Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Értem én, hogy olcsó meg belépő. De férjen már rá 4 ram slot. Másnál azért rá szokott.

Amd - Radeon - Ryzen

(#2) bacsis


bacsis
Közösségépítő

Miért kell kiemelni állandóan, hogy a PCIe foglalat fém erősítést kapott? Jó persze értem, mert azt kapott, és ez is kiemelendő tulajdonság.. De most ettől hasra kéne esni vagy mi? PCIexpress szabvány mostmár cirka 13 éve van piacon... én a 13 év alatt nem találkoztam oylan problémával, hogy kitört volna a PCIexpress foglalat a NYÁK-ról, pedig már 10 éve is voltak böhöm nagy, és nehéz kártyák...

(#3) erer1000 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


erer1000
őstag

sokan úgyis csak 1 vagy max 2 ramot tesznek bele, mert már abból megvan a 8-16GB konfig.

majdnem minden ismerősöm.

nem mindenkinek igény a 4.

@bacsis

na de ha pci-e ből agp átalakító, és ebbe egy Voodoo 6000-et tenne az ember, és masszív teljes passzív hűtést rátesz. értjük a problémát :D

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#4) derive


derive
senior tag

Jo, es hol vannak a beigert X300as mITX lapok?

(#5) M107 válasza erer1000 (#3) üzenetére


M107
addikt

:R

Pedig hasznos lenne, főleg hogy most drágák a modulok is :(

Nekem is 3 X 4 GB van DDR3 ból és szabad 1 slot.

Azért mert belépő szint a 4 lenne a minimum.
Épp most akarok egy gépet összerakni, de 2X 8GB rohadt drága, adják már meg hogy szépen apránként építsem bele.
Ja és nem játékra csupán alap célokra.
Nekem a 8GB kevés.

A fórumon, bármit leírhatsz, én csak az igazat írom le. :) Utálom ha hülyének néznek ! - Addikt - vissza az őstag címet :) )

(#6) Eclips21 válasza bacsis (#2) üzenetére


Eclips21
őstag

Par ev es ez se lesz eleg jonnek a 2 labu vga-k (dupla pcie foglalat hogy tartson xD)

[ Szerkesztve ]

(#7) noPublicFG


noPublicFG
senior tag

PCIx1 a hangkártyának, x16 a VGA-nak, nincs tuning.
Ezt az alaplapot nekem találták ki. :)

plus ça change, plus c'est la même chose

(#8) Televan74 válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Televan74
nagyúr

Neked úgy sem lesz négy,neked a kettő is elég! ;]

Én is mindig két modullal oldom meg,2x8 majd egyszer lesz 2x16 is. :K

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#9) Gyuri27 válasza Televan74 (#8) üzenetére


Gyuri27
félisten

Kettő se lesz koma. :U

Amd - Radeon - Ryzen

(#10) Robert07 válasza bacsis (#2) üzenetére


Robert07
aktív tag

Igaz, nekem egy 7970 Matrix van, 3 slot, de meg mindig mukodik, pedig mar eleg sok gepben volt, de se az alaplapok, se a kartya nem tort meg el. De ez olyan, mint az RGB. Jol nez ki, de semmi ertelme. :DDD

(#11) Chaser


Chaser
titán

ez mitől olcsó? pár ezerrel olcsóbb a b350-es lapoktól

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#12) Erw


Erw
csendes tag

Nem 5 fázisú a lap, csak 3+2, ahol 2-t dedikáltan az igpu kapott.

@Gyuri27: végignézek hardverapron, tele van olyan konfigokkal, hogy 1db stick 4 slotos lapban. Mindenki azt hiszi, hogy "majd bővítéshez jó lesz", de az ilyen "majd" hozzáállásból soha nem lesz semmi; Vagy van konkrét terved vagy nincs. Egy alaplap pedig hamarabb tönkremegy, minthogy rammal bővíteni kelljen, 5 éve is ugyanúgy 8GB ram volt az ajánlott, még most is annyi. No meg 2 slotos lapba is bele lehet zsúfolni 32GB-t, így nem igazán értem, hogy minek ragaszkodnak ehhez az emberek a belépőszint legalján,
amikor az A320 a spórolásról szól...

... igaz, a pcie shield is wtf ebben a szegmensben.

