Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Remélem az LG-nél is gyorsan jön majd az update. :)

Ha meg igazak a pletykák és a 2012-es Nexus 7-re is kijön, akkor leborulok a Google előtt. Csak ne olyan minőségű legyen, mint amilyen az első (5.0) Lollipop volt.

(#2) moleculez válasza Stauffenberg (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Kb nyár közepén a főbb flagshipekre kint lesz minden gyártónál. Szerintem nem túlzok.

[ Szerkesztve ]

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) Stauffenberg válasza moleculez (#2) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Nyilván vessek magamra, amiért elhagytam a Nexus ökoszisztémát, ami eddig frissítések szempontjából jól elkényeztetett, de engem azért bosszant a gondolat, hogy még egy aktuális flagship esetén sem ritka, hogy fél évet kell várni.

A LG G4-ről most olvastam, hogy 2016 elején jön (csak pletyka). Mi a bánat tart addig? Nyilván az OEM-ek megkapják előre a friss ROM-ot, nem a hivatalos Google launch date után kezdenek el dolgozni rajta.

(#4) JMC válasza Stauffenberg (#3) üzenetére


JMC
tag

Főleg úgy több mint érdekes, hogy állítólag a Nexus 5x egy némileg átalakított G4 lesz.

(#5) Darth Sith


Darth Sith
tag

Nexus4 -re ki fog ez még jönni? A jelenlegi teljesítménye alapján röhögve kéne vinnie, pláne, hogy a 6.0 további teljesítmény- és akku optimalizációt is hoz.

(#6) Beri78


Beri78
őstag

várom...kíváncsi leszek rá milyen lesz az első "kiadás" :K

"...a valósággal az a gáz hogy nincsen hozzá háttérzene..."

(#7) Stauffenberg válasza JMC (#4) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Az még nem jelent semmit, lehet benne több olyan hardver komponens is, ami eltér, így nem lehet egy az egyben átemelni a ROM-ot. Annyira lesz "átalakított G4", mint bármi más, ami ugyanezzel a hardverrel jön.

(#5) Darth Sith: A pletykák szerint ezekre jön:

- Nexus 4
- Nexus 5
- Nexus 6
- Nexus 7 (2012)
- Nexus 7 (2013)
- Nexus 9
- Nexus Player

[ Szerkesztve ]

(#8) bolondember válasza Stauffenberg (#7) üzenetére


bolondember
MODERÁTOR

Én azt olvastam, hogy N4 és N7 2012 már nem kapja meg... :F

Olyan nők ideálja vagyok, akiknek mindegy...

(#9) Fejvadi


Fejvadi
nagyúr

Hurrá. :)

(#10) Stauffenberg válasza bolondember (#8) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Csak pletykák vannak, biztos infó még nem. Meglátjuk.

Már Lollipop esetén is lehetett ezt is, meg azt is hallani.

(#11) Tomi_Ohl


Tomi_Ohl
veterán

Arra leszek kíváncsi, CM mikor lesz belőle :)

Xiaomi Mi 9T Pro, valamint Mi 5S és Mi 3W a parkolópályára rakva.

(#12) kengyel


kengyel
nagyúr

Én a gyártókra leszek kíváncsi, mennyire fognak " belehúzni" .

kengyel

(#13) ctvagyok


ctvagyok
őstag

Kíváncsi vagyok mennyire fogja majd elcseszni a G4-et, de azért hajrá LG. :DDD

(#14) Kékes525


Kékes525
félisten

Már várom az S6-ra. Ráférne egy erősebb ráncfelvarrás.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#15) hyperspace válasza Tomi_Ohl (#11) üzenetére


hyperspace
őstag

én is, opo-ra.

ha azt mondom neked van igazad, nekem van igazam... :)

(#16) laci1892


laci1892
senior tag

Remélem mihamarabb megjön g3-ra is majdan. Az 5.0 rossz vicc. Bizakodóan állok a 6.0-hoz. Remélem nem kurják el.

