Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Értem én, hogy olcsó meg belépő. De férjen már rá 4 ram slot. Másnál azért rá szokott.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Miért kell kiemelni állandóan, hogy a PCIe foglalat fém erősítést kapott? Jó persze értem, mert azt kapott, és ez is kiemelendő tulajdonság.. De most ettől hasra kéne esni vagy mi? PCIexpress szabvány mostmár cirka 13 éve van piacon... én a 13 év alatt nem találkoztam oylan problémával, hogy kitört volna a PCIexpress foglalat a NYÁK-ról, pedig már 10 éve is voltak böhöm nagy, és nehéz kártyák...

(#3) erer1000 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

sokan úgyis csak 1 vagy max 2 ramot tesznek bele, mert már abból megvan a 8-16GB konfig.

majdnem minden ismerősöm.

nem mindenkinek igény a 4.

@bacsis

na de ha pci-e ből agp átalakító, és ebbe egy Voodoo 6000-et tenne az ember, és masszív teljes passzív hűtést rátesz. értjük a problémát :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) derive


derive
senior tag

Jo, es hol vannak a beigert X300as mITX lapok?

(#5) M107 válasza erer1000 (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

Pedig hasznos lenne, főleg hogy most drágák a modulok is :(

Nekem is 3 X 4 GB van DDR3 ból és szabad 1 slot.

Azért mert belépő szint a 4 lenne a minimum.
Épp most akarok egy gépet összerakni, de 2X 8GB rohadt drága, adják már meg hogy szépen apránként építsem bele.
Ja és nem játékra csupán alap célokra.
Nekem a 8GB kevés.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) Eclips21 válasza bacsis (#2) üzenetére


Eclips21
őstag

Par ev es ez se lesz eleg jonnek a 2 labu vga-k (dupla pcie foglalat hogy tartson xD)

[ Szerkesztve ]

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

PCIx1 a hangkártyának, x16 a VGA-nak, nincs tuning.
Ezt az alaplapot nekem találták ki. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) Televan74 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Neked úgy sem lesz négy,neked a kettő is elég! ;]

Én is mindig két modullal oldom meg,2x8 majd egyszer lesz 2x16 is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Gyuri27 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kettő se lesz koma. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Robert07 válasza bacsis (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igaz, nekem egy 7970 Matrix van, 3 slot, de meg mindig mukodik, pedig mar eleg sok gepben volt, de se az alaplapok, se a kartya nem tort meg el. De ez olyan, mint az RGB. Jol nez ki, de semmi ertelme. :DDD

(#11) Chaser


Chaser
titán

ez mitől olcsó? pár ezerrel olcsóbb a b350-es lapoktól

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Erw


Erw
csendes tag

Nem 5 fázisú a lap, csak 3+2, ahol 2-t dedikáltan az igpu kapott.

@Gyuri27: végignézek hardverapron, tele van olyan konfigokkal, hogy 1db stick 4 slotos lapban. Mindenki azt hiszi, hogy "majd bővítéshez jó lesz", de az ilyen "majd" hozzáállásból soha nem lesz semmi; Vagy van konkrét terved vagy nincs. Egy alaplap pedig hamarabb tönkremegy, minthogy rammal bővíteni kelljen, 5 éve is ugyanúgy 8GB ram volt az ajánlott, még most is annyi. No meg 2 slotos lapba is bele lehet zsúfolni 32GB-t, így nem igazán értem, hogy minek ragaszkodnak ehhez az emberek a belépőszint legalján,
amikor az A320 a spórolásról szól...

... igaz, a pcie shield is wtf ebben a szegmensben.

(#13) Kisgépkezelő válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nehogymár holmi ram foglalatok vegyék el a helyet az RGB elől!

(#14) tailor74


tailor74
őstag

85$ az 85 euro, mire ide ér, meg egy kis adó/kisker árrés, és máris 27-29k. Annyit ez a lap nem ér. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) 8th válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


8th
addikt

Egy 16 GB-os kit-el azért el lehet lenni még egy darabig. Aki olcsó lapot vesz úgy sem pakol bele ennél több memóriát. Sőt, még ennyit sem. :N

(#16) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

"...nem maradt el a kötelező ... hatcsatornás hang (Realtek ALC887) sem..."

Pedig a 887 igazán elmaradhatott volna. ;] De ha dzsunka akkor legyen telivér, nem igaz? :R

#3 erer1000: Akinek van Voodoo 5 6000 az ki sem veszi robbanófejeknek való sugárbiztos tárolóból. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te még élsz koma? :DDD

Jó az a ciripelő. 10 éve is jó volt.
Valakinek beragadt 5-6 szerelvénnyel. Mi a baj ezzel?

Kisgépkezelő: igaz. Semmi nem számít csak a világítás meg a gémer felirat.

