kíváncsi!

(#5) Ron Swanson válasza Gróf... (#4) üzenetére


Ron Swanson
senior tag

G É M E R ;]

(#6) Csapoati válasza Gróf... (#4) üzenetére


Csapoati
nagyúr

Ennyit ér a Freesync + 144 Hz, mert ennyiért amúgy lehet ugyanekkora IPS monitort is kapni az LG-től, szintén Freesync-kel, de "csak" 75 Hz-cel.

tehát a két csoportból a lassabbik legjobb idővel rendelkezőben lévők közül az ötödik legjobb időt futó indul majd a poleból.

(#7) Pete55555


Pete55555
addikt

Fotón 2 db HDMI bemenet van. Most akkor wtf? Lehet a másik nem 2.0-ás? De attól még ott van.

Amúgy meg semmi extrát nem tud.... ja és igen #1 hsz :D

...Szeretem leracsniztatni...

(#8) AxBattler válasza Pete55555 (#7) üzenetére


AxBattler
félisten

Gyári oldalon is 1x DP1.2 és 2x HDMI2.0 szerepel, szóval... meh.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#9) CJ4567 válasza Csapoati (#6) üzenetére


CJ4567
veterán

Az AOC 24G2 Alzánál 58k, már amikor elérhető, 1080p144 IPS kijelzővel, Freesync támogatással.

No Sana No Life

(#10) joey04


joey04
titán

tn :(

1: hát ez az igazság

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#11) Neurotoxin válasza imibogyo (#1) üzenetére


Neurotoxin
őstag

Hát ez 2020-ban valóban szánalom, de TN kell a 144Hz+Freesync-hez ;] (Még ki sem kellett nyitnom a cikket,'tudtam', hogy TN paneles lesz :((( De ennyi pénzért nem is vártam mást.)

Valaki írta, hogy csak 2 db Hdmi portot lát. Ott van pedig a képen a Display Port is..

[ Szerkesztve ]

18 éve a PH! lapcsaláddal!

(#12) fatikajoker


fatikajoker
csendes tag

Azért ez annyira nem rossz vétel :)

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#13) fatikajoker válasza CJ4567 (#9) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Na erre kérnék akkor egy linket.
Az, hogy feltesznek 1 db-ot ami utána nem elérhető, az nem mérvadó.
A leírt paraméterekkel, minimum 70 ezer egy ilyen monitor. :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#14) Noukoum válasza fatikajoker (#13) üzenetére


Noukoum
veterán

65ezer

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#15) fatikajoker válasza Noukoum (#14) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Ok! Az Lg 54 ezer. Én pl kompetetív fps játékkal játszom csak. Ott pont nem lényeg a szép kép, annál inkább a gyors válaszidő, és a frissítés. Nekem nem érne + 11 ezret, helyette lehetne több ram erősebb proci akármi. :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#16) Noukoum válasza fatikajoker (#15) üzenetére


Noukoum
veterán

Akkor össze lehet mérni a többi tn-nel :)

Ha meg kompetitív gaming tuti 240hz-et vennék, drágább persze, de sokkal többet ad.

[ Szerkesztve ]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#17) CJ4567 válasza fatikajoker (#13) üzenetére


CJ4567
veterán

[link] Jelenleg nem elérhető. :W Gyorsan el szokott fogyni, de ennyiért nem is meglepő.

No Sana No Life

(#18) dannyl válasza Noukoum (#16) üzenetére


dannyl
addikt

240 Hz azért eléggé kis rétegnek hoz többet a 120-144-nél.

(#19) Noukoum válasza dannyl (#18) üzenetére


Noukoum
veterán

Nem csak a hz-re gondoltam. Drágább monitor jobb anyagból készül, több funkció és beállítási lehetőség, jobb panel stb.
És azért a 240hz elég durva :)

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#20) dannyl válasza Noukoum (#19) üzenetére


dannyl
addikt

Jaja, igen, azért nem egy kategória egy predatorral. És ahogy mondod, árban sincsenek pariban :D

(#21) johnywalker


johnywalker
őstag

Ezzel a panelminőség- ár, és méret képességekkel már szinte dunát lehet rekeszteni... :)) Középkategória nemgémer hol található???

(#22) AxBattler válasza Noukoum (#14) üzenetére


AxBattler
félisten

Acer Nitro VG240YP (5év garival) ~ 70k HUF
Egyébként ja, war-ra tuti én is valami jobb TN-t vennék, pl. AOC G2590PX.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#23) fatikajoker válasza Noukoum (#16) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Nem tudom látnám-e a különbséget 144-240hz között. De ha így is lenne nem hiszem, hogy kiadnám a 3x-os felárat.

