Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Plazmacucci


Plazmacucci
félisten

Ezek úgy csinálnak, mintha minden alkalmazásnak lenne Go változata. Kuka.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#2) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Ha valaki egy ilyenre szorul, ott már baj van. :(

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#3) tixem


tixem
addikt

2012 kéri vissza a a telefonját.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#4) #24536576


#24536576
törölt tag

Vajon ha a Google nagyobb minimumot szab meg, akkor is ennyibe kerülne? 🤔 Mert szerintem örülnek, hogy ennyiért is eladhatják a hulladékjaikat.

(#5) doooo


doooo
veterán

Pedig a 7870 egyáltalán nem rossz SoC... 2GB RAM-mal bőven elvan még most is... Nem is "illik" hozzá az 1GB. Bár mintha tényleg csak annyit engedne a Google a Go-hoz, mintha lett volna erről valami cikk...

(#6) Zolik válasza pusszycat (#2) üzenetére


Zolik
senior tag

Ezeket elsősorban indiába, afrikai országokba szánják ahol valószínű a megjelenést követően 20-30%al kevesebbért veszik majd meg. aki csak telefonálni akar annak teljesen jó lesz. Mondjuk akkor inkább már a xiaomi redmi go modelljét választanám, ami még olcsóbb is.

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#7) viktorhu válasza doooo (#5) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha rákeresel az Android Go-ra, a Google keresési oldalon ezt adja a kiemelt találat összefoglalójaként:
Android (Go edition)
https://www.android.com/versions/go-edition/
Android (Go edition) is a powerful online experience for entry-level smartphones. ... Google Assistant is available on smartphones with 1GB or less of memory.

Úgyhogy tényleg ez lehet a helyzet, hogy a Google nem adja a Go-t, ha 2 giga van a telefonban.

Szerk: és indiai screenshotok vannak magán az Android Go oldalon, még egyértelműbbé téve, hogy kinek szánták a rendszert. Akinek kell, az feltalálja magát, és kompromisszumokkal használja, olyan alkalmazásokkal (pl. light verziókkal), amikkel elbír a telefon.

[ Szerkesztve ]

(#8) noro79


noro79
tag

Azt gondoltam a samsung kinőtte már a hulladékokkal való elárasztást. Pár évig átlátható volt a kínálat ,de megint kezd káosz lenni náluk. (S10,S10+,S10++,S10Edge +++,Activ,Nem activ,,...:-))

(#9) Castell válasza Zolik (#6) üzenetére


Castell
aktív tag

A Redmi Go-nál a 8 GB tárhely eléggé korlátos szerintem. Bár ezeknek a Go-s telefonoknak oly mindegy. És ha valaki azt hiszi, hogy jó lesz ez a gyereknek, akkor csak azt hiszi, hogy tényleg jó lesz, ugyanis a gyerek pl. bekapcsolás után már fel is fedezte a telefont és jöhet az appok/játékok feltelepítésének a tömege, plusz a tucat böngészőablak, meg YT, Face, stb.

Kinek jó ez a Redmi Go? Ha a felhasználás tényleg csak pl. a Go-s appokra korlátozódik akkor talán érdemes beruházni rá. Minden más esetben +3-4 lepedőért már van 2/16-os mobil, ami fényévekkel jobb felhasználói élményt biztosít.

(#10) janeszgol válasza doooo (#5) üzenetére


janeszgol
félisten

Nekem is ez szúrja a szemem. Ha már 7870, akkor ne 1 giga rammal. Már kettővel is necces.
Az A6-ban 3 giga van mellette, az már-már okés.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#11) doooo válasza viktorhu (#7) üzenetére


doooo
veterán

(Nem volt kedvem keresgetni, azért mondtam, hogy elvileg, de ezek szerint jól is emlékeztem.) Ugyanakkor legalább nem a legrosszabb, 4 magos SoC-k közül raktak bele valamit, ha már a memória be van határolva...

(#12) Fred23


Fred23
nagyúr

Környezetszennyezés telónként 2-3$ haszonért.

(#13) janeszgol válasza viktorhu (#7) üzenetére


janeszgol
félisten

Az android go akkor jó, ha csak gyárin használod. Esetleg mehet fel egy Messenger lite, talán apróbb játékok. Ennyi. Különben halál.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#14) vanye


vanye
senior tag

Tényleg, Alice, azt sikeredett leírni, hogy "mintha a Google megtiltotta volna, hogy legalább kettő kerüljön ezekbe a mobilokba"? :W Nem vagyok tech-újságíró, de még én is kapiskálom azt, amiról egy fenti kommentben már esett szó: hogy egy telefon azért kap operációs rendszerként GO-t a Google-től, mert legfeljebb 1 GB RAM található csak benne, és nem több; hogy ez kevés-e, amellett persze lehet érvelni, csak éppen nem azon a felkészületlenségi szinten, ahogyan azt te próbálod.
Szal nem mintha, hanem igen, a Google megtiltotta a 2 GB-t használatát azok számára, akik GO-val szerelt telefont szeretnének gyártani. Komolyan.

