Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Remus389


Remus389
veterán

volt hozzá szerencsém(2 napig), nagyon szép laptop és viszonylag olcsó

[ Szerkesztve ]

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#2) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Majdnem vettem egy ilyet, de nem vitt rá a lélek ,mert nem tetszett igazán, csak a G62-es után kerestem valami erős hardvert, és ebben relatíve olcsó is volt, végül egy ProBook 4530s mellett kötöttem ki.

Számomra a 630/G6-os páros a HP-nél a G62-es utódjának tekinthető, csak ezek a fényes felületek nem jönnek be, ellenben a G62-es található mintázattal.

A hardver viszont nálam hasonló csak kicsivel erősebb /i5-2430m / 6490m /, és igazából játékra korlátozottan alkalmas, de grafikára tényleg jó :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#3) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Illetve annyi kimaradt, ami szerintem jelentős, ha nem tévedek a G6 is Switchable Graphics-szal rendelkezik, tehát lehet váltogatni az Intel HD/ AMD 6470m között.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#4) fogtunder válasza Remus389 (#1) üzenetére


fogtunder
nagyúr

tudom, hogy ízlésen nem szabad vitatkozni, de ez szerintem minden, csak nem szép.

a formája és a színvilág ok, de a felhasznált anyagok minősége, az illesztések, összeszerelés siralmas volt azokon a darabokon, amiket én megnéztem, több boltban is. volt amelyiken a billentyűzet alapból nem sikban állt, hanem hullámos volt például, de olyat is láttam, aminél a billentyűzet körüli keret az egyik sarokban mintha el akart volna válni a ház többi részétől, mindezt relatíve újonnan.

az árcédulája nagyon csábító a G6-oknak, de én akkor már inkább költenék kicsit többet és egy samsung NP300E5-öt vennék.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#5) Graphics válasza fogtunder (#4) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát ezzel én is így voltam, ezért kicsit többet költöttem és lett ProBook

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#6) bambano


bambano
titán
LOGOUT blog

Ilyen irtózatosan dagályos cikket... fordítsd már le magyarra, többen értenék.
Például a teljesen helyett használj más jelzőt is, a vesszőket tedd ki, ahova kell és hasonlók.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#7) Graphics válasza bambano (#6) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Milyen az a dagályos cikk? Naponta kétszer ismétlődő, és legszembetűnőbben a logouton mutatkozó emelkedése a cikknek? :C

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#8) bambano válasza Graphics (#7) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

"Az akkumulátor időtartama teljes kihasználtság mellett közel 3 órán keresztül bírta energiával."

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#9) Dr.Byte válasza bambano (#6) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Kedves bambano!

Egy kedves ismerősöm szavaival élve: "Kritizálni mindig könnyebb, mint alkotni valamit"

Azért köszi a "hasznos" hozzászólást.

[ Szerkesztve ]

(#10) bambano válasza Dr.Byte (#9) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

dr. byte összes cikke: 3 darab.
Bambanő összes cikke: 24 darab, ebből szakmai cikk is több, mint 3.

dr byte szakmai hozzászólása 0 darab.
Bambanő szakmai hozzászólása jelenleg: 12714 darab.
ezek között aligha találsz egyet is, ami fizetett céges reklám lenne.

ezek után ki mit is alkotott itt eddig?

az iskolában ha szól a tanár, mert helyesírási hiba van a témazáródban, akkor azt is a tanárnak kellene megírni? ahha...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#11) csabi2008 válasza fogtunder (#4) üzenetére


csabi2008
tag

Nekem is G6-osom van,fel eve nyuzom,de sehol nem vettem eszre hibat az illeszteseken.Szerintem jo a minosege,es teljesitmenyeileg is megvagyok vele elegedve.