(#17) zombinyul


zombinyul
addikt

Magyon allatul van a G4 optimalizalva, de allitolag ez a 6.0 meg az 5-oson is tul fog tenni. Nagyon-nagyon kivancsian varom. :)
Arra meg kulon kivancsi leszek hogy Huvely P8-ra (a nagyra) kiadjak-e, Paromnak most az van a P6 utan. A P6 nagyon gazul szerepelt frissites szempontbol, remeljuk a 8-as jobb lesz. Bar az meg mindig 5.0-n vesztegel...

Honor 90 12/512GB / Honor Magic Watch 2 / Samsung A13 3/32GB

(#18) user2211 válasza laci1892 (#16) üzenetére


user2211
tag

Pedig a beállításokat, hívásokat stb. megint el fogják cseszni, és megint jön a lassú rendszer rinyálálás, ami persze jogos is! :W

(#19) isti215


isti215
tag

Remélem kijavítja a lolli pop kisebb megakadásait.

Asztalos István Telefon számom:06301743895

(#21) Quasi_modo válasza user2211 (#18) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A jövőbe látsz?

valami

(#22) laci1892


laci1892
senior tag

Inkább később jöjjön a frissítés, de az jó legyen

(#23) Balázs1621


Balázs1621
senior tag

2012-es Nexus 7-en használhatatlan a Lollipop. Kíváncsi leszek mi lesz a helyzet ezzel az új droiddal, ha megkapja. Reméljük a legjobbakat. :U

[ Szerkesztve ]

(#24) Stauffenberg válasza Balázs1621 (#23) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

2012-es Nexus 7-esen az égvilágon semmi baj nincs a Lollipoppal. Gyors, stabil és kifogástalan.

A nagy belassulásokat a gyenge minőségű (mára többségében elöregedett) NAND flash meghajtó okozza, ami az írási folyamatoknál beledöngöli a földbe az egész gépet (elég hozzá, hogy a böngésző írjon a /cache partícióra pár megabájtot és a gép fél percre kinyiffan).

Ezen enyhíteni csak azzal lehet ha a /cache és /data partíciók fájlrendszerét átváltod Ext4-ről F2FS-re, ehhez viszont kernel szintű támogatás kell (stock Android ROM nem jó, csak módosított kernellel, de a CyanogenMod gond nélkül támogatja).

De még ezzel sem kapod vissza soha az újkori sebességét. A két-három évnyi használat teljesen padlóra tette a NAND meghajtókat (köszi ASUS, hogy ilyen rohadt fukar voltál).

Én már csak arra használom, hogy sorozatokat nézzek rajta. Google szinkron teljesen ki van kapcsolva, mert sok írás-olvasás műveletet végez a háttérben. Így mentesülök a nagy lehalások nagy részétől.

[ Szerkesztve ]

(#25) csongi válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


csongi
veterán

Ilyet vagy ehhez hasonlót szándékosan csinál minden gyártó, csak ezt be bizonyítani.. :(

(#26) Balázs1621 válasza Stauffenberg (#24) üzenetére


Balázs1621
senior tag

Oké, akkor lolli jó (nem írtam hogy rossz maga a rendszer), a hardver szar, elhasznált = használhatatlan a rendszer (a komplett rendszer, hardver+szoftver). :W

[ Szerkesztve ]

(#27) user2211 válasza Quasi_modo (#21) üzenetére


user2211
tag

Pedig így lesz sajnos. :K :O

(#28) viano


viano
aktív tag

Imádom ezeket a szenzáció hajhászó cikk-címeket . . .

csak az a baj, hogy a valósághoz semmi közük nincsen, így nem csak félrevezetőek, hanem a nyelvromboló hatásuk sem elhanyagolható.
Egyeseknek néha bele kellene lapozni az értelmező szótárba, vagy klasszikusokat is olvasgatni, mielőtt még teljesen elfelejtenek magyarul. :(

(#29) Matada2.3


Matada2.3
veterán

Ezt már csak nem tudják annyira elrontani mint a lollit anno.