[ Szerkesztve ]

Stern des Südens!

(#15) Zolik válasza noro79 (#8) üzenetére


Zolik
senior tag

szép trollkodás volt, de ha kicsit is tájékozott lennél tudnád, hogy Nincs S10++, se S10Edge+++, se active stb..
Van az S széria és az A széria (ezeket az EU-ban nem kapható készülékeket meg hagyjuk inkább), nem tudom milyen elárasztásról beszélsz..

'' Árpád biztos jó munkásember..., vót valamikó ''

(#16) viktorhu válasza janeszgol (#13) üzenetére


viktorhu
veterán

Tehát megy rajta a böngészés, a facebook, youtube, lehet vele szelfit csinálni, telefonálni, fülhallgatóval a buszon zenét hallgatni... Szerintem ezzel a harmadik világbeli tini felhasználók igényeinek óriási részét le is fedték. Ja meg ott vannak a nyugdíjasok, akik így tudnak messengeren videotelefonálni az unokákkal.

Akinek már navigálásra kell a telefon, annak már autója van, és ha autó van, akkor talán igazi okostelefonra is jut. Régen is volt az okostelefonok mellett egy feature phone szegmens hasonló célpiacnak - ez azért az androidos alappal annál lényegesen rugalmasabb rendszer azoknál.

(#17) janeszgol válasza viktorhu (#16) üzenetére


janeszgol
félisten

Pontosan. Őszinte legyek: fingom sincs hányadik világbéli vagyok, de sokszor nekem is elég a mai nap akár egy GO telefon a hétköznapokra (email, Messenger lite, max 2-3 lapos böngészés). Esetleg néha egy film vagy valami. Ha navigálnék, alapból kiesnének az alsókategóriás telefonok. Nagyon ritkán van az a helyzet, amikor valami izmos kell, arra is van készülékem.
De ettől még ezek a GO-s telefonok elterjedését ellenzem! De komolyan! Nem kellenek, nincs rájuk szükség. Így ebben a formában nincs.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#18) viktorhu válasza janeszgol (#17) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nincs rá szükség, akkor nem veszik meg. De a célközönség eddig is ilyen árkategóriában keresett okostelefonokat, amik aztán lagoltak meg nem mentek meg régi android verziók voltak rajtuk frissítés nélkül. Ezekre a telefonokra, ennek a célpiacnak kijött egy lebutított Android. Ez nem egy új piaci szegmens, hanem egy létező problémára megoldási kísérlet. Szóval nem teljesen értem, hogy mi lenne az alternatíva. Lehet bele több ramot meg tárhelyet tenni, de akkor nem ezt fogja venni a célközönség, és akkor még mindig meg kell oldani ezt a helyzetet, amire a Go egy elég jó próbálkozás.

2 gigával meg elfut a normál android is, annak nem kell a Go.

(#19) noro79 válasza Zolik (#15) üzenetére


noro79
tag

Irónia? S Széria négy tagú lesz vagy több. Note is lesz vagy három.

(#20) #81524480


#81524480
törölt tag

Másodlagosnak, telefonálásra, e-mail kezelésre elmegy. Gondolom nálunk jóval drágább lesz.
Inkább egy Nokia 1.

(#21) Algieba


Algieba
őstag
LOGOUT blog

Inkább a Nokia 2.1. :DDD

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#22) janeszgol válasza #81524480 (#20) üzenetére


janeszgol
félisten

Nokia 1? Gyengébb hardver, tényleg nagyon vacak kijelző.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#23) vadtehen


vadtehen
csendes tag

Kövezzetek meg, de szerintem igenis van értelme az 1GB-os RAM-korlátnak. Így legalább tudják sarkallni a fejlesztőket, hogy jobban optimalizáljanak, pláne azokban a régiókban, ahol jelentős számban használnak ilyen telefonokat. Aztán lehet, hogy ezzel is az lesz, mint a Windows XP/Vista/7 Starter Editon-nel, de remélhetőleg nem.

[ Szerkesztve ]

(#24) lolal


lolal
senior tag

Tudom hogy Go de.... 1GB RAM... miért ? .... Exynos 7 (7870) befért mellé és erre 1GB RAM... most ha 2 lenne ne adj isten 3 akkor bedőlne a Samu ? Abba a nagy 1-2 centes árkülönbségbe...

Én vagyok a Magyar Népgazdaság. Azért vagyok felakasztva, mert így legalább úgy látszik, mintha állnék.