Xbox Series S •• gamertag: junior777

(#12) janos1988 válasza bambano (#10) üzenetére


janos1988
addikt

Az a három pedig 1,5-2 oldal terjedelmű a többi meg ilyen, ilyen , ilyen (kis kezdőbetűk, khm) és ez a kedvencem, csak még nem értem a végére. De ezt nem uszításképp írom, csak úgy ;) :P :DDD

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#13) TommyX_


TommyX_
őstag

Nekem is G6-os laptopom van fél éve.
110 000 alatti kategóriában, akkor ez tűnt számomra legjobb vételnek, lehet gagyi műanyag hatást kelt, de szegény ember ennek is örül. :DDD
Mondjuk nekem Amd procis van.

Hand's Up Music isn't dead \O/ | Ford Puma A Driver's Dream

(#14) Iomega


Iomega
őstag

Gratulálok a cikkhez!

Annyit érünk, amennyi szeretet van bennünk. - "Ne menjen le a Nap, a te haragoddal!"

(#15) Dr.Byte válasza Iomega (#14) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

Köszönöm szépen! :R

(#16) FGyula30


FGyula30
aktív tag

Grat a cikkhez.
Nekem is ilyen notim van és totál meg vagyok elégedve vele. Egyedül az akku ami kicsit tovább bírhatná. 4gb ram, 750Gb vinyo, 6470M videok, 2.3Ghz proci, 2év gari.
Mindez 120e bruttóért.
4 hónapja van meg és örülök, hogy ezt vettem.

(#17) Vicoo


Vicoo
senior tag

Én inkább gyűjtöttem volna egy 300E5-S01-re.

(#18) <Mateus>


<Mateus>
tag

köszi a tesztem, én is kb 1 honapja vettem lényegében ugyanilyen konfit, annyi különbséggel, hogy Asus x54hy-s illetve a proci "csak 2310m-es"
viszont valamiért nem birom aktiválni az Intel HD vga-ját:S tudna valaki segíteni?

(#19) FGyula30 válasza Vicoo (#17) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Ha mindig csak gyűjtök egy jobbra, sose lesz semmim, mert mindig van eggyel jobb. Ezért a pénzért ez volt a legjobb választás, nem a samsung 40ezerrel drágábban. Mutass ilyet ennyiért és ne feledd 2011.dec-ben vettem. Ebben az árkategoriában a HP G6 a legjobb választás, heteken át nézegettem mire kiválasztottam. 160-ért persze mást vettem volna....

(#20) haromegesz14


haromegesz14
aktív tag

Mikori modell? Általában mennyit esnek a laptok árak 1 év leforgása alatt?
Nagyon nem vagyok otthon a témában :U

[ Szerkesztve ]

10 féle ember létezik, aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem!

(#21) eclipse006


eclipse006
őstag

Gratula a cikkhez! Volt szerencsém nekem is ehhez a laptophoz, illetve testvéremnek is ilyenje van, jó kis laptop. :)

https://www.instagram.com/sz.sandor90/?hl=hu

(#22) Dr.Byte válasza eclipse006 (#21) üzenetére


Dr.Byte
csendes tag

:R

(#23) xlife11 válasza bambano (#6) üzenetére


xlife11
senior tag

Kár, hogy csak ebben a hsz.-ben is kihagytál egy vesszőt.

(#24) didyman válasza bambano (#10) üzenetére


didyman
őstag

Ezekkel az adatokkal félrevezető és érdektelen magamutogatni, hiszen semmit sem tudsz az emberről, munkásságáról az életben.. Szerintem.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#25) didyman