Finn the human

(#30) Valzor


Valzor
aktív tag

Személy szerint meglepődnék, ha a N4, N7 2012 és a N10 megkapná a 6.0-át. De ne legyen igazam.

Lenovo ThinkPad E14 G5 | Samsung Galaxy Tab S7 FE 5G | Samsung Galaxy S10 | Garmin Vivoactive 4

(#31) no more válasza Matada2.3 (#29) üzenetére


no more
addikt

Mit rontottak el a Lollin? :F

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#32) SybenX


SybenX
őstag

Várom már nagyon n5-re.Remélem 1 hónapon belül megjön OTA-n is.
A lolli nagy baja a memória szivárgás volt és a rossz akksihasználat.A memory leak ki lett javítva mostanra,bár már lehet visszatért megint,mert a szeptemberi biztonsági frissítés óta 1,5 hét uptime után már szinte mindent újratöltött n5-ön,pedig ez előtt tökéletes multitasking és ram használat volt..Az akksihasználat már jobb lett,de szerintem most az M-ben valóban sokkal jobb lesz a készenléti merülés,mert M preview 3-al sokak elégedettek ezzel.
Az meg,hogy a gyártók elcseszték a lolit arról nem a google tehet,mivel ők kijavították a hibákat.Ott van a note 5 4 GB rammal vagy az s6 és mindent újratölt úgy mint egy 1GB rammal szerelt telefon...ellenben a G4 tökéletes multitaskingjával.
Remélem a google tanult a lollipop rossz startjával és most nem lesznek ilyen nagy hibák az első verzióban.

[ Szerkesztve ]

(#33) Matada2.3 válasza no more (#31) üzenetére


Matada2.3
veterán

Memory leak, és a régebbi nexusokon használhatatlan volt a rendszer pl.

Finn the human

(#34) LeadZeppelin válasza Matada2.3 (#33) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Három éves nexus 4-en semmi baja nincs, köszöni szépen. Fő telefon, mindennapos használatban. :K

(#35) laci1892 válasza no more (#31) üzenetére


laci1892
senior tag

G3 4.4.4 után úgy működik mint egy 3 éves középkategóriás telefon. ( Nem. Nem a qhd miatt. Mert 4.4 alatt nem volt -ennyire - szar) remény hal meg utoljára. Remélem jobban sikerül.

[ Szerkesztve ]

(#36) no more válasza laci1892 (#35) üzenetére


no more
addikt

És a Google-nek mi köze a G3-hoz?

Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

(#37) Matada2.3 válasza LeadZeppelin (#34) üzenetére


Matada2.3
veterán

Első genes nexus 7-en használhatatlan volt 5.1.1 ig :)

Finn the human

(#38) LeadZeppelin válasza Matada2.3 (#37) üzenetére


LeadZeppelin
tag

Attól nem kell általánosítani.

(#40) Graphics válasza viano (#28) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Az ilyeneket nyugodtan tedd offba, mint én, mert a témához semmi köze

Ha nyelvtani okossagokat akarsz megfejteni, vagy nyelvtanulás, vagy vmi délutáni nyelvtancsipetcsapatot keress. Ott lehet...

Szakmai fórumban, illik a témában is "alkotni"...

Most menj, olvass klasszikusokat.. :)

[ Szerkesztve ]

EAGET 1TB SSD review - https://logout.hu/bejegyzes/graphics/eaget_s600_1tb-os_ssd_aliexpressrol_kihagyhatatlan.html

(#41) Quasi_modo válasza SybenX (#32) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

A lolli nagy baja a memória szivárgás volt és a rossz akksihasználat
Az akku használatával sokszor semmi gond nem volt. A mem. szivárgás meg készülékfüggő.

valami

(#42) Just_Reboot


Just_Reboot
addikt

Fasza akkor image csak 5-én lesz...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.