Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) babosmiki


babosmiki
addikt

Még mindig ocsmány... :U

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#2) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A "sima" 3-as még lehet sikeres - főleg a mérete miatt - ugyanis ennyire kompakt, jól kézreálló készülék nem nagyon (nincs?) van a piacon.
.. hát az XL ... gyönyörű, mint egy lóharapás :DDD

(#3) marcarc válasza babosmiki (#1) üzenetére


marcarc
senior tag

de legalább drága.

(#4) tibcsi0407


tibcsi0407
félisten

Jól meglepődik majd mindenki. Ja nem. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#5) marcarc válasza tibcsi0407 (#4) üzenetére


marcarc
senior tag

Én reménykedek benne hogy 3 készülék jön, a 3. noccsnélkül. /tudom #álmodikanyomor/

(#6) babosmiki válasza marcarc (#3) üzenetére


babosmiki
addikt

Nagyon drága! :DDD

"Galaxy Z Fold3" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#7) gproject


gproject
aktív tag

mire 500 ala beesik a sima ara, lehet ossze is sporolok ra :)
nekem mindenkeppen 150mm alatti telo kell, sok valasztasom nem lesz
a nubia z18 meg befuthat, ha csak arra lesz penzem :)
bar ez vonzobb az ip67 miatt
nekem a kinezetevel sincs sok bajom. nem a most divatos kulso, de a honor utan, meg ez is elore lepes lenne screen2body aranyban

@marcarc a sima notch nelkuli, hagyomanyosan kavas

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#8) tibcsi0407 válasza marcarc (#5) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Szerintem olyan nem lesz.

https://utdetailing.hu/

(#9) Ádám16


Ádám16
addikt

Ennek a notch dolognak egy esetben látom értelmét: ha alul nincs kihasználatlan terület.
N+1-dik ugyanaz a dizájn, biztosan nem kéne.

(#10) tibcsi0407 válasza Ádám16 (#9) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Ha alul lesz hangszóró, akkor nem lesz az kihasználatlan.

https://utdetailing.hu/

(#11) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Szerintem is bűn ronda:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#12) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

"... amelyeket szépségversenyre valószínűleg nem nevez be...."

Mert? Kinek mi a szép.... Biztos valakinek tetszik.

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#13) #16820480 válasza gproject (#7) üzenetére


#16820480
törölt tag

Az majd olyan 2 év múlva talán megtörténik. Nagyon tartják az árukat a Pixelek.

(#14) Syl


Syl
nagyúr

Aztán az is lehet, hogy ez a Pixel 3XL szivárogtatás jó nagy átverés volt: [link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#15) neoforce


neoforce
aktív tag

Mit akarnak bemutatni ,már az egész világot körbejárta! Googeltól ez nagyon gáz ,és ez a notch rajta .... Egyszerűen nem tudom felfogni hogy ezt a Google nemtarja gáznak hogy így copyzik?

(#16) #33762560


#33762560
törölt tag

Pedig vártam a Pixel 2 XL folytatását, de ez, ebben a formában :(

(#17) TaS1kaaa


TaS1kaaa
aktív tag

Kihagyós lesz, ha így néz ki

(#18) xTech


xTech
tag

Egy olyan teória kering a neten, hogy a kiszivárgott 3XL valójában egy óriási átverés (PR stunt, ha jobban tetszik) a Google részéről, és az egész leaknek az a célja, hogy a bemutatón (októberben) majd szépen megmutathatják a sok negatív kritikát a dizájnnal kapcsolatban, ezzel lehúzva a többi gyártót a notch mértéktelen másolása miatt. Ezután pedig lerántják a leplet a kávamentes XL-ről.

Van akkora troll a Google, hogy meg merjen lépni egy ilyet. Kíváncsian várom az eventet. :)

(#19) #16820480 válasza xTech (#18) üzenetére


#16820480
törölt tag

10 éve még talán volt akkora troll, szerintem gyávák meglépni egy ilyet. Ahogy azt is gyávák meglépni, hogy letiltsanak minden olyan telefont a Play alól, amire nincs kiadva a megfelelő biztonsági frissítés legalább.