didyman
őstag

Egészen kellemes cikk, jó a hangvétel, csak kicsit úgy tűnik, hogy mindene előnyös a gépnek. Én más hozzászólókkal együtt szintén nem így látom, de ezek nagy része szubjektív: Az ilyen burkolatból kiképzett recés felületű töcspadtól a hideg ráz ki, az Altec Lansing hangszórókról pedig az jut eszembe, hogy ha az ember leül egy 6-8 évvel ezelőtti HP elé, amibe ilyesmi, vagy HK hangszórót tettek, hát leesik az álla, hogy egy ilyen lapos dobozból mi elő tud jönni. A kijelzője meg szerintem fotóra pont annyira alkalmas, mint akármelyik LED-es notikijelző ebben a szegmensben :-) .
Ami objektív, az majd idővel kiderül, a HP közeli múltja eléggé viharos a DV és a "három számjegyes" sorozattal, rájuk férne már valami normálisabb gép az alsó-közép kategóriában, mert amit műveltek ezekkel, az finoman szólva siralmas.
Hanem, amire Bambano rámutatott, tényleg kijavíthatnád, csúnya, meg az a "PowerButton" is, szerintem bekapcsoló gombként szép magyar neve van, de ha az angolhoz ragaszkodsz, akkor külön és kis betűvel helyes. A "touchpadet" egyben ragozzuk és kiejtése szerint, mert a kiejtésben az utolsó betű hangzik. De ezek legyenek a legnagyobb bajok.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#26) KillHates válasza bambano (#6) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én ezért először a kommenteket átfutom, majd utána olvasom el a cikket. (kivéve Guga írásai)

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#27) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Ugyan nem rég óta, de én is tulaja vagyok egy G6-nak, bár az AMDs.
A cikkel(hozzászólásokkal) és a géppel kapcsolatban is írnék pár szót.

Olvasva rögtön látszik - és panaszoltátok is - hogy kissé szubjektív, de sztem ezzel nincsen semmi baj. Ez azt jelenti hogy elégedett a választásával és kielégíti az igényeit, persze ha valaki ez alapján akar gépet venni annak félrevezető lehet, de talán elolvassa a hozzászólásokat is és kitisztul előtte a kép.

A géppel kapcsolatban az írásból kimaradt, hogy fém zsanérok tartják a kijelzőt, ami azért dicséretes.
Az anyaghasználattal(bár ez erősen szubjektív dolog) és illesztésekkel nincsen gondom, szerintem a fényes felület nagyon szép, bár elismerem hogy sérülékeny és gyűjti az ujjlenyomatokat.
Úgy tudom a pavilion a HP otthoni szériája, szóval szerintem teljesen érthető hogy nem fémvázas, az nyugodtan megmaradhat az üzleti szériának.
Ami idegesít, én asztalon egérrel használom mert gépelésnél a tapipad bezavar(de ez nem csak ennél a gépnél van így) és itt minden újraindulás után aktiválódik és újra ki kell kapcsolnom(tudom nem nagy dolog, de előző gépemnél nem ezt szoktam meg).

A másik kicsit idegesítő dolog az volt számomra, hogy az "f"-es billentyűk másodfunkciója alapértelmezésben elsődleges volt és "f"-esként nem is tudtam használni.Ugyan már beállítottam BIOS-ban hogy a szokásos fn+ módon működjenek, de nem hozzáértőként(és nulla angollal) én sem szívesen barangolok ott, ahogy a legtöbb átlagfelhasználó sem.

Azt hogy driver CD-t nem kaptam már meg sem említeném - de megteszem, hátha valaki vásárláson gondolkodik nem árt ha tud róla - mert manapság sajnos egyre elterjedtebb ez a megoldás. Utánaolvasva ezt már előre tudtam és összeszedtem mindent a HP oldaláról ami szerintem elég felhasználóbarát, szóval nem volt nehéz megtalálni semmit.

(#28) Graphics válasza wandor0930 (#27) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

A zsanérok csak fémmel borítottak,szerintem :)
Ezt már a G62-esen is jelen volt, a 630/635-ös gépek is ugyanígy néznek ki, kivéve ezt a fémborítást

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#29) didyman


didyman
őstag

Urak, a zsanérok minden ismert laptopon fémből készülnek. Még a legkisebb, legkönnyebb netbookokon is. Amire gondoltok, az a zsanérok burkolata és ezt csak azért gondolom lényegesnek megjegyezni, mert ez a műanyag, vagy fém burkolat nem teherhordó, hanem dizájnelem. Tehát az anyaga teljesen lényegtelen zsanér aspektusból és nem fémjelez minőséget, tartósságot.