(#13) Kisgépkezelő válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nehogymár holmi ram foglalatok vegyék el a helyet az RGB elől!

(#14) tailor74


tailor74
őstag

85$ az 85 euro, mire ide ér, meg egy kis adó/kisker árrés, és máris 27-29k. Annyit ez a lap nem ér. :(

Aminek kerekei, vagy mellei vannak, azzal előbb-utóbb gond lesz.

(#15) 8th válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


8th
addikt

Egy 16 GB-os kit-el azért el lehet lenni még egy darabig. Aki olcsó lapot vesz úgy sem pakol bele ennél több memóriát. Sőt, még ennyit sem. :N

(#16) VaniliásRönk


VaniliásRönk
nagyúr

"...nem maradt el a kötelező ... hatcsatornás hang (Realtek ALC887) sem..."

Pedig a 887 igazán elmaradhatott volna. ;] De ha dzsunka akkor legyen telivér, nem igaz? :R

#3 erer1000: Akinek van Voodoo 5 6000 az ki sem veszi robbanófejeknek való sugárbiztos tárolóból. :))

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#17) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


Gyuri27
félisten

Te még élsz koma? :DDD

Jó az a ciripelő. 10 éve is jó volt.
Valakinek beragadt 5-6 szerelvénnyel. Mi a baj ezzel?

Kisgépkezelő: igaz. Semmi nem számít csak a világítás meg a gémer felirat.

Andris: te mennyé inteles topikokba. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#18) erer1000 válasza Robert07 (#10) üzenetére


erer1000
őstag

erről jutott eszembe.

a megerősített láb szerintem azoknak van akik nehezebb vga-t tartanak, (mint a fenedadad) de NEM csavarozzák be, csak bepattintják hogy jóvanazugy

(poka yoke) minden legyen hülyebiztos :C

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#19) VaniliásRönk válasza Gyuri27 (#17) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

Néha már én sem vagyok biztos benne. :D

Van az több is mint 10! Már az első AM2 alaplapok közül is csak a gyengébbek kapták meg, szégyen hogy még mindig nyomják őket. :P

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#20) Male válasza bacsis (#2) üzenetére


Male
nagyúr

Mert így gyengébb műanyag is elég :D
( szerintem ha már olyan erőhatás van, hogy a műanyag eltörne, akkor rég az érintkezők gyilkolódnak le a slotban :F )

(#21) erer1000 válasza VaniliásRönk (#16) üzenetére


erer1000
őstag

Bitchin'fast 3D 2000

erre egy teljes méretű passzív blokk és biztos kéne már alátámasztás :C

holnapi zh-ra jó számolási feladat lenne hogy mekkora súlyúnak kell lenni a blokknak hogy a pci-e slot kitörjön, ha meglenne pár alap adat és nincs becsavarozva :C :C

[ Szerkesztve ]

M5A99X-EVO R2.0 , 1050Ti, 4x8GB 1960MHz , FX 8350@4,4GHz, 1x3TB+2x1TB HDD, 120GB+480GB+1TB SSD || HP Pavilion 15-CX0000NH

(#22) Gyuri27 válasza VaniliásRönk (#19) üzenetére


Gyuri27
félisten

Realtek ALC883 8-Channel HD Audio ezzel tolom. Szedd már össze magad. :P

Amd - Radeon - Ryzen

(#23) VaniliásRönk válasza erer1000 (#21) üzenetére


VaniliásRönk
nagyúr

:))

#22 Gyuri27: Nem nekem kell összeszednem magamat, hanem a Realteknek! :D

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

(#24) Chaser válasza VaniliásRönk (#23) üzenetére


Chaser
titán

melyik értelmes most?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#25) jacint78


jacint78
addikt

Döbbenet, hogy ma már az olcsó szar is színre van festve és ettől játékosoknak szánt lesz... :W :W

bacsis

Ráadásul az a vékony lemez amit ezekre raknak, sokmindenre képes lehet, de merevíteni biztos, hogy nem. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#26) hemaka


hemaka
nagyúr

Nagyon élik a gyártók a ledet meg a fém erősítést.

(#27) KYZRR válasza Erw (#12) üzenetére


KYZRR
őstag

:F
Szabad tudni, hogy milyen IGPU-ra gondoltál?
Ryzenben tudtommal nincs IGP...