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#24) Noukoum válasza fatikajoker (#23) üzenetére


Noukoum
veterán

[link]

„Kettős úton halad az emberi élet: Egyik a gyakorlat, másik az elmélet. ”

(#25) fatikajoker válasza Noukoum (#24) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Azt hittem drágábbak. :R

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#26) lemusz válasza fatikajoker (#25) üzenetére


lemusz
addikt

Örülök nem most vagyok monitor vásárlás előtt, mert igencsak megborítana a kérdés, hogy 240Hz TN vagy 144Hz IPS. 2015 környékén only CSGO mellé elég egyértelmű volt a 144Hz TN, akkoriban aranyáron mentek az IPS-es megfelelők, 240Hz-es TN meg még szerintem nem is létezett a piacon.

(#27) fatikajoker válasza lemusz (#26) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Hát sajna nekem most kellett váltanom egy 24" aoc 75hz-ről egy 27 "-es 144hz-re---> [link]
amit mondjuk nem bántam meg és ugyan nem IPS panel hanem VA ennek ellenére TN-ről váltottam tehát nekem még ez is álomszép :D .
Viszont a 144 hz jókora különbség számomra. :)

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#28) matkabacsi


matkabacsi
csendes újonc

Ennyiert biztos nem vennek olyan monitort, amit alig lehet allitani. Szerintem a 144hz, fullhd, 1 ms, freesync bajnoksag nyertese a dell 2419hgf. Jelenleg 59990 az ara. Normalis minoseg, minden allithato.

(#29) tomchee91


tomchee91
csendes tag

Egy 10essel, olcsóbban vettem szintén LG FreeSynces monitort ISP panellel. Szóval nem értem, ezt a monitort most miért kellett... ? :D

(#30) tomchee91 válasza tomchee91 (#29) üzenetére


tomchee91
csendes tag

My bad! Valamiért át futott a tekintetem azon, hogy ez már 144 Hz es :)

(#31) MeszesKPT


MeszesKPT
őstag

12 egy tucat az ilyen monitorokból, a 144 Hz-en kívül semmit nem nyújt.

(#32) Khelben válasza Csapoati (#6) üzenetére


Khelben
nagyúr

36k-ért már lehet kapni 24-es IPS 75hz-es freesync monitort, LG MK430 néven. Úgyhogy nem értem ezt a cikket. Van olyan, aki becserélné az IPS-t a 144 Hz-ért?

(#33) AxBattler válasza Khelben (#32) üzenetére


AxBattler
félisten

Meglepődnél. ;)

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#34) fatikajoker válasza Khelben (#32) üzenetére


fatikajoker
csendes tag

Bizonyle. :))

MSI B360 Gaming Plus / i5 9600KF 3.7 ghz / 4x4 gb HyperxFury DDR4 / Radeon 5700XT 8gb Anniversary 50 /Adata xpg 512 Nvme M.2 /Samsung EVO 860 250 / 2x1 tb WD Black / Aerocool Shard Rgb/EVGA SuperNova 750w GQ Gold+ / Arctic freezer 13 cpu

(#35) Khelben válasza AxBattler (#33) üzenetére


Khelben
nagyúr

Ez már szélsőséges vallási fanatizmus. :DDD

(#36) janeszgol válasza Khelben (#35) üzenetére


janeszgol
félisten

Szépen megindokolta. Amúgy én is LG-t vettem, de az enyém csak 60Hz-es, de TN paneles. Ezen az áron ez volt a legjobb (30k). Ilyen 24 colos monitoroknál még nem jön ki a TN hátránya, de minél nagyobb a képméret, annál inkább. Ultrawide-ban pl használhatatlan lenne.

(#37) CJ4567 válasza Khelben (#32) üzenetére


CJ4567
veterán

Aki sokat játszik multis FPS-ekkel, azoknak ez nem kérdés, sokan vannak úgy, hogy minél nagyobb előnyben legyenek, a színek, ilyesmi másodlagos.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#38) Piftuka válasza fatikajoker (#12) üzenetére


Piftuka
veterán

Sajnos az! Ennyi pénzért feltétlenül.

Az egyetlen előnye a képfrissítése, az pedig édeskevés. Kár, mert az LG nagyon korrekt IPS paneles kijelzőket tud alkotni! Ebben vitán felül igazán jók.

Ám, amikor láttam ennek a monitornak a ~300-400:1 kontrasztarányát, akkor sírni tudtam volna. :(

Azért egy bizonyos szint alá nem szabadna adni a képminőség iránti igényt.