Andris: te mennyé inteles topikokba. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) erer1000 válasza Robert07 (#10) üzenetére


erer1000
őstag

erről jutott eszembe.

a megerősített láb szerintem azoknak van akik nehezebb vga-t tartanak, (mint a fenedadad) de NEM csavarozzák be, csak bepattintják hogy jóvanazugy

(poka yoke) minden legyen hülyebiztos :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Néha már én sem vagyok biztos benne. :D

Van az több is mint 10! Már az első AM2 alaplapok közül is csak a gyengébbek kapták meg, szégyen hogy még mindig nyomják őket. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Male válasza bacsis (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Mert így gyengébb műanyag is elég :D
( szerintem ha már olyan erőhatás van, hogy a műanyag eltörne, akkor rég az érintkezők gyilkolódnak le a slotban :F )

(#21) erer1000 válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


erer1000
őstag

Bitchin'fast 3D 2000

erre egy teljes méretű passzív blokk és biztos kéne már alátámasztás :C

holnapi zh-ra jó számolási feladat lenne hogy mekkora súlyúnak kell lenni a blokknak hogy a pci-e slot kitörjön, ha meglenne pár alap adat és nincs becsavarozva :C :C

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Realtek ALC883 8-Channel HD Audio ezzel tolom. Szedd már össze magad. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) VaniliásRönk válasza erer1000 (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:))

#22 Gyuri27: Nem nekem kell összeszednem magamat, hanem a Realteknek! :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Chaser válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


Chaser
titán

melyik értelmes most?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) jacint78


jacint78
addikt

Döbbenet, hogy ma már az olcsó szar is színre van festve és ettől játékosoknak szánt lesz... :W :W

bacsis

Ráadásul az a vékony lemez amit ezekre raknak, sokmindenre képes lehet, de merevíteni biztos, hogy nem. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon élik a gyártók a ledet meg a fém erősítést.

(#27) KYZRR válasza Erw (#12) üzenetére


KYZRR
őstag

:F
Szabad tudni, hogy milyen IGPU-ra gondoltál?
Ryzenben tudtommal nincs IGP...

You can only die once, make sure it is worth it...

(#28) Blasku válasza KYZRR (#27) üzenetére


Blasku
tag

Ld. Raven Ridge APU-k. ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

Jóvan', ez kell ide: kedvező árfekvésű belépő lap, ami azért minden fontosabb feature-t tartalmaz (M.2, VRM hűtés, stb.). Hozzá egy R5-ös CPU, és máris megvan az AM4 alap! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) Chaser válasza AxBattler (#29) üzenetére


Chaser
titán

miva'? :d pár ezressel olcsóbb b350-es lapoknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) ANOka


ANOka
őstag

4 SATA?

Visszatértünk az IDE korszakba? :F :U

(#32) ViZion válasza bacsis (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem azé' van, mert egyre erősebbek az emberek, csak bénák. :D
EMI védelemre szoktak hivatkozni, de szvsz ez is olyan 2 filléres "extra", mint az RGB LED, h látványos, lehet rá elkérni több pénzt, kész.

Nagyon ALAP alaplap, biztos jó lesz vmire... Mondjuk AMD proci tuning nélkül...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) sb válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


sb
veterán

Nem szokott. Én belépő lapokon szerintem 5 éve nem láttam 2 slotnál többet. Nem is nagyon kell.

(#34) Gyuri27 válasza sb (#33) üzenetére


Gyuri27
félisten

Asrock, giga pl akik rendszeresen raknak belépőkre 4 slotot. Sőt belépőn vagy picivel felette a fetekről a hűtés se szokták.

Azt meg had döntse el az user, hogy használja vagy se.

Azért ne menjünk vissza az őskorba amikor a 4 slot meg egy rohadt alu darab már nagy dolog volt.

Ha meg tényleg full fapad akkor a majom ficsörök se kellenek rá. Meg az árán is látszódjon meg.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) Chaser válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


Chaser
titán

pár ezressel többért msi-től is kapsz 4 dimmeset 350-esben, nem véletlen nem rakják rá az olcsóbbakra
nyomi drágák most a lapok minden platformon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) feregember válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


feregember
csendes tag

A több RAM foglaltot a csipszetnek is támogatnia kell. Nem az MSI-n múlik.
Pl. Intel H110 max 2 ram foglalatot kezel
AMD A320 kb ugyanez a kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#37) jacint78 válasza feregember (#36) üzenetére


jacint78
addikt

A H110 egyet sem kezel, csak kettő foglalat van engedélyezve a H110 mellett egészen pontosan.

type your text here..

(#38) Komplikato válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Jogos, de majd lesz olyan is, viszont én emlékszem rosszul, hogy 4 modult sokkal kisebb órajelen tudja meghajtani a memória vezérlő?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) Gyuri27 válasza Komplikato (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Régen főleg (meg azért most is előferdül), hogy tuning esetén nem használták mind a 4 slotot mert terhelte a mem vezérlőt. Ezért egy modullal küldték a tyuningot.
Persze az se a mezei usernek okozott gondot.

feregember: a mem vezérlő már a prociban van egy ideje. Szal hoppá. Meg ugye pl az asrock tud 4 slotot rakni rá az asus meg nem (akkor mivan a chipsettel?).
De most már minden a prociba költözött szóval ezzel se kell bajlódni a gyártóknak belépő szinten.
Persze közép és felső kategóriában azért még raknak rá "kiegészítő déli hidat", az extra dolgokat ad.