You can only die once, make sure it is worth it...

(#28) Blasku válasza KYZRR (#27) üzenetére


Blasku
tag

Ld. Raven Ridge APU-k. ;)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=blasku

(#29) AxBattler


AxBattler
félisten

Jóvan', ez kell ide: kedvező árfekvésű belépő lap, ami azért minden fontosabb feature-t tartalmaz (M.2, VRM hűtés, stb.). Hozzá egy R5-ös CPU, és máris megvan az AM4 alap! :K

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#30) Chaser válasza AxBattler (#29) üzenetére


Chaser
titán

miva'? :d pár ezressel olcsóbb b350-es lapoknál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#31) ANOka


ANOka
őstag

4 SATA?

Visszatértünk az IDE korszakba? :F :U

(#32) ViZion válasza bacsis (#2) üzenetére


ViZion
félisten

Szerintem azé' van, mert egyre erősebbek az emberek, csak bénák. :D
EMI védelemre szoktak hivatkozni, de szvsz ez is olyan 2 filléres "extra", mint az RGB LED, h látványos, lehet rá elkérni több pénzt, kész.

Nagyon ALAP alaplap, biztos jó lesz vmire... Mondjuk AMD proci tuning nélkül...

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#33) sb válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


sb
veterán

Nem szokott. Én belépő lapokon szerintem 5 éve nem láttam 2 slotnál többet. Nem is nagyon kell.

(#34) Gyuri27 válasza sb (#33) üzenetére


Gyuri27
félisten

Asrock, giga pl akik rendszeresen raknak belépőkre 4 slotot. Sőt belépőn vagy picivel felette a fetekről a hűtés se szokták.

Azt meg had döntse el az user, hogy használja vagy se.

Azért ne menjünk vissza az őskorba amikor a 4 slot meg egy rohadt alu darab már nagy dolog volt.

Ha meg tényleg full fapad akkor a majom ficsörök se kellenek rá. Meg az árán is látszódjon meg.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#35) Chaser válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


Chaser
titán

pár ezressel többért msi-től is kapsz 4 dimmeset 350-esben, nem véletlen nem rakják rá az olcsóbbakra
nyomi drágák most a lapok minden platformon

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#36) feregember válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


feregember
csendes tag

A több RAM foglaltot a csipszetnek is támogatnia kell. Nem az MSI-n múlik.
Pl. Intel H110 max 2 ram foglalatot kezel
AMD A320 kb ugyanez a kategoria.

[ Szerkesztve ]

(#37) jacint78 válasza feregember (#36) üzenetére


jacint78
addikt

A H110 egyet sem kezel, csak kettő foglalat van engedélyezve a H110 mellett egészen pontosan.

type your text here..

(#38) Komplikato válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


Komplikato
veterán

Jogos, de majd lesz olyan is, viszont én emlékszem rosszul, hogy 4 modult sokkal kisebb órajelen tudja meghajtani a memória vezérlő?

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#39) Gyuri27 válasza Komplikato (#38) üzenetére


Gyuri27
félisten

Régen főleg (meg azért most is előferdül), hogy tuning esetén nem használták mind a 4 slotot mert terhelte a mem vezérlőt. Ezért egy modullal küldték a tyuningot.
Persze az se a mezei usernek okozott gondot.

feregember: a mem vezérlő már a prociban van egy ideje. Szal hoppá. Meg ugye pl az asrock tud 4 slotot rakni rá az asus meg nem (akkor mivan a chipsettel?).
De most már minden a prociba költözött szóval ezzel se kell bajlódni a gyártóknak belépő szinten.
Persze közép és felső kategóriában azért még raknak rá "kiegészítő déli hidat", az extra dolgokat ad.

Asrock a320 [link]

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#40) sb válasza Gyuri27 (#34) üzenetére


sb
veterán

A végével egyetértek. Hülyeség nem kell, főleg értelmes dolgok helyett. Az ár pedig legyen alacsonyan ha már fapad. Ez alap.

A többit viszont továbbra is túlzás. 99%-nak semmi szüksége 4 slotra, ahogy ugyanilyen "legyen és majd eldöntöm" alapon 3-4 PCIe-re, PCI-ra, 8-10 USB-re, 6 SATA-ra, eSATA-ra, 2db M.2-re, stb, stb...
A fapad/olcsóság vs legyen miden nem nagyon illik össze.