Telepítőlemezeket nem szokás már adni. Rendszerint a HDD-n lévő rendszerképben úgyis benne van minden, ami arra minden esetben elég, hogy a gép aztán automatikusan frissítse őket. Az operációs rendszer nélküli gépeknél pedig a please visit valamisupport.com kártya fogad úgyis, ami persze feltétlenül érdekes, ha az embernek ez az egyszem gépe, amit hazaérve akkor használni szeretne :DDD .

Egér alapértelmezett állapotát valamelyik HP support termékben talán be tudod állítani, de ha nem ragaszkodsz ezekhez a sokszor bloatware kategóriájú cuccokhoz, akkor tiltsd le eszközkezelőben.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#30) wandor0930


wandor0930
aktív tag

Nem tudom mennyit léptünk előre azóta, de van 2 db 3-4 éves noti a családban azokon nem fém a zsanér(egyiken el is van törve).

Az egér letiltására én is gondoltam, csak akkor meg mindig előre kell tervezni ha vinni akarom valahova, hogy felélesszem.

(#31) FGyula30


FGyula30
aktív tag

Tényleg mindenki a helyesírással van elfoglalva? Nem hiszem, hogy Kazinczy díjat fog kapni itt bárki is. A sok leszóló vélemény között azért, akad pozitív is. Manapság miről írnak objektíven ebben az országban? Semmiről. Aki ezt fikázza, minden második cikket is egyben.

(#32) kerekfej


kerekfej
addikt

"Altec Lansing" hangszóró, amik a brand-et ismerve nem szólhatnak valami rosszul,de majd kiderül.

Elég vacakul szólnak pedig elhiheted, sajnos minősíthetetlen, hogy a laptopokba milyen vackokat raknak bele, mert vannak ennél sokkal rosszabb megoldások is még. :W

(#33) vanye


vanye
senior tag

Unokahúgomnak ilyen laptopja van; igaz, neki az i5-ös procival szerelt változat. A képe valóban nem rossz, plusz a CPU-ban is megvan a kellő kraft... De kb. ennyi. A műanyag (lehet, mert ThinkPad-minőséghez mérem) elég gagyi, a billentyűzet meg egyenesen ocsmány. Anyagminősége nulla. Érdemes megnézni, mert iskolapéldája annak, hogyan NEM szabad egy ilyet megkonstruálni. Plusz az övé eleve át lett matricázva, szóval az még rá is tesz egy lapáttal.
Kb. másfél százezerbe fájt az egész - ha innen nézzük, akkor összességében egyáltalán nem tekinthető mellényúlásnak (4 GB RAM-mal, eredeti Win7 Home Premium x64-es oprendszerrel). A vásári keyboard miatt azonban egyáltalán nem kellene. :(

Stern des Südens!

(#34) bambano válasza didyman (#24) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

reflexív reláció.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#35) kerekfej válasza wandor0930 (#27) üzenetére


kerekfej
addikt

itt minden újraindulás után aktiválódik és újra ki kell kapcsolnom
Talán ha felraknád hozzá a legfrissebb illesztő programot akkor megoldódna. :W

(#36) FGyula30 válasza kerekfej (#32) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Milyen a jó laptop beépített hangszóró? Mondj egy márkát légyszíves, mert ami nekem van annak teljesen jó, pedig nem egyet hallottam szólni. Kíváncsi vagyok, komolyan. Nem a 200-300ezres kategóriában, hanem a G6 árfekvésében.

(#37) kerekfej válasza FGyula30 (#36) üzenetére


kerekfej
addikt

Vegyél hozzá egy 2.1-es Logitech-et (6k) és máris jobb lesz a hangzása!

(#38) Graphics válasza didyman (#29) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hmm, hát erre én nem merném a nyakam feltenni :D, mármint a "a zsanérok minden ismert laptopon fémből készülnek. Még a legkisebb, legkönnyebb netbookokon is."

