Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rothmanakos


Rothmanakos
tag

Logikus lépés lenne a Type-C (házon belüli) bevezetése. A Mac-en nagyon nyomják, Magyarósi Csaba (Youtube vlogger) le is írta jól, ugye az új Mac-eken csak USB C van, amire anno úgy gondolták, hogy marha népszerű lesz, elterjedt, és támogatott. Na ez nem így lett, a Mac felhasználók konkrétan szívnak ezzel, hogy a milliós gépet semmi sem támogatja. Ha elkezdenék az iPhone/iPad-ekben használni a C-t, ugrásszerűen megnőne a támogatottsága a portnak.
Személy szerint Én is örülnék neki, mert akkor a (kivégzés alatt álló) egyszéges JACK portot sokkal kevésbé sajnálnám, ha lenne helyette egységes Type C port. Talán még hasznosabb, jobb is lenne így.

Sony Xperia Tablet Z2, Sony Xperia Z2 (korábban Sony Xperia S, Nokia C7, Nokia N8)

(#2) moleculez válasza Rothmanakos (#1) üzenetére


moleculez
veterán

Ez rendben is lenne, de akármilyen perifériát akarsz csatolni, mind A-tipusu USB-vel van szerelve (jó esetben 3.1, de ez más történet). Type C pendrive? Egy külső bill/egér? Midi vezérlő, graf.tábla, egyéb célszerszámról nem beszélve... Vagy kábel mindenhez, vagy átalakító...

Az iPad esetében nagy előny lenne viszont. Bár ott meg amit csak lehet wireless kéne tolni. Nyilván 4K videó nem fog menni, nincs rá platform, de amit lehet vezeték nélkül.

Még nincs kész, de már majdnem elkezdtük!

(#3) kakuk.tamas válasza moleculez (#2) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

C-s pendrive már ezerféle van.
Bluetooth-os perifériához nem kell semmi (notinál/tabnál/telónál)
És elég volna egy C-s hub. Amit minden épeszű ember vett is a MB-jához, mert kevés a port...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#4) Millerchris


Millerchris
tag

Nagyon várom már a bemutatót, csak egekben lesz az ára. :/

A holnap mèg messze van!

(#5) Friczy válasza moleculez (#2) üzenetére


Friczy
senior tag

Én vettem type-C pendrive-ot, pontosabban olyat, aminek van A-típusú csatlakozója is. Mac-en tök jó, viszont így gond nélkül lehet más gépben is használni. De egyébként igaz, a Macbook kicsi, csak kell hozzá cipelni egy csomó átalakítót :)

(#6) Friczy válasza kakuk.tamas (#3) üzenetére


Friczy
senior tag

Mac fórumokon azt olvastam, hogy nem jó BT-t használni 2,4-es Wifi mellett. Én még nem próbáltam

(#7) dingdongkng válasza Friczy (#6) üzenetére


dingdongkng
tag

Ez nem hihetetlen, ez annó a Hashwell/Ivy bridge intel wirelessre jellemző hiba volt. A Surface Pro-m is csinálta. Viszonylag bosszantó volt.

A kávéautómata előtt mind egyenlők vagyunk...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.