(#41) ViZion válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


ViZion
félisten

Azér' az userek nagy részének elég a 2 slot, OK, itt mindenki HC gémeer, de ez nem is nekik készült. Ilyen irodai excelezős-levelezős gépbe elég. Árat nézve sok jövője nincs amúgy, szal. kár is erről beszélni. Ha 20k alatt jönne, akkor igen, kezdő WoT gépbe OK.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#42) KYZRR válasza Blasku (#28) üzenetére


KYZRR
őstag

Akkor sem értem, mivel a Raven Ridge 2. félévre van beharangozva, az is mobil platformra, asztalira csak azt követően jön. No sebaj. :)

[ Szerkesztve ]

You can only die once, make sure it is worth it...

(#43) Sanchez638 válasza hemaka (#26) üzenetére


Sanchez638
addikt

Valahogy el kell adni... Ha másképp nem megy akkor így. :))

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#44) AxBattler válasza ANOka (#31) üzenetére


AxBattler
félisten

Jogos. Ahogy nézem, B350-es mATX lapokból sokkal jobb a felhozatal. :R

És már kaphatóak is az R5-ösök.
Francba, a végén nekem is váltanom kell... :W :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50 ......................................................................................................................

(#45) jedis


jedis
senior tag

Majd jönnek a 1200-as kis Rizsák, meg az APU-k, azoknak jó lesz a 320-as chipset. Mennek itt le majd az árak még . Szerintem később ( lehet hogy csak jövőre ), majd lesznek itt 1CCX-es 4/4-es, és 4/8-as Ryzenek is, csak most kellenek a tökéletes single CCX-ek a 8/16-os prociknak, no meg főleg az APU-knak. Én megvárom a 2018-at, nincs per/pill miért váltanom, mivel nem játszok ( bár ha az új Serious Sam kijönne..... :U ), a 4570-es I5-ös meg azon kívül minden másra "owerkill" ! :)

[ Szerkesztve ]

Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

(#46) #72042496


#72042496
törölt tag

Nekem még jobban is tetszett volna ha négy helyett kettő slot van az alaplapomon. Akkor nem kellett volna a kézikönyvet bújni, hogy most melyik kettőbe ajánlott rakni a memóriát, ha csak két modulom van.

Talán még életemben sem volt 4 modulos gépem, kettő bőven kiszolgált. :) Most sem látom, hogy az aktuális 2x16 GiB 3200 MHz mire ne lenne elég nekem még évekig otthonra. De a másik gépben levő 2x4 GiB is elég a mindennapokban, ha pedig bővül, az biztos nem még két 4 gigás modullal fog történni. Kap 2x8-at aztán kész, azzal biztos nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#47) Gyuri27 válasza #72042496 (#46) üzenetére


Gyuri27
félisten

Egyformaszínűbebáttya. :DDD
Ha mind egy színű akkor 1-2, 3-4.

Ormány: értem én. De ha már full fapad akkor az ára is olyan legyen. Mert azért az vicc, hogy 3-5k-l többért szebb 4 slotos bordás lapot kapsz.

Amd - Radeon - Ryzen

(#48) Chaser válasza feregember (#36) üzenetére


Chaser
titán

core i óta cpu-ban van az sb és a memvezérlő, jó az ha mindig tanul az ember ( :
aztán a gyártó dolga eldönteni mit vezet ki a lapra és mit nem
elvileg iszonyat olcsónak kellene lennie a lapoknak, gyakorlatban meg annál drágábbak lettek, minél integráltabb a cpu

szerk: Balika911 és már az áruk is felment tegnap óta ( :
a kicsi 60k volt, a nagyobb 78, van ám infláció :d

kicsi pentium is felment 2k-val, ez az árgenerátor nem tudom hogy működik iponnál, napokban néztem msi 1070 gaminget, 135k, másnap 149 ( :

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#49) Gyuri27 válasza Chaser (#48) üzenetére


Gyuri27
félisten

Iponnál script van rá. A legolcsóbb nagyker árra pakolja amit kell. Ha onnan elfogy a cucc jön az árban kövi nagyker.

Amúgy meg ja. Minden a prociban van már és egyre drágább a belépőszint. Aztán megy a sírás, hogy nem fogynak a lapok. Sok okos vezér meg ül oszt nem érté. Hihetetlen.