"Aquila non captat muscas."

(#39) Duree


Duree
veterán

Ez a TN panel a letünt korok bajnoka, kár, hogy még mindíg műsoron van.

duree54

(#40) pecccccccca válasza Csapoati (#6) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Na igen.
Én nagyon akcióban egy [ilyet] vettem 65-ért úgy egy éve.
Igaz 40-75hz-es tartományban tudja csak a Freesyncet, de egy középkategóriás gép mellé tökéletes szerintem. A méret és az IPS panel kárpótol. 😊

Humorban nincs helye tréfának!

(#41) Aprósólyom válasza Khelben (#35) üzenetére


Aprósólyom
addikt

Inkább az a szélsőséges fanatizmus, mikor azt várnád el mástól, hogy valaki a színekre menjen, miközben ő gyors monitort szeretne. Furcsa ember az, aki a saját képére akarja formálni a világot nem? ;]
Sajna a gyors és jó IPS kijelző kevés és teljesen más árkategória. Inkább ennek a monitor árának a 2-3 szorosa. Ezt még az is meggondolja, aki azt is meg tudja venni.

[39] :DDD Melyik letűnt kor. Sajna amíg nem lesznek olcsó és gyors IPS-ek/OLED-3k tömegével, addig nem jött el az a kor, amitől te már búcsúznál.

[ Szerkesztve ]

Jevons paradox

(#42) ceia


ceia
őstag

Azt nem figyeltétek, hogy ez a TN 8 bitesnek van írva! Amit én kétlek, hiszen pont az a TN szuperképessége, hogy csak 6 bites csatornánként. Lehet, hogy ez összesen 8 bites? :))
(#21) johnywalker "Középkategória nemgémer hol található???"
+1

        it's more fun to compute

(#43) Synthwave válasza Gróf... (#4) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

A 144 Hz egészen bizonyosan megér ennyit, a FreeSync meg a ráadás. Még egy HDMI meg a magasság állíthatósága jót tenne neki, de így sem rossz ár.

---------------------------------------------------------------------------------------

(#32) Khelben: Pl. én, gondolkodás nélkül.

mod: Heh, látom előkerült a régi poszt. Most is kb. ugyanezt írnám (csak kevesebb typoval ;] ). Addig marad, míg meg nem adja magát, az utód meg valszeg. 240 Hz + FreeSync lesz.

[ Szerkesztve ]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#44) Synthwave válasza CJ4567 (#37) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Nem az előnyről szól ez, hanem inkább arról, hogy már így sincs túl sok hajam, minek hullajtsam még gyorsabban. :DDD

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#45) Ciccuka válasza imibogyo (#1) üzenetére


Ciccuka
veterán

Szokásos TN :W

Cicák támogatása: www.fos.hu/1176

(#46) imibogyo válasza Ciccuka (#45) üzenetére


imibogyo
veterán

Persze, hogy az... :K

(#47) Reflax válasza pecccccccca (#40) üzenetére


Reflax
tag

Pontosan ilyet vettem a tavaly előtti black friday-en 75-ért :D

CPU: i7 950, VGA: GIGABYTE GTX 1650 Super 4GB OC, 14GB RAM, SSD: 250GB Samsung 860 EVO, HDD: 1TB WD Blue, 1TB WD Black. Motherboard: Super Micro X8SAX 3 channel, Ház: DeepCool Matrexx 55

(#48) tool válasza fatikajoker (#23) üzenetére


tool
tag

Nem látnád, csak éreznéd, minél magasabb ugyanis a frissítés, annál kisebb pl. az input lag, ami messze nem mindegy.

(#49) tool válasza Duree (#39) üzenetére


tool
tag

Nem vágod túlzottan a témát...

(#50) GEIL


GEIL
addikt

Sziasztok !

láma kérdés következik:

Freesync - AMD
Gsync - nVidia

Ez Freesync és 144 Hz....de ettől függetlenül pl egy nVidia VGA-val is be lehet állítani a 144HZ-et és ha tud a gép 144 fps-t akkor szépen fog menni együtt ahogyan azt kell ?

(Úgy értem a kérdést hogy a Freesync az csak "egy + lehetőség" ha AMD VGA van a gépben, de a 144Hz az gond nélkül megy bármilyen VGA-val gondolom.)

i7 13700k - 32Gb DDR5 - RTX4070 /// i5 9600k - 16Gb DDR4 - RTX3060 /// i5 4570s - 16Gb DDR3 - GTX1650 -------------------------------------------- PS5 /// Samsung S23 Ultra 5G /// Xbox Series X --------------------------------------------

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.