Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#261) szazbolha


szazbolha
addikt

Korábban volt pár hsz. az Intel I9-9900K-val és TDP limittel kapcsolatban.

El kel ismerjem tévedtem. Alapbeállításokkal, két lapban is ellenőrizve bizonyosan túllépte a TDP limitet szintetikus tesztekben a 9900K. Szenzorról és konnektorból mért adatok szerint is
Még az AIDA64 is kiakasztotta, pedig az egy prime95 vagy Lynx-hez képest sokkal kisebb hőleadásra készteti a CPU-kat 100%-os terhelés mellett. Szóval... 8 maggal 120W és HT-val 150W. Ez sok.
.
A jó hír (AMD-seknek nem biztos), hogy játék alatt 100%-osan hozta az általunk elvártakat 1280x1024 low grafikával tesztelve, hogy ne legyen VGA limit GTX 1080-al a proci igényes játékokban 40-60%-os terheléssel minden játszható volt. 4 magos intelhez képest ég és föld, diavetítés helyett 50-60 fps, a legdurvább szitukban is maradt 25-30 fps.
És ami a lényeg: a fogyasztás 50-70 watt között mozgott a maghőfok 55-65 között egy közepes-jó artic hűtővel.
Ami vicces, hogy "átlagos" VGA limites játékkal a fogyasztás 30-35w és kb 20%-os CPU kihasználtság mellett kihajtotta a GTX1080-at. Következő beruházás egy TOP VGA kell legyen....
.
OK, lehet egy Ryzen xxxx is produkálná ezeket a szerintem jó fogyasztási adatokat játék közben. De azt nem tudtam kipróbálni. Ha valaki tesztelné, akkor megadom a játék beállításokat és lehet benchmarkolni.
Hozzáteszem, ez a nagy CPU teljesítmény csak kevés játékba kell.
.
És akkor most megyek a CPU topikjába, mert tartok tőle kupak problémája van... vagy valamit elbénáztam

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.