(#20) gproject válasza #16820480 (#19) üzenetére


gproject
aktív tag

pedig az tenyleg gyanus egy picit, hogy mar egy honappal a telefon bemutatasa elott, mindenfele' hd munosegu fotokat lonek a keszulekrol

googel.com

[ Szerkesztve ]

(realme x50 pro, <[ ultrasone 480i 580i 820 ]>)

(#21) #33762560 válasza gproject (#20) üzenetére


#33762560
törölt tag

Olvastam a teóriát és bár nem nagyon hiszek benne, azért bizakodom.. ami viszont tény, hogy a Pixelek külseje már tavaly sem volt túl forradalmi, finoman fogalmazva...... egy 5 hüvelykes kijelzőt tettek egy nagyjából akkora házba, mint az LG G6 -osa, ami viszont 5,7 hüvelyk, ugye emlékszünk .. ezalapján viszont sajnos simán eltudom hinni, hogy idén sem fáradoznak túl sokat rajta és jön a notch, de mondom, ne úgy legyen..

[ Szerkesztve ]

(#22) tibcsi0407 válasza #33762560 (#21) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A Pie sem véletlenül kapott natív notch támogatást.

https://utdetailing.hu/

(#23) <Adamsky> válasza xTech (#18) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Miután a P-be szinte az elejétől benne van a notch támogatás, nem valószínű, hogy ne hoznának ki legalább egy notch nélküli telefont. De, ne legyen igazam!

Már, volt. Na, mind1. :)
(#22) tibcsi0407
"A Pie sem véletlenül kapott natív notch támogatást."

(#19) sheratan
"... letiltsanak minden olyan telefont a Play alól, amire nincs kiadva a megfelelő biztonsági frissítés ... "
Mi lenne a "megfelelő". Egyébként értem, és hellyel-közzel egyet is értek a felvetéseddel, de ez egyszerűen öntökönszúrás lenne. Tiltsuk le pl. az összes telefont, ami nincs legalább 2018 januári sec. patch. Szerinted hány százalékra esne vissza a Play!-t használható készülékek száma?

[ Szerkesztve ]

(#25) Syl válasza Sebhelyes (#24) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönjük az építő jellegű hozzászólást!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#26) Sebhelyes válasza Syl (#25) üzenetére


Sebhelyes
senior tag

Szívesen!

(#27) #81733120 válasza Sebhelyes (#24) üzenetére


#81733120
törölt tag

:C :DD

(#28) Drp81 válasza tibcsi0407 (#22) üzenetére


Drp81
aktív tag

A kismillió notch-huszár gyártó miatt is benne lehet a támogatás.

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#29) tibcsi0407 válasza Drp81 (#28) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A kismillió notch huszár gyártó egyéni systemUI-t készített már az Oreo alatt is a notch miatt, így nem kellett a Google támogatása hozzá.

https://utdetailing.hu/

(#30) Drp81 válasza tibcsi0407 (#29) üzenetére


Drp81
aktív tag

Értem, OK. Nem értek annyira hozzá :)

"Vajon Miyazaki platinázta már valamelyik játékát?"

(#31) Divinity válasza tibcsi0407 (#29) üzenetére


Divinity
őstag

Viszont app teszteléshez jól jön a támogatás és az emulálás, a tesztelők pedig általában pixelen tesztelnek így kell abba is a támogatás még ha ők nem is fogják használni. :)

Valamint továbbra is jobb ha van Google féle támogatás, könnyíti, egyszerűsíti a fejlesztést. Az OP féle Pie se sokban különbözik design szempontból az AOSP-től pl.