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#39) FGyula30 válasza kerekfej (#37) üzenetére


FGyula30
aktív tag

Beépítettről volt szó.
Amúgy meg Logitech-em van. :-)

(#40) kerekfej válasza FGyula30 (#39) üzenetére


kerekfej
addikt

Én meg ezt írtam még előtte: sajnos minősíthetetlen, hogy a laptopokba milyen vackokat raknak bele

(#41) didyman válasza wandor0930 (#30) üzenetére


didyman
őstag

Amit látsz, az a zsanért takaró burkolat, nem a zsanér.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#42) didyman válasza FGyula30 (#31) üzenetére


didyman
őstag

Ha az ember publikál, legyen igényes és tisztelje meg olvasóit ezzel. A szerkesztés meg elég egyszerű. Nem tökéletesek vagyunk, de mind tanulhatunk egy közösségben. Az ilyen dolgokat kezeje helyén az ember.

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#43) didyman válasza Graphics (#38) üzenetére


didyman
őstag

Hanem pl. miből? :-)

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#44) Graphics válasza didyman (#43) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Lehet, hogy a zsanérban találunk fém alkotóelemeket, de a teherviselő elem az alsóbb szegmensben szerintem műanyag..., még ha egy fém csap is van belül, és azon fordul át.

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#45) didyman válasza Graphics (#44) üzenetére


didyman
őstag

Ha ismersz típust, ahol műanyagból van, akkor írj egyet :-) . Ha szerinted műanyag, azt hogy gondolod, miként kivitelezett? Milyen alsó kategóriára gondolsz, melyik modellre, melyik gyártótól?

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#46) Graphics válasza didyman (#45) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Leírtam pontosan, hogy mire értettem :), belül fém, eddig rendben, de kifelé haladva műanyag, és leginkább ezekkel szokott gond lenni, törnek, repednek, és sokszor silány minőségűek.
Persze, vannak kivételek

Attól mert mondjuk egy G6-osnál rátesznek egy fém borítást, attól még nem lesz az egész, mondjuk teljesen fémből :)

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#47) didyman válasza Graphics (#46) üzenetére


didyman
őstag

De most megint keverünk. A borítás nem a zsanér maga, nem teherhordó és nem zsanér a neve, hanem burkolat. Vonatkoztassunk el ettől. Maga a zsanér és annak két nyúlványa fém. Ez viszi a terhet, ez hajlik. Ilyet műanyagból nem csinálnak. Talán a nagyon gagyi kínai laptoputánzat WinCE-s netbookokban lehet műanyag megfejtés, de olyat nem javít a cég, ellenben minden mást igen, és hát nem fém verziót én még nem láttam, ami nem zárja ki a létét, de ilyen nincs, hogy alsó kategóriás noteszekben "szerintem" műanyag, mert mindben fém van.

Repedés: Az már másodlagos tünet. Mint beszéltük, a műanyag burkolat nem teherhordó, viszont sokszor azzá válik, mert a zsanér rögzítéseit, támasztékát adó, műanyagba ágyazott csavaranyák elfáradnak, kitörnek, vagy maga a pánt törik el. Ekkor a burkolat fog feszülni, és rövidesen törni is.

[ Szerkesztve ]

"Az Antióchiai Szent Kézigránát. Mínár atya az őrizője e kegyes ereklyének"

(#48) Graphics válasza didyman (#47) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

:R

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#49) wandor0930 válasza kerekfej (#35) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Szeretem az ilyen nagyképű, lenéző, okoskodó hozzászólásokat a falbaverős meg gőzölgő fejű szmájlikkal...
A legfrissebb driver van fent, és így produkálja az említett problémát.(megjegyzem van ennél frisebb is )

(#50) AxBattler


AxBattler
félisten

Jó kis ismertető, köszi!
Személyes tapasztalatom alapján viszont nem venném meg ezt a gépet. A belsővel semmi gondom, de a burkolata nagyon "fröccsöntött" benyomást keltett bennem.
Talán, ha a 14'-os változata kapható lenne idehaza...

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.