Amd - Radeon - Ryzen

(#50) #72042496 válasza Gyuri27 (#47) üzenetére


#72042496
törölt tag

Hát, ez egyszínű, és éppen a 2-4 (DIMM_A2 + DIMM_B2) az ajánlott. Én is simán betoltam őket az 1-2-be, de szakmai ártalom, hogy lecsekkolom a kézikönyvet, és hoppá. :)

De jó persze, most rohadt drága a RAM és ha valaki spórolósan akar fejleszteni, akkor jól jöhet a plusz slot.

[ Szerkesztve ]

(#51) Chaser válasza Gyuri27 (#49) üzenetére


Chaser
titán

a lapok nem fogyásának az oka erősen összefügg a drága ramokkal, meg se fordulna a fejemben gépet venni most, max ha létszükséglet lene és pénzt keresnék vele, így hogy eladtam a 4x8 ddr4-ből két darabot és a maradék 2x8 5k-ba került más téma :d értelmes intel lap kicsi pentium alá 27k-tól van, vagy pár ezerrel olcsóbban kapok végletekig lebutítottat régebbi chippel, vagy tényleg extra fapadost 10-essel olcsóbban amin még biost frissíteni kell, ramok se úgy mennek, hűtés semmin, 2 dimm, vicces
de most kimarad, eldöntöttem ma rendelem, +2k a cpu, hátakormonyanakle' ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#52) kromatika válasza Gyuri27 (#1) üzenetére


kromatika
veterán

Jó áru a lap. :K Miért lenne alap vető igény a 4 ram foglalat ennyi pénzért.Felhasználok 90% nak elég pl 16GB ram ,bele rak 2x8 -at és meg van.Szerintem jó ez így ennyiért.

(#53) Chaser válasza kromatika (#52) üzenetére


Chaser
titán

de nem jó, alig drágább b350-es lap, lehetne rajta 4 dimm, ezért az árért akkor sem jó

szerk: b350-es gaming pro ugyanúgy msi-től 27-28k itthon, 4 dimmes bazooka 30k

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#54) Hieronymus


Hieronymus
addikt
LOGOUT blog

(#5) M107: "Nekem is 3 X 4 GB van DDR3 ból és szabad 1 slot."
Nem optimális felállás, mert nem tudod kihasználni a magasabb memória sebesség lehetőségét.

(#31) ANOka: "4 SATA? Visszatértünk az IDE korszakba?"
Ezen a szinten még több is a kelleténél.
1 merevlemez. Esetleg 1 optikai meghajtó.
Ha van SSD és nem m.2 akkor a harmadik is foglalt.
Adatmentésre ott a negyedik.
Mihez kell ennél több SATA port?

Az OC sem feltétlenül előny. Azt gondolom, csak a Ryzen 1800x esetében van értelme.
A fullextrás alaplap nagyjából annyival kerül többe, mint az a processzor, amit az OC utolérhetővé tenne.
Egy belépőszintű A320 chipsetes alaplap jobb választás lehet egy gyorsabb processzorral, mint egy teljesen kiépített fullextrás X370-es, olcsóbb processzorral.

Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

(#55) Gyuri27 válasza kromatika (#52) üzenetére


Gyuri27
félisten

Full fapad és alig több a b350 ahogy komám írja.

Amd - Radeon - Ryzen

(#56) Chaser válasza Hieronymus (#54) üzenetére


Chaser
titán

oc-nak pont a kicsiknél van értelme, 1800x már nagyon a végén van, nem sokkal tud többet a gyártástech

szerk: nincs baj ezzel a lappal, max 20k-ért

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#57) Gyuri27 válasza Chaser (#56) üzenetére


Gyuri27
félisten

4 sata, 2 ram slot, 0 oc, meg az a recsegő. Max 15. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#58) feregember válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


feregember
csendes tag

"a mem vezérlő már a prociban van egy ideje. Szal hoppá."
Az igaz, ennek ellenére a LGA_1151 oldalon, a táblázat "H110" oszlopában a Maximum DIMM slots=2.
Valamint az árukeresőn sincs H110-es alaplap 2-nél több foglalattal.