Natív dupla kamera támogatás is van a P-ben mégis az a hír járjra, hogy 1 kamerája lesz a Pixel 3-nak.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#32) tibcsi0407 válasza Divinity (#31) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem kell semmilyen appot tesztelni. Egyszerűen úgy kezeli a rendszer az appokat,mintha a notch két oldalán már nem lennének pixelek. Sima 18:9 app-ként funkcionálnak.

https://utdetailing.hu/

(#33) Fred23 válasza <Adamsky> (#2) üzenetére


Fred23
nagyúr

Igen, szuper mérete volt az előzőnek is! Csak Zack ne nyírja majd ki így azt is!

(#34) tibcsi0407 válasza Divinity (#31) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Kifutottam a szerkesztésből. Natív dupla kamera a 3rd party cam appok miatt kell. Senkinek használja őket, így a Google nem is keres rajtuk penzt, így megoldják.
Érdekek nélkül semmi sem történik.

https://utdetailing.hu/

(#35) Divinity válasza tibcsi0407 (#32) üzenetére


Divinity
őstag

Ez nem feltétlenül igaz. Persze kezelehtjük így is, strucc politika alapján kb, ellenben kiahsználható a terület ezért került be a szimuláció is.
#34 - Ezt nem is feltétlen értem mire gondolsz. :D Persze a 3rd party appoknak jól jön a support de az miért zárná ki a first party-t :F Egyértelműen olyan dolgot fejlesztenek amit aztán a nagy közönség előtt jó demózni.
Na meg ha akár pont a 3rd party appok miatt kerülne bele akkor ez ugyanúgy levezethető a notch supportra is, hogy a gyártók vagy az appok miatt került bele. :) Amíg nem te hozod a döntéseket ezek csak találgatások.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#36) tibcsi0407 válasza Divinity (#35) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A first party kamerához nem kell natív API. Minden gyártó egyedi dual camera megoldást alkalmazott, szinte mindenki máshogy kötötte be a kamerákat a rendszerbe, ezért a 3rd party szoftverfejlesztők nem tudtak rá fejleszteni.
Ez által nem vettek a dual camera userek 3rd party alkalmazást.
Nekem is van több megvéve, (Snap camera HDR, Better camera, Cameringo), de mind fényévekkel gyengébb képeket készít, mint a gyári.
Ha üzletileg nézzük én biztosan ilyen döntést hoznék, márpedig a Google kőkemény üzleti cég, nehogy azt gondold, hogy a két szép szemedért van natív notch és egységesített multicam API a rendszerben. :)

https://utdetailing.hu/

(#37) Divinity válasza tibcsi0407 (#36) üzenetére


Divinity
őstag

A Google nem arra épít, hogy úgyis csinál mindenki sajátot. Ez megint strucc politika. Ott volt a Cam2 API ami szintén elsődlegesen a 3rd pary appokhoz kellett és a mai napig azt használják ők is a first party kamerájukban. Egységísíteni próbálják a dolgokat ahhoz pedig nekik kell adni az eszközt. Amit ők kiadnak API azt használják ők is, kevés zárt dolguk van ilyen szempontból.

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#38) tibcsi0407 válasza Divinity (#37) üzenetére


tibcsi0407
félisten

Nem érted, hogy miről beszélek.
Dual camera rendszererk már kb a Marshmallow óta vannak, még sem került be eddig egyik rendszerbe sem. Most sem a gyártók, hanem a developerek miatt kerül bele. Ők csinálják a pénzt a Google-nek a Play áruházon keresztül.

Egyébként ez még mindig nem garancia arra, hogy szabványosan kötik be szoftveresen. A Oneplus bekötése is távol áll a szabványtól, nem véletlenül szívnak a Gcam fejlesztésnél is, valamint nem véletlen az, hogy pl a Oneplus 5-nél egyetlen ember volt összesen képes portolni a gyári kamerát custom ROM alá, mivel az OOS framework-ben is vannak kamerás kódok. Itt vannak a Git-es bejegyzések: [link]

Na az ilyesmit szeretné a Google elkerülni, hogy például a Snap camera is tudjon portrémódot egy szabványbekötéssel és újra vegyék az emberek a Play-ről, viszont ehhez a gyártók is kellenek. Még a C2API-t is alig használják rendesen, így itt is kicsi az esélye annak, hogy olyan gyorsan elterjed.