Asrock a320 [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) sb válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


sb
veterán

A végével egyetértek. Hülyeség nem kell, főleg értelmes dolgok helyett. Az ár pedig legyen alacsonyan ha már fapad. Ez alap.

A többit viszont továbbra is túlzás. 99%-nak semmi szüksége 4 slotra, ahogy ugyanilyen "legyen és majd eldöntöm" alapon 3-4 PCIe-re, PCI-ra, 8-10 USB-re, 6 SATA-ra, eSATA-ra, 2db M.2-re, stb, stb...
A fapad/olcsóság vs legyen miden nem nagyon illik össze.

(#41) ViZion válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Azér' az userek nagy részének elég a 2 slot, OK, itt mindenki HC gémeer, de ez nem is nekik készült. Ilyen irodai excelezős-levelezős gépbe elég. Árat nézve sok jövője nincs amúgy, szal. kár is erről beszélni. Ha 20k alatt jönne, akkor igen, kezdő WoT gépbe OK.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) KYZRR válasza Blasku (#28) üzenetére


KYZRR
őstag

Akkor sem értem, mivel a Raven Ridge 2. félévre van beharangozva, az is mobil platformra, asztalira csak azt követően jön. No sebaj. :)

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#43) Sanchez638 válasza hemaka (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valahogy el kell adni... Ha másképp nem megy akkor így. :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44) AxBattler válasza ANOka (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos. Ahogy nézem, B350-es mATX lapokból sokkal jobb a felhozatal. :R

És már kaphatóak is az R5-ösök.
Francba, a végén nekem is váltanom kell... :W :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45) jedis


jedis
senior tag

Majd jönnek a 1200-as kis Rizsák, meg az APU-k, azoknak jó lesz a 320-as chipset. Mennek itt le majd az árak még . Szerintem később ( lehet hogy csak jövőre ), majd lesznek itt 1CCX-es 4/4-es, és 4/8-as Ryzenek is, csak most kellenek a tökéletes single CCX-ek a 8/16-os prociknak, no meg főleg az APU-knak. Én megvárom a 2018-at, nincs per/pill miért váltanom, mivel nem játszok ( bár ha az új Serious Sam kijönne..... :U ), a 4570-es I5-ös meg azon kívül minden másra "owerkill" ! :)

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#46) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem még jobban is tetszett volna ha négy helyett kettő slot van az alaplapomon. Akkor nem kellett volna a kézikönyvet bújni, hogy most melyik kettőbe ajánlott rakni a memóriát, ha csak két modulom van.

Talán még életemben sem volt 4 modulos gépem, kettő bőven kiszolgált. :) Most sem látom, hogy az aktuális 2x16 GiB 3200 MHz mire ne lenne elég nekem még évekig otthonra. De a másik gépben levő 2x4 GiB is elég a mindennapokban, ha pedig bővül, az biztos nem még két 4 gigás modullal fog történni. Kap 2x8-at aztán kész, azzal biztos nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#47) Gyuri27 válasza #72042496 (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyformaszínűbebáttya. :DDD
Ha mind egy színű akkor 1-2, 3-4.

Ormány: értem én. De ha már full fapad akkor az ára is olyan legyen. Mert azért az vicc, hogy 3-5k-l többért szebb 4 slotos bordás lapot kapsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) Chaser válasza feregember (#36) üzenetére


Chaser
titán

core i óta cpu-ban van az sb és a memvezérlő, jó az ha mindig tanul az ember ( :
aztán a gyártó dolga eldönteni mit vezet ki a lapra és mit nem
elvileg iszonyat olcsónak kellene lennie a lapoknak, gyakorlatban meg annál drágábbak lettek, minél integráltabb a cpu

szerk: Balika911 és már az áruk is felment tegnap óta ( :
a kicsi 60k volt, a nagyobb 78, van ám infláció :d

kicsi pentium is felment 2k-val, ez az árgenerátor nem tudom hogy működik iponnál, napokban néztem msi 1070 gaminget, 135k, másnap 149 ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Gyuri27 válasza Chaser (#48) üzenetére


Gyuri27
félisten

Iponnál script van rá. A legolcsóbb nagyker árra pakolja amit kell. Ha onnan elfogy a cucc jön az árban kövi nagyker.

Amúgy meg ja. Minden a prociban van már és egyre drágább a belépőszint. Aztán megy a sírás, hogy nem fogynak a lapok. Sok okos vezér meg ül oszt nem érté. Hihetetlen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) #72042496 válasza Gyuri27 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, ez egyszínű, és éppen a 2-4 (DIMM_A2 + DIMM_B2) az ajánlott. Én is simán betoltam őket az 1-2-be, de szakmai ártalom, hogy lecsekkolom a kézikönyvet, és hoppá. :)

De jó persze, most rohadt drága a RAM és ha valaki spórolósan akar fejleszteni, akkor jól jöhet a plusz slot.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.