[ Szerkesztve ]

(#59) Gyuri27 válasza feregember (#58) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ne hari. De ez egy amd lap. Az intel itt a kutyát nem érdekli.
Amúgy engem meg máshol se érdekel az intel. Hanyagoljuk is. Vannak inteles topikok tessék oda átfáradni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#60) Chaser válasza feregember (#58) üzenetére


Chaser
titán

intel bácsi nyilván kiadta ukászba, hogy ennyi a max
atom cpu-knál is van 2gb-os megkötés némelyiknél, kicsi kínai meghackalte aztán nem érdekli, az más dolog

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#61) Fred23


Fred23
nagyúr

Nagyon gagyi ez a szerencsétlen lap, de legalább a kinézete vállalható!

(#62) Komplikato válasza Gyuri27 (#39) üzenetére


Komplikato
veterán

"Ezért egy modullal küldték a tyuningot"
Akkor másik kérdés, csak szerintem nem szerencsés a single chanel Core 2 processzor óta? :U

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#63) Chaser válasza Komplikato (#62) üzenetére


Chaser
titán

pont ott még volt valami értelme, core i óta sokkal kevesebb
igp-nél sokat számít, és benchmarkokban, egyébként nagyon kevés alkalmazás van ami profitál belőle
de hát párosan szép az élet, ártani nem árt ha úgy mennek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#64) ViZion válasza Chaser (#63) üzenetére


ViZion
félisten

Meg ha két modul van és az egyik feladja a harcot, akkor szombat este nem kell a fejet a falba verni miatta. Jártam így, DDR2 időkben, haver mon'ta, h memtest, mert a ram lesz az. OK... 1 óra múlva hívtam, h te, ezek jók... mire letettem volna a telót, megtöltötte pirossal a képernyőt. Egyik kuka.

Most mégis mire hivatkozva drágák a ramok? Mert HDD-nél volt az árvíz, de most mi történt? A csillagok együttállása, mágneses vihar, valami? :U :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#65) Chaser válasza ViZion (#64) üzenetére


Chaser
titán

a nagy kereslet, okostelefonok, tabletek, notebookok
várható volt, túl olcsók voltak már, ilyenkor a kisebb cégek bedőlnek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#66) #72042496 válasza ViZion (#64) üzenetére


#72042496
törölt tag

Csökkent a kínálat, a telefonokba gyártott RAM-ok kötik le a kapacitásokat.

(#67) Sanchez638 válasza Gyuri27 (#47) üzenetére


Sanchez638
addikt

Képzeld, nekem az Intel DP55KG-ba a második adaggal kellet kezdeni, mert a lap meg sem nyikkant.. Sőt volt ilyen Giga lapom is.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#68) Gyuri27 válasza Komplikato (#62) üzenetére


Gyuri27
félisten

Persze hétköznapi használatban "erősebb" a dc. De mikor a procit szaggatják szét nem akarják terhelni feleslegesen a rendszert. Ezért az egy modul.
Amúgy meg azon lehet elmélkedni, hogy pl dc 2x2 vagy single 8 giga ram ér-e többet.
De ez is erősen alkalmazásfüggő.

sanchezsa: az én lapomba akárhova rakhatod a ramokat. Mégis megy. Vannak olyan gyártók akik tudnak biost írni meg normális mem vezérlőt rakni a lapjaikra. Meg vannak olyanok akik nem. ;)

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#69) jacint78 válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


jacint78
addikt

A memóriavezérlő a processzorban van, a gyártók nem raknak semmit a lapjaikra, legfeljebb jól tervezik a huzalozást. :D

type your text here..

(#70) Chaser válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


Chaser
titán

no látod mikor megkergettem a kis e3400-est, dc-ben küldtem neki, nyomi ramokkal, de azok is remekeltek, régi szép idők ( : most kb ráfröccsennek a monitorra pár száz mhz-től :d
lipi él még?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#71) Sanchez638 válasza Gyuri27 (#68) üzenetére


Sanchez638
addikt

Szvl egy Intel [link] lap nem normális. :) Akár egy x58-as Giga lap. :)

Másikra: Szerintem inkább a mennyiség a lényeg most. Régen egy DC mód a P4-et nagyon megdobta.. Most egy 8GB modul is jó.