Struccpolitika azt hinni, hogy pénzt akar keresni a Google? Nem hinném. Ez csak a valóság, semmi több. Naivitás azt gondolnod, hogy a közjóért próbálnak szabvány API-t csinálni a dual camera rendszerekre.

[ Szerkesztve ]

https://utdetailing.hu/

(#39) Divinity válasza tibcsi0407 (#38) üzenetére


Divinity
őstag

Teljesen elbeszélünk egymás mellett úgy látom. :)

Én ezek közül semmit sem állítottam. Azt mondtam, hogy az, hogy bekerül valami nem feltétlen indok arra, hogy bekerüljön a refenrencia eszközbe is. Ugye a Notch-ból indultunk ki. Mivel bekerült a notch supprot ezért lesz notch a pixel 3-ban, ez volt a felvetésed. Én erre a felvetésre kontráztam azzal, hogy ott a dual camera API is mégis 1 kamerás marad a pixel.
Tehát szerinted csak a camera api kerülhet be a fejlesztők miatt a notch support már nem? :))

Valamint azt mondtam sturcc politikának, hogy a Google arra épít, hogy úgyis mindenki csinál sajátot. Mert nem arra épít. :) Egyik nagy IT cég sem épít ilyenre, ez saját magukkal lenne kiszúrás.

[ Szerkesztve ]

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#40) tibcsi0407 válasza Divinity (#39) üzenetére


tibcsi0407
félisten

A status bart nem használják külső alkalmazások. Vagy nálad használja valami a Oneplus-on? :)
Az a hely ott a notch két oldalán csakis az értesítéseknek, órának, stb-nek van fenntartva.
Na most itt jött a probléma, hogy az Oreo ezt nem tudta natívan, ezért például egy custom ROM-on, mint a Lineage 15 egy csomó alkalmazást szétnyújtott a rendszer és a notch beletakart. Na a Lineage 16.0-ban (Pie) alapú, már ilyen nincs.
Viszont a gyári rendszerekben egyébként sem volt, hiszen az összes notch-os telefonon tudta már a rendszer, mert úgy fejlesztették ki a SystemUI-t.
A Pie pedig azért tartalmazza, mert a Pixel-ekhez már úgy fejlesztették a rendszert, hogy benne legyen, mivel az notch-os lesz.
De nem fokozom tovább, mert egyikünknek el kell ezt engedni. Most leszek én az a személy. :DDD

https://utdetailing.hu/

(#41) Divinity válasza tibcsi0407 (#40) üzenetére


Divinity
őstag

Nem használja de használhatja. :)
Egyébként pl az in-call activity elég rosszul használja :))
Épp ez a lényege Android 9 features and APIs

A new window layout attribute, layoutInDisplayCutoutMode, allows your app to lay out its content around a device's cutouts

Tehát elsődlegesen az appok miatt került bele az pedig ahogy modntad előfordulhat attól is, hogy azok a gyártók akik nem írtak sajátot és összecsúszott tőle a dolog. Mivel ez a "trend" ha hoz ki rá eszközt ha nem muszáj támogatnia a Google-nek mert az emberek szemében az Ő reputációja csökkenne.

Na de ez volt tőlem is az utolsó. :D

return Mono.fromCompletionStage(client::resolve).map { it.sign }

(#42) joey04


joey04
titán

Watch the Pixel 3 and 3 XL event live

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#43) joey04


joey04
titán

Google Pixel 3 and 3 XL official: bigger screens, wireless charging, Pixel buds in the box

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#44) Fred23


Fred23
nagyúr

(#45) tete12


tete12
csendes tag

Sziasztok!
Találtam egy nagyon jó ajánlato(ka)t.
https://www.idealo.de/preisvergleich/OffersOfProduct/6315945_-pixel-3-google.html
Tapasztalat valakinek? Hogyan tudnék hozzájutni egyhez?
Garancia?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.