(#25) vanye válasza lolal (#24) üzenetére


vanye
senior tag

Te sem érted ezek szerint... Nem a Samsung olcsójánoskodott; a kategória (Android GO OS-sel szerelt telefonok) olyan, hogy nem enged többet 1 GB RAM-nál. A Samsungnak sztem akad olyan mobilja elég, amiben 2 GB RAM van (sőt, anno volt olyan is, amibe képesek voltak másfelet pakolni ;] ), itt és most viszont maga a GO reklámértéke ér meg nekik annyit, hogy egy ilyet is a piacra toljanak. (Ha már a Xiaomi is megtette ugyanezt a Redmi Go-val.)

Stern des Südens!

(#26) ates


ates
aktív tag

Szerintem meg eleve a nagyoknak ilyen A. GO buktatókba eleve bele se kellene vágniuk. Ebből jól nem lehet kijönni. Valahol ez olyan mintha négy karika, csillag, stb. lenne egy Trabin. Nem áll jó se a Trabinak se a gyártónak. Van az a szint ami alá nem szabadna lemenniük. Húzzák meg a határt 2(3)/16(32)- nél oszt jó napot.

(#27) Orosz Mérnök


Orosz Mérnök
tag

Legalább a belső tárhely a megszokott 8 helyett 16 GB...

(#28) Bwin87


Bwin87
tag

Komolyan az xperia z-m 2x jobb volt 5 éve mint ez. :Y

Sony Xperia 1 V

(#29) blueMerle válasza Bwin87 (#28) üzenetére


blueMerle
veterán

Gondolom az Xperia Z-d is 21 ezer Ft-os bevezető áron jelent meg... :W

(#30) janeszgol válasza Bwin87 (#28) üzenetére


janeszgol
félisten

Hardverben sem jobb, illetve az első Z még a ratyi kijelzős telefonjai közül került ki a cégből.

2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

(#31) #11083776


#11083776
törölt tag

Amiben csak tudom andriod go appot használok (erős a vas szóval nem azért.Nem olyan bughalmaz mind a normal)
Az úgy hozza az ios os appok stabilitását sebességét.

(#32) Bwin87 válasza blueMerle (#29) üzenetére


Bwin87
tag

Persze ezzel tisztában vagyok, de hogy 2019 ben még mindig adnak ki ilyen xarokat miközben ugyanennyiért sokkal jobb vételek vannak...

Sony Xperia 1 V

(#33) fornettisuti


fornettisuti
veterán

Mi ez a pusztító alpáriság?!

iPhone 13 - Apple Watch Series 7 - LG 65” QNED - Ryzen7 5800X - MSI RTX 3070 - 32GB Kingston HyperX Predator - 34" Iiyama - Redragon Surara Pro - A4Tech X7 - Voopoo Argus MT - Voopoo Argus Pod

(#34) Lalikiraly válasza Algieba (#21) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Nekem az van bő fél éve és simán elvagyok vele. Zene, rádió, net, navigáció, bkk app, youtube go ezek simán mennek. A facebookból a lite ot használom, se se értesítés se képküldés nem műkődik... Nem tudni miért.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#35) Algieba válasza Lalikiraly (#34) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog

A készenléti ideje miatt különösen kedvelem. Méretre még mindig túl nagy, de pozitív az összkép. Sajnos a facebook lite nálam is hibásan működik.

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#36) viktorhu válasza Lalikiraly (#34) üzenetére


viktorhu
veterán

A facebook értesítéseket ki tudod váltani böngészővel. Belépsz a facebookra, és engedélyezed az értesítések küldését. Az alkalmazás telepítését is kiválthatod így.

(#37) Lalikiraly válasza viktorhu (#36) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Az igaz, de a messengert nem lehet. És épp ott kellene leginkább, meg a képküldési lehetôség.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#38) Lalikiraly válasza Algieba (#35) üzenetére


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Igen, a kávák ha kissebbek lennének, az jó lenne nagyon.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#39) viktorhu válasza Lalikiraly (#37) üzenetére


viktorhu
veterán

Én a messenger light-ot használom egy régi kínai telefonon, és gyorsabban megjön az értesítés, mint a samsungomon a normál messengeren.

(#40) judas13


judas13
addikt

Jogos a felvetés, hogy a Google most akkor parancsba adhatta ki a rohadványos 1Gigához való ragaszkodást!!?

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#41) vanye válasza judas13 (#40) üzenetére


vanye
senior tag

"Az Android Go elsőre kicsit hasonlónak tűnhet a nem túl sikeres Android One programhoz, de azért vannak különbségek. Az új rendszert kifejezetten gyengébb hardverrel szerelt mobilokra szánja a Google, sőt, az Android O-tól kezdve kötelező lesz ezt használni a gyártóknak az 1 GB vagy kevesebb RAM-mal szerelt készülékeken."
Magyarán: ha a Samsung/bárki más 1 GB RAM-mal dob piacra egy mobilt -> Android Go megy rá
Fordítva is nézhetjük: ha neked gyártóként kell a portfóliódba egy Go-t futtató mobil, akkor abba nem rakhatsz bele többet, mint 1 GB RAM.

Stern des Südens!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.