[ Szerkesztve ]

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#72) Gyuri27 válasza Chaser (#70) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az az e széria nagyon ment. Lehetett az 1xxx, 3xxx, 5xxx. Legkisebbet megvetted és kitoltad a szemét egy dzsunka lapba. Aztán intel bácsi beszüntette a jóvilágot.

Lipót vagy él vagy ül. Nála nem tudni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#73) Gyuri27


Gyuri27
félisten

Amd - Radeon - Ryzen

(#74) Chaser válasza Gyuri27 (#73) üzenetére


Chaser
titán

pár ezerrel olcsóbb a gaming - valszeg megvárom a 4 magos ryzent, őszig már úgyse érdekel ilyesmi, ideális esetben meg még élni fogok akkor is:d - , ha kevés lesz a 2x8 majd váltok 2x16-ra, addigra úgyis lemegy az ára
kövezzetek meg, nekem nagyon bejön a fekete-piros kombó, vga-ból is eldöntöttem, csak msi gaming/x lesz amit veszek
kivágom az asztalra, m2 ssd lesz benne, tápot meg "kihosszabbítom" asztal alól, láttam egyik tag csinál méretre/designra olyat amilyen csak kell
vérpisti leszek ((( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75) Gyuri27 válasza Chaser (#74) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link], [link]
[link] 30k.

Ha az a-s lapok 24-25k körül jönnek magyar bótba nem fogja megérni.

Amd - Radeon - Ryzen

(#76) Chaser válasza Gyuri27 (#75) üzenetére


Chaser
titán

esztet' már mondtam:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#77) Gyuri27 válasza Chaser (#76) üzenetére


Gyuri27
félisten

[link] na ez má döfi.

Mit mondtál, mit mondtál. Mennyé vissza pénzt nyomtatni oszt vegyé nekem egy ilyet. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#78) Chaser válasza Gyuri27 (#77) üzenetére


Chaser
titán

ez a döfi, bár neweggen eléggé lehúzták, bios még szenvedős
milyet nyomtassak? ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#79) Gyuri27 válasza Chaser (#78) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mennyé má innen ezzel a gempás tővel. Iponba 28 pénz.
30 pénzért van olyan lap ami 4 ram slotos, m.2 2 darab.
Értem, hogy piros meg világít. De koma nem voltál te ilyen régen.
Az msi-nek ez a leggagyibb lapja b350 témában. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#80) ViZion válasza Gyuri27 (#77) üzenetére


ViZion
félisten

ehh, meg fogom bánni, h ezt le merem írni... Nekem is ez tetszik... :B
Kicsit még sokallom... de szép is, leírás alapján megfelelő is... bios, ram támogatás meg majd javul, ennyi.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#81) Gyuri27 válasza ViZion (#80) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha neked is tetszik akkor nekem inkább nem. Elég, hogy a vörös bögyösök jönnek be neked is. :P

Remélhetőleg hamar gatyába rázzák a drivereket. Aztán tulajoknak eljön a kánaán. Engem ugyan nem érint. De kell az amd-nek a sok vásárló. Szóval jó lesz. Veszik. Mindenki örül.

Amd - Radeon - Ryzen

(#82) Chaser válasza Gyuri27 (#79) üzenetére


Chaser
titán

nem kell 4 dimm - nem tudtam róla, hogy van már 2x16 lehetőség is -, 2 m2 meg végképp nem kell:)
ott van a b150 night elf, inteles, 27k, 1-2k-val drágábban már b250-es design lapok vannak, msi-nél is, mégis elég csábító :d azon mondjuk az audio is értelmesebb, de ott lehet inkább a mortart vettem volna
vga ue., designban a gaming nagyon ott van, és a hűtése is az egyik legjobb, 10-15%-kal drágább mint a srandardek de lényegtelen, és van amikor még olcsóbb is, múltkor iponon 8 gigás rx480 gaming x 80-ért volt
gyakorlatilag bármelyik olcsó lapot venném mind drága, onnan meg 1-2-3e ami tényleg tetszik is, hűtésen meg soha nem spróoltam, szóval ez is meggyőzött a gaming mellett vga-nál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#83) Sanchez638 válasza Chaser (#82) üzenetére


Sanchez638
addikt

Én is szeretem/szerettem a 4slot-ot. De amióta a DDR3ba és DDR4-be is van 4/8GB+ Modul azóta nem nagyon érdekel. Kettő untig elég.

Utalásnál mindig írj tárgyat. Számom az adatlapomon. Privát számot nem veszek fel!

(#84) Kronos3000


Kronos3000
senior tag

Ryzen-hez problémát okozhat a négy slot ha nincs jól megválasztva a bele kerülő memória.Ezt pont a "mezei" userek nem fogják tudni akiknek ez készült.Így egy hiba lehetőség ki van zárva.

Wasabi...

(#85) Chaser válasza Kronos3000 (#84) üzenetére


Chaser
titán

ezért van az alaplapoknál ram support
enyém single, 2400mhz-es, de benne van a supportban adott lapnál

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#86) Whaazzup válasza Gyuri27 (#73) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.Ez igen jól néz ki szép letisztult külalak tetszik.ÜDV.

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#87) Kronos3000 válasza Gyuri27 (#77) üzenetére


Kronos3000
senior tag

Sose érdekelt a kinézet,csak a teljesítmény,praktikum,de ez a lap nagy királyság. :C :C

[ Szerkesztve ]

Wasabi...

(#88) Chaser válasza Kronos3000 (#87) üzenetére


Chaser
titán

új szériás design msi-k nagyon szépek és műszakilag is elég jók
ez a drágaszág' fekete ramokkal, msi gaming vagy x vagy z vga-val és kész a vörös veszedelem ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#89) jacint78 válasza Chaser (#88) üzenetére


jacint78
addikt

és műszakilag is elég jók

Ezt szakemberként állítod bevizsgálás után? :DDD

type your text here..

(#90) Gyuri27 válasza jacint78 (#89) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ezé letépi a fejed. :K
Amúgy ránézel piros-fekete világítós. Még jó hogy kafa. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#91) Chaser válasza jacint78 (#89) üzenetére


Chaser
titán

nem, newegges vásárlások alapján :p
itteni alaplapos topikban is ajánlottak

Gyuri27 visszamennyé' :d

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#92) jacint78 válasza Chaser (#91) üzenetére


jacint78
addikt

Ezen a fórumon minden sz@rt ajánlanak, aztán kicsit később derül ki, hogy hoppá, gondok vannak. :D

[ Szerkesztve ]

type your text here..

(#93) Chaser válasza jacint78 (#92) üzenetére


Chaser
titán

ezért olvasom a newegget:) msi gaming vga-król 90%-ban csak jók vannak, és ott nem moderálnak negatív véleményt sem
lapot is mindig az alapján választottam

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#94) jacint78 válasza Chaser (#93) üzenetére


jacint78
addikt

Ezeket a géming VGA-kat nem ismerem az MSI-től, viszont a korábbiak borzalamsak voltak. Az alaplapjaik bedig a megbízhatatlanság és a gagyiság mintaoszlopai voltak eddig, nem hiszem, hogy ez sokat változott volna.. :)

type your text here..

(#95) Chaser válasza jacint78 (#94) üzenetére


Chaser
titán

változnak az idők, a gamingek a legjobb vga-k közé tartoznak, lapok is sokat fejlődtek

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#96) jacint78 válasza Chaser (#95) üzenetére


jacint78
addikt

Lapokkal találkoztam, nem láttam fejlődést, csak puccosodnak, de ugyanolyan gagyik..

type your text here..

(#97) Whaazzup válasza jacint78 (#96) üzenetére


Whaazzup
senior tag

Szia.jól látod, a kereskedés a fontos. a kinézet meg csak csali, ez kereskedelmi, főleg előállítási ár függvénye.Ha egy alaplapon alkatrész és anyag súlyt spórolnak, az kedvező árat kalkulál.A kinézet fontos szempont, a lényeg a GARANCIA időt húzza ki.ÜDV. :((

[ Szerkesztve ]

Boxer, imádom. Intelligencia minta képe.//////------ezzel gyorsabb--06204489764

(#98) #41095680 válasza Erw (#12) üzenetére


#41095680
törölt tag

7 éves msi alaplapomban 4x 2GB DDR3 modul van, mivel az első 2GB-os darab csak 15000Ft volt, később aztán 2500Ft is lett mikor már a kutyának sem kellett. Ezért jó volt a 4 slot. Most is hasonló a helyzet, ha szűkös
az anyagi helyzet megveszi az ember apránként.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.